Reklama

Reklama

Andělé a démoni

  • USA Angels & Demons (více)
Trailer 2

Po smrti papeže Ilumináti, odvěcí nepřátelé církve, těsně před konkláve unesli čtyři papežské kandidáty. Vyhrožují, že je s hodinovými odstupy popraví v tajných iluminátských kostelech a poté vyhodí celý Vatikán do vzduchu pomocí antihmoty, kterou ukradli z urychlovače částic v CERNu. Do Vatikánu je proto povolán Robert Langdon, aby ze symbolů odhalil, kde se tajné kostely nacházejí. V tom mu pomáhá odbornice z CERNu Vittorie Vetra a mladý papežův camerlengo Patrick McKenna. Postupně odhalují polohu kostelů, kde mají kardinálové zemřít, přicházejí ale vždy pozdě. Langdonovi se podaří zachránit posledního kandidáta, který mu prozradí, kde je utajované sídlo Iluminátů. Robert s Vittorií tak naleznou tajnou chodbu, která je dovede do papežského paláce. Tam přistihnou místního komisaře skloněného nad camerlengem Patrickem, na jehož hrudi je vypálený pátý znak. Komisař je zastřelen ochrankou a do výbuchu antihmoty zbývají jen minuty... (TV Nova)

(více)

Videa (7)

Trailer 2

Recenze (1 525)

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Bohužel nějakej "dobrák" v sále pojal název filmu až moc prestižně a hned na začátku vypustil svýho démona a můj nosánek měl tak o zábavu na nějakej čas postaráno. Jinak první části filmu jsem vůbec nerozuměl. Samý "tam je hrobka, protože v roce 1,2,3 napsal pan X tohle , ne vlastně je hrobka tam, protože k tomu co napsal pan X, dopsal pan Y jinej blábol, ááá nééé, tak hrobka je nakonec uplně v jiným kostele, což nenapsal ani pan X, ani pan Y, to prostě řekl Tom Hanks, aby vypadal, že tomu všemu rozumí" Do toho ještě ten Vatikán a náboženská hapmaťilka, která mě nezajímala a unavovala. Navíc moje znalosti křesťanství nebo čeho všeho jsou na bodě nula. Já ani nevím, že papeže hlídá švýcarská garda a doteď nechápu jak se zrovna Švýcaři přimotali k papežovi, ale to je jedno, hlavně že ho nehlídá česká policie, protože to by byl papež asi nejrizikovější povolání. Zkrátka první půlka na hovno a druhá půlka vlastně jen dotahovala to co první rozjela, jen ubylo Hanksovo intelektuální machrování a to vytáhlo film alespoň na slabší průměr. ()

Fr 

všechny recenze uživatele

Po prvcích bájných křížem projdi Řím. A andělé nechť průvodcem jsou tvým….. Scénáři pomohlo, že je oproti knize osekán o desítky motivů, stovky stran textu. Překopána je i dějová struktura s vypuštěním několik klíčových postav. Prostě vyvarování se chyb ,,Šifry“. Jízda autem po ulici je akčnější, jen se nechodí a nevysvětluje. Odpovědi na hádanky sice zná veskrze T.Hanks, ale po půlhodinovém ,,úvodu“ má film ucházející spád a pátrání dává celkem smysl. Bohužel důsledkem ,,řezu“ je i bez emoční závěr. Maximum si zaslouží výborná ,,ďábelská“ hudba H.Zimmera (prý v ní ukryl pětitónový ambigram) a E.McGregor. Čekali jste víc? Víra je dar! PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE * NAPĚTÍ *** Co uvidíme (možná) příště? Ztracený symbol! Nevěříte? ()

Reklama

castor 

všechny recenze uživatele

Asi se shodneme, že Šifra nabídla chatrné a nepřesvědčivé vyprávění. Cokoliv o kompaktnosti bylo tehdy k smíchu. Dešifrování záhadných kódů tak bylo nejen úsměvné, ale také hodně náhodné, takže kdo zvládne alespoň jednu stranu Rubikovy kostky, měl by vyhráno i v tomhle bludišti. Dvojka je i přes znovu překombinovaný scénář svižnější, je v ní méně logických lapsů a scén, které patří do jiného žánru. V akčních sekvencích se navíc Howard pochlapil, už není tak rutinní, takže se o téhle detektivce dá s čistým svědomím prohlásit, že je velmi slušná a velmi snesitelná. ()

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

„When you write about us, and you will, do so gently.“ No nevím, kardinále Straussi.. Hanks sice přestal chodit ke kadeřníkovi Nicolase Cage, leč Howard to znovu pojal příliš bezpohlavně a se symbolem dolaru protáčeným na zornici mě přesvědčil, že některé knihy by i přes vidinu cinkotu naditých měšců měly zůstat pouze na papíře. Navíc mi tam moc nesedl Ewan McGregor, při jehož projevu před Konkláve zhruba v prostředku filmu jsem marně čekal na letící půllitr od Begbieho se slovy: „Nikdo odsud neodejde, dokud se nezjistí, kdo to hodil!“ Příště prosím Rone znovu ze svaté půdy Vatikánu, kde by tentokrát pod názvem "Ďáblovo střívko" mohl Bob Langdon hledat automat na kondomy (o jehož užitečnosti zde ví hoši z Trpaslíka své..) ()

genetique 

všechny recenze uživatele

Pokračovanie bolo na spadnutie ešte pred vypustením dvojky do kín a nebudem predstierať, že som sa netešil. Očistený od znalosti knižnej predlohy ale jasám aj po tomto spojení Howardovej réžie a Hanksovej, kvalitne odvedenej práci. Je síce jasné, že Howard nikdy nebude blockbusterovým režisérom, i keď tržby tomu nenasvedčujú, ale jeho skutočná sila tkvie s jednoduchých, komorných snímkoch, určených pre užšiu škálu diváckeho spektra. Keď tomu ale poriadne prikúri, dostane kvalitný námet, tak dokáže, že s ním treba rátať aj na plátnach kín, a to nielen v klubových predstaveniach. Príbeh je opäť opradený záhadami, skvelo nadväzujúcimi šiframi, symbolmi a podobnými hlavolamami, na ktoré sme zvyknutí od čias Indyho. Ja to stále žeriem, a aj keď je atmosféra naozaj temná a mysteriózna, Hanksov profesor Langdon si neodpustí párkrát vypustiť skvelú hlášku, ktorá pripomenie, že má ísť o veľmi dobre osolený popcorňák. Takže šup ho sem s ďalším sfilmovaným Brownovým príbehom, ale medzitým, by Ron mohol znova odbehnúť natočiť nejakú chuťovku. 80%. ()

Galerie (74)

Zajímavosti (39)

  • Přestože k událostem v knize, podle které je film natočen, došlo předtím, co se událo v Šifře mistra Leonarda (2006), film byl napsán a natočen jako její pokračování. (HappySmile)
  • Při scéně v kostele, kdy visí nad ohněm upalovaný kardinál, mu policisté uvolní jeden řetěz a preferit padá do ohně. V dalších záběrech je však vidět, že opět visí za obě ruce. (Pepy)
  • Postava Silvana Bentivoglia, ztvárněná Camenem Argenzianem, byla pozměnena oproti knižní předloze, kde se jedná o Leonarda Vetru, adoptivního otce Vittorie Vetrové (Ayelet Zurer). (Sony1994)

Související novinky

Koho čeká Inferno s Langdonem?

Koho čeká Inferno s Langdonem?

19.02.2015

Šifru mistra Leonarda ani Anděle a démony nepotkaly moc příznivé ohlasy. Po finanční stránce ale oba filmy mocně zabodovaly, takže není divu, že uvidíme pokračování. V adaptaci dalšího románu Dana… (více)

Toma Hankse čeká Inferno

Toma Hankse čeká Inferno

27.08.2014

Pokud znáte knižní tvorbu Dana Browna, mělo by vám být z nadpisu všechno jasné. Šifru mistra Leonarda a Anděly a démony bude na velké plátno konečně následovat další dobrodružství symbologa Roberta… (více)

Symbol je ztracený, ale našel režiséra

Symbol je ztracený, ale našel režiséra

22.10.2011

Ron Howard, který natočil Šifru mistra Leonarda a Anděly a démony, se na třetí langdonovku vykašlal kvůli adaptaci westernové fantasy Stephena Kinga „Temná věž“. Tu mu ale studio Universal nakonec… (více)

James T. Kirk nebo Ethan Hunt?

James T. Kirk nebo Ethan Hunt?

12.06.2009

Zdá se, že čtvrtá mise je docela „possible“. Dokonce za účasti Cruise a Abramse. Mission: Impossible 3 se jim povedla a přestože nesplnila komerční očekávání, těch 400 milionů dolarů na celosvětových… (více)

Reklama

Reklama