Nik z nás netuší, ako ďaleko je schopný zájsť - kým na nás niekto nezatlačí! Tak ako na Neila Randalla... Príťažlivý podnikateľ Neil Randall (Gerard Butler) sa rozhodne nemôže sťažovať na nepriazeň osudu. Má všetko, po čom mnohí iní len márne túžia: milujúcu sexy manželku Abby (Maria Bello), krásnu a zdravú dcérku Sophie (Emma Karwandy), prácu, ktorá ho baví a poriadne mu vynáša... Skrátka, taký súkromný americký sen! Teda, vlastne mal. Dodnes. Pretože dnešný deň je tou najhoršou nočnou morou, aký si Neil nedokázal predstaviť ani v tých najstrašnejších snoch! Začalo sa to vo chvíli, keď viezol Abby k jej sestre Diane (Samantha Ferris) a sám sa ponáhľal na víkend so svojím šéfom – a náhle sa ako blesk z jasného neba na zadnom sedadle ich auta objavil neznámy ozbrojený chlap a oznámil im, že ich dcérka Sophie, ktorá mala byť doma s opatrovateľkou, je jeho rukojemníčkou! Keď sa ho šokovaný Neil spýtal, čo vlastne chce, únosca, ktorý sa im predstavil menom Ryan (Pierce Brosnan), s ľadovým pokojom odpovedal: „Všetko, čo máš!" Jeho plán sa zdal byť síce šialený, ale zrozumiteľný: v najbližších dvadsiatich štyroch hodinách urobia všetko, čo bude chcieť, inak Sophie zomrie. Neil si však postupne začne až príliš bolestne uvedomovať, že jeho trýzniteľ evidentne nemá čo stratiť - a že jeho jediným cieľom, ba dalo by sa dokonca povedať zmyslom života, je zničiť Neilov doteraz taký dokonalý život! (TV Doma)

ThomasCrown

Dejovo zaujímavé spracovanie a hoci až taký nový námet to nie je, nijako nenudí. Brosnan a Butler, obaja moji obľúbení herci si skvele sekundujú, avšak Marii Bello som jej postavu neuveril, správa sa až príliš iracionálne. Záver je predvídateľný, hoci tvorcovia filmu si to asi nemysleli:) ()

Jeržik

Au! Tak toto bolelo. Asi jako když vám pohledná rosnička z 27. kanálu strčí brčko do ucha a vycucne mozek. Škoda jen, že ji studio neposlalo při premiéře už před promítáním, zabránilo by se degeneraci mozkových buněk a zmizel by pocit méněcennosti z toho, že v ČR platím v kině za něco, co v Americe dávají "zadara" na kabelovce. P.S. Butler přibral a jakmile nemá v ruce meč je jasné, že neumí hrát(o charismatu ani nemluvě). A Pierce nám nezadržitelně stárne, takže doba jeho akčnějších rolí je téměř nenávratně v tahu. P.P.S.(h) Spoiler: Na tu pointu v závěru se "vyplatí" počkat.;) ()

lareinna

Celkom nechápem tunajším hodnoteniam.Tento výborný thriller sa dá kvalitne precítiť, ak sa to samozrejme dopozerá do konca. Ak sa to nedopozerá tak ani nepochopí. Gerarda Butlera si obľubujem ako herca stále viac, Pierce to zahral tiež skvelo a uveriteľne a hudba bola dobrá. Podľa môjho názoru skvelý film, ktorý spočiatku začína tak typicky – unesú dieťa, chcú výkupné..ale keď sa začne dej pomaly rozbaľovať, napätie stúpa a udržiava sa. Do poslednej chvíle som nevedela ako presne to dopadne. Koniec bol super, vtedy sa mi začali vybavovať a dávať do súvislostí určité momenty, ktoré boli na začiatku filmu. Výborný thriller! Jednoznačne. ()

Hepy13

Takhle to dopadá když dobře zaopatřený lidi nemaj co na práci a hrajou si takovýhle hry. Dobře vypointovaný ''unosacký'' thriller. Slusně zahraným záporákem a bývalým agentem 007 Piersem Brosnanem. ()

Petrus1

Jelikož už jsem nějakej ten thriller v životě viděla, můžu říct, že tohle bylo dost slabé. To, jak se to bude vyvíjet, všichni víme. A závěr? No to byla fakt pecka, to bych fááákt nečekala. Taky jste byli tak překvapeni jako já? Prostě od začátku víte, co bude následovat a jak to dopadne. Já bych teda nic tak složitě nevymýšlela (si budu mazat ruce, ne?) – nafackovat, sbalit kufry a oškubat do posledního dolaru! A nemuselo se nic točit. Ale na co bychom potom nadávali, že? :-) ()

ViktorEl

Tak konečne tu už Gerard Butler hrá obyčajného muža, ktorý sa konečne aj niečoho bojí, tu už nie je sparťan a dokonca je falošnejší ako som čakal, ale to som sa trošku preriekol. Pierce Brosnan hrá najlepšieho vydierača akého poznám, na rolu sa perfektne hodí. Maria Bello bola dosť nevýrazná, ale to aj tak filmu nezobralo z kvality. Napínavé, aj keď trošku prekombinované a predvídateľné, ale aj tak je to ešte stále vyšší priemer. 65% ()

El-Barto

To co je ve Fincherově Hře dotaženo téměř k dokonalosti, tady vůbec nefunguje. Chybí pořádná atmosféra a scénář si na chytrý nebo rafinovaný jen hraje. Ubrečený Butler je za pár minut tak otravný, že jeho postavu začnete považovat za naprosto zbytečného ubožáka, na kterém nikomu další vteřinu děje ani trochu nezáleží. Když nepočítám obnaženou Marii Bello, tak aspoň Pierce dokáže natolik zaujmout, abych mohl dát dvě *. ()

pend

Opět jeden film se šokující pointou (tentokrát dvojitou), která obrací celou kostru příběhu. Maria Bello vypadá skvěle v čemkoli. ()

KosiR_ksr

Námět je zajímavý a celý děj je slušně promyšlený, avšak i přes poměrně hvězdné obsazení jsem z postav necítil emoce, které bych v tak vypjatých situacích očekával a ani velké sympatie si u mě získat nedokázaly. Největším napětím tak bylo čekání na pointu, která naštěstí nezklamala (bohužel to byla jedna z mála docela povedených věcí v tomto filmu). 60% ()

Vodny

Sice je to ve skrze průměrný thriller, ale tak nějak mi připomínal fenomenální Hru. Ten konec mě docela překvapil. Filmu ale chybí typická thriller atmosféra, člověk to tak nějak sleduje a bere vše s klidem. Škoda, Butlera mám rád a Brosnan jako padouch není špatný. Přesto mi to jejich herectví nepřišlo stoprocentně přesvědčivé. Ale budiž. ()

Hapretor

Na zabití času ok. Když neni po ruce nic onačejšího... V pozdějších hodinách je zde však riziko usnutí před koncem filmu. ()

animario

...... se nevyplácí a za vším hledej ....! Tváří se to jako solidní thriller s rádoby překvapivým a šokujícím rozuzlením (motivací), ale ve finále máte pocit zbytečně strávených 98 minut , kdy sledujete hodinky a říkáte si "když už jsem to rozkoukal, počkám si jaký teda rozuzlení mi režisér nabídne...aha,takhle to je..hmm" (jediná dobrá byla krátká Brosnanova řeč v závěru,dal mu to pěkně zbaštit). Jako díl seriálu Alfred Hitchcock Presents s půlhodinovou stopáží (včetně původního názvu filmu) by to šlo, na celovečerák to nemá. ()

BeranSon

,,Kdo rozdrtí motýla na prach?" Pamatujte si jednu věc, při únosu by to nikdy takhle nevypadalo! To, že je to celé lehce postavené na hlavu, fajn, to že se vlastně jedná o takovou blbůstku, taky fajn, ale fajn už nejsou herci. Ani Pearse, ani Butler nejsou špatní herci, ale toto je neskutečná KATASTROFA. Žádnému z nich jsem ani na moment nevěřil, mimiku nevyjímaje. Možná mi to ukázalo co udělat až mě bude má žena podvádět, ale jinak ničím nepoučující překombinovaný krimi film.4/10 ()

Ronyk7

Celkem dobrý thriller. Děj je někdy předvídaetlný, ale určitě nezklame a minimálně za podívání stojí. 09.06.2008 ()

cerbygerby

Musím říct že to byl dost dobrý thriller s kvalitním hereckým obsazením a na konci s vyúzlením zápletky která dost překvapila.. ()

phoenixer

Scénář je super, ale zbytek to pohřbil. Od začátku jsem měl pocit jako bych koukal na film co vysílá Nova místo nedělní kriminálky s Colombem. Brosnan mi absolutně nepřipadal jako typ záporáka, kterej by mohl Butlerovi prohnat kulku hlavou už v první scéně v autě. Butlerovi jsem to taktéž nežral, měl furt stejnej výraz beznaděje a křečovitej brek. Role starostlivého otce mu prostě nevyšla. V podstatě díky Belle a již zmíněnému scénáři se na to dalo dívat, proto dávám průměr.. ()

sigf07

Z filmu, ke kterému jsem zprvu přistupoval se značnou rezervou, se stalo další příjemné překvapení. Pierce jsem si jako záporného hrdinu neuměl představit - ale on mi názorně předvedl, že každou vžitou představu lze zbortit, pokud se doopravdy chce. A když to je v hercových schopnostech. Trio Brosnan - Belloová - Buttler si dokázalo udržet mou pozornost během nezáživného úvodu, který působil poměrně sentimentálním televizním dojmem a když pak došlo na překvapivé zvraty v průběhu závěrečných dvaceti minut, blahořečil jsem jim za to, že mě nenechali nad Klubem vyděračů zlomit hůl a přepnout na jiný kanál. Právě v závěru spočívá síla filmu a přestože nemám rád obraty o 180 stupňů v posledních minutách, tento se velmi povedl a já se s celkovým vyzněním snímku ztotožňuji. ()

Ceberus

Tak tohle bylo husté psycho - zvlášť ti diváci, kteří jsou ve vztahu a podívají se na tenhle film společně se svými milými, tak budou mít po tomhle filmu o čem přemýšlet. :-) ()