Podivínský policista Max Payne (Mark Wahlberg) se snaží v touze po pomstě vypátrat člověka, který je zodpovědný za brutální vraždu jeho rodiny. Tajemství se však ještě prohlubuje a Max se musí utkat s nepřáteli, kteří nepocházejí z tohoto světa… a čelit takové zradě, jež ho zavede až na samotnou hranu příčetnosti. (Magic Box)

Oxytocin

Vysoké očekávání filmu na motivy úžasné počítačové hry s policajtem (alespoň v té době), který přišel o rodinu a pomalu se dostávající na kloub zločinu se zpomaleným střílením nepřátel ala matrix. Hrozná kravina proti tomu... ()

copterfish

No je pravda že kdybych někdy hrál maxe payna-No vlastně sem ho jednou hrál ale asi jenom 15 minut,běhal sem tam po nějakym klubu a v SLO-MO sem střílel zmrdy do hlavy-no ale prostě kdybych byl velkej fanoušek tý herní série,tak by mě ten film pohoršil,posral bych se z něj a jebnul bych odpad,ale takhle mi to tak špatný nepřipadalo,šlo to. ()

biggerg odpad!

Svojho času keď to bežalo v kinách mal som chuť vytrhať sedadlá a nahádzať ich na plátno. Tak neskutočne nepodarený film sa len tak nevidí. Od A po Z jedna veľká vlečka hnoja. ()

Maza2222

Komentář z postavy.cz MOŽNÝ SPOILER Docela slabý film.Špatně jsem se orientoval v ději, kdo a proč Maxe chtěli zabít. Ani efekty nebyli nic moc, lítají tam démoni a nemá to Fantasy ksakru. Hru jsem nehrál, ale film byl docela slabý no.Ta policistka možná byla lepší než Max.Hodně mě však dojalo, že Natasha umřela. ()

DarkSikorski

Zase jeden z filmů podle herní předlohy, který se totálně nepovedl. Kdy už hergot všem těm režisérům a scénáristům dojde, že by si o dané věci měli zjistit něco víc, než jen to, že je to "střílečka". ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Nevěřím v nebe. Věřím v bolest. Ve strach. Ve smrt..." Mila Kunis se samopalem v ruce asistuje Marku Wahlbergovi, který mstí smrt své ženy. V dnešní době plné palby je to dost podprůměrný akční film. Vlastně tam jsou jen 2 větší akční scény, které maj dohromady max 10 minut. Plus zpomaleně střílí po lidech dnes už nikoho neohromí. Postelová scéna ukrajinské kočky to celé nezachrání. Navíc ty vidiny okřídlených temných andělů po použití té drogy srážely film k zemi. Hru jsem nikdy neviděl/nehrál, ale když to porovnám s podobně laděným Hitmanem, v pohodě se to vyškrábe k průměru. - 50%. ()

MaxBodycount

Filmové spracovania videohier nemajú na ružiach ustlané už od momentu keď anglán stvárnil talianskeho údržbára. JCVD tiež nepomohol, Uwe Boll je Uwe Boll a tak sa čakalo až na Paula W. S. Andersona, ktorý síce nepriniesol kvalitu, dokázal však aspoň vykešovať. Je smutné, že tento stav platí aj naďalej a Max Payne nie je výnimkou z pravidla - vizuálne úchvatný film, pripomínajúci napr. Sin City akoby zabudol, že spracováva akčnú hru ktorá spopularizovala Bullet Time a miesto toho sa topí v nekoherentnom fantasy noire spolu s hercami čo viac pózujú ako hrajú. Sklamanie nútiace fanúšikov oprášiť herný disk s prvým Maxom. Moment filmového blaha: Vzdušné zábery zasneženého mesta. ()

Stoupik

Jakožto velký fanda PC série Max Payne jsem byl hodně zvědavý i na film, ale bohužel se připojuju do řad zklamaných. Dobře no, nějaká snaha navodit onu noirovou atmosféru zimního New Yorku tam byla, ale dostala se možná tak na 30% atmosféry, kterou jsem dostal ve hrách. Nic proti Wahlbergovi a Kunis, ale tihle dva do hlavních rolí prostě nesedli a Maxe s Monou jsem jim vůbec nevěřil. Takový Nikolaj Lie Kaas by tam zapadl stokrát líp. Přitom ten potenciál byl u tohohle filmu obrovský, leč bohužel neproměněný. P.S. Kde je sakra ústřední melodie, tolik typická pro payneovky??? ()

Honza2211

Celý film se dojebal koncem, naprosto bezcitné prostřelení těla jednoho z aktérů, který tam měl být. Celé bez většího nápadu, který v první polovině filmu vypadal jakoby by mohl napodobit prvky z Matrixu, ale divák marně čeká na něo detektivnějšího, nápaditějšího a promakanějšího. Celé to bylo příliš pekelné, temné a brutální. Hodnotím to jako pro mládež do 16 let nepřístupné. Duševní a digitální peklo. Ke konci to vše vypadá jako konec béčkového filmu. Max Payne měl být surový a akční jen na zločince a střílet je, ne zabít svého pomocníka a udělat ze sebe kreténa. Byly tam fajn prvky pozitivity, vize Maxového předešlého pohádkového života, ale i tak - na filmy od tohoto režiséra se už nepodívám. Námět z PC Hry je dobrý možná se toho někdo v budoucnu zhostí lépe. Oddechovka? Tady si asi někdo úplně spletl film.. ()

darius1706

Já se vždycky těším na filmové ztvárnění nějaké slavné, či ještě lépe mnou milované hry. A vždycky si říkám, co by se asi tak mohlo podělat? Vždyť kdybych byl na místě tvůrců, tak jsou to rychlý prachy. Nikdo po nich nechce nic jiného, než převést, optimálně co nejpřesněji, nějakou hru do filmové podoby. Většinu práce odvedli scénáristé a režiséři herních studií, když to vezmu úplně doslova, tak i hudbu lze obšlehnout. Fanouškové v drtivé většině případů nic jiného nechtějí. Takže vlastně jediné, co by to mohlo totálně oddělat, je výběr herců či odfláknutá triková (nebo jen vizuální) stránka. No a pak vždycky smutně koukám na realitu, kdy tvůrci došli k závěru, že na to mají a že si to vymyslí, někdy vlastně celé, sami. No a vždy to dopadne katastrofálně, neznám jedinou adaptaci hry, která by se fakt povedla. A to je také případ Maxe Paynea, kdy z akčního příběhu udělali unylou slátaninu, kde akčních scén byla slabá půlhodinka. Přitom každý fanoušek by to chtěl jistě obráceně. Beru, že hodnotím rok 2008 v roce 2022 (i když i tak mohly být ty triky lepší), ale ono to ani za těch 14 let není o nic lepší. Když už se někdo do nějaké adaptace hry pustí, tak to stojí za prd - tedy vlastně ne, přeci jen máme jednu vlaštovku, a to celkem povedený Warcraft. S hodně přimhouřenýma očima 30 % a radostí, že dvojka, na kterou si tak okatě připravovali cestu po titulkách, nepřišla. ()

Savytan

Ve své podstatě to není špatný film, který kromě životního příběhu hlavního hrdiny s herní předlohou toho nemá moc společného. Očekávání bullet time efektu se nedočkáte, ale jiných - neméně špatných efektů ano. Mark v roli nezklamal. Film jsem viděl dvakrát, potřetí už bych ho vidět nepotřeboval, ale kdo hledá oddychovku na chladné zimní večery a nic od filmu neočekává, může být z části spokojen. ()

KritAIk

Pseudo kriminální thriller Max Payne z roku 2008 od režiséra Johna Moorea se snaží přetvořit herní klasiku na plátno, ale bohužel selhává v naplnění svého slibu. Pseudo atmosféra filmu je velmi odlišná od původní hry a název Max Payne se zdá být jediným prvkem, který film a hru spojuje. Pseudo herecké výkony, zejména ze strany Marka Wahlberga, jsou plné otrockých a kýčovitých výrazů, které náhodou nepřipomínají žádnou lidskou emoci. Pseudo scénář je naplněn klišé a předvídatelnými zvraty, což celkově vede k velmi neuspokojivému zážitku. Pseudo akční scény vypadají jako náhodné kombinace bez nápadu a stylu, ačkoli jsou zřejmě snahou přiblížit se hernímu zážitku. Pseudo efekty jsou také velmi zastaralé a nedokážou ani zdaleka nahradit skutečnou akci. Celkově řečeno, Max Payne je pseudo adaptace herní klasiky a jeho nedostatky jsou zjevné ve všech oblastech. Pokud jste fanouškem hry, film vás zklame a pokud jste nováček, nejspíš se ztratíte v nesmyslné pseudovizi režiséra. ()

K1K0

Myslím že celkom podarena a slušná filmová adaptácia na hru ktorú som ako mladý chalan hral o sto šesť. Thriller na úrovni komplexne mi to pripomína film Seven s Bratt Prittom aspoň vizuálne ale aj obsahom, Maxova neukojitelna túžba po pomste ktorá nemá hranice sa mi páči. ()

Mindf_ck odpad!

Tak to dopadá, když necháte debila co Maxe Payna nikdy nehrál, zrežírovat film. Moore absolutně nepochopil o co Remedy s Maxem šlo... na druhou stranu to nepochopili ani v Rockstaru s Paynem 3 nebo je to prostě nezajímalo. Je to trapně přeovernoirovaný blábol s Marky Markem... nejhorším pořád obsazovaným hercem vůbec. A je tam Mila Kunis... v době kdy to vypadlo, že bude mít kariéru. ()

Willis hledá režiséry pro Past 5 a Red 2

Willis hledá režiséry pro Past 5 a Red 2

02.09.2011

Nejžhavější scénář v Hollywoodu?

Nejžhavější scénář v Hollywoodu?

25.03.2009

Už před několika týdny se objevila zpráva, že Mark Wahlberg si zahraje v „mstitelském“ thrilleru The Prisoners o otci unesené 6-leté holčičky, který vezme spravedlnost do vlastních rukou. Znělo to… (více)

Nej filmy roku 2008

Nej filmy roku 2008

25.12.2008

Johnny Depp ve třetím Batmanovi...

Johnny Depp ve třetím Batmanovi...

14.09.2008