Po je mladý nemotorný panda, který vypomáhá otci s roznášením jídla v restauraci, která je vyhlášená svou jedinečnou nudlovou polévkou. Po obdivuje kung-fu, jeho idoly jsou Opičák, Kudlanka, Jeřáb, Zmije a Tygřice, mistři kung-fu, kteří pod vedením mistra Shifua ochraňují Údolí míru. Říkají si Pět postrachů. Jednoho dne má Shifuův učitel, starý mistr Oogwai, vidění, podle kterého obávaný Tai Lung unikne z vězení a přijde se do údolí pomstít, neboť mu velmistr Oogwai kdysi odmítl předat Dračí svitek, o kterém se říká, že obsahuje tajemství nekonečné síly. Je tedy třeba vybrat nového Dračího bojovníka, který by se Tai Lungovi postavil. K všeobecnému překvapení velmistr Oogwai vybere právě Poa. Po tedy začíná s tréninkem. Mistr Shifu se ho nejprve snaží odradit, stejně jako Pět postrachů, neboť se zdá, že Po není schopen se naučit ani základům bojového umění. Pak se však Shifuovi za pomoci motivace jídlem podaří vypaseného Poa naučit sice improvizovanému, ale účinnému bojovému stylu. Když Tai Lung dorazí, Shifu chce vyjevit Poovi tajemství Dračího svitku, ukáže se však, že svitek je prázdný. Mezitím zkouší Tai Lunga zastavit Opičák, Kudlanka, Jeřáb, Zmije i Tygřice, ale silný Tai Lung je jednoho po druhém porazí. V zoufalství nařídí mistr Shifu evakuaci údolí s tím, že se pokusí Tai Lunga zadržet tak dlouho, jak jen to půjde. Po se setká se svým otcem, který mu vysvětlí, že věci se stanou výjimečnými, pokud lidé věří, že výjimečné jsou. Po pochopí, že toto je princip Dračího svitku... (TV Prima)

basketkaSB

Kung fu panda je nepochybne cieľavedomo splnený a účinný animák vo všetkých smeroch s idylickým vykreslením víťazstva dobra nad zlom. Naplnený zábavou a vtipnými momentami, zapríčinenými občas pomalým a ťarbavým pohybom a myslením typickým práve pre medvedíka pandu, ktoré neraz vyčarili úsmev na mojej tvári. Ani dobrodružnosť sa nedala zahanbiť, keď príbeh skvele odkryl skutočnú vernosť a silu priateľstva, v ktorom slovné spojenia jeden za všetkých a všetci za jedného sa stálo kľúčovým ornamentom. Život malej pandy a jej zvieracích priateľov sofistikované a paralelne súhlasí so životom ľudí, ktorý by si dokonca mali brať z istých momentov aj príklad od zvieracích hrdinov. ()

Rudyamon

Tahle kouzelná panda je velice příjemná k podívání a pobavení, ač (jak zcela správně tvrdí Phobia) zdaleka není tak zábavná a propracovaná jako Shrek, to je prostě fakt. Nicméně zas má jiné klady, což je nesporné. Hlavní hrdina (ač v závěru vítěz, jak jinak ...) zůstane sám sebou, z čehož by si mnohá dnešní celebrita mohla vzít příklad. Příběh je postavený velice dobře, nic v něm není navíc a taky nic nechybí, prostě naprostá pohoda. Jak je zvykem v dnešní animované tvorbě, film hýří hláškami, byť opět nutno říct, že ani zdaleka ne shrekovsky pádnými (když už se tedy oficiální distributor tak Shrekem ohání). Pobavila mě hláška, kdy bylo řečeno, že "...našimi cévami proudí zlatavý bujón ...", což je přece jen jiné a zajímavější, než poměrně nudná červená, případně modrá krev. Skvěle propracované akční scény a souboje, vše opravdu udělané na úrovni. Hodnotím na 4 hvězdičky - 90% a jdu si dát nudlovou polívku ... s bujónem, pochopitelně ... ()

lakart

Příjemná změna oproti všem animákům současnosti, kdy jsou všichni hej z Madagaskarů a Dob ledových. Tady se sází na jinou kulturu a jiný vypravěčský styl odpovídající době, kdy se příběh odehrává. Skvělá hudba a vizuál, jednoduchý příběh trpcící občasnými nelogičnostmi, ale jako celek film funguje dobře. Člověk se pobaví a to je hlavní. 75% ()

Khalia

Velmi, velmi podařený animák, který je nabitý humorem, akcí a moudrostí, v neposlední řadě i rozkošnou animací, čímž jen obtížně hledá konkurenci. Zasloužených 5* ! ()

danny_21

Takhle si představuju parádní animák - špičková grafika, hodně humoru, nadsázky a skrytých narážek v žánru. Špičkové souboje, chytlavý soundrack, charsimem oplývající obtloustlý nenasytný medvídek, záporák jak má být, a netradiční parťáci v boji - já jsem byl spokojený - 80 % ()

rejsek9

Animáky od DreamWorks mě vždycky trochu míjeli. Výjimkou snad jen prvních dvou dílů Shreka, mě žádný extra nenadchl. V Kung Fu Pandě sází tvůrci na klasický drive u animáků a děj, jenž ničím zvláštním nepřekvapí. Téma je to sice poutavé, avšak zpracování není tolik uspokojivé, aby to byla solidní jízda. Tvorba od Disneyho mi přijde lepší a starší pecky jako Nemo, Úžasňákovi nebo Příšerky se jen těžko budou překonávat. ()

Likan7

Vlastně ani nevím, proč dávám tak vysoký hodnocení, ale na tom něco sympatickýho, že se to člověku líbí. Není to tak vypiplaný jako Pixar, přesto to je ale v určitých ohledech mnohem lepší. Akční scény jsou výborný. Souboje mají skvělou choreografii, hlavní záporák je dostatečně cool a nepřemožitelný. Ostatní bojovníci jsou taky dobrý a humoru tu je hodně, a hlavně, co mě potěšilo nejvíc, není hloupej. Bavit se budou děti, ale i jejich rodiče. ()

rublik05

Panda je prostě boží. Neskutečný sympaťák, jehož cesta stát se Dračím bojovníkem je neuvěřitelně vtipná, veselá a místy i dojemná. Studio Dreamworks nezklamalo. Animace jsou nádherné, postavy roztomilé, atmosféra příjemná, příběh poutavý, akční scény pěkně natočené, prakticky nemám moc co vytknout. Bavil jsem se královsky. 9/10. ()

Baron Noktur

Ako decku sa mi to páčilo, avšak s odstupom času, keď som vyzrel, sa o filme nedá hovoriť nijako inak, len ako mierne nadpriemernom. Kung-fu scény sú super, ale film ako keby nereflektoval to, že Mistr naučil Po kung-fu a ten Po sa aj napriek tomu chová ako úplný magor a ide si svoje. Final fight mal byť vrcholom filmu a namiesto toho to bola len prehliadka neschopnosti Poa a toho, že hlavný nepriateľ z ničoho nič stratil tú finesu, ktorú ukazoval počas celého filmu. Ubrať trápnych vtipov, pridať viac vážnosti v druhej polovici a bolo by to super. 7/10 ()

Nix

Tenhle film už je tak pomalu klasikou. Skvělý nápad a provedení. Ale jinak jak název napovídá, ano je to opravdu o kung-fu a opravdu jsou tu akční scény, ale celé to má opravdu skvělý humor. Těžce se hledá něco podobného, originalita se tomu opravdu vytknout nedá a to cením. Ale zábava je to taky. ()

perutman

Tak po dlouhé době mě animák nezklamal. Narozdíl od ostatní produkce Dreamworks (s výjimkou prvních dvou Shreků) byl vtipnější a oproti pixarovským snímkům jsem tam necítil edukativně-moralizační pachuť, určenou nejmenším. Dreamworks se podařilo film obsadit hvězdami, z nich se ale na plátně projeví především Dustin Hoffman a Jack Black. Ne nadarmo tvůrci prohlašovali, že bez Jacka Blacka by možná film nevzniknul, protože jako panda je naprosto okouzlující a dokáže odtáhnout celý film - o čemž jsem po Gondryho "Be kind rewind" pochyboval. Náplň filmu je jasná už z jeho názvu a já nepochybuji, že nejeden fanoušek filmů, podobně jako já, nostalgicky zavzpomíná na 80tkové karatefilmy z VHS a s německým dabingem :-). Vše se navíc tvůrcům podařilo zabalit do nádherného kabátku, o který mi nikdy příliš nejde, ale když se povede takhle jsem jenom rád. ()

Jerry_87

Podľa mňa má pre toto leto Pixar a hlavne Wall-E veľkého konkurenta v podobe pandy PO. Panda hláškuje, bojuje a to všetko s veľkou páradou. Bavil som sa od začiatku do konca. A ďalšia vec čo ma potešila, že hlavná postava bola najsympatickejšia, čiže sa nestane,že sa tam mihne nejaké zvieratko a všetci ho budú milovať aj keď je 5-tica bojovníkov super na pandu určite nemajú. ()

dino.h

Hezký příběh, skvělé animace, příjemná hudba - cca 3 *. Ale za velmi vtipný konec přidávám jednu navíc. ()

Erian

Čirá radost:) Kino plné užvatlaných děcek, rodičů a popcornu, srkání Coca-Coly a smíchu...to je odměna:) Tenhle filmeček rozesmál, aniž by sklouzl k celé řadě klišé a podprůměrných trapností, jeden se diví, že se ještě dají dělat animáky, aniž by byly laciné a plné pšoukání, krkání, nadavování a kdovíjakých nechutností. Samozřejmě, že na konci nemůže chybět moralizující prvek, ale ten Pandě a spol. rádi odpustíme, protože jsme se královsky pobavili. Už samotná úvodní sekvence s dvojrozměrně trojrozměrnými postavičkami je k nakousnutí a celým filmem hřejivě prostupuje veselí, nadšení a vykrystalizoavná radost. I Kung-fu může být hravé, nikoli jen hrdinsky nabubřelé. Tenhle film srší vtipem:) ()

Tythan

Dobře jsem se pobavila, a to byl určitě záměr, ale není to film, který bych si ráda pustila každý týden, možná tak jednou za půl roku ale častěji ne. Určitě to stálo spoustu peněz, času a nápadů, ale to je stejné jako u všech ostatních filmů. Prostě takhle: dobře líbilo se mi to, ale nějak zvlášť úžasný a výjimečný to zase nebylo. ()

TSZ

No myslím že poprvé se u tohoto nového produktu studia Dreamworks budou nudit spíše dětští diváci. Kung Fu Panda je totiž regulerní kung fu film, který cituje své "dospělácké" vzory přesnou choerografií soubojů i podobně zaměřeným příběhem. Samozřejmě že snímek obsahuje spoustu "dětských" vtípků kdy někdo zakopne a spadne nebo se legračně bouchne do hlavy, přesto si však myslím že různých hlášek a narážek pro dospělé je zde mnohem víc. Od dob Shreka nepamatuji tak vyvedený animák od DW, určitě je lepší než jsem čekal. ()

mirak2

Kratky film, predvidatelny dej, detske vtipy...aj napriek tomu si myslim ze si to hodnotenie zasluzi pretoze je to veeeeeeeelmi pekne :) idealne pre deti do 12 rokov ()

DonTommy

Příběh vyvoleného loosera sice není vrchol originality, ale i tak na ne-pixarovský animák to má skutečně originální prostředí, skutečně vtipné fóry, skutečně kvalitní obsazení a neskutečně dynamické akční scény! ()

Chystá se pátý Shrek

Chystá se pátý Shrek

16.06.2016

Když se v roce 2001 objevil zelený zlobr Shrek, byla z toho malá kreslená revoluce. V DreamWorks Animation do něj totiž nacpali popkulturní odkazy a vtipy, u kterých se místo dětí bavili hlavně… (více)

Michael Clarke Duncan zemřel ve věku 54 let

Michael Clarke Duncan zemřel ve věku 54 let

04.09.2012

Spolupráce Cameron + Fincher + Snyder?

Spolupráce Cameron + Fincher + Snyder?

09.06.2009

Malý test na úvod: Slavný komiksový tvůrce a momentální majitel a šéfredaktor prestižního žánrového magazínu Heavy Metal Kevin Eastman je: a, konzumentem nějaké velmi kvalitní návykové látky; nebo b,… (více)

Zamilovaný Mínotaurus?

Zamilovaný Mínotaurus?

17.05.2009

Momentální posedlost Hollywoodu starořeckými mýty už prosákla i do romantických komedií. Adaptace románu Stevena Sherilla The Minotaur Takes a Cigarette Break pracuje s předpokladem, že netvor z… (více)