88 minut

88 Minutes - Rennen gegen die Zeit

88 minút

Krimi / Drama / Thriller

USA / Kanada / Německo, 2007, 108 min

Al Pacino je vynikající jako vždy, vše ostatní je v podstatě špatně. Vedlejší postavy nemají čím zaujmout, hra na vraha díky tomu nefunguje, protože studenti se od sebe těžko odlišují. Nechávání stop ve stylu "máš ještě tolik a tolik času" většinou spíše budí alarm logiky k ostražitosti a samotný scénář je tradiční kriminální béčko, kterému chybí akorát logo nějaké německé televize. Avnet nicméně režíruje docela svižně a co je nejdůležitější, zvolený "real time mode" skutečně funguje a díky tomu si člověk (minimálně napoprvé) mnohé dějové lapsy ani neuvědomí. Coby řadová detektivka přijatelné, od Pacina by však člověk přeci jen čekal něco památnějšího...(10.4.2007)

• -bad-mad-wolf-

88 minut jsem si pustil bez velkých očekávání. Dynamická režie v první polovině spolehlivě udrží oči na obrazovce a dokonce nabídne náběh k nevyzpytatelnému konspiračnímu thrilleru. Většinu času jsem tak byl dostatečně zabaven a těšil se z pohledu na sympaťačku Alicii Witt. Pak se ale zpočátku energická hříčka zvrhne ve změť slabě provedených žánrových rekvizit a vyvrcholí ohromně hloupým závěrem. Škoda. Mít lepší scénář (nebo aspoň jeho druhou polovinu) a udržet krok s nadějným začátkem, šlo by rozhodně o nadprůměrnou podívanou.(10.12.2008)

• sepp

Al predvadi, ze hrat stale umi a tento talent mu uz nikdo neuzme, a to ani prumerne filmy do kterych nyni byva obsazovan. A mezi ne patri i 88 minut, film kteryzto se dost dlouho rozjzdi a co je nejhorsi - vlastne po celou dobu ani poradne nerozjede do nejakeho aspon prumerneho tempa. Krom par krvavych scen zde neni v podstate nic, co by podrazdilo nase smysly, ktere by v nas mohly vyvolat napeti, strach ci podobne adrenalin zvysujici emoce. Namet neni uplne nejhorsi, ale nudne vystaveny pribeh, nijak vyrazne hrajici herci krome Ala a jeho neustale otravne pipajici telefon strhavaji tento kousek do podprumeru.(6.9.2008)

Je to spíš tak mezi 2-mi a 3-mi hvězdičkami. Al Pacino je vynikající jako vždy, ale nevýrazná Avnetova režie a nedotažený scénář plný logických mezer stojí na hodně vratkých nohou. 88 minut především postrádá potřebnou atmosféru,jakou by krimi-thriller měl mít a ačkoli se to celé tváří hrozně tajemně, vyvrcholení je snadno předvídatelné. Pro fanoušky velkého Ala, ale jistě stojí za vidění.(1.5.2009)

Ten dej je dosť nelogický. Dokonca by som povedal, že tak nelogický ako rasista pozerajúci dennodenne Show Billa Cosbyho... Zachraňuje to casting. Al Pacino tradične výborný, aj keď scénar sa mu nedovoľoval nejako predviesť. Záverečný zvrat pomerne trápny a čo je ešte horšie neefektívny. Malo to však aspoň spád, takže drobné plus za to.(26.1.2008)

• - Premiéra měla být už v roce 2005, ale nakonec se posunula o dva roky. (Elisebah)

• - Od chvíle, kdy se Jack Gramm poprvé dozví, že mu zbývá 88 minut života, zbývá do konce filmu 88 minut. (liquido26)

• - V 22. minúte vychádza Jack Gramm (Al Pacino) autom z garáže a o minútu neskôr môžeme vidieť, že nejde rovnakým Porsche ako predtým - na aute sú iné elektróny. (mackobubu)