88 minut

88 minút

Krimi / Drama / Thriller

USA / Kanada / Německo, 2007, 108 min

• Xmilden

Výhoda scénáristů byla že mohli jako vraha označit kohokoliv a myslím že by to bylo i uvěřitelně neuvěřitelné. Takto tedy vybrali a ukázali. Mě totiž přišla podezřelá celá třída. Al Pacino hraje jakéhosi zasloužilého playboye na kterého se lepí všecky mladé holky v okolí. Akce minimum a když nastane např. výbuch auta, tak to vypadá jako v německém televizním filmu.(2.1.2011)

• Jordan

nepochopiteľne dobre obsadený (Al Pacino?, Sobieski, Kara Unger, Forsythe . . .) televízny thriller, ktorý je strašne povrchne urobený, až tak povrchne, že je to viac hanba, než škoda, pretože viac odfláknutý scenár s väčšími dierami, nelogickosťami, do očí bojúcimi skokmi proti logike, že to niekedy diváka poriadne zarazí, strašne nezáživným vlažným "rozuzlením" (a vlastne aj celou zápletkou) som veru dávno nevidel. Viem, že Al Pacino nehrá len v dobrých filmoch, občas si zarážajúco vystrihne nejaký priemer (Two for money, Farm), ale toto bol podpriemer a bolo to na jeho výkone vidieť - vážne pochybujem, či som v nejakom filme videl herca, ktorý by sa viac nudil; kým film začína na úrovni solídneho televízneho priemeru, s blížiacim sa koncom sa to zvrtáva na riadnu blamáž (nasledujú nejaké spojlery, ale ruku na srdce - o nič neprídete): viď scéna, kedy Pacino a jeho asistentka obaja vybehnú z domu, Al Pacino nasadne na taxík (! ten taxík je inak tiež riadny prúser!) s tým, že povie agentovi FBI, že sa s ním stretne o 10 minút u seba v kancelárii (!!!) a odíde, pričom o pár sekúnd mu do taxíka volá jeho asistentka (tá, ktorá bola pred chvíľou s ním pred domom) už z kancelárie (!!!) že už má zoznam nejakých mien . . . nehovoriac, že nežná Leelee Sobiesky dokáže za deň vykradnúť sejf, zabiť tri ženy, podpáliť dom, dať do auta bombu (i napriek pracnému načasovaniu telefonátov na Al Pacina strieľa a ohrozuje ho výbuchmi a ohňom desiatky minút pred vypršaním sľúbeného a prízvukovaného limitu), udržať na lane ženu ťažšiu od nej, pričom jednou rukou telefonuje, druhou mieri zbraňou na Al Pacina a ešte aj nahráva jeho priznanie (!!!) a v neposlednom rade sa dokáže sama poraniť, premiestňovať sa rýchlosťou zvuku (minimálne - ale to v tomto filmu dokážu viacerí, pretože za sľúbených 88 minút nezávisle na logike prebrázdia Seatlle sem a tam aspoň 10-krát) a to nehovorím o tak nedotiahnutých a nepochopiteľných dejových odbočkách a zbytočných postavách, ako študent Mike, Guy Le Forge alebo ten podozrivý ochrankár, ktorý chcel, aby mu Al Pacino niečo vyplnil na stanici campus security . . . ak pán režisér a scenárista chceli vytvoriť atmosféru paranoje a z postavy doktora Gramma človeka, ktorý deformovaný svojou prácou vidí spiknutie na každom rohu, musím im oznámiť, že sa im tak maximálne podarilo upliesť totálnu popletenú a zmätenú skrumáž nezmyselných motívov, línií a postáv; dosť veľké sklamanie a to i napriek tomu, že som nemal nijaké očakávania;(29.12.2008)

Je fakt, že Pacinovi zožeriem všetko. Kľudne aj trojhodinovú prednášku o kresťanstve, ale fakt je aj ten, že bez neho by bol tento film priemerný, miestami až podpriemerný. Ako vždy, drží tento film svojimi hereckými schopnosťami, ktoré sú samozrejme obmedzované predvídateľným scénarom a priemernou réžiou. Takýchto filmov najdete v požičovni stovky. Škoda plytvania hereckým talentom v takýchto stokrát prevarených sračkách a trochu sa aj Pacinovi čudujem, poslednú dobu (DeNiro je na tom ešte horšie), nemá práve najšťastnejší výber s výnimkou vedľajšej úlohy v Dannyho parťákoch 3. Hádam to zachráni spoločný film týchto hereckých velikánov, ktorý sa práve natáča. Ale priznám sa, že nečakám nič moc, ďalší Heat to asi nebude. Napriek tomu nikoho neodrádzam, s Pacinom je to stále ľahko nadpriemerný thriller. 60%.(5.2.2009)

• anderson

Sračka. Iné slovo ma bohužiaľ nenapadlo keď som sa pokúšal zhliadnuť tento "film" a pochopiť prečo hlavnú úlohu prijal AL PACINO. Vrah mi bol jasný po cca 20 minútach, ale to by mi ani tak nevadilo. Najpríšernejším prvkom filmu je totiž dementný scenár a amatérska réžia. V polovici 90-tych rokov podobné C-voloviny prinášala na svojich VHS spoločnosť INTERSONIC. SPI zdá sa "úspešne" týmto hovadinám konkuruje. (6.2.2008)(6.2.2008)

dostal 88 minut, aby si zachranil zivot. v celku chytlavy namet, kt. sa vynikajuco ujal avnet a len malokedy upusta z velmi rychleho tempa (vzdy sa nieco deje, vsetko je v pohybe). jednym velkym plusom tohto snimku je aj angazovanie al pacina, kt. vyzdvihol film do nadpriemeru, pretoze jeho charizmou a celkovym vystupovanim si kradne vsetku pozornost na seba. mozno trosku zamrzi zaver a vypointovanie, ale 1 a pol hodiny sa celkom dobre zabavite. 75%(8.8.2007)

• - Když je osoba, která vyhrožuje Jackovi, poprvé ukázána do kamery, uplynulo 88 minut od začátku filmu. (liquido26)

• - Režírovat měl původně James Foley. (Elisebah)

• - Od chvíle, kdy se Jack Gramm poprvé dozví, že mu zbývá 88 minut života, zbývá do konce filmu 88 minut. (liquido26)