Reklama

Reklama

VOD (1)

Mladou svobodnou matku Helenu svede úspěšný a pohledný muž a ona se s ním vydá z Prahy do Vídně. Mezitím si modelingová agentura v ukrajinském Kyjevě vybere šestnáctiletou Nadju, která se s dalšími vybranými kandidátkami vydává do Spojených států. Dvanáctiletá americká turistka Annie Grayová je ve filipínské Manile unesena přímo před zraky svých rodičů. Všechny se staly obětí mocné mezinárodní sítě obchodníků s bílým masem, kterou řídí Sergej Karpovič. Po třech newyorských úmrtích mladých prostitutek z východní Evropy přesvědčí policejní agentka s ruskými kořeny Kate Morozovová velitele imigrační a celní správy Billa Meehana, aby ji najal. Slíbí mu, že bude bojovat proti tomuto druhu zločinu a že nikdy nebude litovat, že ji angažoval. (Filmbox)

(více)

Recenze (54)

lillien 

všechny recenze uživatele

Veškerá fakta, praktiky a okolnosti spojená s obchodem s bílým masem jsou alarmující, ale to samo o sobě mě ještě coby diváka nedokázalo po celou tu vražednou stopáž stoprocentně rozložit na atomy. Můžu si přečíst statistiky, nějaké skutečné příběhy obětí a budu na svých. Tohle se celkově tvářilo spíš jako krimoška z devadesátek. Sutherland nemastný neslaný, Sorvino mě nebavila. Modelingové držtičky v roli agentek jsou mi dost k smíchu, policie je jich určitě plná..Carlylovi záporné role sedí, ale tak jako mě rozčtvrtil Hitlerem, tak ruským bossem ani zbla. Popravdě řečeno sama nevím, kde přesně se stala chyba, že i přes skvělý námět nemůžu ohodnotit jen jako lepší průměr. Neočekávám, že mi budou přes celý monitor předvádět brutální, násilné a sexuální scény na sotva odrostlých dětech, takový pacient tedy doufám nejsem, mantinely vidím spíš v příliš televizním zpracování a nenápaditém scénáři. ()

Arsenal83 

všechny recenze uživatele

Isté pasáže, ktoré sa tu týkajú ešte detí, sú dosť nepríjemné. Zároveň sa tu ale ukazujú už dospelejšie dievčatá, ktoré si môžu za to samy. Obchod s bielym mäsom tu vždy bola a bude a je otázka, do akej miery chcú orgány s týmto bojovať. Podobne je to predsa s drogami. Je smutné, že aj tu vidíme, že východná Európa je pre západné prasatá len otrokáreň, či už v rámci pracovných síl alebo ako sexuálne otrokyne. Detská prostitúcia by sa mala ale samozrejme trestať smrťou. Inak film ale nie je veľmi strhujúci, skôr taký investigatívny s občasným ukázaním sveta obchodu s ľuďmi, extra emócie priniesol len sporadicky. A žiaden herec netrčí z davu. ()

Reklama

Nemik96 

všechny recenze uživatele

Tak tenhle film bych pouštěl jako prevenci na základních školách. Věřím že by si ty mladé holky rychle rozmyslely jestli chtějí být modelkami.Lide si pořád myslí že u nás nic takového jako je únos,prostituce s donucením není tak to je omyl.Film je natočený tak že to působí hodně intenzivně a nutí vás k zamyšlení co kdyby se to stalo vaším nejbliším, i když nejsem žádná citlivka, tohle se mnou poměrně otřáslo. ()

YoZo8 

všechny recenze uživatele

Tento film mal všetko čo filmy takéhoto typu by mali mať. Napätie, gradáciu a aj patričné vyvrcholenie. Film mapuje osudy troch žien resp. dievčat, ktoré boli vtiahnuté do obchodu s bielym mäsom. Takéto príbehy by mali púšťať v televízii častejšie. Obchody s drogami, pornografiou, ľudskými organmi a prostitútkami sú bližšie, než sa môže zdať. Ak by tento film mal o čosi väčší rozpočet a známejších hercov, určite by zo seba vydupal viac peňazí a úspechu. Aj napriek menším mínusom je film veľmi poučný a upozorňuje na problém o ktorom by sa malo hovoriť viac. ()

bearmeedek 

všechny recenze uživatele

Kriminálka s nepříjemným a existujícím tématem. Ano, televizní zpracování je z toho trochu znát, ale pochybuji, že by se někomu chtělo dělat na toto téma tří hodinový kino film. Plusem je jak více lokací (Ukrajina, Praha, New York, Filipíny), tak širší záběr záběr na sexuální otroky - sekce náctiletých a sekce dětí. Nevidím důvod tento film shazovat. Děj je docela rychlý a napětí jsem tam taky našel. ()

Galerie (30)

Zajímavosti (2)

  • Dievča, ktoré na začiatku filmu vyskočí z okna má na tele v azbuke chybne (bez mäkkého znaku) vytetovanú zdrobneninu mena Peter. (Laslo)
  • Slobodná mamička Helena z Prahy ukazuje novému priateľovi cestovný pas, ktorý si vybavila, aby mohla ísť za ním na výlet do Viedne. Avšak v tom čase (rok 2005) postačoval občanom Českej republiky na cestovanie po krajinách Európskej únie občiansky preukaz. (Laslo)

Reklama

Reklama