kikuka

Zaujímavý nápad rozpracovaný dosť nešťastne. Veľmi pekne sa rozbieha, aby sa utopil vo vlastných variáciách a permutáciách a napokon v ich opustení smerom k deus ex machina záveru, nerešpektujúc sám seba a niektoré fyzikálne zákony (ohľadom premiestňovania áut a ľudí v priestore a čase). V snahe pohrať sa s diváckou schopnosťou spájať si jednotlivé uhly pohľadu vždy s novou informáciou občas pozabudne na nejaký ten detail a vytvorí si tak trochu umelo priestor na "potiahnutie" vpred. Normálne mi bolo toho filmu ľúto, pretože sa rozbehol , hoci nie nejako mega originálne, ale predsalen s prísľubným švihom a pekne nabudil. Fakt to vypadalo chvíľku na príjemné pozeranie. A potom od-nabudil. Plus, bolo mi trochu smutno z malého scenáristického násilia na postave F. Whitakera. (5/10) ()

ladko

Celkom dobrý thriller, ale inšpirácia Bournom je zrejmá - čo sa týka hudby, ale aj záverečnej naháňačky. Nelogickostí a klišé si v tomto filme užijete dosť, ale pozerá sa na to veľmi dobre a vďaka ozvláštneniu "uhlami pohľadu" nenudí a je v niektorých momentoch príjemne napínavý. Potešil ma casting - herci boli zaujímaví - najmä Quaidovi jeho rola "tvrďáka" sadne, ale ani ostatní herci nezaostávali (mňa potešil hlavne Fox). Takže ak sa chcete na hodinu a pol zabaviť, nehľadať pri tom na filme čo najviac chýb a nečakať od neho niečo extra výnimočné - Vantage point je dobrá voľba. ()

agentmiky

Velmi dobrý film,který někomu možná může přijít trochu překomplikovaný,ale mně ne.Je zajímavé sledovat ten atentát na prezidenta z mnoha úhlů odlišných lidí.Mně se tento nápad hodně líbil.Příběh mi přišel docela normálně americký,ale akce tam bylo dost,to se musí nechat.Když se film pomalinku blížil ke konci,tak se začaly spojovat souvislosti do jedné skládačky a vyústění bylo brilantní.Dennis Quaid se do takových rolí hodí.Pak dobrý výkon podal také Matthew Fox,který dvojiitou osobnost zahrál nadmíru dobře.Když to shrnu,tak je film výborný po všech stránkách a rozhodně se na něj někdy opět podívám.Hodnocení:80% ()

verbst

Tak. Tenhle film považuji za nejakčnější jízdu tohoto roku, prozatím... Je to parádně zpracovaný námět. A Matthew Fox válí úplně nejvíc. 95% a těším se na další film pana Travise ()

Greg

Slušný akční film se zajímavým konceptem, kdy několik lidí nahlíží na stejnou situaci různými pohledy. Skvělá kamera a herecké obsazení. ()

Paxxx.cz

Nenadarmo se říká všeho s mírou. Akci mám rád o tom žádná, ale přecijenom těch vrácení v čase tu na mě bylo až příliš. Na druhou stranu zde bylo spousta zvratů, což udržovalo napětí a hlavně perfektní herecké obsazení. Celkově 75%. ()

Alqarin

Strhující jízda, která má nápad a herce a nebojí se je použít (i když v případě Mathew Foxe to moc neplatí, zasloužil by víc prostoru). Dennis Quaid je naštěstí cool i se svým kamenným výrazem a Forest Whitaker je v roli dobráckého turisty až roztomilý. Škoda konce, který se utápí v patosu a nacionalismu a celkovém bordelu, ale jinak je Úhel pohledu vynikající žánrovka, která stála za ty prachy ;-) ()

MartinezZ

Příliš překombinované, příliš mnoho osudů, příliš mnoho lidí, kteří se nestačí ve filmu ani ohřát, ono vracení se ke dvanácté hodině je sice dobrý nápad, ale všeho moc škodí. Autoři se inspirovali v seriálu 24 hodin a zřejmě měli tolik nápadů, až se v tom utopili a celý film vzali do temných hlubin s sebou. Škoda. Ubrat jednu, dvě postavy, více rozvést "pozadí" a mohl to být dobrý film. Takhle se to jeví jako sestřih z nějaké trilogie. ()

mysiak

Zaujímavý koncept kopírovanie 24 (časový synopse) a filmov Jasona Bourne-a (nadupaná akcia) nebol dotiahnutý do konca, ale aj tak vynikajúcim počinom. Nie je to naťahované, nie sú tu zbytočné reči je tu len samá akcia a dobrí herci na čele s Dennis Quaidom, ktorý sa nám nejako rozbehol...Trošku vadí to, že 6-krát je na obrazovke to isté, ale to sa dá prekusnúť...tento film si stačí vychutnať a pozerať je výborný ()

Praxis

Výborná akční jednohubka, která až na ten podivný konec, skvěle šlape. Baví mě pohledy různých osob a postupné rozplétání děsivých souvislostí. Všichni herci skvělí, celé autentičnosti dopomáhaly doku kamera, střih i kinetika šlapou jako hodinky. Mohlo to být ještě lepší nebýt té skutečně zvláštní koncovky, která mi přišla, že byla ustřihnutá trochu více, než by bylo žádoucí. Každopádně výborná oddechovka, kde mozek skutečně nepřehřejete, protože děsivé souvislosti vám film ukáže pěkně jako malému děcku. Být to o trochu propracovanější, rozhodně bych se nezlobil...75% ()

sta

formálně (nikoliv narativně!) slabá vykrádačka Greengrassova Bourna a důkaz toho, jak dokonalé Greengrassovy snímky jsou ()

Ridick

atentat z roznych uhlov pohladu odohravajuci sa behom pol hodiny je zalozeny na vynikajucej adrenalinovej jazde, kt. sa nezastavi po cely cas a hoci sa vam dej moze zdat prilis okaty tie akcne sceny za to stoja... v poslednom case jas v temnote v akcnom zanri ()

GodComplex

Dynamicky naslapnuta multi pohledova akcni jednohubka, ktera ale postrada nejakou vetsi hloubku a nic ve vas nezanecha. Uvod z perspektivy televizni centraly a zaroven prvni sekce z nabizenych casovych smycek je neskutecny narez, ani se nerozkoukate a uz to jede maximalnim tempem. Tempo sice s pribyvajicim casem lehce ztraci svuj drive, koneckoncu, kdyz po pate sledujete to same a zacnou se do toho mixovat osobni pohnutky nekterych vedlejsich nezajimavych charakteru, neni to zcela optimalni, ale nikdy se to vyrazneji nepotopi pod hladinu prumeru. Napomaha tomu promysleny scenar napumpovany do kratke stopaze, dobre zvladnute akcni sceny v cele s pusobivou car chasing scene a docela solidni plejada schopnych hercu. Co me hodne zklamalo bylo minimalni vyuziti me oblibene Sigourney Weaver, ktera mela krome zmineneho zacatku naproste minimum prostoru, stejne tak sexy Zoe Saldana. Normalne cokoladu moc nemusim, ale tohle je vyjimka, uz se na obe holky tesim v Cameronove Avataru. 6/10 ()

Sawyer815

Na první pohled je na filmu vidět,že rozpočet nebyl zrovna astronomický,ale to vůbec nevadí,protože i bez něho se Úhel pohledu směle rovná parádním akčním spektáklům.Flashbacky jsou voleny přesně,trefně ale hlavně v přesném počtu,aby nezačali nudit.Druhá polovina filmu má naprosto strhující tempo a finální rozuzlení je perfektní.Dílky do sebe přesně zapadnou a já už se těším až se kouknu znovu a budu od začátku sleovat teroristy v jejich tažení.Závěrečná realistická honička s geniální "Greengrasovskou" kamerou prostě nemá chybu.Škoda jen,že si zahraje velkou roli faktor náhody.Viz.televizní studio a náhoný pohled do jedné obrazovky a zmatená holčička uprostřed silnice.Geniální atmosféra seriálu 24 hodin je cítit v každé vteřině filmu. ()

Freemind

Jedna hvězdčka za Foresta, jedna za snahu o neotřelý nápad. Pár facek za střih, kopanec za scénář, a za všechny skoroherce, kameru, režii, papírové kulisy a digitální dým - do kouta a klečet na hrachu! Jinak jsem si za tu hodinu a půl krásně prohlédl moje hodinky do nejmenších detailů. ()

Lum3n

3/4 byli originální a poměrně nápadité, přestože film místy bojoval s omezeným rozpočtem, tak jsem se slušně bavil. Jenže v závěru se Travis rozhodl proměnit Dennis Quaida v Chucka Norrise a celí snímek tím totálně pohřbil. Alespoň z mého úhlu pohledu. ()

buldock

Velmi dynamická a od druhé poloviny neuvěřitelným spádem obdarovaná žánrová chuťovka , která nejprve diváka trochu uspí a poté mu naservíruje non-stop akci a několik výborných zvratů. Až na ten závěr , poněkud pomalejší rozjezd a několik nepřehlednutelných chybiček v automobilové honičce se snímku nedá moc vytknout a rozhodně stojí za shlédnutí , doporučuji! Film: 84% , OST: Atli Orvarsson - 83% ()

vorheese

Popsal bych to asi jako kříženec Magnólie a 24 hodin. Neumíte si to představit? Tak si ten film pusťte...nuda to rozhodně není. ()

Tony.cs

Tento nevinně se tvářící film nám předloží kousky mozaiky, ze které se poskládá výborný film plný skvělých hereckých výkonů. Dennis Quaid a Forest Whitaker mi přírůstají k srdci víc a víc. ()

„Já jsem 3D zákon!“

„Já jsem 3D zákon!“