Nik z nás netuší, ako ďaleko je schopný zájsť - kým na nás niekto nezatlačí! Tak ako na Neila Randalla... Príťažlivý podnikateľ Neil Randall (Gerard Butler) sa rozhodne nemôže sťažovať na nepriazeň osudu. Má všetko, po čom mnohí iní len márne túžia: milujúcu sexy manželku Abby (Maria Bello), krásnu a zdravú dcérku Sophie (Emma Karwandy), prácu, ktorá ho baví a poriadne mu vynáša... Skrátka, taký súkromný americký sen! Teda, vlastne mal. Dodnes. Pretože dnešný deň je tou najhoršou nočnou morou, aký si Neil nedokázal predstaviť ani v tých najstrašnejších snoch! Začalo sa to vo chvíli, keď viezol Abby k jej sestre Diane (Samantha Ferris) a sám sa ponáhľal na víkend so svojím šéfom – a náhle sa ako blesk z jasného neba na zadnom sedadle ich auta objavil neznámy ozbrojený chlap a oznámil im, že ich dcérka Sophie, ktorá mala byť doma s opatrovateľkou, je jeho rukojemníčkou! Keď sa ho šokovaný Neil spýtal, čo vlastne chce, únosca, ktorý sa im predstavil menom Ryan (Pierce Brosnan), s ľadovým pokojom odpovedal: „Všetko, čo máš!" Jeho plán sa zdal byť síce šialený, ale zrozumiteľný: v najbližších dvadsiatich štyroch hodinách urobia všetko, čo bude chcieť, inak Sophie zomrie. Neil si však postupne začne až príliš bolestne uvedomovať, že jeho trýzniteľ evidentne nemá čo stratiť - a že jeho jediným cieľom, ba dalo by sa dokonca povedať zmyslom života, je zničiť Neilov doteraz taký dokonalý život! (TV Doma)

John80

Thriller, čo všetko ste ochotný urobiť preto ak vás neznámy muž unesie vo vlastnom aute pod vyhrážkou ,že môže ublížiť vášmu dieťaťu až pravda vyjde nakoniec najavo 3* ()

ear.wig

Po hodině různého pobíhání, dalších a dalších prapodivných úkolů bez jakýhokoli alespoň malýho náznaku proč to ten Brosnan vlastně dělá mě to začínalo trochu otravovat. Pak když vyšlo najevo že to bylo kvůli románku jeho ženy s Butlerem jsem si říkala 'sakra to je ale pitomina'...ale pak na konci mi přece jenom zůstala pusa otevřená z překvapení...tudíž se to vyvážilo do takovýho průměru, takže za 3*. ()

casef

Je to takový nijaký. Možná kdyby si Brosnan a Butler prohodili role, by to bylo lepší. K Butlerovu charisma mi totiž vůbec nepasuje role oběti. Navíc jsem se za celou dobu nedokázal vtáhnout do děje a film mi připadal 2x delší než ve skutečnosti byl. A ani závěr mě nepřekvapil, čekal jsem, že to bude jinak než to celé vypadalo. ()

Zeldur

Náhodou, já se u toho vcelku bavil... Zápletka mi přišla opravdu dobrá, možná to jen chtělo lepšího režiséra. ()

departed

Napínavá psychologická hra, ve které byste ani jeden ze zvratů dopředu neodhadli, nehledě na všechny vaše zkušenosti s filmovými zvraty. Butler na svou roli překvapil, protože ho znám jen z romantických komedií nebo akčňáků, takže bylo fajn vidět ho v nějaké jiné, uvěřitelnější filmové poloze. A Brosnana jsem si jako "záporáka" taky dost užil. Malý nenápadný film, který by si fanoušci psychologických thrillerů neměli nechat ujít. ()

Blutarg

Film má celou dobu drobnou pachuť, že víte / tušíte "vo co go". Nechci psát spoiler, proto to nebudu více rozvádět. Jen díky závěru přidávám hvězdu navíc. ()

Shitonit

Megafamózní závěr, zakončuje nádhernou skládačku na první dojem nepochopitelného jednání únosce Ryana v Podání perfektně vyzrálého Pírse Brosníka. Dějově dostatečně origoš i na to, že bych si to klíďo střihnul hnedle znova. Víc nemá smysl psát, páč by se mi moh někdo smát :-) ()

LukeSharp

Ale kurva vždyt' to už tady několikrát bylo!! Promyšlená taktika hlavního záporáka jak nejdůmyslněji připravit zdánlivě štastnou rodinku o všechno ale i tak přináší pár docela dobrých nápadů a pozornost dokáže udržet po celou dobu. Závěrečný twist pak nabízí klasická překvápka,která už otrkaný divák ovšem tuší delší dobu. Prostě klasika,která neurazí,ale ani nijak nepřekvapí. 60% ()

jojoping

Slušne natočený thriller so všetkými atribútmi, ktoré daný žáner má mať. Napínavý dej, zvraty, akčné scény, zločinca a dobráka (ktorý je ale ktorý?), obava o svojich najbližších, podvody, finty, taktiky a nekalé praktiky. Záver bol prekvapivý, ale mierne prekombinovaný a prehnaný, určite by mohol inšpirovať nejakú paródiu na akčný thriller. ()

Loreleis

Ztráta času u rádoby psychologického filmu s poitou, kterou každý zná po cca 20 min filmu. Jediná otázky, kterou film zanechá je, jak se takoví herci mohli k tomtu projektu propůjčit. ()

Jaromír

Film byl zbytečně brutální. Thriller to byl, ale rozhodně jsem se nevcítil do hlavního hrdiny (což je u thrilleru obrovská chyba). Konec mě vyloženě zklamal, takhle to přece nemůže zkončit :(. Ach jo, promarněná šance, herci měli na víc! Lituji, že jsem se na film díval. ()

J.Cobra

Chvílemi předvídatelné, chvílemi překvapující. Český název se mi ovšem nelíbí, odváděl mé myšlenky ke zcela jiným závěrům. A nebýt skvělého hereckého obsazení, nepřemýšlel bych nad **** a hned bych dal ***. Takhle váhám. ()

Jerris008

Pro mě skvělá podívaná. Hra na kočku a na myš, kde závěr sice je malinko předvídatelnej, ale i tak dokázal překvapit a celkem slušně vygradovat. ()

warhammer

Těsně před koncem jsem měl v úmyslu dát 3* jelikož mě film celkem bavil,ale díky tomu přiblblýmu konci jsem musel jít dolu. Taková šaráda kvůli tomu, aby si manžel a vlastně i jeho milenka prošli jakýmsi prapodivným terorem, díky kterýmu si uvědomí svou chybu, když přitom stačí říct podvádíš mě, tak běž do prdele? Každý normální člověk by to tak udělal. Ale tady nééé. Celý film je jen o tom, že se někdo trapně snažil ukázat tomu druhému jak mu bylo ublíženo. Ukázkový příklad toho jak někdo dokáže vymejšlet celej den píčoviny i když ke stejnému výsledku stačí říct jen pár slov. To je jako kdybych se účastnil silničního závodu přes celý město jen kvůli tomu, abych si mohl koupit mlíko v Tescu, který mám 100m od baráku. ()

MillaJ

Jooo Butler umí, umí. :) Pecička film s krutou zápletkou....myslíte si že je to tak (?), ale ono je to jinak....do poslední chvíle vás film drží v myšlence co ten člověk sakra chce (?!) ...peníze? zabíjet? ženu? dítě?... a nakonec voilà 8) ()