Epizody(13)

Sitcomy tvoří páteř každého komerčního televizního vysílání, ale takový, jako je tento, jste ještě neviděli. Komediálním seriálem Lucky Louie dobyla HBO nové území. Je svěží, zábavný, opravdu dospělácký a vypráví o mladém páru, který se pere s problémy v manželství i rodičovství.
Držitel ceny Emmy Louis C.K. hraje Louie, který pracuje na zkrácený úvazek jako mechanik, ale většinu času tráví doma a stará se o čtyřletou dcerku Lucy. Skutečnou živitelkou rodiny je jeho žena Kim, která pracuje na plný úvazek jako ošetřovatelka. Toto netradiční uspořádání může být občas ožehavé, ale manželé je vždycky ustojí, protože se pořád milují - a také nemají na vybranou.
Nejlepšími přáteli Louie a Kim jsou manželé Mike a Tina, kteří vedou záviděníhodný prostý život s kupou dětí ze současného i předchozích manželství. Naproti bydlí afro-americký pár Walter a Ellen s dcerou Lisou, s nimiž se Louie snaží pěstovat přátelské vztahy. A dále v domě žije i Kimin excentrický bratr Jerry s utajovanou minulostí, který si vydělává na živobytí pochybným způsobem.
Seriál, který je prvním sitcomem HBO realizovaným vícekamerovým systémem, se natáčel před živým publikem. (oficiální text distributora)

Lorge

Louis C. K. jede. Nekorektní a vulgární humor, který nebere ohled na nikoho a "jde" přes mrtvoly, aby vám pořádně natrhl bránici. Plešatící otec Louie, jeho malá milá žena Kim a jejich občas milé, občas nesnesitelné ("She´s a fuckin asshole!") dítě Lucy. Taková je základní sestava rodinného sticomu, který ale není vhodný pro rodiny. ()

Euchrid

12x30minut sitcomovosti okořeněné zábavnou vulgaritou a nekorektností. Zárověn je obojího tak akorát a dodáva to Louiemu šťávu. Není to sice neustálá řehtačka, ale všechny charaktery jsou sympatické a některé scénky k nezapomenutí. ("-Náboženství je jenom pro bandu blbců, co si neumějí připustit ze jsme jenom banda slizkejch ryb, kterým narostly nohy a nepřiznají si že není žádný bůh. *Jasně, že je bůh! Kdo si myslíš že vyrobil tebe? Kde ses tu vzal?! -Z kundy svojí matky. *A odkud se vzala ona? -Z kundy její matky. A ona z kundy její matky. A tak to jde pořád. Z kundy, do kundy a do další kundy atd. Až se nakonec dostanem ke slizkejm rybám bez noh. *Ok, a odkud pocházejí ty ryby? -Z kund jejich beznohejch matek! Chápete, všechno a všichni pocházejí z kund našich matek. *Počkej. Ale všechny tyhle kundy, ty taky musely odněkud přijít. Kde se tu vzaly? -No, nejspíš z jedné obří kundy. *Yep, a to je bůh!") ()

Alojs

V podstatě nic revolučního. Během třinácti epizod si na tuhle tuctovou americkou rodinku celkem zvyknete, nicméně ne natolik, abyste zažívali nesnesitelné abstinenční křeče. Je to fajn, je to sprosté a rychle to utíká. Zpětně se mi těžko vybavují jednotlivé epizody (jsou vlastně všední - co se týče základní náplně a hrdinova ponaučení v závěru), ovšem poměrně snadno se připomínají kultovní rozvahy o Bohu a feromonech.... ()

cheonsacz

Takový vtipný, "mírně" vulgární sitcom :) chtělo by to další sérii, škoda, že to má jen třináct dílů. Výborně jsem se u toho totiž bavila a klidně bych byla pro pokračování. Tenhle sitcom by si to určitě zasloužil. Někdy bych určitě chtěla vidět natáčení před publikem (jako byl natočen i tento seriál) musí to být zajímavý sledovat natáčení na živo a ještě se u toho bavit :) ()

Bounded

"Lucky Louie was taped before a live audience." A koho to sere. Chtěl mi autor na začátku každého dílu dát vědět, že je opravdu vtipný? Na tom publiku jsou ty nefunkční sitcomové "džouky" občas dost vidět, když se protagonisti odmlčí na moc dlouho. Nebudu se strefovat do záchodového a sexuálního humoru, i podle mého mají ve světě své právoplatné místo, ale šlo to určitě mnohem líp. Seriál se zvedá až v samotném závěru, ale to prostě na třináct dílů nestačí. Přehlídka unylých a stokrát provařených seriálových dějů a prázdných dialogů, která je tu a tam pocukrovaná trochou lepšího humoru. Louis C.K. dobře věděl, proč svoje zájmy soustředil do nového projektu, který jeho komické nátuře sluší mnohem víc. Docela by mě zajímalo, jestli je zdejší vysoké hodnocení způsobené třeba vtipnějším dabingem, který jsem neviděl, ale prc, neprc, tohle je až příliš šablonovité a na rok 2006 nepokrokové. Radši si dám místo toho jednu epizodu Spin City a Californication. ()

Margerie

Louise C.K. nemám ráda, přesto musím uznat, že tohle se mu povedlo. Je to vtipné, svěží a v rámci svých několika dílů také snadno zkousnutelné i pro odpůrce jeho drsného a příliš fekálního humoru, jako jsem já. ()

Diable128

Těžké ohodnotit takový seriál. Na jednu stranu je to strašná kok***na, nadruhou strau některé scénky jsou naprosto geniální. Konečně mi byla vysvětlena existence boha :D.Ten kdo však bude hledat intelektuální zábavu nebo nějaký děj, ten s tímto seriálem pohoří. Lucky Louie je optimální zábavou, pokud se vám zasekne párty a vy jí potřebujete nějak rozproudit :)) ()

departed

Tady se s ostatníma neshodnu. Jasně, mám rád vulgární mluvu, narážky na životní situace chápu, casting je vcelku sympatickej, ale jako celek mě to prostě nechytlo. Je poznat, že je to nízkorozpočťák. Je to sice takové jakože přirozené s lehce peprným humorem, ale nepůsobilo to na mě až tak "pětihvězdičkově". Možná je to hodnocení moc nízké, ale když jsem se za celých třináct dílů zasmál pořádně jen dvakrát, tak mi nepřijde, že bych tomu kvůli několika pravdivým scénám jak ze života musel nutně dát víc. Ani nevím proč to takhle rozebírám, stačilo napsat nelíbilo a hotovo. Hodnoceno: 13 dílů. ()

Knor

Tak tohle je nářez, sprostej, zvrhlej a naprosto geniální. Tenhle malinkej sitcom je narvanej drsným humorem, ale zároveň svým způsobem odkazuje na životní pravdy nezaobaleně a říká na tvrdo humornou formou, jak to mezi lidma chodí. Každej díl má tuny hlášek, trochu černýho humoru a především žádný téma tu není tabu. Vynikající ()

vieriX

O seriálu sem se dozvěděl celkem nedávno tak jsem to prubnul a stáhl si ho z netu s českým dabingem. A musím říct, že to byl totální nářez který jsem nečekal ani v nejdivočejších snech. Naprosto kultovní hlášky a nějaký slovník dobrých mravů se tam ale vůbec neřeší. Postavy jsou každá jiná a naprosto originální. Jen je škoda že má seriál jen 13 dílů. Pro mě jeden z nejvtipnějších seriálů za posledních 10-15 let a to jsem jich už viděl hodně. ()

Hanz924

sitcom u kterého se člověk chláme od začátku až do konce :-) fakt nářez, jen škoda že nemá více dílů... ()

pekas

Pár hlášek z tohoto seriálu bych neváhal označit za kultovní. Asi jsem taky jenom hovado. Je fakt, že některé díly nejsou tak silné, ale i tak je to vysoký nadprůměr. 95% ()

Avarga

Hned po milém Jmenuji se Earl, který si mě získal hned první sérií mi přirostl těžce k srdci tenhle neuvěřitelně záchodový seriál. Bože, jak já se zasmál :-) ()

anyonecek

Bezpochyby nejsprostější seriál, který jsem kdy viděl a o to je to zábavnější. Totálně absurdní momenty, do kterých se tak nějak ve svém životě i chcete dostat (alespoň já), abyste vypadli z té nudné denní rutiny a opakování stálého denního koloběhu. Dialogy jsou jednoduché a vše zde tvoří perfektní režie a skvělé herecké výkony + spousta sprostých slov, která prostě vylíčí danou situaci lépe než 1000 slov. Jediná škoda je, že je jen 13 dílů, protože takový seriál se netočí každý den. Upřímně jsem se pobavil. ()

Mr.nachos

Škoda, že takovéhle seriály končí předčasně a kdejaká volovina pokračuje i po x-sériích. Že to má peprný slovník? No a co? Je to škoda, hodně mě to bavilo. Nemusí se u toho moc přemýšlet a smích zaručen. ()