Kat: Válečná zóna

Kat 2

Akční / Drama / Krimi / Thriller

USA / Kanada / Německo, 2008, 98 min

• Smok

Mám veľmi rád akčné filmy, ale akcia v štýle visím za nohy na lustri a kosím každého, kto je v miestnosti a kto do nej vstúpi mi dokáže potiahnuť kútiky úst k ušiam. Komu však táto nadsázka a kopec iných "akčných perál" nevadí, určite si príde na svoje. Alebo možno keby som mal znovu dvanásť rokov, bol by to "mrtě hustý" film, takto však len za dve.(8.7.2009)

Žádný silácký kecy - tohle jsou brutální jatka, akční horor plnej gore a nadupaný muziky. Četl jsem, jak jistýmu divákovi vadilo, že Punisher je v tomhle filmu interpretován, jako neutichající, brutální mašina. Je to pravda, jako opravdu, Castle se tady s nikym vůbec nesere. Ale divim se, kolik prvků se podařilo nasypat do tak krátkého filmu. U hlavní postavy funguje určitá psychologie, kdy po jedné události, kdy umře dobrej chlap jeho zbraní, má pochybnosti o tom co dělá a nechce slyšet nic o vedlejších ztrátách. Navíc Ray Stevenson má daleko větší charisma, než Thomas Jane. Má na to postavu, je to obr, hlubokej hlas a moc toho nenamluví. Ta jeho výstroj je opravdu art as fuck. Kontroluje si počet nábojů, přebijí si zbraně, míří skrz optiku, zbraně má vylepšený o různý lasery, umí perfektně držet zbraně a při každým pohybu vpřed, kotoulu či pokleknutí vypadá naprosto profesionálně. Toho hovadskýho zmrda, co za sebou zanechává kalamitu prostřelených hlav jsem mu věřil do posledního detailu. Lexi Alexander je sice ženská, ale akci má zmáklou. Občas se objeví horší střih, či blbej úhel kamery, ale není to vůbec častý. Rko je ždímáno do mrtě, takže je zde plno prostřelených hlav, WTF likvidací, prořezaných hrdel, ustřelených končetin, explozí a celej film, ačkoliv má obří paletu barev z pohledu vizuální stránky, pořád působí temně a komiksově. Soundtrack je nadupanej. Ještě jsem neviděl film, ve kterým by parkourista dělal salto při hraní Rise Against a během toho by byl na sračky ze střelu z granátometu. Co musim pochválit, tak spoustu inovativních pohledů z kamer, třeba snipování parkouristů a pohled z optiky, různý úhly, které jsem nikde neviděl. Parta čtyř záporáků jsou ujetý psychopati a musel jsem se smát snad polovinu filmu. Potěší i dvojce policajtů, retro sci-fi prostředí a hodně kolosální tempo. Takhle si představuju akční nářez, při kterým se mi postaví! Ozvučení bouchaček, hlavně v interiérech naprostej rachot, tak jak to má bejt. A potěší i několik solidních bitek, s dobrou choreografií, které jsou dynamické a kontaktní. Prostě paráda. Škoda, že Stevenson nemá víc akčních rolí.(21.3.2018)

• Mahalik

Kdyby hlavní záporáci neměli charisma rozjetýho papíru od sekaný, kdyby scénář nebyl totálně mimo světovou myslitelnost, kdyby film nerežírovala ženská nebo kdyby Al Gore nepodoroval válku v Perském zálivu, šlo by určitě o skvělý film. Jenže Punisher je opravdu špatnej. V překladu to znamená: nuda srovnatelná se škrábáním brambor. Překvapivě největší vejprask si zaslouží zmiňovaní záporáci, kteří jsou spíše k smíchu, než aby ve vás vzbudili respekt a nebo nedej bože chuť jim rozbít hubu. Jsou vám ukradení a to je problém. Navíc bratr Jigsawa je nepředstavitelné zlo. Opravdu nejsem zvědavej na záběry, kdy tenhle zabedněnec pobíhá okolu neónovýho krucifixu s posilovačem prstů v ruce. Prohodit skrze ribstole a polít benzínem, to jest idylická představa skonu tohoto blbečka. Alespoň, že Punisher je chlapák. Svým postojem a hlavně konáním, je z něj jediná světlá tečka v tomhle filmu. Navíc Ray Stevenson dokáže diváka uhranout i když je na něj záběr z profilu.... Půl hvězdičky přidávám za song od Slipknotů, jinak bída a utrpení!(14.3.2009)

Dostal jsem, to co jsem očekával, bezhlavou, krvavou řežbu. Ze začátku jsem se nemohl sžít s hlavním představitelem, postupem jsem si zvykl. Film má super náběh, v pohobě komixu a později nářezová písnička od Pendulumu. Film neurazí ale současně ani ničím nenadchne, vyvražďovačka ve stylu starých Bfilmů a ještě o stupínek krvavější. Prostě PUNISHER!(27.2.2009)

Úderná vzpomínka na osmdesátá léta se vším všudy (kamenní hrdinové, dějová tupost) naleštěná současným pozlátkem (kamerové filtry, krvavé vodotrysky), která se za svoji pokleslost nestydí (ujetá komiksová stylizace záporáků) a nabízí skvělou porci akční řežby, kterou se neumí pochlubit kdejaký chlap, natož ženská. Je to sice evidentně levná zábava, ale upřímný ‚oldschool‘ z toho jde cítit na metry a čekat od toho více, než nakonec film opravdu nabídne, je tak trochu… naivní. :)(11.2.2010)