Po je mladý nemotorný panda, který vypomáhá otci s roznášením jídla v restauraci, která je vyhlášená svou jedinečnou nudlovou polévkou. Po obdivuje kung-fu, jeho idoly jsou Opičák, Kudlanka, Jeřáb, Zmije a Tygřice, mistři kung-fu, kteří pod vedením mistra Shifua ochraňují Údolí míru. Říkají si Pět postrachů. Jednoho dne má Shifuův učitel, starý mistr Oogwai, vidění, podle kterého obávaný Tai Lung unikne z vězení a přijde se do údolí pomstít, neboť mu velmistr Oogwai kdysi odmítl předat Dračí svitek, o kterém se říká, že obsahuje tajemství nekonečné síly. Je tedy třeba vybrat nového Dračího bojovníka, který by se Tai Lungovi postavil. K všeobecnému překvapení velmistr Oogwai vybere právě Poa. Po tedy začíná s tréninkem. Mistr Shifu se ho nejprve snaží odradit, stejně jako Pět postrachů, neboť se zdá, že Po není schopen se naučit ani základům bojového umění. Pak se však Shifuovi za pomoci motivace jídlem podaří vypaseného Poa naučit sice improvizovanému, ale účinnému bojovému stylu. Když Tai Lung dorazí, Shifu chce vyjevit Poovi tajemství Dračího svitku, ukáže se však, že svitek je prázdný. Mezitím zkouší Tai Lunga zastavit Opičák, Kudlanka, Jeřáb, Zmije i Tygřice, ale silný Tai Lung je jednoho po druhém porazí. V zoufalství nařídí mistr Shifu evakuaci údolí s tím, že se pokusí Tai Lunga zadržet tak dlouho, jak jen to půjde. Po se setká se svým otcem, který mu vysvětlí, že věci se stanou výjimečnými, pokud lidé věří, že výjimečné jsou. Po pochopí, že toto je princip Dračího svitku... (TV Prima)

lusa

Neviem... Ja som sa zasmiala celkom 4x. A to sa mi zdá sakra málo. 1* za celkovú akú takú roztomilosť a korytnačku a celá 1* za akupunktúrovú scénu. Celý čas som čakala, kedy sa to rozbehne a ono sa to nerozbehlo. 2* ()

Arccos

Nejdříve jsem z filmu viděl jenom několik vytržených scén a byl jsem nadšený. Výborná animace, výborný dabing (originální verze, českou neznám) a vtipné momenty a scény, například skvělý souboj o knedlíček. A je to zábavné! Bohužel, film celkově mě pak spíš zklamal, přičemž hlavní zásluhu na tom má scénář, který je už opravdu provařený. Jaký příběh asi film bude mít, lehce odhadnete snad už z pohledu na jeho plakát. A žádné překvapení se konat nebude, přičemž závěrečné prozření pandy je, že stačí věřit v sebe sama (to snad ani nemůže být spoiler). ()

Dinsberg

Zajímavé momenty nezáchrání snímek jako celek. Pokud si odmyslím žertovný hlas Jacka Blacka, pak mi nezůstane nic originálního. Asi by to chtělo vyměnit kopírák. ()

Dragonessa

Moc pěkná hudba Hanse Zimmera, jako vždy, ostatně. Nejvíc se mi líbil mistr Želva, se svým: Náhoda neexistuje... Super pohodovka a zábava. ()

Quendi

Hodina a půl protáhlého obličeje tlustého pandy. Příběh tak omletý, až to bolí. "The most cliché" všeho. Navíc evidentně opravdu pro děti. Úplně jsem viděla, jak se při všech těch kravinách musely popadat za břicho. Nechybí nic - správné omlacování hlavního hrdiny jako otloukacího panáka, knock outy tlustým zadkem... Prostě žůžo. A jak to celé dopadlo? Samozřejmě dobře, panda svými špeky utloukla protivníka a vetřela všem do očí morální ponaučení. Jen mi ještě zbývá sešrotovat fakt, že panda má za otce kachnu, ale to už by po tomto filmu nemusel být takový problém. Je mi líto, ale kromě krásné grafiky mě na tom nebavilo nic. ()

Mykhaluu

Já si tak spokojeně tleskám veselé zábavě, které se nám v tento zamračený den dostalo a ono tu panuje takové přísné povětří!?! No, uletělo to tak rychle (asi jedinná chyba zatím), že se musím na filmeček kouknout znova, zda si nevyslouží pátou hvězdičku...!? :) "Já neumírám ty magore!!!" :-D :) V tomhle filmu i tak brutální nedětskou větu na závěr odpustím, neb tam brutálně sedla!! :-D :) Nuže, po druhém shlédnutí neshledávám důvod k nepřidělení páté hvězdičky!! :) "Máš právo se najíst!!!" :) P.S. Krindypindy!! Co tu kdo má společného se Shrekem?!?!? :-O ()

Ivec

Najoriginálnejší animák, aký moje oko vzhliadlo. I keď je pravda, že o originalitu dnešných animovaných filmov býva "takmer" vždy postarané. Stotožnil som sa takmer s každou "postavou". A to hlavne vďaka dokonalému slovenskému zneniu. Animák, ktorý sa dá pozerať dokola a dokola. Len škoda, že nádherná hudba, podtrhávajúca pekný príbeh, nezaznieva častejšie. Inak super. ()

macetoma

...aneb jak se obtloustlá panda Po zachránila svět před hrozným tygrem Tai Lungem. Některé momenty vtipné (akupunktura), stará želva trousí moudra těžkého kalibru ("Yesterday is History, Tomorrow a Mystery, Today is a Gift, Thats why it's called the Present"), výuka Kungu Fu je lepší než ve všech komnatách Šaolinu a závěrečný souboj je (bohužel) jak z Toma a Jerryho. Celkově 4 hvězdy. ()

HarveyDent

Skvělá animace, bravurně vymyšlené a zrežírované fighty, občas i ten humor, který sic není rozmístěný po celé délce filmu, za to v některých místech je velmi koncentrovaný :-D a navíc fikaná pointa s "tajnou přísadou". Nejlepší animák mé dospělosti :-) 90% ()

Elegnor

Paráda, kobylka která švihne s pandou, to se jen tak nevidí.. Celkově krásně zpracovaný, hezká animace a příběh je taky na jedničku.. Takovejhle animáků by mohlo bejt víc.. ()

nula87

Jedno prvenství si Panda připsat může, a to zatím nejlepší akční scény v animáku. Jinak mu schází originalita, a bohužel i více vtipu. Ale ta hodina a půl (ideálně strávená spolu s dětmi) je vcelku příjemná, a převážně scény z tréninku s koláčky si náležitě užijete. 65% ()

Bendiys

Vyborne bojove sceny, nicmene z filmu je citit prilisna naivita, ksichteni pandy taky neni porad cool a dejova linie je chatrna i na animovany snimek pro deti. Na druhou stranu jsem se take zasmal a urcite se casem podivam i na pokracovani... ()

xxlch

Suprový animák se vším,co má dobrý filmík tohoto typu mít.Směle může konkurovat Shrekovi.Takových není nikdy dost! ()

Peter-1307

To, čo je jedinou prednosťou tohoto animovaného filmu je skutočne perfektná animácia vypracovaná do detailov. Inak ostatné je len šedivý priemer, ktorý ma ničím neoslovil. ()

maoc

Kdysi jsem to viděl a dal 3*. Ó, já bloud! Na druhý a další skouknutí bez debat plné hodnocení. Má to myšlenku, jasný dramatický oblouk a scénáristický záměr, čitelné a přitom jen decentně tlačené poselství, senza postavy, vtip. Synka děsily akorát některé temnější scény (vězení). Jinak bez chyby. ()

Chystá se pátý Shrek

Chystá se pátý Shrek

16.06.2016

Když se v roce 2001 objevil zelený zlobr Shrek, byla z toho malá kreslená revoluce. V DreamWorks Animation do něj totiž nacpali popkulturní odkazy a vtipy, u kterých se místo dětí bavili hlavně… (více)

Michael Clarke Duncan zemřel ve věku 54 let

Michael Clarke Duncan zemřel ve věku 54 let

04.09.2012

Spolupráce Cameron + Fincher + Snyder?

Spolupráce Cameron + Fincher + Snyder?

09.06.2009

Malý test na úvod: Slavný komiksový tvůrce a momentální majitel a šéfredaktor prestižního žánrového magazínu Heavy Metal Kevin Eastman je: a, konzumentem nějaké velmi kvalitní návykové látky; nebo b,… (více)

Zamilovaný Mínotaurus?

Zamilovaný Mínotaurus?

17.05.2009

Momentální posedlost Hollywoodu starořeckými mýty už prosákla i do romantických komedií. Adaptace románu Stevena Sherilla The Minotaur Takes a Cigarette Break pracuje s předpokladem, že netvor z… (více)