Reklama

Reklama

Píše se rok 2018 a na zničené Zemi proti sobě bojují zbytky lidí a počítačový systém Skynet. John Connor sice přežil Soudný den a byl vychován jako budoucí zachránce lidstva, ale zatím je pouze jedním z mnoha řadových velitelů. Lidstvo právě objevilo nový prostředek ke zničení Skynetu – rádiový kód schopný rychle a stoprocentně deaktivovat každý stroj. John Connor si uvědomuje, že toto není budoucnost, o které mu jeho matka vyprávěla. Něco je jinak. To se potvrdí, když se John seznámí s Marcusem Wrightem, mužem, jehož poslední vzpomínka je vlastní smrt. Jedná se o nový druh terminátora, uvnitř kovová kostra, ale zároveň lidské srdce a mozek. John a Marcus se společně musí vypravit do srdce Skynetu, aby zachránili jistého muže, kterého tam vězní. Jeho jméno je Kyle Reese a je to Johnův budoucí otec, který se jednou vrátí do minulosti a bude chránit Sarah Connorovu. (TV Nova)

(více)

Diskuze

Beast34

Beast34 (hodnocení, recenze)

Luigi.K.: to je pravda ale to je tym ze herec formatu Bale nemal co hrat - kedze mu nic nenapisali :) s tym nic nenarobi a povazujem to za minus filmu... pokial viem v povodnej verzii scenara mal mat Connor este menej priestoru...

Luigi.K.

Luigi.K. (hodnocení, recenze)

Wysch: to urcitze. Me prisla Samova postava sympaticnejsi nez sam velky Ch. Bale.

Wysch

Wysch (hodnocení, recenze)

Luigi.K.: To nebylo zas tak nikdy řečeno. Je třeba si taky uvědomit, že Sarah do Johna pořád hustila, jakej bude vůdce a tak vůbec není ani divu, že sám Connor je takovej uplzlej. Nicméně právě to, že T3 končí ve chvíli, kdy nastává soudný den, neznamená, že z Connora charizmatickej vůdce nevyroste. A abych řekl pravdu, já osobně radši toho tichýho ušláplýho Connora, než velkýho akčního hrdinu. Obsazení Balea v TS byl prostě jen komerční tah, mnohem zajímavější postavu měl právě Worthington.

erased

erased (hodnocení, recenze)

Luigi.K.: no jasný,paul walker! já si říkal koho mi to Stahl pořád tak připomíná :D s tím bych v roli Connora souhlasil na 100%,ať už jde o souvislost s flashbackem nebo o charisma...za Balea se ale nezlobím a Stahl mi vyloženě na nervy taky nikdy nelezl

Luigi.K.

Luigi.K. (hodnocení, recenze)

sniper18: prirozena autorita urcite ano. V 1 a ve 2 dvjce se o nem mluvi jako o prirozenem vudci. Ma predstava o Johnovi by byla asi jako Josh Duhamel...napriklad.

sniper18

sniper18 (hodnocení, recenze)

Ja som si zase nevšimol žiadnu podobnosť Stahla a Connora z flashbacku. John Connor má byť podľa mňa prirodzená autorita, za ktorou pôjdu davy, čo Connor z flashbacku spĺňal, ale Stahl vôbec, on bol taký úplne obyčajný muž, čím ale nehovorím, že mi vadil. A tak v tomto mi viac sadol Bale, on bol podľa mňa pre TS hlavný klad, len Sam Worthington mu stále zavadzal.

Luigi.K.

Luigi.K. (hodnocení, recenze)

Souhlasim, ze Stahl je Connorovi z flashbacku asi nejvic podobnej. Jak bylo receno, obycejnej kluk, ktery utika pred vrazdicimi stroji. Na druhou stranu, John Connor ma byt ten, diky kteremu se lidi strojum postavi a asi by k tomu mel mit fyzicke predpoklady a trosku se chovat jako vojak ( viz. T4), ale celkove mi nesedi do role Johna nekdo, kdo hraje i Batmana.

Jakkob

Jakkob (hodnocení, recenze)

Krom toho závěru (já se můžu na jakýkoli dil T-série koukat několikrát do roka) bych se vším více či méně souhlasil, přesto mi ve trojce Stahl krapet "nesedí", ale je to skutečně jen občasný pocit, navíc mám Stahla raději jak Furlonga ve dvojce...

Wysch

Wysch (hodnocení, recenze)

Tak Stahl byl a je vizuálně Johnu Connorovi nejvíc podobnej (viz "flashback" někde ve dvojce nebo kde), tak asi proto byl vybranej. Mně se celkem líbil, jak tu roli zahrál, není to žádnej suprhrdina typu Kristián Baleů, žádný drsný ksichty, prostě obyčejnej kluk, kterej byl celej život nucenej utíkat a skrývat se. Trojka samotná je spíš poctou jedničce a dvojce, než cokoliv jinýho, skvěle padne do univerza a uzavírá příběh. Že má parodující prvky a někomu to vadí, no prosím, ale aspoň to není film jako přes kopírák. Překvapivě je T3 jedinej film ze série, na kterej se dá koukat dvakrát do roka, T2 se dá zkouknout jednou. (V mým případě.)

sniper18

sniper18 (hodnocení, recenze)

Pre mňa je trojka po dvojke najlepší diel série, má ju veľmi rád, ale ani to mi nebráni, aby som tam videl to jej pojatie. Jasné, že to je aj komédia s niektorými parodickými prvkami z predchádzajúcich dielov a mimo záveru a ešte niekoľkých scén pôsobí väčšinou v takom zábavnejšom duchu.

Jakkob

Jakkob (hodnocení, recenze)

korbitch22: Co já vím, tak leckde je film dobře hodnocen a nemálo lidí a fandů to považuje za velmi dobré pokračování. S tím "obecně" bych byl potom rozhodně zdrženlivější, kor když to není tak jednoznačné. A i kdyby to tak snad bylo, je to jen pro mé dobro že v tom vidím dobrý film a né žádnou komedii, čili o nějakém problému nemůže být řeč...

korbitch22

korbitch22 (hodnocení, recenze)

jo obecně,jak mezi fandy původních dvou dílů,tak všeobecnou kritikou je trojka považaná jako komedie,a jestli to nevidíš,tvůj problém :-)

Jakkob

Jakkob (hodnocení, recenze)

T3 a parodie? Joke... ? To sme asi nekoukali na jeden a ten samej film, trojka je obecně velmi dobrá...

korbitch22

korbitch22 (hodnocení, recenze)

ona celá T3 byl takový super joke ;-) Arnold vyumělkovanej compem,totálně paroduiíc svoje původní role,Mostow mizernej režisér,kterej pohřbil atmosféru,Stahl trapnej jak sánky v létě,Tx neslaná nemastná a největší WTF byla blbka v béžový bundě a fialovym tričku,když se to veme kolem a kolem,je trojka totální výsměch dvojce a i přesto sem tomu po čase dokázal ty 4**** vykouzlit,čerte div se,třeba se mi to povede i u pekelně přehrávajícího Balea a blbečka jménem MCG,který o Terminátorovi neví ale vůbec nic :-)

Jakkob

Jakkob (hodnocení, recenze)

Stahk mi taky přijde jako ten nejslabší filmový Connor, ale celkově vzato byl v poho, jeho výkon mě rozhodně nijak neurazil...

Beast34

Beast34 (hodnocení, recenze)

Luigi.K.: robil som si taky "T maraton" tak som nevynechal ani treti diel.. podla mna najhorsi zo styroch (velkym plusom filmu je len ten koniec)

Luigi.K.

Luigi.K. (hodnocení, recenze)

Beast34: me tam sednul. ze se na nej nedalo koukat? tak proc si na ten film koukal???

Beast34

Beast34 (hodnocení, recenze)

Luigi.K.: Stahl ako dobra varianta? preboha ved to sa na toho "herca" nedalo ani len pozerat... nic v zlom ale ty si vies predstavit takeho "pussy" bojovnika v tom postapokalyptickom svete? Stahl bol najvacsi omyl v celej T serii... cele obsadenie trojky bolo strasne protivne.. ved to im clovek ani nemohol fandit aby sa z toho dostali :D

Luigi.K.

Luigi.K. (hodnocení, recenze)

Me se zase moc nelibilo obsazeni Christiana Bale jako Johna Connora. Predstavoval bych si spise nekoho ponekud mene znameho herce. Nich Stahl ve 3 mi pripadala jako dobra varianta.

Jakkob

Jakkob (hodnocení, recenze)

Což je ale tak či tak škoda, o nic vysloveně špatného zdaleka, zdaleka nešlo...

erased

erased (hodnocení, recenze)

jak dokazují tržby (tohoto a vlastně i jiných podobných filmů), je bohužel nadšenců do post-apo míň než fanoušků terminátora/obyč filmů....takže ne, pokračování se bez zásahu shůry konat nebude

korbitch22

korbitch22 (hodnocení, recenze)

Newman_xf: s Balem a přímo pokračováním týhle chyby,díky bohu nic nebude.

Newman_xf

Newman_xf (hodnocení, recenze)

Já jsem nadmíru spokojený, shlédl jsem to podruhé, tematika postapokalyptického světa mě zajímá, jako Fallout to nebylo špatné :D Me se atmosféra líbila, dva výborní herci.. Jenom mě zajímá nějaká dvojka bude? Ten konec je dost otevřený...

Jakkob

Jakkob (hodnocení, recenze)

Even.Deeper: Nesmíš zapomínat že v TS se už události mění a ta současnost tam je jiná než ta budoucnost, ze které přišel Kyle v jedničce. Navíc v TS se píše rok tuším 2018 a v jedničce přišel Kyle z roku tuším 2021, možná 27, teď si nejsem jistej. Takže je tam pořád časová rezerva. Co se těch žen týče, tak neim, tohle vždy bylo hodně individuální, i když něco na tvém tvrzení být může, proč ne? A co se designu robotů týče, tak se použily tuším koncepty Stana Winstona, který dělal i na pův. terminátorovi a vytvořil kompletní endoskeleton osmistovky. O nějaké nepoužitelnosti oněch robotů si nejsem vědom, ty ano?

Even.Deeper

Even.Deeper (hodnocení, recenze)

Tak akcni sceny se McG povedly, o tom zadna. Ale davat tomu nazev "Terminator" tohle naprosto deklasovalo na prumer (ci spise podprumer). Pokud se neco snazi nazyvat dalsim dilem filmove serie, tak ocekavam urcitou navaznost a ta se mi zde samozrejme nedostala. Ok, byl tady nejaky John Connor nebo Kyle Reese... Tot ale vse. Tento film napriklad naprosto znehodnotil motivaci Kyla z jednicky Terminatora vydat se do minulosti zachranit Saru Connorovou. Znalci budou vedet jeho motivaci: zamiloval se na prvni pohled, a to na prvni pohled na fotku Sary z konce jednicky, kterou mu dal Connor. Proc? Protoze zadna z zen z jeho doby nebyla tak krasna a pritazliva jak Connorova. Kdyz se clovek skryva pred vrazednymi masinami, nema cas se licit ci strojit--staci se podivat na zeny z jednicky. Prave proto Kyla Sara Connorova tak pritahovala: byla to kraska, uzasne stvoreni...bohyne. A presne tohle Salvation rusi. Vsechny damy jsou zde peclive naliceny s krasnymi, udrzovanymi nehty. Muzete mi rict, proc by se Kyle vydal na sebevrazednou misi, kdyz by mel na kazdem druhem rohu "micinku" razeni Moon Bloodgood? Samozrejme, ze by se na to vykaslal. Jinymi slovy, prostredi vytvorene McG nema absolutni navaznost na puvodni svet Terminatoru (radsi nebudu zminovat napr. design robotu, ktery je sice v souladu s "hustotou" co dnesni divaci vyzaduji, ale designer samotny by si zaslouzil zemrit bolestnou smrti, protoze roboti samotni jsou absolutne nepouzitelni). Z tohoto duvodu 2 hvezdy. McG Terminatorovi nerozumi a hlavne at uz nic z tohoto univerza netoci.

Jakkob

Jakkob (hodnocení, recenze)

Se dvěma a půl metry na výšku a "tak tak" lidským xichtem z gumy by to konkrétně u série T-600 šlo těžce poznat, že je to vůbec on, leda že by šlo o nějakou pokročilejší dvojkovou sérii. Každopádně představa je to imho zajímavá...

Související novinky

Terminátor po mexicku?

Terminátor po mexicku?

22.11.2017

Tim Miller (Deadpool) se chystá režírovat nového Terminátora v produkci Jamese Camerona. Zapomeňte na Salvation a Genisys, jež se ukázaly být slepými uličkami. "Šestka" se vydá vlastní cestou a… (více)

Zemřel herec Anton Yelchin

Zemřel herec Anton Yelchin

19.06.2016

V pouhých 27 letech nás dnes opustil Anton Yelchin, jehož určitě znáte jako Chekova z posledních dvou filmových Star Treků. Yelchina při stále nevyřešené nehodě zabilo jeho vlastní auto, na premiéře… (více)

Worthington se vrací ke sci-fi

Worthington se vrací ke sci-fi

29.08.2015

Ze Sama Worthingtona (Avatar) měla být veliká hvězda, zatím to ale moc nevyšlo. Terminator Salvation se pokračování nedočkalo a Hněv titánů utnul Worthingtonův výlet k fantasy, načež se světoznámý… (více)

Nový Terminátor od scenáristky Avatara?

Nový Terminátor od scenáristky Avatara?

18.01.2013

To samozřejmě vyvolá spoustu spekulací o podílu Jamese Camerona na pátém pokračování ságy, kterou před téměř třiceti lety odstartoval. Teď ale fakta: produkční společnost Annapurna Films, která před… (více)

Reklama

Reklama