Obchod s bílým masem (TV film)

Human Trafficking

Obchod s bielym mäsom

Krimi / Drama

USA / Kanada, 2005, 2x90 min

Castingová produkce asi vybírala hlavní představitelku hlavně typově (aby utáhla závěrečný part). Neherectví Miry Sorvino naštěstí zachraňuje civilní režije i kamera. Film je plný drobných rušivých failů. Matriošky a angličtinu v nejméně vhodných situacích raději nezmiňuji. Nicméně celek drží relativně pokupě a svoji misi film zvládne.(4.8.2017)

Televíznosť z tohto filmu razí poriadne. Zbytočné naťahovanie deja na 3 hodiny, čo zahŕňa veľa obkecávačiek a nič moc sa nedeje. Z podsvetia obchodu s bielym mäsom by som čakal niečo drsnejšie a emocionálne silnejšie. Tu síce vidíme obete ako ležia na svojich posteliach v jednej miestnosti a občas ich niekam zoberú, no okrem pár faciek nevidíme, čo za svinstvo sa s nimi robí, aj keď na začiatku filmu je upozornenie, že film obsahuje nejaké drastické scény, či čo. Tu sa ženy nútia k prostitúcii a natáčaniu porna a vo filme neuvidíme ani jeden ženský prsník. Nie, že by som to vyžadoval, ale v takomto druhu filmu trochu tej explicitnej nahoty a násilia nezaškodí, ak to má zaúčinkovať na city diváka. Takto trošku zaberú tie Filipíny s deťmi a to je všetko.(31.5.2014)

• peiton

Docela dobre spracovaná tematika o obchode so ženami,no zbytočne rozmazané zdlhavé,priveľa postáv,divák sa v tom stráca.Kľudne by stačila 90 minutovka a nezožierať nás dvojdielnym filmom.Mira Sorvino alias nežný kvietok v úlohe detektívky absolútne bijúce do očí,tak veľmi jej to nepasovalo.Chcelo by to drsnejší a nie barbinovský look.K filmu-miestami vás mrazí,miestami ste zhrození, koľko perverzákov behá po svete,miestami je vám zle z nasilnych sexuálnych scén a miestami sa pýtate, ci toto fakt sa deje. Nuž deje,bohužiaľ..(23.6.2013)

Film naliehavo a presvedčivo upozorňuje na novodobé otroctvo v súčasnosti. Dievčatá (Aj deti!) sú prilákané (napríklad pod zámienkou modelingu, či novej známosti s nastrčeným mužom) alebo jednoducho unesené niekde do zahraničia. Potom ich nútia pre porno-priemysel vykonávať a znášať aj tie najnechutnejšie perverznosti. Útekom by ohrozili nielen svoj život, ale aj život svojej rodiny. ODPORÚČANÁ PRÍSTUPNOSŤ: Od 18 rokov.(5.1.2010)

Tak tenhle film bych pouštěl jako prevenci na základních školách. Věřím že by si ty mladé holky rychle rozmyslely jestli chtějí být modelkami.Lide si pořád myslí že u nás nic takového jako je únos,prostituce s donucením není tak to je omyl.Film je natočený tak že to působí hodně intenzivně a nutí vás k zamyšlení co kdyby se to stalo vaším nejbliším, i když nejsem žádná citlivka, tohle se mnou poměrně otřáslo.(27.4.2011)

• - Dievča, ktoré na začiatku filmu vyskočí z okna má na tele v azbuke chybne (bez mäkkého znaku) vytetovanú zdrobneninu mena Peter. (Laslo)

• - Slobodná mamička Helena z Prahy ukazuje novému priateľovi cestovný pas, ktorý si vybavila, aby mohla ísť za ním na výlet do Viedne. Avšak v tom čase (rok 2005) postačoval občanom Českej republiky na cestovanie po krajinách Európskej únie občiansky preukaz. (Laslo)