Vysokoškolský profesor Dr. Jack Gramm, který zároveň pracuje jako forenzní psychiatr FBI, dostane ultimátum – zbývá mu 88 minut života. Aby se zachránil, musí Jack použít všechny své dovednosti a zkušenosti, aby zúžil okruh možných podezřelých, mezi něž patří nespokojení studenti, opuštěná milenka i sériový vrah, který sedí v cele smrti. Jack Gramm založil celou svou kariéru na spolehlivém „určování“ povah lidí a faktorů rizik. Svoje expertní osvědčení získal díky případu sériového vraha Jona Forstera a nyní, s pocitem zadostiučinění, čeká na Forsterovu popravu. Ale když se začnou objevovat další podobné vraždy, musí Jack obhájit, že Forster je skutečně vinen, jak celou dobu tvrdil. (oficiální text distributora)

saaaky

Film, který nikoho neurazí, ale bohužel ani nikoho nenadchne. Jak vtipně předeslal kolega předemnou, chybí už jen logo nějaké německé televize. Nepříliš přesvědčivé provedení " krimi " příběhu, dá-li se to tak vůbec nazvat. Al Pacino je ale Al Pacino (pěkný jazykolam :) ) a tak nezbývá než říci, že tento film zapadne v šedi průměru s malým vykukujícím plus právě v podobě Al Pacina. I přesto díky, zajímavý kousek. ()

montel

Profesor Jack Gramm (Al Pacino), pracující také současně pro FBI usvědčí u soudu sériového vraha Jona Forstera (Neal McDonough), který je odsouzen k trestu smrti. Po devíti letech v době, kdy má být Forster popraven se vraždy opakují a Forster má tím pádem možnost dostat odklad. Navíc Grammovi někdo telefonem sdělí, že mu zbývá pouze 88 minut života. Gramm začne pátrát po skutečném vrahovi zejména mezi svými studenty...Neskutečně ukecaný thriller s debilním scénářem a debilní Leelee Sobieski. Přitom začátek vypadal celkem solidně. 40% ()

pirate

Od poloviny jsem sice více, než tušil, kdo je pachatel, takže překvapení na konci moc nebylo, ale alespoň měl film skvělou atmosféru a napětí. A samozřejmě Al Pacino působivý, jako vždy. Tři a půl hvězdy = 70%. ()

brkerez

Celkem zajímavou i když ne moc originální zápletku a jakýs takýs napětí spolehlivě vraždí záplava wtf momentů, nuzných hereckých výkonů postav ve vedlejších rolí (rozčilení a následný ) a jakmile se nad jednánim hlavní postavy člověk začne trochu zamějšlet, celý se to rozpadá. Chtěl sem dát 3, ale jak tohle píšu a přemejšlim, musim snížit na 2 ()

Bow-Z

Původně jsem myslel, že to ani nedokoukám. Začátek mi připomínal tradiční německé pokusy být hollywoodštější než samotný hollywood (Proč jsme to my dva nedali dohromady už dávno. Protože já jsem lesba a ty se nechceš vázat...). Vše co byste měli vytušit je vám přímo řečeno a charakter hlavního hrdiny je vám taky zbytečně naservírován na zlatém podnose, takže nemusíte hnout jediným mozkovým závitem, abyste si něco sami museli dovodit. Al Pacino hrál dobře, ale byl mi strašně nesympatickej. Dalším záporem filmu je, zde několikrát zmiňovaný, krátký časový úsek, na kterém se toho hodně odehraje, čímž trpí uvěřitelnost příběhu. Potenciál filmu byl utopen v nepropracovaném a místy nelogickém scénáři a v chaotické režii. Možná by pomohlo i kdyby se to přejmenovalo na 188 minut. 2,5* ()

demonikus

Tento by som zaradil medzi tie lepsie B-kove. Dej drziaci sa pevnych osnov, neprekvapi ani nezaujme. Ešte aj moja guma na teplakoch je napinavejšia ako tento ,,triler,,. Podla Al Pacinovcej filmografie som predpokladal, že hráva väčšinou v riadnych filmoch ale každy si môže dovoliť prešlap. :) Davam 2* a to iba za obsadenie. ()

smazilek

Nuda, nuda, nuda - neuvěřitelnej scénář, kterej bych sand i já napsala lepší. Al Pacino byl fajnovej jako vždycky, ale to nestačilo...museli mu dát pořádnej "ranec" když šel do takovýho béčka :-o)))) ()

golf78

Film je celkově velmi průměrný. Při sledování jsem si pořád říkal: "kde jsem to už viděl?". Al Pacino ten film drží nad vodou... ()

luciluci

čo všetko sa dá stihnúť za 88 minút... nestačím sa diviť. Ničím neoriginálny triller, kde sa každý tvári ako podozrivý. Nie vyslovene zlý ale ani nie moc dobrý. tak na jedno pozretie. Niečo medzi dve a tri hviezdičky (za Ala tri) ()

rencica

Dej dobrý, koniec trápny! No čakala som viac.... Btw. neznášam Leelee Sobieski ako herečku, takže za slabé hodnotenie filmu môže jej prítomnosť vo filme! ()

whass

Přiběh v tomto filmu je opravdu skvělý jen je to celý hrozně nelogický.A hlavně ten konec to už tvurci nevedeli jak dál...jakoby ztratili ten skvělý nápad.Takže vše dobré včetně AL Pacina,ale ten konec ten mi přišeů tak trošku překombinovaný. ()

Jerome89

Viděno ihned po skončení Opravněných vražd. Možná proto tak vysoké hodnocení :) Předešlou spoluprací Pacina a Aventa jsem byl zklamán tak sem si řekl, že když mám vidět nejslabší dva filmy božského Ala tak raději v jeden den. Není to žádné veledílo ale jako slušná oddychovka na jedno zkouknutí se to dá. ()

Novik

První zhlednutý film kde hraje Al Pacino. Film mě mile překvapil, nebýt toho pitomého závěru kde to víceméně zkazí celý film. Má to drajv, občas při pár scénách přišlo mrazení v zádech až jsem se lekl a skvělého Pacina, který nepodává sice extra výkon jako v jiných filmech (nicméně věřím tomu že je excelentní třeba v Kmotrovi) ale jeho role je uvěřitelná a hraje jí pohodovým způsobem. Film vhodný na sobotní večer ... já to tak udělal a nelitoval jsem toho. :) ()