Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Arachneuss
  ****

  12 hodin po plese. Střední kocovina. První ranní myšlenka? Do kina na Andělé a Démoni. Hned na začátku bych rád ocenil fakt, že narozdíl od Šifry jsem tentokrát neusnul, ba naopak, měl jsem zrychlený tep (a to mám přečtenou předlohu). Nyní k tomu podstatnému: Příběh: Klady -> Svižně plynoucí od 2/5, minimum nelogických dialogů a hodně vystřílěných zásobníků (plus dechberoucí exploze nad Vatikánem). Zápory -> Prvních 20 minut je zdlouhavých a změna lokace smrti hlavního záporáka filmu opravdu uškodila (i přesto to bylo stylové). Obsazení: Tom Hanks se nechal ostříhat a působí mnohem akčněji, herecky se nedá nic vytknout. Ayelet Zurer nepůsobí pouze jako křoví, je ideálním ženským protějškem hlavního hrdiny, herecky by tam pár chybiček bylo. Ewan McGregor ztvárnil svou postavu naprosto přesvědčivě, jedna z jeho nejlepších rolí a také nejlepší postava z celého filmu. Režie: Tvůrci se opravdu hodně polepšili. Ron Howard mne připoutal k sedačce a po celou dobu jsem ani nepomyslel na check out času. Režii byla bezchybná. Hudební doprovod: Hans Zimmer, dokáže ten člověk zkomponovat vůbec něco špatného? Shrnutí: Výrázné zlepšení od posledního drobrodružství Roberta Langdona bohužel padá na pomalejším začátku a nepochopitelných změnách v příběhu.(15.5.2009)

 • Ainy
  ****

  Dnes jsem si osvěžila v paměti tento film a musím uznat, že zde není opět nouze o akci, napětí a to správné mystično. Je příjemné, že příběh má spád, rychlost, člověk se u něj nenudí, stále se něco děje. Opět se zde, stejně jako u Šifry, ponořujeme do zápletek s tajemnými odkazy dávných mistrů, v tomto případě máme co dočinění i se samotným Vatikánem. Za co ale srážím hvězdičku byl otřesný dabing Toma Hankse. V prvních momentech jsem si myslela, že film kvůli tomu vypnu, protože mi to trhalo uši, ale vydržela jsem to a jsem ráda.(16.6.2013)

 • Madison
  ****

  Všetci sú znepokojení a lámu si hlavu nad tzv. absurdnosťou tohto filmového unikátu a ja sa vážne zamýšľam nad tým, prečo? Očakávala som anticirkevné vymyváky, seriózne tváre plné odpudzujúcich vrások - kdesi v obsahových útrobách som na takéto niečo narazila, šedivý Hanks s výrazom beznádejného intelektuála je toho dokonalým príkladom (kto by povedal, že vo svojom veku zvládne také blockbusterské divy?!). Scenár je nekomplexný a ani po druhom vzhliadnutí vám neobjasní všetky symboly, znaky, rozhodnutia, príčiny a následky.... Namiesto toho si Howard pripravil mäsožravú akčnú párty s formálnymi vymoženosťami, ktoré síce nenahradia milujúceho Optima Primea, ale zaručene skrátia dlhú chvíľu. Na záver: ,,Why so serious??" :)(14.9.2009)

 • Shit
  ***

  Už první díl sem si nějak extra neoblíbil, ale tohle bylo ještě horší, film, kterej by měl bejt vlastně postavenej na kvalitním promyšleným příběhu seká botu za botou, občas působí dost nedomyšleně a některý scény až trošku moc naivně ukazujou jakej strašně nečekanej zvrat se chystá. Navíc film, i přes fakt, že se snaží působit akčně a dynamicky, tu a tam nudí a církevní tématika mě moc nebere, i když se mi hodně líbí ta atmosféra a hlavně církevní úderný chorály, ale celkově to nemá moc velkou sílu, je to roztahaný a Langdonovo hledání mi připomnělo spíš National treasure a Cage, než že bych byl ohromenej, jak na všechno skvěle přichází a že se téměř nikdy nesplete a krom toho Tom Hanks neni nějak extra výraznej, stejně jako Ewan McGregor, kterej se na to ještě moc nehodil a Hanksova nová kolegyně tam snad ani nemusela být, celkem zbytečná postava. Prostě slabý, i když se to tváří jako velkej projekt(21.5.2009)

 • 3DD!3
  ****

  Nejsem zrovna nadšený, že dávám čtyři, ale mám z Andělů mnohem lepší pocit než ze Šifry (možná i proto, že ty už jsem nečetl). Tom se tady sice znovu prohání lákavými lokacemi za dunivých chorálů Hanse Zimmera (který tady dokonce přihazuje staré dobré synťáky) ale v rychlejším tempu. Pořád se tady sice moc kecá o všem tom proč, co a jak (v knize to mám obvykle rád, u filmu všeho moc škodí) aby se odhalila jednoduchá zápletka okořeněná sci-fi nejtěšího kalibru (antihmota v krabičce?!). Jakmile se však adaptujete do světa, který je zde nabízen celkem se pobavíte. Herci jsou všichni o třídu lepší než minule, Ayelet Zurer je fešnější než Audrey Tautou a taky tu máme výtečného Ewana McGregora. Navíc závěr je opravdu hodně působivý a jak jsem řekl Zimmerovy synťáky a chorály jsou jednoduše smrtící kombinace.(3.9.2009)

 • - Na začátku filmu Patrick McKenna (Ewan McGregor) rozbíjí tzv. Rybářský prsten - symbol papeže. Prsten se používal k pečetění méně významných úředních dokumentů, avšak tento zvyk byl zrušen v roce 1878. Prsten nahradilo razítko. (Anka1597)

 • - Vatikán filmárom nedal povolenie nakrúcať v priestoroch sídla pápeža, ani vo svojich rímskych kostoloch. Dve z kľúčových scén sa odohrávajú v kostoloch Santa Maria del Popolo a Santa Maria della Vittoria, kde nájdu telá zavraždených kardinálov. Zákaz však nebránil natáčaniu exteriérov kostolov. (Greenpeacak)

 • - Film sa natáčal pod falošným názvom Obelisk. (Greenpeacak)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace