Podstatně rychlejší, napínavější a živější než Šifra mistra Leonarda. Přesto je z filmu na hony cítit obrovské sázení na jistotu a v zájmu co nejtučnějšího výdělku za co nejméně námahy naprosté ignorování potenciálu látky, jejíž princip několikahodinové noční naháněčky přímo sváděl k drásavému a adrenalinovému thrilleru s dostatečně ztrápeným a zainteresovaným hrdinou. Tím však ničím nevzrušený Tom Hanks není a film v režii pro změnu nesnaživého Rona Howarda jakbysmet. 5/10(2.6.2009)

• imf

Šifra krát dvě plus lepší herci mínus hloupý příčesek mínus atraktivní lokace plus atraktivní děvče mínus Ian McKellen mínus humor mínus bičování devítiocasou kočkou plus střízlivější Howard a sympatičtější Hanks mínus přirození na sochách plus spousta vatikánské byrokracie plus CERN mínus logika... vychází mi z toho pořád plus mínus Šifra, stejně zdlouhavá a zdánlivě nekonečná jako tenhle komentář.(12.5.2009)

strašně jsem se na to těšila a věděla jsem proč :) jak mě mnozí připravili, že to není zas tak úžasný jak se zdá, čekala jsem všechno.. ale co jsem viděla.. předčilo moje očekávání.. sklidem a čistým svědomím můžu tvrdit, že příběh o proti Šifře, byl zajímavější.. a to mám Šifru velice ráda.. udělat krimi z voleb papeže.. no klobouk dolů :) on ten Brown ví jak lidi zaujmout :) Tom Hanks mě opět dokázal, že i když stárne, na jeho herectví to nemá vliv :) k tomu vynikají výkon Ewana McGregora a i ostatních, k hudbě Hanse Zimmera se nemusím nijak zvlášt vyjadřovat.. pro mě je to "Bůh" a tak nádherně dotváří celou atmosféru, že i v takovým vedru, jsem měla husí kůži :) a práce pána Rona Howarda se mi začíná líbit.. z podprůměrný knihy udělal nadprůměrný film :) i když se na filmu najde mnoho chyb a několik přehnaností.. dokáži je odpustit, já jsem se prostě ani chvilku nenudila.. plus ta úžasná architektura.. za mě 90%(24.5.2009)

• Djkoma

Je až s podivem, jak se do adaptací spisovatele Dana Browna ženou slavná jména (říkal někdo, že to tu smrdí penězi?). Ron Howard si dává druhé dostaveníčko společně s Tomem Hanksem a tentokrát kromě kratšího účesu přijali také lepší "partnerku" Sherlocka Bonda Ayelet Zurer, skvělého a kultivovaně vypadajícího Ewana McGregora, drsného Stellana Skarsgarda a třeba ještě vynikajícího Armina Muellera-Stahla. Plejáda skvělých herců ve filmu podle brakové knihy... Smutné? Komerce. Film předchází Šifře, ale Howard se z ní viditelně nepoučil. Film má střídá lepší okamžiky se slabšími, tempo je nevyvážené, hádanky v podstatě nejsou hádanky (ani efektně vizuálně zpracované nejsou...), ale monolog Roberta Langdona a všemu dává korunu neuvěřitelně průhledný příběh. Odlišnosti oproti knize nemá cenu komentovat a efektní finále je opravdu pouze efektní... Slabé napětí a pochybná motivace i myšlení postav (máme pistoli až jako poslední možnost, jak se odsud dostat:)). Na druhou stranu pro nenáročného diváka to může působit jako dobrých 138 minut oddechu bez nutnosti myslet (čímž by přišel o všechno kouzlo filmu, jen u mě to je někdy těžké...). Několik dobrých scén a snaha o monumentální záběry a autenticky vypadající makety nestačí, Rone. Krom toho dvojice Koepp a Goldsman je ztělesněním zla a naopak Hans Zimmer je poslední jistotou hudebního nebe.(1.7.2009)

Pokračovanie bolo na spadnutie ešte pred vypustením dvojky do kín a nebudem predstierať, že som sa netešil. Očistený od znalosti knižnej predlohy ale jasám aj po tomto spojení Howardovej réžie a Hanksovej, kvalitne odvedenej práci. Je síce jasné, že Howard nikdy nebude blockbusterovým režisérom, i keď tržby tomu nenasvedčujú, ale jeho skutočná sila tkvie s jednoduchých, komorných snímkoch, určených pre užšiu škálu diváckeho spektra. Keď tomu ale poriadne prikúri, dostane kvalitný námet, tak dokáže, že s ním treba rátať aj na plátnach kín, a to nielen v klubových predstaveniach. Príbeh je opäť opradený záhadami, skvelo nadväzujúcimi šiframi, symbolmi a podobnými hlavolamami, na ktoré sme zvyknutí od čias Indyho. Ja to stále žeriem, a aj keď je atmosféra naozaj temná a mysteriózna, Hanksov profesor Langdon si neodpustí párkrát vypustiť skvelú hlášku, ktorá pripomenie, že má ísť o veľmi dobre osolený popcorňák. Takže šup ho sem s ďalším sfilmovaným Brownovým príbehom, ale medzitým, by Ron mohol znova odbehnúť natočiť nejakú chuťovku. 80%.(14.11.2009)

• - Inspektor Olivetti (Pierfrancesco Favino) i poručík Chartrand (Thure Lindhardt) mají pistole SIG-Sauer P226R. Italští Carabinieri jsou vybaveni Berettou 92FS, samopaly Heckler & Koch MP5A3 a Beretty M12. Nájemný vrah používá Glock 19 se supresorem. (Maulincio)

• - Automobil, který využívá Robert Langdon (Tom Hanks) k transportu po Římě, je Lancia Delta třetí generace, která se vyrábí od roku 2008. (rainman93)

• - Tom Hanks si najal Davida Koeppa pro škrty ve scénáři. (HellFire)