88 minut

88 Minutes

88 minút

Krimi / Drama / Thriller

USA / Kanada / Německo, 2007, 108 min

a 1/2 * ! Překvapivě dobrý krimi, thriller Jona Avneta. Dříve jsem viděl jeho snímek Righteous kill a tímto počinem mě Jon neskutečně nasral, zvlášť když tam hráli mí dva oblíbenci Robet De Niro a Al Pacino. Díky tomu moje očekávání od tohoto snímku byly naprosto nulové a ke shlénutí mě přinutila pouze účast Al Pacina. Výborný námět...., Jack Graham ( v podání charizmatického Al Pacina ) pracuje jako akademický profesor a psychiatr na FBI. Hlavně díky němu se dostane k soudu ( a je odsouzen ) Jon Forster ( sériový vrah ) , který však vinu nikdy nepřiznal. Jednoho dne zvedne Jack telefon a záhadný hlas mu oznámí, že má před sebou posledních 88 minut života. Tím začíná jeho boj o život s časem ( 88 minut ), během kterých musí ( pokud chce přežít ) vypátrat kdo a proč se ho snaží zabít. Celý film táhne ( seč mu síly stačí a nutno říct, že obstojně ) Al Pacino. Když nebudete hlouběji přemýšlet o scénáři ( což je zde opravdu nutnost ) a necháte se volně unášet snímkem, nebudete zklamáni a to přestože záverečná pointa je předvídatelná daleko dopředu! Přesto nezbývá než zalitovat, že dostat do rukou tento příběh zručnější scénáristicko - režisérské duo, bylo by postaŕáno o daleko lepší podívanou! Námět to nebyl vůbec špatný.(9.3.2009)

dostal 88 minut, aby si zachranil zivot. v celku chytlavy namet, kt. sa vynikajuco ujal avnet a len malokedy upusta z velmi rychleho tempa (vzdy sa nieco deje, vsetko je v pohybe). jednym velkym plusom tohto snimku je aj angazovanie al pacina, kt. vyzdvihol film do nadpriemeru, pretoze jeho charizmou a celkovym vystupovanim si kradne vsetku pozornost na seba. mozno trosku zamrzi zaver a vypointovanie, ale 1 a pol hodiny sa celkom dobre zabavite. 75%(8.8.2007)

• Pepinec

Úlety jsou fajn, úlety jsou super, úlety mám rád. Díky zálibě ve filmech mám jistotu, že minimálně dvakrát za týden nějaký úlet zažiju, i když nepozvu žádnou holku na rande. Navzdory tomu bych se ale vážně ani trošku nezlobil, kdyby film, na který čekám do půlnoci, stál za něco víc než za starou bačkoru. Tou starou bačkorou myslím Al Pacina, který také jako jediný na tom všem vydřel bídné dva body. Zabíjet tam vlastně mohli úplně všichni a je s podivem, že to nakonec tolik lidí přežilo. Koukat na takové filmy má asi podobný smysl, jako chodit na rande s holkou, která na vaše pozvání odpoví "no jo, stejně nemám co dělat." A název? Podle všeho inspirován příběhem scénáristy, kterému tajemný hlas v telefonu nahlásil "máš 88 minut, piš!"(27.9.2012)

Začalo to dobře, vypadalo to jako slušná krimi, trochu i thriller, no to je vlastně jedno, nebudu nějak škatulkovat. Al Pacino byl dobrý a vcelku i přesvědčivý. Celou dobu jsem se ale obával, aby to nemělo nějaké hloupé až blbé rozuzlení. A to se bohužel stalo, takže veškeré dobré dojmy z filmu byly najednou fuč.(27.10.2008)

• FilmFan24

Bohužel ani Pacino nezachrání tento "áčkový" thriller s "béčkovým" scénářem. Časová tíseň, ve které se hlavní hrdina - arogantní psychiatr, jehož jednou z náplní práce je studovat obžalované jedince a následně před soudem vypovídat na základě svého studia "objektu" o vině či nevině, nepůsobí zrovna věrohodně a tak po dobře zahájeném úvodu se budete (možná) divit, co na "nebohého" hrdinu si scénaristé vymysleli. Škoda, nebýt nelogičností v přejezdech z jedné částí velkoměsta do druhé, byl by film možná o třídu lepší. Takhle zbyl "jen" film na jedno skouknutí a to je sakra škoda s takovým potencionálem, jakým bezesporu stále Al Pacino je.(2.11.2008)

• - V 22. minúte vychádza Jack Gramm (Al Pacino) autom z garáže a o minútu neskôr môžeme vidieť, že nejde rovnakým Porsche ako predtým - na aute sú iné elektróny. (mackobubu)

• - Zlaté maliny - nominace: Nejhorší herec v hlavní roli (Al Pacino), Nejhorší herečka ve vedlejší roli (Leelee Sobieski). (Petr23)

• - Když je osoba, která vyhrožuje Jackovi, poprvé ukázána do kamery, uplynulo 88 minut od začátku filmu. (liquido26)