Nik z nás netuší, ako ďaleko je schopný zájsť - kým na nás niekto nezatlačí! Tak ako na Neila Randalla... Príťažlivý podnikateľ Neil Randall (Gerard Butler) sa rozhodne nemôže sťažovať na nepriazeň osudu. Má všetko, po čom mnohí iní len márne túžia: milujúcu sexy manželku Abby (Maria Bello), krásnu a zdravú dcérku Sophie (Emma Karwandy), prácu, ktorá ho baví a poriadne mu vynáša... Skrátka, taký súkromný americký sen! Teda, vlastne mal. Dodnes. Pretože dnešný deň je tou najhoršou nočnou morou, aký si Neil nedokázal predstaviť ani v tých najstrašnejších snoch! Začalo sa to vo chvíli, keď viezol Abby k jej sestre Diane (Samantha Ferris) a sám sa ponáhľal na víkend so svojím šéfom – a náhle sa ako blesk z jasného neba na zadnom sedadle ich auta objavil neznámy ozbrojený chlap a oznámil im, že ich dcérka Sophie, ktorá mala byť doma s opatrovateľkou, je jeho rukojemníčkou! Keď sa ho šokovaný Neil spýtal, čo vlastne chce, únosca, ktorý sa im predstavil menom Ryan (Pierce Brosnan), s ľadovým pokojom odpovedal: „Všetko, čo máš!" Jeho plán sa zdal byť síce šialený, ale zrozumiteľný: v najbližších dvadsiatich štyroch hodinách urobia všetko, čo bude chcieť, inak Sophie zomrie. Neil si však postupne začne až príliš bolestne uvedomovať, že jeho trýzniteľ evidentne nemá čo stratiť - a že jeho jediným cieľom, ba dalo by sa dokonca povedať zmyslom života, je zničiť Neilov doteraz taký dokonalý život! (TV Doma)

cinema_cz

U filmů podobného typu rozhodují o kvalitě výsledku odpovědi na dvě základní otázky: proč? a jak? Logicky spolu souvisejí: scénář je sice přepečlivý, leč místy předvídatelný (za druhou pointu by ale autora měli skalpovat), jeho realizace, stavící především na výkonech silného hereckého obsazení, se filmovými prostředky jen zpola úspěšně snaží navodit náš zájem a napětí. (Ci 04/2008) ()

Miloško

Dá sa to pozerať,aj keď toto tu už bolo. Brosnana som už videl hrať aj v lepších filmoch,G.Butlera možem od filmu 300, kde hral Leonidasa. Shattered je priemerný thriller so zaujímavým klišé záverom,hodný na jedno pozretie. ()

Mustaffa odpad!

Bože, to byla ale ujetá kravina. Těžce nalinkovaný stupidní děj o ničem s námětem, který bych nevytáhl ani v té největší filmové krizi. Gerard Butler sice zahrál slušně, ale ten jediný nemůže zachránit to všechno zpackané okolo. ()

djPeťál

Natočit vskutku kvalitní film tohoto typu je bezpochyby hodně težké a v tomto případě se to z mého pohledu zrovna nepovedlo. Promyšlený scénář, který by byl potřeba ze všeho nejvíc, je právě tím, co nejvíc schází, protože ten zde použitý má spoustu děr a co v průběhu filmu zachraňují svižné akční pasáže, to je na konci opět pohřbeno možná vcelku překvapivým, ale i tak do jisté míry směšným rozuzlením, kterému navíc opravdu nijak nepomáhá nesmyslné jednání a motivace hlavních postav. Prostě základy pro takovýto thriller chabé. Navíc jsem si logicky dost sliboval od Pierce Brosnana, ale ten byl takový poloviční, tudíž ani on tento snímek nijak vysoko vytáhnout nedokázal, o ostatních hercích ani nemluvě. ()

gotham

Neřekl bych, že je to vyloženě průměrný film, ale na 4* to nebylo. Mám slabost pro tyhle zvratovky, takže mě ten film opravdu bavil a to i díky tomu, že nebyl zbytečně natahován. SPOILER: Jediným překvapením pro mě bylo, že v chatě žádný Carl není, ale hned jak se tam objevila fotka Pierce, bylo mi jasné, že v tom jede i Abby. Tudíž konec pro mě nijak šokující nebyl, ale zase jsem měl radost z toho, že jsem měl s tím závěrem pravdu :-) Jinak sice kvalitní herecké obsazení, ale na všech bylo vidět, že ten film neberou jako vrchol své kariéry. Nicméně celkem příjemný film na skouknutí doma na dvd. 60% ()

simonaa

Neviem celé to bolo dáke pofidérne. Predovšetkým chovanie postáv vzhľadom na takú situáciu mi prišlo až absurdné a komicky bezmocné. Pozerateľné boli na tom jedine modré oči Gerarda Butlera a možno ten koniec ale to je asi všetko . Nijako som im to všetko nevedela uveriť. Ani Jamesovi Bondovi sa to nepodarilo zachrániť čo je hold smutné. ()

davistercz

Zajímavý nápad stvořit takové dílo, ale kde je to kouzlo? Já ho tam vůbec nenašel... Na některých místech nudné a otravné, až jsem málem umřel. ()

veverysiak

Treba sa trochu povzniesť a privrieť oči nad kopou nezmyselností, ktoré Gerard navystrájal, pretože potom by so všetkým rázne skoncoval už napr. v 16. minúte, lenže to by potom nebol žiadny triler a my by sme nemohli komentovať, a tak si len povedzme, že námet je skvelý, scenár ho pobabral ako sa dalo a réžii sa už z toho nepodarilo vyplávať, aj keď jej vehementne pomáhali výborní herci, ale malo to spád, akciu a správne napätie a popri tom tie Gerardove glupáčiny vyzerali o trochu vierohodnejšie, a vôbec, kto môže zodpovedne odprisahať, že v podobnej kritickej situácii by si zachoval triezvu hlavu, takže 75%. ()

brasek

Povrchný film, veľmi povrchný... pripúšťam, že pri lepšom režisérovi a istých zmenách v scenári by to bolo o niečom inom. ()

david666

Teda, že to povede k takovému závěru jsem opravdu nečekal. Spád, akce, napětí, místy méně logiky ale to nevadí. Solidní práce ()

kiwikiwi

"rozdrtit motýla na prach"??? to kto vymyslel? Pierce Brosnan mal ostat Bondom. film plny americkych blbosti ako napr.: ked si clovek sada do auta na miesto sofera alebo spolujazdca, vobec si nevsimne, ze niekto (dospely clovek) sa schovava na zadnych sedadlach. napriek tomu ***, aj ked neviem za co, asi za celkovy dojem. ()

njuska

Takze film jsem prakticky nevidel (zajimave hodnoceni :-))) )... Totiz, po asi 15 minutach jsem film vypnul a sledovat ho dal ani nebudu. Proc? Pierce Brosnana totiz v ceske distribuci od Bontonu dabuje naprosto nepochopitelne tusim Zdenek Mahdal misto vynikajiciho Ladislava Benese, ktery v ceskych luzich a hajich k Brosnanovi zkratka uz neodmyslitelne patri. A to mi skutecne rve usi - tak neuveritelnym zpusobem, ze film v teto "verzi" zkratka nedokoukam. Skoda! P.S. V Bontonu jsou lide zodpovidajici za cesky dabing zrejme zcela vymasteni!!! ()

gogacs

absoltuna sprostosť, oplati sa pozrieť prvych 10 minut že človek vie o čo ide a potom poslednych 15 že vie že prečo, všetko medzi tym je nechutne afektovaný blivajz ()

montel

Neil a Abby mají šťastné manželství a krásnou dceru Sophii. Vše se ale pro oba změní v noční můru poté, co Sophii unese rafinovaný únosce Ryan. O co mu ale jde,když ne o výkupné??? Průměrný thriller, kterému by neuškodilo, kdybychom únosce neznali hned od samého začátku. I když je samotná konečná zápletka překvapivá, mě to nijak nenadchlo. Takový filmů už bylo a bude hodně. Takže 50% ()

shinlove

Vynikající scénář! Škoda jen, že mi Pierce coby většinou kladný hrdina do role záporného parchanta neseděl. Ale jinak výkon všech tří mě velmi potěšil a proto dávám lepší 4* ()