Nik z nás netuší, ako ďaleko je schopný zájsť - kým na nás niekto nezatlačí! Tak ako na Neila Randalla... Príťažlivý podnikateľ Neil Randall (Gerard Butler) sa rozhodne nemôže sťažovať na nepriazeň osudu. Má všetko, po čom mnohí iní len márne túžia: milujúcu sexy manželku Abby (Maria Bello), krásnu a zdravú dcérku Sophie (Emma Karwandy), prácu, ktorá ho baví a poriadne mu vynáša... Skrátka, taký súkromný americký sen! Teda, vlastne mal. Dodnes. Pretože dnešný deň je tou najhoršou nočnou morou, aký si Neil nedokázal predstaviť ani v tých najstrašnejších snoch! Začalo sa to vo chvíli, keď viezol Abby k jej sestre Diane (Samantha Ferris) a sám sa ponáhľal na víkend so svojím šéfom – a náhle sa ako blesk z jasného neba na zadnom sedadle ich auta objavil neznámy ozbrojený chlap a oznámil im, že ich dcérka Sophie, ktorá mala byť doma s opatrovateľkou, je jeho rukojemníčkou! Keď sa ho šokovaný Neil spýtal, čo vlastne chce, únosca, ktorý sa im predstavil menom Ryan (Pierce Brosnan), s ľadovým pokojom odpovedal: „Všetko, čo máš!" Jeho plán sa zdal byť síce šialený, ale zrozumiteľný: v najbližších dvadsiatich štyroch hodinách urobia všetko, čo bude chcieť, inak Sophie zomrie. Neil si však postupne začne až príliš bolestne uvedomovať, že jeho trýzniteľ evidentne nemá čo stratiť - a že jeho jediným cieľom, ba dalo by sa dokonca povedať zmyslom života, je zničiť Neilov doteraz taký dokonalý život! (TV Doma)

F.Abagnale

Rozbiehalo sa to celkom dobre, ale ten koniec to fakt pokazil. Myslím že to tým úplne stratilo pointu, ale aspoň že som sa nenudil. ()

Bragi66

Unesou jim dceru a rodiče musí plnit nesmyslné úkoly. Zvědavost na to, proč se tak děje a co je za tím, nestačí vyvážit ukřičený a hystericý nepříběh. ()

bobaso

Vynikajúci film so zaujimavým koncom. Konečne trošku zmena oproti klasickým „kidnapping“ filmom. Brosnan je tam nádherne chladný (ale nie alá Bond style, čo je velké plus), Buttler krásne hysterický (kdo by nebol, keby ho unesie šialenec) a Maria Bello je krásna sama o sebe.. Pri sledovaní je samozrejme nutné odosobniť sa od predchádzajúcich charakterov, ktoré hercov prenasledujú a väčšina ludí ich škatulkuje do role, ktorou sa preslávili (takže žiadne suché Martini, žiadna Spartaaaa, ani tance na bare). No najlepšia je pointa, ktorá je síce zdĺhavo natiahnutá, (mohla byť vysvetlená kratšie a údernejšie, niečo na sposob „What the f...?!“ a nie jak pre debilov), ale pri následnej retrospektíve, cože ste to vlastne videli za film, vám prezradí, že ste vlastne videli filmy dva.. a za jednu cenu sa to vyplatí. ()

whass

No...cekal jsem od toho vic..vlastne mnohem vic,nebýt blbých hercu )krome brosnana) nudných kecu,blbeho koncu tak by to mozna na ty tri hvezdy bylo,jediny co si z toho filmu pamatuji jak brosnan zapaluje ty penize,ale jinak nic..jinak to byla natahovaná nuda. ()

dracik

celkom fajn filmik sklamana som bola trosku z Butlera takeho chudacika hral ale velmi sa mi pacil Brosnan. Viac som fandila jemu ako Butlerovi. Aj koniec ma prekvapil. ()

babuca

zápletka bola výborná ale tie dialógy degradovali film do priemeru. Butler jedna katastrofa. Dobrý bol len Brosnan. ()

knedliiicek

Každý má svůj názor, kdyby ne. Na co by jsme to tu vubec taky psali že? Mě se Butler líbí už od prvního dramatu co sem s ním viděl a to je "ctihodný občan" nemluvím o válečnem 300 ale prostě se mi líbí jeho podání. Ikdyž se nemusí zdat že to podal moc dobře, tak film mě celkem zaujal na to abych ho viděl celý a řekl si. Že náhodou se nemusí dít vůbec nic. ()

kratajirka

Prvky dramatu tenhle film splnil. Užíval jsem si silný herecký výkon pana Brosnana a naopak slabý výkon Žérára. Při těch akčnějších scénách to postrádalo trochu víc síly v daném okamžiku, ale i tak slušných 70% ()

dedavena

Když se objevi Brosik, začina brnkani na nervy divaku. Fšecy se určitě divime, jak muže hrať klaďas takeho parchanta. Tlak na nervy se zvyšuje a momentuf, kdy bych dal Brosikovi do drški přibyva. Ofšem nic neni take, jak to vypada. Rozuzleni je take, že to moc divakuf překfapi. Gdo tu je vlastně ten špatny? Dobry filmek. ()