Podivínský policista Max Payne (Mark Wahlberg) se snaží v touze po pomstě vypátrat člověka, který je zodpovědný za brutální vraždu jeho rodiny. Tajemství se však ještě prohlubuje a Max se musí utkat s nepřáteli, kteří nepocházejí z tohoto světa… a čelit takové zradě, jež ho zavede až na samotnou hranu příčetnosti. (Magic Box)

Profík

Tohle si zasloužilo víc, předlohu jsem nehrál, ale fanoušci asi nadšeni nebudou. Vypadá to docela zajímavě, ale vizuál je málo a není to ani tak hloupé, aby chom se tím mohli bavit, je to hloiupé nudným způsobem. 45%. ()

neo_ap

Tento film jsem neohodnotil jako odpad, z toho důvodu, že se dá zhlédnout až do konce. Tvořit film na motiv hry je vždy těžké. Ty co hru nehrály, těm nic neříká, a hráči zase mají nespočet výhrad. Max Payne není výjimkou. Hráči ve filmu poznají pár známých obrazů, ale na druhou stranu, jim spoustu věcí ve filmu chybí. Ti co hru neviděli ani z rychlíku, ti přepínají krátce po začátku. Už grafické ztvárnění. Ani hra, ani komiks, reál už vůbec ne. Zpomalení času, který hru více méně proslavil, se zde objevuje snad párkrát. Maxovi halucinace, na ty rovnou zapomeňte. A všudypřítomné padající vločky, či rudé nápisy na šedivém podkladě, to nezachrání. Jediné co film drží nad vodou, je příběh. Policista, co léta hledá vrahy své rodiny. Kdyby se scénář oprostil od hry, mohl získat lepší hodnocení. Celkově je Max Payne nedotažený. Ať je to děj, akční scény, či mytologie. (20/100) ()

evangelos

Herný priemysel stvoril jeden úžasný svet, aký filmový priemysel nepoznal. Max Payne ako PC hra je pre mňa jedným z najsilnejších herných zážitkov. Som jej nadšeným hráčom a obdivovateľom fikčného sveta, do ktorého sa nechávam vtiahnuť znova a znova. Tak si len predstavte, ako ťažko som prežíval tú strašnú nudu zo začiatku filmu. Ale postupne sa do toho človek dostane. Je tu pár dobrých nápadov (ako droga s valkýrami), ale žiadna snaha rozvíjať ich. Chýba psychológia, prepracovaný príbeh, poriadna atmosféra a bla bla...veci, ktoré by som vzhľadom na kvality predlohy automaticky vyžadoval aj od filmu. Nezachráni to ani niekoľko kratučkých okamžikov, ktoré stoja zato. John Moore nevie ako zachytiť esenciu hry. Zato esenciu nudy, rutiny a bezpohlavnosti zachytil viac než dobre. Som nasraný. ()

Kathleena

Jak mám Marka Wahlberga ráda, tak tady se nepředvedl. Minimum napětí, nic čeho by se člověk chytil a na co by se těšil. Tak nějak nudně to uplynulo aniž byste byli napnutí, vyděšení nebo aspoň někomu fandili...nuda, nuda, šeď. ()

Lazy87

Tak jsem se dosíval a udělalo se mi trochu zle, nechci všechno dávat za vinu tomuto neo noir dramatu, možná za to můžou ty brambůrky. Nicméně, řekl jsem si, že se teeda podívám na film, když už hraju tředí díl, nic jsem od toho nečekal, ale jako Max Payne je tady úplná troska, totální loser. Ne že by tomu bylo ve hře jinak, jenže tam má alespoň svůj styl, kdežto Wahlberg to hraje jak znuděný homosexuál.Ale jak jsem již psal, tak nečekal jsem od tohoto divu niíc, takže hvězda za snahu. Mimochodem se hrou to jde taky z kopce. ()

+sfinx+

Promarněná příležitost, Max Payne má úžasný příběh i atmosféru. Tři hvězdy dávám s čistým svědomím, ale na ten potenciál, který v sobě má, je to málo. Bylo tam pár lepších míst - obzvláště scény na drogách se mi líbily a několik akčních scén tomu taky něco dodalo, ale jak říkám, dvě hvězdy tomu chybí. ()

hypperbola odpad!

Pro mě osobně jde o největší zklamání s ohledem na očekávání. Max Payne mě provázel celé počítačové dětství a oni z něj udělají ,,tohle''? Takový potenciál to mělo!!! ()

Portman01

Hviezdička za Marka Wahlberga ako skvelú voľbu na rolu detektíva Maxa Payna. Sekundovala mu Mila Kunis čoby Mona Sax a potešila ma - aj keď len nakrátko čo sa na scéne objavila - Olga Kurylenko (ona je tak rozkošná :3 ). Druhá hviezdička za soundtrack (musel som si ho stiahnuť je fakt cool) a tretia za atmosféru, ktorá bola akoby vystrihnutá z hier (hral som všetky tri "maxpaynovky"), držali sa poctivo príbehu, čo dnes vo filmoch natočených na základe hernej predlohy nevídame často (viď RE, Doom a i.). No ale to je asi tak všetko. Čakal som veľa akcie, traileri to sľubovali, ale to bol iba zostrih toho najlepšieho, zvyšok je nuda nuda nuda. Taký priemer :-) http://www.youtube.com/watch?v=J_iwkGLbKtI ()

Jinrey-1

Lépe ztvárnění videohry opravdu dopadnout nemohlo. I když, občas mi to připadalo že se utváří příběh samostatně než v přímé linii ,, videoherního " Maxe Paynea ()

vilimen

Prijde mi, ze jako film je to celkem dobry. Kdyz pominu, ze to bylo podle predlohy, ktera s tim nakonec vubec nesouvisi, tak je to dobry. Ten, kdo neumi oddelit virtualni svet od filmoveho to proste NENI. Pokud na to budete koukat jako ne kterykoli podobny film, takova hruza to pro Vas nebude. ()

Free_Rainer

Max Payne má, stejně jako Hitman, Olgu Kurylenko a jeden zásadní problém - očekávání a srovnávání. Hru znám jen letmo, takže jsem se na film díval jako deska nepopsaná a zdější hodnocení se mi zdá VELMI podhodnocené (dvě hvězdy ještě chápu, ale kdo dal odpad, tak asi ještě neviděl odpad). U zfilmovaných her to začíná být pravidlem (viz Tomb Raider, Resident Evil atd.) Tak čím to bude, jsou ty filmy vážně tak špatné, nebo mají diváci moc velká očekávání, nebo jsou akční hry prostě už z podstaty špatnou předlohou? K filmu - vizuálně skvělé (zdravím všechny CGI hatery), hudba je taky vynikající. Casting kulhá, Mark ani Mila nejsou prostě dost drsní a vůbec - koho napadlo dát té puberťačce do ruky samopal? No a hiphoper Ludacris jako seriozní noirový detektiv? Asi ne člověče... Scénář je vskutku plitký a film pomalejší, ale stejně mě vždycky pobaví zdejší komentáře ve stylu: "Ten scénář byl trapnej, mělo se tam víc střílet!" Za mě to spíše mohlo být noirovější, víc ve stylu Payback (1999). ()

Traktorista

No, ani nevím koho a proč to napadlo natočit. Tedy proč, mě asi napadá a koho vlastně vím, ale pořád mi tu chybí nějaká soudnost po shlédnutí vlastní práce, když vidím, že je to šitka. Nic co by stálo za to vidět a když už se to bohužel stane, tak rychle zapomenout. ()

Debreno

Už keď hra v roku dvetisíc vyšla, vedel som, že z nej raz spravia film. Sam Lake - autor originálneho scenáru (a predstaviteľ Maxa v grafickej novele, ktorá hráča sprevádza hrou), je v Remedy "len" na to, aby vytváral kvalitné scenáre, ktoré robia ich hry nesmierne originálnymi. Stačilo, aby to dostali zruční filmári a máme výborné akčné krimi pre nenáročného diváka. Bohužiaľ, Max Payne nebude stačiť ani nenáročnému divákovi. Mala to byť kvalitka so znakmi hard - boiled školy (čakal by som niečo spracovaním príbuzné Paybacku s Gibsonom), ale Moore z toho spravil nejakú vizuálnu frašku (tá by vyzerala lepšie v kombinácií s poriadnym scenárom), ktorá má horší scenár, zápletku a dokonca aj menej napätia, ako pôvodná grafická novela vo videohre, a to nie je dobrá vizitka profesionálneho režiséra. P.S.: Ludacris v úlohe Jima Bravuru? P.P.S.:Tá kancelárska prestrelka naozaj ušla. ()

DeathclawCZ

Pamatuju si jak jsem si sedl před nově "natuněné" PC v roce 2001 pustil Maxe Payna a hltal do zbláznění tu atmosféru a pekelně si užíval hraní. Pak narazím na tuhle slátanou sračku snažící se vydolovat maximum takovým debilním způsobem až to bije do očí!!! To je to samé jako kdyby při porodu někdo zahodil dítě a vychoval místo něj placentu!!! Přitom kdyby to natočil někdo normální dalo by se s toho vytežit.... s tohodle výplodu Johna Moora (který si asi šlehl při natáčení nadrcený paralén) se mi chce jen brečet ()

vampvegetar

ničím výnimočná PC hra prekonvertovaná na film, akcia síce ujde ale je to ľahko zapomenuteľné ( hru s "time efektami" si pamätám viac ). ale Oľga to tam okorenila a stojí, opakujem stojí za pomstu (aj Jamesovi Bondovi ale to až neskôr). priemer na jedno-dve pozretia ()

macherano

Neviem preco by som nedal 4 malo to dej pointu nepochopitelny koniec..predpokladam ze bude dvojka ako hra ktoru som hral a celkovo tento herec sa tam najviac hodil škoda ze Mila dostala malo priestoru v dvojke hadam bude mat viacej nechapem taketo hodnotenie niektore veci nedavali zmysel ale este raz je to podla hry tak to treba brat a pokracovanie napovie viac ()

Oxytocin

Vysoké očekávání filmu na motivy úžasné počítačové hry s policajtem (alespoň v té době), který přišel o rodinu a pomalu se dostávající na kloub zločinu se zpomaleným střílením nepřátel ala matrix. Hrozná kravina proti tomu... ()

Willis hledá režiséry pro Past 5 a Red 2

Willis hledá režiséry pro Past 5 a Red 2

02.09.2011

Nejžhavější scénář v Hollywoodu?

Nejžhavější scénář v Hollywoodu?

25.03.2009

Už před několika týdny se objevila zpráva, že Mark Wahlberg si zahraje v „mstitelském“ thrilleru The Prisoners o otci unesené 6-leté holčičky, který vezme spravedlnost do vlastních rukou. Znělo to… (více)

Nej filmy roku 2008

Nej filmy roku 2008

25.12.2008

Johnny Depp ve třetím Batmanovi...

Johnny Depp ve třetím Batmanovi...

14.09.2008