Andělé a démoni

• USA Angels & Demons (více)
Mysteriózní / Thriller
USA, 2009, 133 min (Special Edition: 146 min)

Po smrti papeže Ilumináti, odvěcí nepřátelé církve, těsně před konkláve unesli čtyři papežské kandidáty. Vyhrožují, že je s hodinovými odstupy popraví v tajných iluminátských kostelech a poté vyhodí celý Vatikán do vzduchu pomocí antihmoty, kterou ukradli z urychlovače částic v CERNu. Do Vatikánu je proto povolán Robert Langdon, aby ze symbolů odhalil, kde se tajné kostely nacházejí. V tom mu pomáhá odbornice z CERNu Vittorie Vetra a mladý papežův camerlengo Patrick McKenna. Postupně odhalují polohu kostelů, kde mají kardinálové zemřít, přicházejí ale vždy pozdě. Langdonovi se podaří zachránit posledního kandidáta, který mu prozradí, kde je utajované sídlo Iluminátů. Robert s Vittorií tak naleznou tajnou chodbu, která je dovede do papežského paláce. Tam přistihnou místního komisaře skloněného nad camerlengem Patrickem, na jehož hrudi je vypálený pátý znak. Komisař je zastřelen ochrankou a do výbuchu antihmoty zbývají jen minuty... (TV Nova)

plsek45

Pro někoho pobuřující a nekonvenční . Ale i přes to , nebo možná pro to , se mi velice líbil . Je osobitý a nápaditý , úžasná výprava po Říme a Vatikánu a perfektně zahrané . Knižní předloha byla úžasná a podle mého názoru ji Howard určitě nezostudil , je to možná jeho nejlepší dílo poslední doby . Úžasně vystihl kontinuitu záběrů a prolínání děje . Nezapomněl na jediný detail . Skript a vše okolo je dokonalé opravdu povedený film ;) ()

Portman01

Jednoznačne plinulejšie ako Da Vinciho Kod, viac akčné, prelínanie historie a súčasnosti samozrejme nesmie chýbať a ja som akoby nejako tušil, že to bude skvelý film hned ako som v úvode začul soundtrack z predošlého dielu - Chevaliers de Sangreal, ktorý Brownovým knihám dodáva ten správny nádych aj na filmovom plátne (ved posúdte sami http://www.youtube.com/watch?v=cj-mN9_wygg&feature=related ). Tom Hanks ako symbolog Robert Langdon opäť nesklamal a potešil aj Ewan McGregor (starý dobrý Obi-Wan Kenobi) v úlohe Camerlenga. Jeho prejav v sixtínskej kaplnke počas konkláve či hrdinská záchrana Vatikánu je nezabudnuteľná. Ayelet Zurer ako Vittoria Vetra mi neprišla ako najlepšia voľba (možno ten jej divný prízvuk). Stellan Skarsgard (Pirati z Karibiku, Thor, Avengers) ako Veliteľ švajčiarskej gardy Richter bol skvelý, až mi bolo ľúto jeho tragického konca. Brownove knihy sú plné konšpirácií a to natoľko prešpekulovaných, že vás na nejaký čas prinútia uveriť všetkému čo napíše. Samozrejme inteligentní človek hned pochopí, že to jednoducho nemôže byť pravda a je to len čistá fikcia. Koniec koncov každé jeho dielo je o tom istom a schéma vyzerá asi takto: Symbolog Robert Langdon + nejaká random žena + historické fakty + tajný spolok (Priorstvo Sionu, Templári, Illuminati...) = Konšpirácia a podme natočiť film. Napriek tomu si Ron Howard zaslúži uznanie a teším sa na další diel. ()

Za_net

Vzhledem k tomu, že jsem četla prvně knížku, tak jsem byla zvědavá, jak film bude vypadat. Celkem dost mě to zklamalo, z knihy byly ve filmu použity jen ty velmi hrubé základy a jinak celkově, strašně uspěchané všechno a myslím, že by bylo lepší, kdyby se ten film vůbec nenatočil. ()

atrofonic

vcelku vydarená Brownovka...no bez kladnému vzťahu ku konšpiračným teóriám to zrejme nebude tá pravá šálka kávy...u mňa 3* ()

vw.cobra

Další filmové zpracování podle knižní předlohy Dana Browna, kde se setkáváme s ústřední postavou z filmu Šifra Mistra Leonarda, profesorem Robertem Langdonem. I v tomto filmu je detektivní a mysteriózní zápletka a už od počátku je divák vtažen do děje kolem volby nového papeže, bombové hrozby ve Vatikánu a víry v samotnou církev. Nenudil jsem se ani na chvilku a dynamicky se stupňující napětí končí pompézně překvapivým rozuzlením zápletky. Shlédnutí tohoto filmu bylo příjemně stráveným časem, u kterého trpěly pouze moje nehty a zuby.:-) ()

Loooba

Předlohu od Dana Browna jsem zhltnul během pár večerů, proto jsem byl zvědav na filmové ztvárnění a opět nezklamalo. Nacpání celé knížky do 133 minut je samozřejmě v lecčem omezující, ale film měl spád, vše podstatné tam bylo, výpravně perfektní, Tom Hanks jako vždy dobrý, Ewan McGregor démonický ;-) ()

Infurius

Môj TOP 10 film. Tom Hanks tak ako v prvej časti to vie zahrať efektívne a vies ako vytvorí napätie. Scénar je moc zajímavý a aj tie spôsoby "umučení", moc moc dobrý filmík . ()

ambrobene

Rozhodne lepší film, ako je väčšina dnešných. Páči sa mi najmä opis skutočnosti pri konkláve, ktorý je dokonalé prepojený s detektívnou líniou filmu. Občas síce trochu pritiahnuté za vlasy, ale inak kľudne 5 bodov. ()

Mischak

Pro mě dobré skvělé exteriéry i interiéry, Ewan jako kandidát na papeže neměl chybu. Náhled do kulis Vatikánu, vatikánské knihovny a fungování Švýcarské gardy. Napínavé od začátku až do konce. Obzvláště konec se mi moc líbil: dramatické finále jak má být! Zábava s popcornem na klíně a kolou po pravé ruce. ()

Zsir

Šifra mistra Leonarda se mi libila víc, ale tohle je taky film určitě mezi 4-5 hvězdičkami. Jelikož je tenhle film podhodnocený, dávám 5. ()

Baerdeller

Na tenhle blockbuster roku 2009 jsem po prvním díle neměl vůbec chuť. A tak jsem ho zhlédl až dnes, čtyři roky po jeho vydání. A musím říct, že to byla docela škoda. Andělé a démoni totiž se šifrou moc společného nemají. Ano, je to taky totální skopičina, ale na rozdíl od šifry to baví! Zbytečně se to nerejpá v (ne)smysluplnosti příběhu a prostě to furt frčí kupředu za doprovodu hudby pana Zimmera. Parádní 3* a těším se na další díl, na který tentokrát určitě zajdu do kina. ()

Miquita

Tak nevím, jestli je to tím, že znám knížku, ale nějak ve filmu postrádám napětí a podstata zápletky mi přijde taky dost ochuzená. Koukat se na to dalo, ale chvilkama jsem se nudila. ()

Kano4441

Tento film ma zaujal až niekde v polovici , na začiatku to bolo nezáživne , po smrti kardinálov sa film začal sľubne rozbiehať a ten koniec stál za to vidieť aj keď v každom filme je nečakaný zvrat. Najlepšia na filme bola hudba Hansa Zimmera. ()

eyeskiller

Spravil som chybu. Spravil som chybu, že som si pozrel tento film až po tom, ako som si prečítal knihu. ODPAD! Ľudia, ak čítate knihu, nepozerajte film. Ak ste videli film, prečítajte si knihu! Je oveľa dramatickejšia, zaujímavejšia, jednoznačne lepšia. Film je hnusná fraška. Hviezdičky to má len vďaka spracovaniu ! ()

nicky.2000

Před chvílí jsem dočetla knížku, což mě opět utvrdilo v tom, že některé knihy by neměly být zfilmovány, protože film je prostě bude urážet. To, co dokáže vyjádřit Dan Brown v detailech knihy, nemůže sebelépe natočený film ani omylem postřehnout. Na druhou stranu člověku, který knihu nečetl, se před očima rozbíhá zajímavá detektivka s velmi překvapivým závěrem. A Tom Hanks jako Robert Langdon je taky výborný. Váhala jsem mezi dvěma a třemi hvězdičkami. Díky Hanksovi a hudbě Hanse Zimmera se přikláním k té vyšší možnosti. ()

mr_radek

Při hodnocení nemohu jinak než srovnáním se Šifrou, která mi přišla lepší hlavně kvůli propracovanější dějové stránce. Andělé byli na můj vkus až moc akční, hádanky víceméně druhořadé a jejich louskání neskutečně rychlé. Děj šel po jedné linii a nebýt závěrečného zvratu, tak by v ní i zůstal. Zde vidím hlavní rozdíl od Šifry, která si zakládala na spletitém příběhu a jeho postupného skládání a odhalování. Nicméně celkově hodnotím film kladně. Akce, napětí, atmosféra. Milovníci podobných žánrů by ho neměli vynechat. ()

Koho čeká Inferno s Langdonem?

Koho čeká Inferno s Langdonem?

19.02.2015

Toma Hankse čeká Inferno

Toma Hankse čeká Inferno

27.08.2014

Symbol je ztracený, ale našel režiséra

Symbol je ztracený, ale našel režiséra

22.10.2011

James T. Kirk nebo Ethan Hunt?

James T. Kirk nebo Ethan Hunt?

12.06.2009

Zdá se, že čtvrtá mise je docela „possible“. Dokonce za účasti Cruise a Abramse. Mission: Impossible 3 se jim povedla a přestože nesplnila komerční očekávání, těch 400 milionů dolarů na celosvětových… (více)