poster

88 minut

 • USA

  88 Minutes

 • Německo

  88 Minutes

 • Slovensko

  88 minút

Krimi / Drama / Thriller

USA / Kanada / Německo, 2007, 108 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Šakal
  ***

  a 1/2 * ! Překvapivě dobrý krimi, thriller Jona Avneta. Dříve jsem viděl jeho snímek Righteous kill a tímto počinem mě Jon neskutečně nasral, zvlášť když tam hráli mí dva oblíbenci Robet De Niro a Al Pacino. Díky tomu moje očekávání od tohoto snímku byly naprosto nulové a ke shlénutí mě přinutila pouze účast Al Pacina. Výborný námět...., Jack Graham ( v podání charizmatického Al Pacina ) pracuje jako akademický profesor a psychiatr na FBI. Hlavně díky němu se dostane k soudu ( a je odsouzen ) Jon Forster ( sériový vrah ) , který však vinu nikdy nepřiznal. Jednoho dne zvedne Jack telefon a záhadný hlas mu oznámí, že má před sebou posledních 88 minut života. Tím začíná jeho boj o život s časem ( 88 minut ), během kterých musí ( pokud chce přežít ) vypátrat kdo a proč se ho snaží zabít. Celý film táhne ( seč mu síly stačí a nutno říct, že obstojně ) Al Pacino. Když nebudete hlouběji přemýšlet o scénáři ( což je zde opravdu nutnost ) a necháte se volně unášet snímkem, nebudete zklamáni a to přestože záverečná pointa je předvídatelná daleko dopředu! Přesto nezbývá než zalitovat, že dostat do rukou tento příběh zručnější scénáristicko - režisérské duo, bylo by postaŕáno o daleko lepší podívanou! Námět to nebyl vůbec špatný.(9.3.2009)

 • Othello
  **

  Jedno musim Avnetovi nechat. Doteď jsem si myslel, že by mě bavilo sledovat dvě hodiny spícího člověka, kdyby to byl Al Pacino. Ve filmu 88 Minutes je ale nudař i on. Ono zapadnout do tak zoufale nenápaditého kolektivu v čele s kameramanem, režisérem, střihačem a hudebním skladatelem musí být pravda troch kumšt. O scénáristovi nemluvě, protože toho muselo už dávno zajet nahatýho auto, když loupal cibuli na výpadovce. Nedokážu si totiž představit, že člověk s tak nelogickým a hloupým smýšlením o světě se stále drží naživu. Herecké výkony jsou bída s nouzí, občas jsem se chtěl rozplakat, ale moje slzy se tak nudily, že to ani nešlo. Dvě hvězdy třeba za Ala, kterýho natáčení očividně nebavilo stejně jako mě sledování výsledku.(14.9.2010)

 • Vojcl
  ***

  Je to spíš tak mezi 2-mi a 3-mi hvězdičkami. Al Pacino je vynikající jako vždy, ale nevýrazná Avnetova režie a nedotažený scénář plný logických mezer stojí na hodně vratkých nohou. 88 minut především postrádá potřebnou atmosféru,jakou by krimi-thriller měl mít a ačkoli se to celé tváří hrozně tajemně, vyvrcholení je snadno předvídatelné. Pro fanoušky velkého Ala, ale jistě stojí za vidění.(1.5.2009)

 • castor
  **

  Jedno pozitivum na úvod: Al Pacino vypadá v kravatě a dlouhém kabátě stále zatraceně dobře a charisma mu neschází ani v šablonovitém thrilleru 88 Minutes, který si pohrává s nebezpečnými ambicemi, ale absolutně je nezvládá. Scénář působí neuvěřitelně vykonstruovaným dojmem, což vyvrcholí stupidním finále, snaží se vyrovnat současnému trendu o „šokující pointu“. A po Pacinovi nejznámější herečtí představitelé, William Forsythe a Leelee Sobieski (u ní je to s povzdechem dvojnásob), přepínají svoje postavy až do křečovitých kreací.(3.7.2007)

 • nascendi
  **

  Neplánovane, a iba kvôli Al Pacinovi, som si pozrel n+1 príbeh o sériálovom vrahovi. Filmy tejto kategórie označujem ako bezperspektívne, pretože vsádzajú na extenzívny rozvoj (stále viac vrážd, stále dômyselnejšie a rafinovanejšie metódy, stále komplikovanejšie odhaľovanie atď.) Je jasné, že v tejto naháňačke sa tvorcovia veľmi rýchlo dostanú do štádia, kedy nakrútia podľa diváckych preferencií a napriek tomu sa tým istým divákom už nebude páčiť. To je aj prípad tohto filmu a nehrá rolu, že má záchranné koleso v osobe Al Pacina.(16.4.2011)

 • - Lauren Douglas (Leelee Sobieski) nosí hodinky značky Cartier a doktor Jack Gramm (Al Pacino) nosí TAG Heuer Monaco Chronograph. (dyfur)

 • - Zlaté maliny - nominace: Nejhorší herec v hlavní roli (Al Pacino), Nejhorší herečka ve vedlejší roli (Leelee Sobieski). (Petr23)

 • - Film se odehrává v Seattlu, ale natáčel se ve Vancouveru. Je to poznat v několika scénách - ve filmu se např. objeví prodejna z obchodního řetězce Shoppers Drug Mart, jedná se o kanadský obchodní řetězec. Ve filmu se také objeví v několika záběrech kanadské novinové deníky 24 Hours a Metro. Metro je sice distribuováno i v USA, ale pouze v New Yorku, Bostonu a Philadelphii, nikoliv v Seattlu. (liquido26)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace