Nik z nás netuší, ako ďaleko je schopný zájsť - kým na nás niekto nezatlačí! Tak ako na Neila Randalla... Príťažlivý podnikateľ Neil Randall (Gerard Butler) sa rozhodne nemôže sťažovať na nepriazeň osudu. Má všetko, po čom mnohí iní len márne túžia: milujúcu sexy manželku Abby (Maria Bello), krásnu a zdravú dcérku Sophie (Emma Karwandy), prácu, ktorá ho baví a poriadne mu vynáša... Skrátka, taký súkromný americký sen! Teda, vlastne mal. Dodnes. Pretože dnešný deň je tou najhoršou nočnou morou, aký si Neil nedokázal predstaviť ani v tých najstrašnejších snoch! Začalo sa to vo chvíli, keď viezol Abby k jej sestre Diane (Samantha Ferris) a sám sa ponáhľal na víkend so svojím šéfom – a náhle sa ako blesk z jasného neba na zadnom sedadle ich auta objavil neznámy ozbrojený chlap a oznámil im, že ich dcérka Sophie, ktorá mala byť doma s opatrovateľkou, je jeho rukojemníčkou! Keď sa ho šokovaný Neil spýtal, čo vlastne chce, únosca, ktorý sa im predstavil menom Ryan (Pierce Brosnan), s ľadovým pokojom odpovedal: „Všetko, čo máš!" Jeho plán sa zdal byť síce šialený, ale zrozumiteľný: v najbližších dvadsiatich štyroch hodinách urobia všetko, čo bude chcieť, inak Sophie zomrie. Neil si však postupne začne až príliš bolestne uvedomovať, že jeho trýzniteľ evidentne nemá čo stratiť - a že jeho jediným cieľom, ba dalo by sa dokonca povedať zmyslom života, je zničiť Neilov doteraz taký dokonalý život! (TV Doma)

Ridick

podpriemerny manzelsky thriller s neuveritetlne tupym koncom a citatom od m. bello. najde sa tam vela logickych chyb, na ktore pride aj priemerny divak a to len kazi cely dojem z filmu. no a pierce brosnan psychopatickeho unoscu nevie hrat!!!...by som ho vyrezal, zviazal a odniesol na policiu, aby mu dali 25 po zadku...40% ()

Desperado

Remeselne dobre natočený thriller so slušnými hercami, ale... Ale naozaj musí originalite ustúpiť zdravý rozum, páni tvorcovia? Niečo tak vykonštruovaného, nepravdepodobného a v závere nechutne pokryteckého som už dlhý čas nevidel. Hrať sa na Finchera je veľmi riskantné, hlavne, ak základ stojí na takých krehkých pilieroch, aké v tomto snímku predstavujú dej, obsah, pointa a hlavne postavy. A tak sa v závere môže divák ocitnúť v zmätenej situácii. Komu mal divák akože fandiť, kto mal byť potrestaný, kto je vinný, či ešte trefnejšie, kto je bez viny. Chjaj, taký bič na seba upliesť je zjavné umenie, a to ani nie som sexista alebo podobne mravne "skazený" ako tunajší "antihrdina". Načo sú nám úrady ako polícia, psychológovia, poradne či všelijakí právnici, keď všetko môžeme zobrať do vlastných rúk a vychutnať si sladkú pomstu? Načo? Hlavne, nech je to efektné a zo života. To že sa polarita sympatický-nesympatický hrdina až príliš relativizuje , a až okato nezámerne, je už vec druhá. Niečo tak naivného človek nevidí každý deň. ()

Hadža

Celkem koukatelne drama o trech osobach s celkem zajimavym koncem,hold nektere veci se nevyplaceji a zvlast neco provadem byvalemu Jamesovi je nadmiru riskantni! ()

MATADOR

Dobří herci se sešli v tomto poněkud slabém thrilleru, který ač se nezdá měl velmi kvalitní konec. Atmosféra sice není tak silná, ale ve výsledku to není žádná katastrofa, i když hodnocena velice střídmě. ()

Eldrick

Pointa tuhle vykonstruovanost zachraňuje před fraškou. Gerard "Leonidas" Butler hraje přizdisráče, kterýmu nakope prdel Piercing Brosnan?! To má jako působit věrohodně?! Hlubokomyslnost scénáře a nervydrásající herecké výkony mě téměr dohnaly k prohození ovladače bednou. ()

lioncel

až do závěrečného vyvrcholení filmu jsem v poklidu sledoval události na obrazovce .. nic extra, ale rozhodně také žádný propadák .. a pak to přišlo – rozuzlení – doopravdy vzteklý P.Brosnan (žádný chladnokrevný a vypočítavý psychopat – kdo to napsal? - viděl ten člověk vůbec ten film? - pochopil, kdo je ve skutečnosti ta postava Brosnana? .. to je zase upoutávka!) .. a zjištění, že ho vidím v první roli, kdy mu doopravdy na 100% věřím (takže, buďto je to pan herec, nebo ho něco takového muselo potkat i v osobním životě) .. tedy to byla síla .. no, a pak to jen Butlerovi doma dosladila Maria Bello .. whauu .. whauu .. těm dvěma děkuji (Brosnan + Bello) … já vím, u mě je to námět hodně osobní … ale mě by se to fakt líbilo i tak ….. ()

ilemas

Svižně natočený thriller u kterého jsem se ani chvilku nenudil, možná se mi líbil tak proto, že jsem byl vytočený z jedné diskuse, tak jako odreagování dost dobré. ()

berusche

Taková poměrně nadupaná jízda v bouráku, se spoustou úkolů, které napírají důstojnost jednoho bohatého floutka, a nakonec se zjistí, že není všechno zlato, co se třpytí (nebo že není všechno tak černobílé jak se zdá, teď nevím teda). Já si to celkem užila a na dvě krimošky v jeden den jsem se daleko víc bavila u tohohle snímku. ()

Martin741

Celkom priemerny film s priemernou zapletkou a priemernym scenarom. Narocneho divaka ako som ja nenadchne, ale ani neurazi. A za prekrasnu prudko sukeznu samicu Mariu bello musim dat 69 % ()

peiton

,,Všetko je to len HRA".Ja som sa pri tomto naučila jedno a síce,ak máte na pláne hrať s niekým podobnú hru,pamätajte jedno,musíte byť vždy o 2 kroky dopredu pred svojím súperom.Presne takto bol o 2 celé kroky dopredu Pierce Brosnan hrajúceho lovca-bastarda,pred loveným Gerardom Butlerom a jeho mrchou ženuškou. Superakčná naháňačka na mačku a myš,kde zo začiatku nie je nič také ako sa na prvý pohľad môže javiť.Oplatí sa v tomto prípade počkať na šokujúce rozuzlenie v samotnom závere filmu.O prekvapenia tu nebude núdza.Ja som teda z tých,ktoré netušili ako to celé vypáli.A apropo,dobre si rozmyslite,či budete partnerovi neverní!Nemuselo by to pre Vás dobre skončiť. ()

O´Neill

Perfektní film. Opravdu skvěle zahrán, skvělě promyšlen. Hudba byla skvělá, a atmosféra? Ta byla úplně nejlepší. Duo Brosnan & Butler to hrají opravdu skvěle, a Maria Bello taky tak. Myslel jsem, že v dnešní době už herci jsou jen primadony co neumí hrát, ale tenhle snímek mě přesvědčil, že jsem se mýlil. Úžasný film. ()

Fallen_One

Nadprůměrná záležitost, která zpočátku začíná jako průměrná únosarna, ale skončí nečekaným rozuzlením. Takových filmů už bylo kýble, ale tohle tak nějak sedlo. I když čekal jsem že to dopadne jinak. ()

pufina

Na první pohled mě upoutalo herecké složení - v takovém dramatu bych skutečně slaďáka Butlera nečekala. Na Pierce Brosnana mám silnou alergii, takže jsem se těžce zuby nehty držela, abych to dokoukala do konce. Závěr byl tak na půl nečekaný a musím uznat, že se jim to povedlo - tedy ten důvod, proč se to všechno odehrálo. Celkově něco mezi třemi a čtyřmi hvězdami.. ()

kocik1

Překvapující, nečekaný konec zazdil i to, co tam dejmetomu mohlo být. Možná do budoucna zapřemýšlím, jestli by člověk před uzavřením manželství neměl vystudovat hereckou školu. Každopádně, pokud by manželka tohle předvedla sehrát v reálu, tak by to byl výkon na oskara. Sorry, ale nevěřím, že by něco takového zvládla. A tím je pro mě tenhle film zabitý. Nějak si myslím, že i thriller nebo detektivka by měl být postavený na uvěřitelnosti jednání jednotlivých postav. Tady byl scénář podřízen tomu, aby překvapil a šokoval. Což o to, to se mu povedlo....:-( ()

fantassia

Moc hezký, žádná mravouka, pěkně na tvrdo vysvětlený, jak není třeba někomu vysvětlovat tisícem slovních obratů jak to vypadá, když tě bolí břicho, stačí zařídit, aby toho druhýho začalo bolet a bude všemu rozumět dokonale a perfektně, prosté, naturalistické a hlavně velmi funkční. Za čtyři ()

Jizni Tlapa

Velmi povedené zpracování zajímavého námětu se skvělým obsazením hlavních rolí. Pro "007" P.Brosnana mám velikou slabost a jeho herecký um je zde pro oko a sluch opravdu povznášející! Věřím ,že ztvárnění kýmkoliv jiným, by tomuto filmu velmi ubralo na výsledném hodnocení. O Marii Bello se dá víceméně napsat to samé. Své role se ujala bravůrně a s vnitřním přesvědčením , které na Vás pryští v každém záběru. K 100% hodnocení chybělo už velmi málo a sice dokreslující hudba a vyvarování se několika scénaristickým úkrokům z cesty. 90%! ()