88 minut

88 Minutes - Rennen gegen die Zeit

88 minút

Krimi / Drama / Thriller

USA / Kanada / Německo, 2007, 108 min

Alovo playboy entrée naznačuje, že se to spíše než 88 minut mělo jmenovat 28 centimetrů, ale nakonec to s donjuanstvím pana profesora nebylo tak horké (možná mu šlo i cítit z pusy, když lidé kolem něj pořád hovořili o tic-tacu).. Hodně tomu ubližují „hallmarkový“ vizuál, příběhová neohrabanost i divákův rozum podceňující scénárista, ale naštěstí je tu půlku Seattlu podezřívající Alfredo James Pacino, který dokáže udržet a někdy dokonce i odvést vaši pozornost. Avnetově countdown přednášce sice nebude patřit místo mezi Kmotrem a Carlitovou cestou, ale dá se bez úhony přežít. Dokonce přinese i zajímavý jev, kdy celkové tempo působí kvapíkově, ale čas hlavnímu hrdinovi teče očividně pomaleji (chvíli jsem měl i pocit, že si profesor Gramm stihnul odskočit ke kadeřníkovi)..(9.7.2018)

Rozpočet $30miliónovTržby USA $17,213,467Tržby Celosvetovo $32,563,587Tržby za predaj DVD v USA $13,193,748 //počet predaných kusov 630,489║ Tak Al Pacino sa zas upísal ďalšiemu pásovému filmu, kde nemá už čo zvláštne povedať a pomaly zapadá do zabudnutia svojími výkonmi - dá sa povedať, že tuctovými výkonmi, kde nemá už absolútne čo ponúknuť, lebo v takýchto hereckých polohách už bol videný nespočetne krát. Film má našťastie ako taký spád takže dá sa pozrieť, aj keď občas trpí takou klasickou nesúrodosťou a prípadne aj tie postavy čo nám ponúka nemajú až taký zápal vo filme ako by mohli mať, dosť často to príde len také premávanie z miesta na miesto a neustále z mobilom v ruke, čo príde časom už otravne. /40%/(18.11.2008)

Právě jsem naskočil do jedoucího vlaku, který má jméno 24 HODIN s Kieferem Sutherlandem na palubě a přiznejme si to, 88 MINUT má hodně podobnou strukturu. Všechno nám před očima jede více méně "real-time". Problém tohohle snímku je určitě hlavně nedopilovaný scénář - což o to, námět je výborný jen ho trošku jinak sestavit. Avnetova režie je poměrně rutinní a nemá moc čím překvapit. Jediným zachráncem je jako vždy skvěle hrající Al Pacino, který si teď s oblibou vybírá hodně rozporuplné postavy (ani ne kladné ani ne záporné), vlastně mi dost připomněl detektiva z Nolanovy INSOMNIE. Každopádně za podívání 88 MINUT určitě stojí. Zvlášť pokud máte rádi napětí, akci, Al Pacina a pěkné ženské (casting odvedl skvělou práci ;).(1.6.2007)

• Kaka

Neuvěřitelně tuctový a odfláknutý thriller, ve kterém se Al Pacino snaží hrát o dvacet let mladšího borce s Porsche, luxusním condem a značkovými hadry. Není úplně nejhorší, ale bohužel ani jeho herecký talent neodmaže neskutečně nudnou zápletku a zle vypadající televizní feeling (především akce je tragická). Nechápu, co tu dělá tolik velkých jmen (Sobieski, Brenneman, Forsythe, Kara Unger). Podle formální stránky se šetřilo kde se dalo. Dost možná právě většina rozpočtu padla na herce. Nedobrá volba, protože nemají co hrát. A závěrečná pointa je předvídatelná na kilometry dopředu, stejně jako celý průběh filmu.(31.7.2008)

Zdaleka ne tak špatné jak jsem čekal, ovšem zdaleka ne tak dobré jak mohlo být.. Al Pacino zahrál životem okoralého psychiatra s přehledem, Alicia Witt potěšila muižké oko lačnící po kráse, a přestože to s ubývajícími minutami ztrácelo šmrnc i logiku, nebylo taz tak dlouhé, aby to úplně "padlo na hubu".(6.9.2008)

• - Od chvíle, kdy se Jack Gramm poprvé dozví, že mu zbývá 88 minut života, zbývá do konce filmu 88 minut. (liquido26)

• - Když je osoba, která vyhrožuje Jackovi, poprvé ukázána do kamery, uplynulo 88 minut od začátku filmu. (liquido26)

• - Film se odehrává v Seattlu, ale natáčel se ve Vancouveru. Je to poznat v několika scénách - ve filmu se např. objeví prodejna z obchodního řetězce Shoppers Drug Mart, jedná se o kanadský obchodní řetězec. Ve filmu se také objeví v několika záběrech kanadské novinové deníky 24 Hours a Metro. Metro je sice distribuováno i v USA, ale pouze v New Yorku, Bostonu a Philadelphii, nikoliv v Seattlu. (liquido26)