Dnes jsem si osvěžila v paměti tento film a musím uznat, že zde není opět nouze o akci, napětí a to správné mystično. Je příjemné, že příběh má spád, rychlost, člověk se u něj nenudí, stále se něco děje. Opět se zde, stejně jako u Šifry, ponořujeme do zápletek s tajemnými odkazy dávných mistrů, v tomto případě máme co dočinění i se samotným Vatikánem. Za co ale srážím hvězdičku byl otřesný dabing Toma Hankse. V prvních momentech jsem si myslela, že film kvůli tomu vypnu, protože mi to trhalo uši, ale vydržela jsem to a jsem ráda.(16.6.2013)

Zpětně uznávám všechny argumenty proti, prohlídku Vatikánu s přechytralým průvodcem a asexuální průvodkyní jsem ale absolvoval v tak závratném tempu, že můžu jen stěží spílat nad nějakými nelogičnostmi. Nebyl čas zkoumat scénář, nebyl čas smát se béčkovým zvratům, nebyl čas hodnotit herecké výkony. Zbylo jen místo pro napětí a zábavu. A to mi ke štěstí stačilo. 70%(14.5.2009)

Bohužel nějakej "dobrák" v sále pojal název filmu až moc prestižně a hned na začátku vypustil svýho démona a můj nosánek měl tak o zábavu na nějakej čas postaráno. Jinak první části filmu jsem vůbec nerozuměl. Samý "tam je hrobka, protože v roce 1,2,3 napsal pan X tohle , ne vlastně je hrobka tam, protože k tomu co napsal pan X, dopsal pan Y jinej blábol, ááá nééé, tak hrobka je nakonec uplně v jiným kostele, což nenapsal ani pan X, ani pan Y, to prostě řekl Tom Hanks, aby vypadal, že tomu všemu rozumí" Do toho ještě ten Vatikán a náboženská hapmaťilka, která mě nezajímala a unavovala. Navíc moje znalosti křesťanství nebo čeho všeho jsou na bodě nula. Já ani nevím, že papeže hlídá švýcarská garda a doteď nechápu jak se zrovna Švýcaři přimotali k papežovi, ale to je jedno, hlavně že ho nehlídá česká policie, protože to by byl papež asi nejrizikovější povolání. Zkrátka první půlka na hovno a druhá půlka vlastně jen dotahovala to co první rozjela, jen ubylo Hanksovo intelektuální machrování a to vytáhlo film alespoň na slabší průměr.(21.5.2009)

Nejsem zrovna nadšený, že dávám čtyři, ale mám z Andělů mnohem lepší pocit než ze Šifry (možná i proto, že ty už jsem nečetl). Tom se tady sice znovu prohání lákavými lokacemi za dunivých chorálů Hanse Zimmera (který tady dokonce přihazuje staré dobré synťáky) ale v rychlejším tempu. Pořád se tady sice moc kecá o všem tom proč, co a jak (v knize to mám obvykle rád, u filmu všeho moc škodí) aby se odhalila jednoduchá zápletka okořeněná sci-fi nejtěšího kalibru (antihmota v krabičce?!). Jakmile se však adaptujete do světa, který je zde nabízen celkem se pobavíte. Herci jsou všichni o třídu lepší než minule, Ayelet Zurer je fešnější než Audrey Tautou a taky tu máme výtečného Ewana McGregora. Navíc závěr je opravdu hodně působivý a jak jsem řekl Zimmerovy synťáky a chorály jsou jednoduše smrtící kombinace.(3.9.2009)

Mnohem lepší než Šifra Mistra Leonarda. Zajímavější, akčnější, se skvělým scénářem a několika nezapomenutelnými scénami. Jako mínus bych viděl v příliš nataženém konci, kdy nám tvůrci servírují další zvrat, který je ale dle mého názoru trochu zbytečný a akorát ve výsledku snižuje celkový dojem z filmu. Tento film bych hodnotil 4 hvězdičkami, když ale vidím to podhodnocené hodnocení přikláním se k 5. 90%(19.5.2009)

• - Spoiler: Ve stejnojmenné knize z roku 2000 od Dana Browna, podle které byl film natočen, je oproti filmu několik rozdílů. Robert Langdon (Tom Hanks) nejede ihned do Vatikánu, ale nejdříve do CERNu, a to na pozvání jeho ředitele; nemá při druhém pobytu v archivech pistoli, kterou se ve filmu snaží prostřelit sklo; převrhne celou řadu polic s knihami, a ne pouze jednu; je na cestě ke třetímu oltáři vědy doprovázený Vittorií Vetrou (Ayelet Zurer), která je následně unesena. U druhého zavražděného kardinála není nalezen žádný dopis s přiznáním k vraždě papeže, ale vše je řečeno v televizi. Patrick McKenna (Ewan McGregor) má při přerušení konkláve mnohem delší proslov, ve kterém říká, co vše věda způsobila, a to za přítomnosti televizního štábu. Čtvrtý kardinál, který je vhozen do Fontány čtyř řek, není zachráněn. Najatý vrah není zabit bombou ukrytou v autě, ale shozen z balkónu. Kanystr s antihmotou neukazuje pouze čárky, ale skutečný odpočet. V knize se objevila postava Maximilliana Kohlera, ředitele CERNu a zaměstnavatele Leonarda Vetry, ve filmu vědce Silvana Bentivoglia (Carmen Argenziano), který spolu s Vittorií (Ayelet Zurer) vytvořil antihmotu. To on v knize našel Vetrův deník a odhalil Camerlenga (Ewan McGregor) jako hlavní zápornou postavu a kapitán Rocher, zástupce velitele Švýcarské gardy byl Kohlerův pomocník. Ve filmu vědcův deník zabavil velitel Švýcarské gardy Maximillian Richter a odhalil pravdu. Postava samotného ředitele CERNu se ve filmu vůbec neobjevila. V knize je pak Camerlengo synem papeže, jeho otec se zamiloval do jeptišky a měli dítě ze skumavky, což je také důvodem, proč papež neodsuzoval vědu. (Shley)

• - Při výbuchu antihmoty je vidět, že tlakovou vlnou se rozdrtí i kašny na Svatopetrském náměstí. Na konci filmů, když papež vstupuje na balkon, však kašny vedle obelisku opět stojí. (Pepy)

• - 5 minut bylo z konečné verze filmu vystřiženo poté, co obdržel rating R (znamená, že film je přístupný osobě mladší 17 let pouze v doprovodu dospělé osoby). (HellFire)