Podivínský policista Max Payne (Mark Wahlberg) se snaží v touze po pomstě vypátrat člověka, který je zodpovědný za brutální vraždu jeho rodiny. Tajemství se však ještě prohlubuje a Max se musí utkat s nepřáteli, kteří nepocházejí z tohoto světa… a čelit takové zradě, jež ho zavede až na samotnou hranu příčetnosti. (Magic Box)

Sa.sa

Sice to není hra, která je je bez chyby.. Slušný akční film, má sice pár chyb,ale toto hodnocení i komentáře si teda opravdu nezaslouží ;) ()

nudlis

Jako jeden zmála tomu dám tři hvězdy. Průměr. Protože jsem v tom nehledal adaptaci hry (byť jsem ji hrál), protože to bylo prostě veskrze průměrný, ale ne zas tak hrozný jako jiný "detektivky" a protože Míla je fakt kóča (i když v jinejch rolích jí to slušelo mnohem víc) :-))) Ale hlavně proto, že jsem neměl žádný očekávání, který by film zklamal. ()

MartinBFFan

Max Payne je jednou z mojich najobľúbenejších počítačových hier. Rýchle prestrelky v štýle klasických heroic bloodshed filmov ako napr. Hard Boiled, prepracovaný a hlbší príbeh na noir štýl a skvelá hudba. Perfektný kandidát na akčný film. Avšak aj tak to nejako pokazili. S hrou to nemá nič spoločné. Nezmyseľný príbeh, zle prepracovaná akcia, slabé dialógy a podivné obsadenie z tohto filmu robí jednoznačne jednu z najhorších filmových adaptácií počítačovej hry, akú som kedy videl. ()

pavelpetr

Pařil jsem to snad ještě na základní škole. Že sentimentu dávám 3 hvězdy. Jinak než řežbu od A až do Z nečekejte, víc nedostanete. ()

Petak3

Ty vole jasně. Na hry to nemá a je to mimo, celkem dost,na druhou stranu, to hodnocení 49% tady? Trochu úlet, kdyby film sám o sobě nebyl adaptací lepší a filmovější hry dám mu asi i plnej počet. Jako noirové béčko to funguje skvěle, celkově ty valkýry tam jsou super, člověk si za tím může představit cokoliv(smrt, drogy, démony) a asi jen hlupáčkům bez představivosti tam vadí. Na plnej počet to není, ale abych trochu ten film dostal do čísel kam patří, rád ho tu dám. 85% ()

Kňour

Kdybychom chtěli natočit Maxe Paynea tak, abychom zachytili celý příběh, který je jedním ze základních stavebních kamenů celého kultu hry, od Maxovy páce v utajení, vraždu Alexe Baldera, Finito bros., Vinnie Gognittiho, Ragnarock, Vladimia Lema, Angela Puchinella, Alfreda Wodena a slévárny až po finále v budově Aesir corp, potřebovali bychom asi tak čtyři až pět hodin filmu. To nemáme, a tak museli filmaři zkracovat, osekávat a nahrazovat, kde to jen šlo. Výsledkem je z příběhového hlediska takový polodopečený polotovar, ze kterého člověk hry neznalý cosi pobere, člověk hry znalý pak jen s lítostí sčítá škody a žehrá na nepřítomnost některých očekávaných postav. Druhým bodem pojednání je otázka pojetí filmu jako takového, in general. Hutná atmosférická záležitost s minimem akce by byla z mé strany akceptovatelná daleko spíše, než nepřetržitá střílečka, ve které by se postavy střídaly jak na běžícím pásu a bodycount by se přetáčel z 999 na 000 co minutu. Žel, nedočkáme se ani jednoho, ani druhého, není to ani ryba, ani rak. Další vrásku na čelo nám přidělávají postavy. Alex Balder, B.B., Lisa Puchinello (Ve filmu ovšem známá jako Natasha Sax, vůbec, celá ta transformace italské mafie na ruskou byla spíše ke škodě...), Jim Bravua a obzvláště Mona Sax jsou oproti předloze až zbytečně změněni, pokrouceni, (Hlavně teda ta Mona, to sem klidně napíšu podruhý...) o tom že mnozí z nich mají na rozdíl od předlohy úplně jinou roli v příběhu už snad ani nemluvě. Max Payne osobně se povedl tak napůl, Mark Wahlberg není zrovna ten typ herce, kterej by k drsňákování přidal i trochu toho cynického parchanta, kterým Max tak trochu je, a zanechává ve mě otázku, proč sakra on a proč ne třeba Clive Owen, nebo i v kajním případě Mel Gibson. No a Mona, darmo mluvit, zmiňuju to potřetí, ale jinak to fakt nejde, ta je prostě příšerná, jak herečka, tak i postava. Akční scény, které mohly být jedním z klíčových taháků, ani ty nejsou tak stylové, jak bych od Maxe Paynea očekával. Něco jako bullet-time vidíme ve filmu přesně jednou (ano, 1x) , v klubu Ragnarock, vypadá to výborně, nevím proč to tam filmaři šoupli jen jednou, u toho momentu jsem se vskutku upřímně zaradoval. Atmosféra nakonec zůstává tím... no.... atmosféra.... to je těžký. Jsou chvíle, kdy je atmosféra vskutku adekvátní, temná, ponurá, cynická, skoro si dovolím i to svaté slovo noir, aby vzápětí zmizela a objevila se opět až v některé jiné scéně. Z traileru jsem měl též jisté pochybnosti o přítomnost Valkýr, nutno říci, že to se ovšem filmařům povedlo. Valkýry jsou přítomny jako personifikace účinků drogy, nebo tak nějak bych to popsal a jsou ve filmu vítaným zpestřením. Jenomže na příležitostné atmosféře a Valkýrách, plus téměř svlečené Kurylenko to prostě stavět nejde. Takže vzhledem ke hře, vzhledem k mým očekávánám, vzhledem k výslednému poduktu a , abych jen nenadával, vzhledem k několika velice působivým vizuálním výjevům je moje hodnocení takové, jaké je. Jo, a ta Mona Sax, to je fakt běs, herečka příšerná, postava taky. Počtvrtý. () (méně) (více)

milution

Achjo, achjo.. A já se na to tak těšil. Každého z herců a tvůrců bych nechal povinně hrát hru. Pak bych herce vyměnil, stejně jako scénáristu a nové nechal hrát hru, možná by pak pochopili, koho hrají. Kameramanovi a režisérovi bych dal ještě šanci, pak by z toho možná byl dobrý film. Po shlédnutí Maxe Payna vás napadne jednoduchá otázka: "Co to ku** mělo bejt?!". Ani mě tak nemrzí absolutně zmatený příběh, ani to, že Wahlberg hraje Payna, jako mnoho mých známých, ale nejvíc mě naštvala Mona. Vždyť tohle není ona, chováním, ale ani vzhledem jí nesahá ani po kotníky. Hvězdička jednoduše za to, že je to Payne a za obstojné akční scény.Tak na závěr ještě jednou achjo.. ()

elduss

Mno, jak to říct. Tohle se opravdu nepovedlo. Neznat herní předlohu, tak netuším, o čem ten film je. Na druhou stranu, neznat tu hru, tak by mi alespoň tolik nevadilo, jak moc je ten film hloupý. Dvě hvězdičky za film a jedna navíc za všechny ty hodiny stravené hraním předlohy. Škoda. ()

Michalee

Hru jsem nehrál, příběh v ní prej je pěknej, ale tady byl příběh na úrovni Disaster Movie, sem tam slušná akce, ale nic světabornýho ()

Azurit

Samotný děj byl vymyšlen celkem dobře, ale jeho zpracování něco chybí. Prní polovina celkem pokulhává, hlavně co se týče akce. Atmosféra je zvládnuta celkem slušně, všudy přítomný sníh a zabarvení záběru se mi vcelku líbilo. Také mě potěšil některé detaily např. jak Max kulhá když je zraněn stejně jako ve hře. Na druhou stranu mě zklamalo (ne)použití skoků a bullet-timu. 55% ()

ZzB

Vůbec si nemyslím, že je to špatný film. Ano, taky jsem byl zklamán. Věřil jsem, že se z toho dá vytáhnout MNOHEM víc... A věřím tomu stále, remake či dvojka mi snad jednou dají za pravdu. Ale to, že film ani zdaleka nenaplnil očekávání, neznamená, že je filmem špatným. Třeba kamera mi přišla naprosto skvělá... a ten černej filtr? úplný město duchů ! a vůbec ta atmosféra? ATMOSFÉRA (!) A valkýry byly přesně takový, jak jsem si je představoval...Jako milovníka počítačové verze MP mě potěšila řada známých míst a osob, ale přišlo mi, že scénář odbočuje od hry zrovna tam, kde by neměl a naopak. Místy mně přišlo jako by scénáristé hru vůbec nehráli, protože jinak tomu prostě nerozumím. :( ()

Margaret-A

Ta druhá hvězda je za Wahlberga, pro kterého mám slabost. Jinak takové zklamání. uh debilní konec nonazdar, já nevím, hluchota prázdnosta, ve filmu hrají jen potřebné postavy, jezdí jen auta, která patří do příběhu, počasí, které patří do příběhu, chybí tam něco nepatřičného........krom režie a scénáře...tohle hodnocení mě nějak mrzí ()

OdinSS

1 - odpad, opravdu nevyvedené, nudné, nedomyšlené a to jak to a to co je k tomu napsané od D.I.G jako obsah, není vůbec pravda. Takže nejenom že film je o ničem, ale i obsah je tady špatně napsanej. ()

Breaker

Momenty, možná jen nechtěné záběry, které vyčnívají z řady. Bohužel těch, které film zhazují až na dno je více. Velká škoda. ()

elvis172

Veľa snehu, veľa kecou. Z počítačovej hry sa toho dalo vytažiť oveľa viac. Film nevystihuje charizmu okolo Maxa Paynea. Tiež Mark Wahlberg mi pride dosť neprirodzený. ()

Sided

Na zfilmování mé oblíbené hry sem se hodně těšil, ale výsledek mě hodně zklamal. Efekty slušné, jinak je to docela o ničem. ()

HankMoody

Po velmi špatných recenzích jsem čekal , že to bude absolutní blbost a jsem mile překvapen ! Tento film má skvělou atmosféru,akci (tak akorát) a děj je taky v poho . Nechápu jak mohlo spoustu lidí hodnotit třeba jen * ?!?! P.S. už jsem pochopil = na tento film musíte mít kvalitní obraz ,třeba BR,ale ne žádný KINORIP !!! :-) ()

Willis hledá režiséry pro Past 5 a Red 2

Willis hledá režiséry pro Past 5 a Red 2

02.09.2011

Nejžhavější scénář v Hollywoodu?

Nejžhavější scénář v Hollywoodu?

25.03.2009

Už před několika týdny se objevila zpráva, že Mark Wahlberg si zahraje v „mstitelském“ thrilleru The Prisoners o otci unesené 6-leté holčičky, který vezme spravedlnost do vlastních rukou. Znělo to… (více)

Nej filmy roku 2008

Nej filmy roku 2008

25.12.2008

Johnny Depp ve třetím Batmanovi...

Johnny Depp ve třetím Batmanovi...

14.09.2008