Obchod s bílým masem (TV film)

Human Trafficking

Obchod s bielym mäsom

Krimi / Drama

USA / Kanada, 2005, 2x90 min

Televíznosť z tohto filmu razí poriadne. Zbytočné naťahovanie deja na 3 hodiny, čo zahŕňa veľa obkecávačiek a nič moc sa nedeje. Z podsvetia obchodu s bielym mäsom by som čakal niečo drsnejšie a emocionálne silnejšie. Tu síce vidíme obete ako ležia na svojich posteliach v jednej miestnosti a občas ich niekam zoberú, no okrem pár faciek nevidíme, čo za svinstvo sa s nimi robí, aj keď na začiatku filmu je upozornenie, že film obsahuje nejaké drastické scény, či čo. Tu sa ženy nútia k prostitúcii a natáčaniu porna a vo filme neuvidíme ani jeden ženský prsník. Nie, že by som to vyžadoval, ale v takomto druhu filmu trochu tej explicitnej nahoty a násilia nezaškodí, ak to má zaúčinkovať na city diváka. Takto trošku zaberú tie Filipíny s deťmi a to je všetko.(31.5.2014)

Tak tenhle film bych pouštěl jako prevenci na základních školách. Věřím že by si ty mladé holky rychle rozmyslely jestli chtějí být modelkami.Lide si pořád myslí že u nás nic takového jako je únos,prostituce s donucením není tak to je omyl.Film je natočený tak že to působí hodně intenzivně a nutí vás k zamyšlení co kdyby se to stalo vaším nejbliším, i když nejsem žádná citlivka, tohle se mnou poměrně otřáslo.(27.4.2011)

• peiton

Docela dobre spracovaná tematika o obchode so ženami,no zbytočne rozmazané zdlhavé,priveľa postáv,divák sa v tom stráca.Kľudne by stačila 90 minutovka a nezožierať nás dvojdielnym filmom.Mira Sorvino alias nežný kvietok v úlohe detektívky absolútne bijúce do očí,tak veľmi jej to nepasovalo.Chcelo by to drsnejší a nie barbinovský look.K filmu-miestami vás mrazí,miestami ste zhrození, koľko perverzákov behá po svete,miestami je vám zle z nasilnych sexuálnych scén a miestami sa pýtate, ci toto fakt sa deje. Nuž deje,bohužiaľ..(23.6.2013)

Tak to, co se v tomhle filmu ukazuje, je teda fakt svinstvo. Nelegální obchod s prostitucí a dětskou pornografí působí i při televizní kameře a režii tak intenzivně, že byste se nejradši sami hned vydali vystřílet půlku pražského podsvětí. Carlyle navíc po Hitlerovi odvádí dalšího špičkového slizkého záporáka a pokaždé, když se na obrazovce objeví, byste mu s chutí narvali koule hluboko krku.(2.5.2007)

• Abiosis

*BEZFAREBNÉ ROZPRÁVANIE O BIELOM* Žiadny významný pocit vo mne po dopozeraní nerezonuje. Pohoršenie, zúrivosť, zúfalstvo, frustrácia - nič z toho, ani nič iné. Všetko, čo od danej témy možno očakávať, sa vo filme nachádza: klamstvo, únos, násilie, znásilňovanie, peniaze, drogy, choroba, smrť, avšak spôsob, akým je to zobrazované pôsobí veľmi sterilne. Sú tu tri hlavné línie príbehu, v každej je v strede pozornosti iná obeť, lenže so žiadnou z nich nedokážem súcitiť. Dôvodom sú zlé herecké výkony, naivné zápletky a zvraty, či neuveriteľné zhody náhod. Carlylea mám vo všeobecnosti v obľube, no do tejto úlohy sa nehodí. Snaží sa pôsobiť drsne, ale na celkovej nepresvedčivosti tohto televízneho filmu sa nanešťastie podieľa aj herectvo takých skúsených hercov, ako je napríklad aj on. Aj Sutherland. Aj ostatní herci-neherci. Verdikt v 1 vete: Stereotypné postavy v príbehu preplneným neuveriteľnými náhodami, vedúcimi k úspešnému vyriešeniu veľkého prípadu. 22.06.12 Ako to vyzerá v skutočnosti: The Day My God Died. + Youtube video.(22.6.2012)

• - Dievča, ktoré na začiatku filmu vyskočí z okna má na tele v azbuke chybne (bez mäkkého znaku) vytetovanú zdrobneninu mena Peter. (Laslo)

• - Slobodná mamička Helena z Prahy ukazuje novému priateľovi cestovný pas, ktorý si vybavila, aby mohla ísť za ním na výlet do Viedne. Avšak v tom čase (rok 2005) postačoval občanom Českej republiky na cestovanie po krajinách Európskej únie občiansky preukaz. (Laslo)