Andělé a démoni

• USA Angels & Demons (více)
Mysteriózní / Thriller
USA, 2009, 133 min (Special Edition: 146 min)

Po smrti papeže Ilumináti, odvěcí nepřátelé církve, těsně před konkláve unesli čtyři papežské kandidáty. Vyhrožují, že je s hodinovými odstupy popraví v tajných iluminátských kostelech a poté vyhodí celý Vatikán do vzduchu pomocí antihmoty, kterou ukradli z urychlovače částic v CERNu. Do Vatikánu je proto povolán Robert Langdon, aby ze symbolů odhalil, kde se tajné kostely nacházejí. V tom mu pomáhá odbornice z CERNu Vittorie Vetra a mladý papežův camerlengo Patrick McKenna. Postupně odhalují polohu kostelů, kde mají kardinálové zemřít, přicházejí ale vždy pozdě. Langdonovi se podaří zachránit posledního kandidáta, který mu prozradí, kde je utajované sídlo Iluminátů. Robert s Vittorií tak naleznou tajnou chodbu, která je dovede do papežského paláce. Tam přistihnou místního komisaře skloněného nad camerlengem Patrickem, na jehož hrudi je vypálený pátý znak. Komisař je zastřelen ochrankou a do výbuchu antihmoty zbývají jen minuty... (TV Nova)

N0X.

Mám rád Dana Browna a samozrejme že aj túto knihu som čítal. Preto som sa tešil na film. Po prvom vzhliadnutí som film stále porovnával s knihou a to je zle. Preto som sa rozhodol nepísať komentár ihneď, ale počkal som, kým na detaily z knihy zabudnem. Teraz som si film pustil znovu. A (podľa očakávania) som zmenil názor k lepšiemu. Mne osobne sa film páčil. Dobrá zápletka, dynamický dej, neustála hrozba výbuchu. Trochu mi chýbala Langdonova klaustrofóbia, no tvorcovia to vykompenzovali skvelou hudbou. Konečný verdikt 70% ()

ThePaul

Viem, že porovnávať film s knihou sa dá len okrajovo. Film dobrý, ale chcelo by to viac podstatných detailov z knihy pridať a tie nepodstatné vynechať. ()

DansteR

"Religion is flawed because man is flawed."...Na poprvé jsem z Andělů měl zvláštní pocit, srovnával jsem to s Šifrou a tak podobně. Napodruhé to ovšem bylo podstatně lepší, nehledal jsem v tom žádné souvislosti a hned jsem se mi film líbil o poznaní víc. Hanks je pořád stejně dobry, McGregor jak by smet a i když příběh může vypadat poněkud přehnaně tak se na to dá pořád dost dobře dívat. Váhal jsem jak to bude s hvězdičkama takže dávám 70% ()

Sethiel

Už jste někdy viděli flašku antihmoty? V tomhle filmu ji uvidíte. Někdy si v takových případech říkám, jestli v celém štábu byl alespoň jeden člověk, který má alespoň vzdálenou představu, co to ta - v tomto případě - antihmota vlastně je. (A ano, tohle je asi nejzajímavější věc na celém filmu.) ()

LordEldest

Knihu jsem přečetl jedním dechem během 48 hodin, ale filmová verze je neskutečně vykastrovaná. Podstatné části příběhu, které měly vysvětlit motivy, proč vlastně k tomu ději došlo, chybí, někdo, kdo měl být zabit, přežije a je zvolen papežem, absolutně necharismatické obsazení camerlenga, hlavní postava, která měla být hybatelem závěrečných scén, je pouhým pozorovatelem a v podstatě náhodným vypravěčem... Do toho hudba vykradená z Šifry, která sice dějově následuje, ale natočena byla dříve... No prostě tohle NE! ()

kishi_SO

chybala mi tu nejaka schopnost uputat ako pri Da Vinciho kode. Tu to bolo az prilis "za vlasy pritiahnute nahananie" a nejaka bomba pod Vatikanom. To ma nazaujima a netrapi. Som veriaci, ale cirkev nepovazujem za potrebny stimul mojej vieri. Mozno mi len chybal nejaky ten albin :) ()

Aidina

Celé mi to přišlo takové divné. Nedovedu si představit, jak se spálenou hrudí uběhnu několik stovek metrů, slezu po laně z hradu. A aby toho nebylo málo sednu do vrtulníku, to je ale náhoda, že zrovna tento kněz umí řídit vrtulník, protože šel na vojnu a vybral si letectvo! Vyletím vzhůru kam až to jde, nechám vrtulník vybouchnout a ještě si zachráním život seskokem padákem. Tak to aby se i James Bond červenal. Navíc film má i další nesrovnalosti. Při apokalyptickém výbuchu antihmoty jsou kašny na Svatopetrském náměstí rozdrceni tlakovou vlnou ale na konci filmů, když nově jmenovaný papež vstupuje na balkon, kašny vedle obelisku stojí. Asi zázrak. Co taky jiného... Taky by mě zajímalo, jestli Galileo uměl anglicky, když jsou jeho poznámky v angličtině a ještě mají vodoznak!! ()

Scaevola

Těžko lze říci nakolik se podobá film knize a vytýkat množství nesmyslů také nemá cenu... Jenže co potom zbude? Povedená zápletka, v níž nepřítel není do poslední chvíle znám a jakmile se odhalí, ztrácí vše na epičnosti a oné erbovní tajemnosti konspirace. Příjemné tempo bohužel vše nezachrání. ()

SNCF

Na to, že přišel film v tajemném, záhadném plášti směsi očekávání a obav, musím alespoň za sebe říci že je to přinejmenším velmi povedené pokračování stylu Da Vinciho. Tom Hanks je prostě skvělej, i když mi trochu chyběla jeho klaustrofobie z Šifry... Hanksovi prostě takovýhle věci sedí. Prostě až na zkažený konec (ale za to mohl soused se sekačkou) za mě super. ()

tatka

Také sú pre mňa všetky Brownove diela - dobre sa to číta, dobre sa to pozerá, má to švih a spád....a to je všetko. Všetky sú podľa toho istého mustra - sprisahanie, bizarné vraždy, nebojácny mladý muž, krásna žena, vyrašenie nežného citu, odhalenie sprisahancov, prekvapivo najväčší padouch je ten, čo vyzeral najnevinnejšie. Krčmový guláš, navarený pre široké masy, zakaždým servírovaný v inom, honosnejšom tanieri. Jednorázová záležitosť, použi a zahoď. ()

Silblade

Tom Hanks, skvělá hudba a celkem chytlavá honěnda za setsakramensky prohnaným padouchem, kterým se ukáže být ten nejsympatičtější - proto 3 hvězdičky. Finální zvrat jsem nečekal, film mi ani nezavdával příčinu si něco takového myslet, takže to bylo povedené. Co mě ale štve je takové kázání, poselství o vědě, aneb "věda spasí svět, církve dívejte se a klaňte se novému Bohu." To je tam přímo či nepřímo obsažené a považuju to za masovou vymývárnu mozků. Pro někoho může být vymývárna mozků naopak, když se film snaží sdělit něco duchovního, nicméně já mezi takovou sortu lidí nepatřím a velmi mě dokáže rozčílit, když filmaři z vědy postaví modlu, které se mají všichni jako poslušné ovečky klanět. Kacíři.:P ()

Eeve

Mám z toho prakticky ten istý filmový pocit, než z DaVinciho kódu. Fakticky sa líšia len pre mňa o čosi lepším hereckým obsadením a napínavejším a krajším finále. Mimochodom, finále - taký obrat som vážne nečakala :) keďže som najprv videla film, až neskôr prečítala knihu. Utlmujúce, miestami trochu nudné, miestami napínavejšie, celkový dojem nemastný-neslaný, až nezáživný. Hans Zimmer opäť skvelá práca. ()

Mojo1968

Už kniha bola taká, že keď som ju dočítal povedal som si "yes" mám to za sebou". Takže ten dej je tak surovo tlačený do hlavy, kde nemáte sekundu na zamyslenie. Inak filmovo aj herecky celkom pekne prevedené, ale po Da Vinciho kóde mi tento žáner tak lezie hore krom, že Stratený symbol už asi nezvládnem. 5/1O ()

mima33

Knihu som čítala a bola som nadšená. Film je jej slabším odvarom, no je o dosť lepšie spracovaný ako Da Vinciho kód. 95% ()

hony23

Celkem zajímavý thriller, který svým skvělým herectvým táhne Tom Hanks. Jenom těch dějových zvratů je tam přespříliš, hrdinové se mění v padouchy a zase nazpátek, až si divák připadá jako idiot... Šifra mistra Leonarda se mi líbila víc. ()

unclejack

Anjeli a démoni nie sú ani zdaleka takým priemerným filmom, ako sú často prezentované. Atraktívny vizuál je akousi doménou Rona Howarda a som veľmi rád, že práve on sa chopil režírovania takého dynamického filmu s nekompromisne časovo ohraničenou zápletkou - to, plus herecký výkon Toma Hanksa posúva film neustále vpred. Veľkým prínosom je aj Ewan McGregor, ktorého postava je akousi upomienkou veľkej rýchlosti v ktorej sa film odohráva a jeho snaha evakuovať kardinálov poskytuje tvorcom priestor na zvoľnenie tempa. Neviem do akej miery sa film drží alebo nedrží Brownovej predlohy a dohromady je mi to fuk, pretože nechcem prehnane bazírovať na detailoch a predhadzovať scenáristom predhadzovať ktoré frázy z knihy neboli použité. Voči Howardovmu filmu mám len jedinú výčitku ohľadom ostentatívneho záveru s helikoptérou, ktorý ešte umocnila prehnaná hudba Hansa Zimmera. ()

PenelopaW

Šifru jsem viděla krátce po premiéře a po přečtení předlohy, takže mě tenkrát neuchvátila, nebavila, přišla mi oproti předloze osekaná a bez šmrncu. Teď po letech jsem ji skousla v televizi a ani se moc nenudila, hrany mého odporu se otupily :-). Oproti tomu u Andělů a démonů jsem nečetla knihu a viděla nyní až film. Ano, viděla jsem už lepší detektivky a konspirace. Spousta věcí byla předvídatelných a spiknutí Iluminátů trochu přitažené za vlasy. (POZOR SPOILERY) Volba nového papeže, když zůstal jen jeden z kandidátů (aby ne, když Langdon vše vyluštil na poslední chvíli a vždy dorazili dvě minuty před úderem celé hodiny... :-X), nebyla asi moc těžká. Bavil mne však Ewan, díky jehož milé tvářičce jsem pořád nechtěla věřit tomu, že on je vlastně ten hlavní padouch. Pokud člověk nečeká nic bombového (pamatuji si, jak po přečtení Šifry všichni padali na zadek a říkali si: "Týýjo, to je hustý s tím grálem! teda ta církev je ale zlá, že nám to tajila!"), jde o průměrnou akční/detektivní zábavu na sobotní večer. ()

v.indruchova

No, je to takové volné pokračování ŠIFRY m.L. Dobrý průměr, který nenudí. A nenucenou formou se člověk, ještě něco dozví. Knihu jsem nečetla. ()

Koho čeká Inferno s Langdonem?

Koho čeká Inferno s Langdonem?

19.02.2015

Toma Hankse čeká Inferno

Toma Hankse čeká Inferno

27.08.2014

Symbol je ztracený, ale našel režiséra

Symbol je ztracený, ale našel režiséra

22.10.2011

James T. Kirk nebo Ethan Hunt?

James T. Kirk nebo Ethan Hunt?

12.06.2009

Zdá se, že čtvrtá mise je docela „possible“. Dokonce za účasti Cruise a Abramse. Mission: Impossible 3 se jim povedla a přestože nesplnila komerční očekávání, těch 400 milionů dolarů na celosvětových… (více)