Podivínský policista Max Payne (Mark Wahlberg) se snaží v touze po pomstě vypátrat člověka, který je zodpovědný za brutální vraždu jeho rodiny. Tajemství se však ještě prohlubuje a Max se musí utkat s nepřáteli, kteří nepocházejí z tohoto světa… a čelit takové zradě, jež ho zavede až na samotnou hranu příčetnosti. (Magic Box)

mac000

Ubohá a dějově naprosto předvídatelná mlátička. Jedna hvězda za vizuální ztvárnění okřídlených démonů. ()

Don#2

Oj, tak tohle bylo pro mě veliké zklamání.Na začátku se poměrně solidně podařilo navodit tu atmosféru, kterou jsme měli rádi ve hře, v tu chvíli jsem si říkal, že to možná přeci jen nebude taková hrůza jakou jsem čekal podle komentářů a hodnocení tady.Ale pak to přišlo .. příběh se opírá o herní předlohu jen jmény postav, Maxovou historií apod., ale jinak je to skoro nový příběh.To by nevadilo pokud by za něco stál.Jenže to co nám tvůrci připravili to je děs, je to nudné, hloupé a trapné.Herní předloha byla o akci, velmi efektní akci, kterou jsme si vždycky přáli vidět na plátně.O to víc mrzí, že ve filmu je jí velmi málo, dokonce závěr, který byl ve hře téměř dokonalý je tady hodně suchý.Co se týče technické stránky, tak ta je o poznání povedenější .. hudba, vizuální prvky (halucinace) a celková stylizace, která působí velmi depresivně (neustále padající sníh) jsou velmi povedené.To bohužel nezachrání takto špatný film .. škoda, potenciál byl obrovský.Ale jeden velký klad tento film má .. přiměl mě k opětovnému zahrání si obou dílů Maxe Payna, zážitek z těchto her je mnohonásobně lepší po všech stránkách. ()

Cortesz

Tak tohle je pro mne velké zklamání. Po vizuální stránce je to působivé, Mark Wahlberg se do té role hodil, ale přišel mi docela měkej, možná kdyby si nechal na tváři strniště působil by více drsně, ale roli zvládl, ale proč je zde proboha tak málo akce a tzv. zpomalovaček, které pro roli byli typické, za celý film jsem viděl snad dvě a akce bylo taktéž po skromnu, to snad tvůrci nikdy hru neviděli? A co ta Mona Sax ? Ta byla ve filmu snad ten nejotravnější element a skoro zde nehrála žádnou významnou roli a byla zde spíše na obtíž, taktéž Lupin v podání Amaury Nolasco, kterej jen drsně koukal a nakonec to schytal tak, že byl úplně zbytečnej. Finále bylo nijaké, ničeho jsem se nedočkal. Ty dvě hvězdy jsou jen za to málo akce a za tu vizuální podobu. Největši zklamání, které jsem viděl a jeden z nejhorších filmů podle PC hry, dá se říct, že je to na úrovni Uwe Bolla. ()

Jeremiasz

a me se to libilo dost, dostal jsem vic nez jsem cekal, atmosfera libila, malo akcnich scen nevadilo, spis naopak, ze to ma svuj vlastni scenar, ktery s hrou nema temer nic spolecnyho? Noaco. Valkyry krasny, forma pojeti drogovyho rause se mi libila a "Sucre" z PrisonBreaku potesil, pro me ne sice uplne, presto 4 hvezdy ()

koudi

Po shlédnutí mám nutkání nainstalovat si maxe paina a zahrát si ho. Nevim proč každý čeká nějaké zázraky od filmu, který si vezme za námět akční hru, kde se prakticky jen střílí. Film nemohl být o ničem jiném než byl a k tomu byla připojena výborná vizuální kulisa, která hodně připomínala hru. Mark se na Paina hodil výborně. ()

LukeSharp

Max Payne je badass detektiv-ve hře.Zabijou mu rodinu-ve hře(ve filmu úvodní scéna s velmi silným ''emocionálním'' zážitkem).Pak se Max nasere a vymlátí půlku města-ve hře(ve filmu zabije tak asi pět lidí).Max umí skátat jako kamzík,s dvěma bouchačkama,brokovnicí,kulometem a kdo ví s čím ještě a pomocí efektního bullet-timu to celé vypadá náserově-ve hře.Tyhle všechny nádherné momenty o kterých mluvím,jsou jen a pouze ve hře a ve filmu není ani jedna.Scéna ve skladišti jak tam letí s brokovnicí je úplně dementní a ten týpek co na Maxe střílí je asi slepý,protože pálí asi o sto metrů mimo,takže to považuju za těžkou parodii.O postavě Mony Sax se nemá cenu ani bavit.Je tady prostě úplně na hovno.To už ani nemluvím o sestře!!!! Mony,kterou zahrála rajcovní Olga(ta se snad pro role štětek narodila).Sucre je fajn,ale chtělo by to trošku zajímavější fight než jenom několikasekundové máchání nožíkem kolem sebe.Alespoń že ti velcí černí papoušci vypadali trošku k světu.Jo a ještě na závěr doufám,že všichni ti,kteří rozhodli o tom,že film bude PG-13 budou do konce života trpět!!! 40% ()

pride

Tak toto bolo pre mňa obrovským sklamaním. Nechcel som sa nechať ovplvniť hodnoteniami, ale až po zhliadnutí filmu ich musím uznať za opodstatnené. Začiatok veľmi slušný, to bola jasná vec z hry no bohužial zvyšok sa uberal smerom úplne do hlúpa. Príliš nudné, málo akcie, scéna v garáži megachaotická. Bullet time mal byť jednoznačne použitý viackrát, predsa o tom hra bola. Bohužiaľ Wahlberg sa mi tam podľa mojich obáv absolútne nehodil o hudbe ani nehovorím tá bola katastrofálne načasovaná. Trailer bol tri krát lepší ako samotný film. Bohužial. :( ()

Marttas

Musím říct jenom jedno "hrůza". Když film došel do půlky, tak jsem pořád doufala, že se to zlepší. Ale po skončení jsem měla názor jasný „Tohle nebyl pravý Max Payne.“ Max Payne je přeci napínavá střílečka s vychutnávajícími pomalými záběry. Těch bylo jen pár a ještě k tomu nestáli vůbec za nic. Viděla jsem to poprvý a taky naposled. ()

fordhont

Další zklamání podobně jako Hitman. Začátek neakční, děj nijaký, dokonce ani žádný hlavní vyrovnaný soupeř, nic. V upoutávkách bylo pár pěkných záběrů, na které se stačí podívat, abyste si nezkazili dojem filmem. Opět nevyužité možnosti. ()

snakepit

Absolútne vymakaný scenár, vynikajúce herecké výkony, nádherná ženská hlavná hrdinka, prepracovaný záverečný súboj a ešte omnoho viac... keby chcem točiť paródiu na adaptáciu akčnej hry. A to som si naivne myslel, že po (s)Hitmanovi ma už nič neprekvapí. ()

Baki

Za normalnich okolnosti bych tomu to filmu dal 3*,jenze jen vsudypritomny, hloupe pomalu padajici a (jeste jednou) vsudepritomny snih me uz ke konci vytacel...takze sory maxi/marku ()

Wabia

Velké zklamání. A další nenaplněná možnost, jak udělat dobrý film podle počítačové hry. Max si zasloužil určitě víc. ()

Quendi

Co je to poslední dobu za módu končit filmy bez jakéhokoliv doslovu? Neschopnost vymyslet pořádné zakončení? Max Payne není nijak výrazný průšvih. Rozhodovala jsem se mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami, ale nakonec jsem dala čtyři, protože jsem se slušně bavila a v podstatě mě rušily jen významné nelogičnosti. Nicméně chápu rozčarování, které nejspíš panuje mezi fanoušky hry. Nehrála jsem ji celou, ale jasně vidím, že její atmosféra ve filmu není zastoupena vůbec. Druhým problémem jsou akční scény - těch bullet-timeových, vymazlených okamžiků tam prostě mělo být víc. Vtisklo by to Maxi Paynovi svou jedinečnost, kterou tak moc potřebuje(o to víc, že se jedná o adaptaci hry, pro níž byl bullet-time jedním ze základních atributů). Mark Wahlberg mi docela sednul, ale muže rozdrceného smrtí manželky a dítěte by mohl hrát poněkud....rozdrceněji. Také jeho nástupy do akce bych si občas představovala víc cool. Když si hrajeme na herní adaptaci s koženými bundami, drsnými chlapáky a zpomalenými střílečkami, tak hlavní hrdina, co se do závěrečného střetu belhá jako chrobák vypadá trošku jetě. ()

deep

Tohle prostě není Max Payne! Bod za Olgu Kurylenko a Milu Kunis, kterým to hodně slušelo a za pár scén, který byly pěkně natočený. Jinak ale naprosto promrhanej potenciál, ono natočit film podle akční hry, ve kterým není skoro žádná akce...ach jo. Mark Wahlberg není Max Payne. ()

Bigfuckman

Snímek ze hry sosá co se dá, jen to nejdůležitější a nejpovedenější ve hře (bullet time) zde nebylo efektivně využito. Mark Wahlberg aka Max Payne zde asi hodně cheatoval, když vydržel tolik průstřelů a ran. Olga Kurylenko je opravdová kráska a škoda, že neukázala ze svého půvabu trošičku více :) . Film podle hry a opět a tradičně již propadák i když ne tak velký jako kdyby se ho ujmul "režisér" Uwe Boll. ()

Křepi

Nejdříve musíme publikum rozdělit na dvě části. Ti, co Maxe Payna nikdy nehráli budou film považovat za podprůměrnou detektivku (akci? thriller? těžko říct) se spoustou nevýrazných postav. Ti ostatní, co MP hráli budou film považovat za podprůměrnou detektivku (akci? thriller? těžko říct) se spoustou nevýrazných postav se jmény lidí ze hry. Tak například příběh. Chápu, když si v Doomovi vymyslí svůj příběh, protože jinak neni moc z čeho vycházet, ale MP má příběh docela solidní, tak proč ho měnit. Takže do toho rádobypříběhu potom nahází některé postavy ze hry. Alex umírá rychle, ale Maxe z jeho vraždy obviní, jenom protože se chová jako vůl. Mona prohlašuje: "Víš čím se živím." (nevím) a pak skoro zvrací při pohledu chlápka co vyskočil z okna. BB nic moc, generál Landry se hodí na generála, ale tohle nestíhá. Lupino alias Sucre je divnej. Nicole Horne se jenom mihne a Alfred Woden a Inner Circle chybí úplně, stejně jako mafiáni. A nakonec Max. Wahlberg se hodí na chození a mluvení, ale emoce neumí. Hra byla o Maxovi a jeho depresi, podporované ještě několikanásobným předávkováním Valkýrou. Většina filmu neni o Maxově šílenství, ale o šílenství různých feťáků. Vyjímka je posledních 20 minut, které celý film trochu vylepšili (ale ne o moc). A ještě na závěr, film neobsahuje ani kapku krve a ani jednu inijekční stříkačku. Ve snímku který je o střílení feťáků to trochu chybí. ()

Burrows

Co mě na Maxi Payneovi nejvíc zaujalo je bezesporu trailer. Ten má šťávu, což se bohužel o filmu říct nedá. Potom bych dal palec nahoru vizuální stránce, scéně na večírku a tetovacímu salonu, kde jsem se aspoň dozvěděl, co to ta Valkýra vůbec je. Zbytek palec dolu. Kam se poděl příběh a atmosféra? ()

Willis hledá režiséry pro Past 5 a Red 2

Willis hledá režiséry pro Past 5 a Red 2

02.09.2011

Nejžhavější scénář v Hollywoodu?

Nejžhavější scénář v Hollywoodu?

25.03.2009

Už před několika týdny se objevila zpráva, že Mark Wahlberg si zahraje v „mstitelském“ thrilleru The Prisoners o otci unesené 6-leté holčičky, který vezme spravedlnost do vlastních rukou. Znělo to… (více)

Nej filmy roku 2008

Nej filmy roku 2008

25.12.2008

Johnny Depp ve třetím Batmanovi...

Johnny Depp ve třetím Batmanovi...

14.09.2008