Režisér a scénárista Frank Darabont, známý především filmovým zpracováním románů Stephena Kinga Vykoupení z věznice Shawshank a Zelená míle divákům nyní představí další zpracování povídky Mistra hororů. Výtvarník David Drayton (Thomas Jane) se společně se svým synem Billym (Nathan Gamble) a nepříjemným sousedem Nortonem (Andre Braugher) ráno po neobvykle silné bouři vydávají do nedalekého městečka nakoupit zásoby. Krátce po jejich příjezdu supermarket obklopí hustá a tajuplná mlha, která, jak se zdá, v sobě ukrývá cosi vražedného a děsivého… Ještě větší zlo se ale ukrývá v duších obyčejných lidí, kteří jsou postaveni tváří v tvář zoufalé situaci. Hrůza se pozvolna ale jistě prodírá na povrch... (oficiální text distributora)

tomeek

Hutná atmosféra, zajímavé efekty, ale ten konec, místo toho, aby byl dechberoucí a umocňoval tak ironii konání hlavního hrdiny, je naopak trapný a neměl jsem s nikým absolutně soucit. Musel jsem se smát. Navíc hlavní hrdina vypadá jak Ch. Lambert. Nejlepší část je asi fanatizování davu v obchodě. ()

Sabrewulf

Tak jsem si to koupil v trafice a jsem spokojen. Bavilo od začátku až do konce, atmosféra hodně slušná, jen škoda těch viditelných počítačových efektů. Z konce jsem měl opravdu nepříjemný pocit + moje slabost pro sympaťáka Tomáše Janea. P.S. Místy mi to připomělo Half life. ()

stOKYi

Nič sa tam poriadne nedialo. Páčila sa mi myšlienka, že človek môže zo seba spraviť monštrum aj sám , pokiaľ tam je dáky katalizátor strachu. Ináč jednotlivý sled scén ( keď chodili von z obchodu) boli bez dákeho väčšieho nápadu. SPOILER : koniec bol zaujímavý, ale od kedy bolo povedané, " máme iba 4 guľky a sme piati" som vedel ako to dopadne. Bol to už záver filmu kedy to bolo povedané a takýto koniec sa veľmi nedá predpovedať ( čo je dobre ), ale pre mňa to nebolo až také malebné ako som čakal. Od Kinga som čakal niečo viac. Niečo ako Osvietenie. ( hudba, postavy, prostredie a celkové vyobrazenie ). Ale ak usúdim režisérsky um Kubricka a Darabonta v týchto dvoch filmoch, je jasné prečo hmla v mojich očiach veľmi neuspela. ()

Madlenka26

Vítejte v realityshow kdo přežije aneb koho sní mlha :-DDD . Prvním soutěžícm je David a jeho syn , který se všeho bojí, ale jeho nebojácný tatínek vše zvládne. 2. soutěžící je miloučká učitelka, která je tam úplně k ničemu.3 soutěžícím je fanatická křesťanka se svými naprosto zbytečnými řečmi, kterou měli zastřelit při prvním slovu. a 4. soutěžícím je kupodivu prostý prodávající , který ejhle tomu umí střílet a ejhle ještě je mistrem :-DDD A o co se hraje? Kdo přežije v mlze aneb příšero mě nechytíš. Pane bože co todle bylo za kravinu?? Nemluvě o naprosto odfláknutých nestvůrách, které se hodí akorát tak do béčkového , nízkorozpočtového filmu...počkat, on to je Bčkový a nízkorozpočtový film. Finální scéna mě opravdu dojala , mám jen 4 kulky a nás je tu 5 , ou sakra co asi tak budu dělat, jo dobře už vím postřílím všechny v autě a budu čekat až si mě příšera sežere. A kdo je vítěz?? Kupodivu nikdo , protože todle si žádné lepší hodnocení než jsou 2* nezaslouží..Asi to bylo Darabontova horší chvíle. ()

Nivenx

Mlha je naprosto bezchybným hororem podle knihy Stephena Kinga. Parádní atmosféra doprovázena skvělými hereckými výkony, nestvůry povedené a konec uchvacující. 95% ()

Gavin87

Musím uznat, že pár silných momentů v tomto filmu bylo, avšak osazenstvo supermarketu bylo snad ještě děsivější než s jakým se setkávám já při občasných (nedobrovolných) nákupech v Kauflandu. Toby Jones byl velice sympatický. Námět mi přišel neotřelý a zajímavý, ale přesto jsem se zkrátka nudil a usínal jsem. Závěr na mě ovšem udělal dojem, takže 2 hvězdy jsou zasloužené. ()

eisha3

Co bylo na filmu zajímavé, bylo sledovat charaktery lidí v tíživé situaci. Od poseroutků, přes hrdiny, k náboženským fanatikům. Co nebylo vůbec zajímavé, byly příšery a příšerky, které se vyskytovaly v mlze. Tak nevím. ()

andrii

"Mlha přede mnou, mlha za mnou..." Obklíčeni vetřelci zvenčí, dravými, útočnými monstry ve vlastním nitru. Strach, třesy, panika, zhroucení. Kolaps zákonů lidskosti. Lidské chápaní ve stádiu rozkladu. Krizové smyky bez citů. Lidské slabosti v reji fanatické zaslepenosti. Zastíněné ratio, průjezdy emocionality. Stupňující se zákeřnost zastřela prozřetelnost zábran v nutkavé síle sebeobrany. Citlivá místa všanc nevyzpytatelnosti. Smrt číhající všude. Tep, který se zastavil pro sebeobětování se vlastní důstojnosti, pudu sebezáchovy. Odvaha do poslední vteřiny. Vzlyky "sirotka" zmařených životů v absurdní viditelnosti. Obrana až na dřeň, neznalá hranic. ()

URBAN

Město zachvátí mlha, lidé se schovají do místního obchodu a z mlhy začne vycházet zabijácký hmyz. No to sakra zní jako z nějákého odpadového hororu, ale opak je pravdou. Podle předlohy Stephena Kinga to je zábavou a ne nudou. Jen škoda toho konce, jistě je to takřka nečekané, ale není to konec, který bych očekával a navíc nasere. : ) (23.7.14/MAC ) ()

griph

ᴰⁱˢ ˢʰⁱᵗ ᵐᵉʲ ᵏᵒⁿᵗᵉʲⁿ ˢᵃᵐ ᵒᶠ ᵈⁱ ⁱⁿᶠᵒʳᵐᵃᵗⁱᵒⁿ ʲᵘ ʷᵒⁿ'ᵗ ᵗᵘ ⁿᵒᵘ ᴶᵘ ʰᵉᵛ ᵇⁱⁿ ʷᵒʳⁿᵈ Hovno vidím, co teď?  Fůha, fakt že ten konec byla spása, protože jinak ten film je naprosto o ničem. Narvat hromadu kreténů do obchodu s nějakou píčou, co furt mele nějaké svoje moudra je hodně statečnej muv, ale kdo tuhle sračku přežije, tak dostane aspoň vcelku originální zakončení, kde se nehraje ne klasickej heppy end. Ale nechápu, co těm kryplům trvalo tak dlouho, rozlít mléko mohli  hned a ušetřili by ne jednu duši. Ještě před koncem jsem si říkal, trochu jak ta moje oblíbenkýně: ,,Pane bože, co je tohle za sračku?" Doslova jsem myslel, že si ze mě King  a Frank dělají mlhu! Jelikož jsem parodie či komedie nikde neviděl, protože to tak fakt je. Kdybych tam měl zanechat toho osazenstvo okolo, tak bych aspoň vyměnil ty "stvůry", nevím jestli to byli hmyzaci na steroidech a nebo jim mlha nadělila nějaké posrané křížence dinosaurů. Heh, ty efekty fakt stojí za hovno, ale jako fór je to celkem gut, jak se tam to čůračí chapadlo snaží rozmnožit, ale zbytek je jen parta paniců, co se snaží něco nového přiučit do svého prvního zasunutí. :) ()

Cedr

The Mist se od začátku odvážně vydává na cestu po zrádné hranici mezi kvalitním filmovým snímkem a něčím čemu jsme navyklý říkat klišé nebo trapné béčko. U většiny podobných snímků už jakoby dopředu počítáme, že hranice filmového vkusu bude překročena hned při první příležitosti. Už ani nejsme zklamaní, protože (neasijké) filmy s nádechem hororu mohou přeci být jen špatné nebo v lepším případě průměrné. The Mist mě zaskočil. Tam kde se ostatní "horory" zaplétají do trapných klišé, kdy se za jednání postav jakoby "stydíte" - The Mist volí poměrně originální, zajímavé a často nečekané postupy. Nikdy nepůjde o legendu jako The Shining a ani o kultovní počin jako The Thing. Nevzpomínám však, kdy jsem naposledy viděl takto zábavný film zařaditelný mezi horory. The Mist si zaslouží pět hvězdiček i bez té obvyklé solidarity mírného nadhodnocování podobných filmů plynoucí z nedostatku kvalitní konkurence. Navíc mi to lehce připomnělo mojí oblíbenou The Thing, což je velké plus. ()

COF_666

Je to rozporuplné. Atmosféra je super (scéna v lékárně je fakt masakr), z herců potěší Marcia Gay Harden ale přesto jsem si pořád myslel že víc jak 3 hvězdičky prostě nedám. Konec však byl natolik skvělý a zdrcující že musím ještě s jenou hvězdičkou ven. ()

matezzz

Fajn horor ... dobří herci, atmosféra jak má být, ta fanatička je přímo na rozsekání ... zrůdy pěkně udělané.. a konec, který mě dostal. ()

vadic

Výborný film, kterému každopádně vévodí postava Marcii Gay Harden. Zajímalo by mně, zda-li by v takové situaci dav fakt podlehl. Sice místy disponuje trochu groteskními příšerami, ale zato skvělou atmosférou. Trošku přehnaný konec mě přesto dostal, a to i díky tomu, že Thomas Jane si dobře zařval. ()

Jirgen

Kdo by to řekl. Film, ve kterém je převážně filmu mlha . Ale musím říct, že jsem se v ní ani trochu neztrácel. Režisér se trefil do černého v rámci Fantasyhororů a komu nevadí trocha nadpozemských bytostí, tak si určitě tenhle film vychutná stejně jako já. Jediné co mě vážně vadilo, tak byla ta zfanatizovaná bába, která celý film žvatlala jen o bohu a s radostí jsem přihlížel když jí kulka prosvištěla hlavou. Můj dojem z filmu nezkazil ani konec a to jsem velice rád, protože jsem čekal happyend a ejhle omyl :) což pozná každý sám, když se nebude bát mlhy ... ()

Godzilla -1.0 dostane i černobílou verzi

Godzilla -1.0 dostane i černobílou verzi