88 minut

88 Minutes

88 minút

Krimi / Drama / Thriller

USA / Kanada / Německo, 2007, 108 min

Celkem průměrný thriller s nadprůměrným Al Pacinem, protože právě on byl tím hlavním a asi jediným tahounem celého filmu! : )) Hlas v telefonu soudnímu psychiatrovi Jacku Grammovi oznámí,že za 88 minut zemře a než si uvědomí,že to není žádný vtip,tak nastává šílený závod s časem. Minuty nemilosrdně ubývají a hrozba blížící se smrti je už na dosah. Ale za těch 95 pořádně nadupanejch minut si " Al " ty 4* zaslouží. :-)(18.11.2008)

Už jsem se smířil s tím, že některé věci zkrátka nepochopím. Např. kvantovou fyziku, proč je Twilight sága tak oblíbená nebo proč má tento film pouhých 60 %. Dobře, beru, není to žádný zázrak, ani po příběhově stránce a zřejmě ani po technické, ale mě to zabavilo. Pustil jsem si DVD okolo půlnoci s tím, že jsem chtěl oddychovku, která mě neuspí. A to se povedlo perfektně. Jako vždy skvělý Al Pacino zde opět táhne celý film kupředu a navíc mu věříte každé slovo, každý pohyb. Nebudu tu mluvit o předvídatelnosti filmu (ale hlavní záporáka jsem neodhadl, v průběhu filmu jsem měnil své typy co 5 minut) nicméně film mě zabavil, já se ani na chvíli nenudil a hlavně jsem neusnul. Netvrdím, že 88 minut je bezchybný snímek, jen říkám, že jsem si chyb nestihl všimnout. Takže za mě 90 %. P. S. A tohle je další případ, kdy mě fakt zajímá, kolik lidí zde hodnotí opravdu podle sebe a kolik podle ostatních, aby zapadli…(3.8.2010)

Rutinní kriminálka s pěkně pitomým koncem, jenže já si nemůžu pomoct, ale bavilo mě to. Na Ala se prostě hezky dívá (pro muže je tu zase připravených několik pěkných ženských, na kterých si zjevně casting dal záležet) a sem tam se objeví i nějaká dobrá hláška. Ne, není to nic geniálního, pokud chcete real-timovou věcičku, radši si pusťte seriál 24 hodin, protože v tomhle filmu přece jenom těch 88 minut moc nefunguje (projížďka přes celé město zabere asi tak pět minut, z toho čtyři minuty hrdinové sedí v autě na parkovišti a kecají). Ale sakra, proč se každej den dívat jenom na další Přelety nad kukaččím hnízdem a Schindlerovy seznamy? Takže kašlu na nízky hodnocení intelektuálů z CSFD a s radostí tomu hodím ty 4*. Je to sice jenom rutinní thriller, jenže někdy má člověk chuť podívat se i na rutinní thrillery. A zvlášť když v nich zpoza rohu vyskakuje Al Pacino. Poznámka 2. září 2007: Nikdy si ten film nezkoušejte pustit dvakrát. Po druhým shlédnutí musím říct, že je scénář v některých okamžicích naprosto pitomej a nejradši bych snížila hodnocení na dvě hvězdičky. Na tenhle film asi člověk musí mít i náladu. Je to prostě jen oddychovka na jeden večer, kdy budete moct polehávat u televize a klidně si i na několik minut pospat, protože vám stejně nic neuteče. Ale nikdy od toho nečekejte nic víc.(22.8.2007)

• FilmFan24

Bohužel ani Pacino nezachrání tento "áčkový" thriller s "béčkovým" scénářem. Časová tíseň, ve které se hlavní hrdina - arogantní psychiatr, jehož jednou z náplní práce je studovat obžalované jedince a následně před soudem vypovídat na základě svého studia "objektu" o vině či nevině, nepůsobí zrovna věrohodně a tak po dobře zahájeném úvodu se budete (možná) divit, co na "nebohého" hrdinu si scénaristé vymysleli. Škoda, nebýt nelogičností v přejezdech z jedné částí velkoměsta do druhé, byl by film možná o třídu lepší. Takhle zbyl "jen" film na jedno skouknutí a to je sakra škoda s takovým potencionálem, jakým bezesporu stále Al Pacino je.(2.11.2008)

dostal 88 minut, aby si zachranil zivot. v celku chytlavy namet, kt. sa vynikajuco ujal avnet a len malokedy upusta z velmi rychleho tempa (vzdy sa nieco deje, vsetko je v pohybe). jednym velkym plusom tohto snimku je aj angazovanie al pacina, kt. vyzdvihol film do nadpriemeru, pretoze jeho charizmou a celkovym vystupovanim si kradne vsetku pozornost na seba. mozno trosku zamrzi zaver a vypointovanie, ale 1 a pol hodiny sa celkom dobre zabavite. 75%(8.8.2007)

• - V 22. minúte vychádza Jack Gramm (Al Pacino) autom z garáže a o minútu neskôr môžeme vidieť, že nejde rovnakým Porsche ako predtým - na aute sú iné elektróny. (mackobubu)

• - Když je osoba, která vyhrožuje Jackovi, poprvé ukázána do kamery, uplynulo 88 minut od začátku filmu. (liquido26)

• - Zlaté maliny - nominace: Nejhorší herec v hlavní roli (Al Pacino), Nejhorší herečka ve vedlejší roli (Leelee Sobieski). (Petr23)