88 minut

88 minút

Krimi / Drama / Thriller

USA / Kanada / Německo, 2007, 108 min

• nascendi

Neplánovane, a iba kvôli Al Pacinovi, som si pozrel n+1 príbeh o sériálovom vrahovi. Filmy tejto kategórie označujem ako bezperspektívne, pretože vsádzajú na extenzívny rozvoj (stále viac vrážd, stále dômyselnejšie a rafinovanejšie metódy, stále komplikovanejšie odhaľovanie atď.) Je jasné, že v tejto naháňačke sa tvorcovia veľmi rýchlo dostanú do štádia, kedy nakrútia podľa diváckych preferencií a napriek tomu sa tým istým divákom už nebude páčiť. To je aj prípad tohto filmu a nehrá rolu, že má záchranné koleso v osobe Al Pacina.(16.4.2011)

Al Pacino jako psychiatr a profesor na vysoké škole, kterému někdo zavolá, že zemře za 88 minut zahrál dobře, ale umí mnohem lépe. Leelee Sobieski jako jeho studentka, které od začátku nevěříte .... a máte proč. To vše v celkem slušném trilleru, které neuchvátí ani nezklame. Hudba ED SHEAMUR, (Wimbledon, Johny English).(13.3.2008)

Zdaleka ne tak špatné jak jsem čekal, ovšem zdaleka ne tak dobré jak mohlo být.. Al Pacino zahrál životem okoralého psychiatra s přehledem, Alicia Witt potěšila muižké oko lačnící po kráse, a přestože to s ubývajícími minutami ztrácelo šmrnc i logiku, nebylo taz tak dlouhé, aby to úplně "padlo na hubu".(6.9.2008)

Velmi dynamické zpracování jinak spíše průměrného tématu. Al opět exceluje a za doprovodu sličného ženského osazenstva se tak stává hlavním vodítkem filmu. Nejvíce rušivým prvkem pro mě bylo neustále zvonění telefonů, po chvíli mi už začalo lézt slušně na nervy:) A jak zde již poznamenal jeden uživatel, Al je vážně šikulka, když stihne za 88 minut vyřídit takové velké množství pochůzek:) Jenže v tomto případě jde hlavně spíše o oddychový, nenáročný thriller, takže tento drobný postřeh mi ani příliš nevadil. Potěšil a zároveň mě překvapil fakt, že jsem z úst této herecké legendy slyšela pronést jména jako Bundy a poté, i mnou očekáván, Dahmer. Závidím Alově postavě, že s nimi dělal rozhovory:)(3.8.2010)

Scenár tohto filmu by sa hodil napr. pre Wesa Cravena, ktorý by z toho určite spravil zaujímavú vec (spomínate na RED EYE?). No, ono je to zaujímavá vec aj tak, veď tam hrá charizmatický Pacino, ale inak je to dosť nevyvážené. Režisér síce prekvapí úvodnou hororovou atmosférou, napokon sa mu však film rozsýpa na svojej nejednoznačnosti. Klišé momenty nič nezakrýva a hnusne vytŕčajú, hudba vzápätí doluje kus napätia, no finále je skrz naskrz tuctové. Pokiaľ ma podobne sympaticky pôsobiace V POSLEDNEJ CHVÍLI dostalo svojou stiesnenosťou, tu rovnaký námet nemá ten správny spád ani dostatočne šikovného režiséra...(14.2.2009)

• - Když je osoba, která vyhrožuje Jackovi, poprvé ukázána do kamery, uplynulo 88 minut od začátku filmu. (liquido26)

• - Lauren Douglas (Leelee Sobieski) nosí hodinky značky Cartier a doktor Jack Gramm (Al Pacino) nosí TAG Heuer Monaco Chronograph. (dyfur)

• - Od chvíle, kdy se Jack Gramm poprvé dozví, že mu zbývá 88 minut života, zbývá do konce filmu 88 minut. (liquido26)