Lucky Louie (TV seriál)

Lucky Louie

Komedie

USA, 2006–2007, 5 h 25 min (Minutáž: 20–31 min)

Místy geniální, místy trapný a místy také zbytečně sprostý. Nechápu, jak tohle vůbec mohlo vzniknout a jet v nějakém hlavním vysílacím čase na HBO. Teda. Pouhých 13 dílů to vlastně vysvětluje. Co ale nemohou tvůrcům upřít ani největší mravokárci je, že skoro vše v seriálu je hodně pravdivé (ač zabalené do tak sprostého a drzého pozlátka).(10.10.2016)

Zaráža ma, že komik Louieho formátu, ktorému v stand-upoch ide vymýšľanie a rozprávanie vtipných situácií bezchybne, nedokázal svoj um plnohodnotne previesť do seriálovej podoby. Má to geniálne momenty, ktoré dali mojej bránici zabrať, ale tie sú veľmi zriedkavé a človek sa väčšinou dozvedá len z extrémne rušivého štúdiového smiechu, že sa stalo niečo "vtipné". Zrušili to z pochopiteľných dôvodov. (5/10)(13.10.2012)

On je to vlastně jen takový obyčejný sitcom s pár nečekanými proměnými. X - v hlavní roli je Louis C.K., snad nejpopulárnější stand-up komik současnosti (pár vtipů je přímo přebráno z jeho vystoupení). Y - je to HBO produkce, takže se pro "fuck", "shit" či "jerking off" nejde daleko. Z - odkazuje se tu do minulosti, kdy se točilo na více kamer současně, před živým publikem a ústřední hrdina nebyl žádný architekt či vědátor, ale obyčejný dělňas z lidu (pamatujete Ala Bundyho?). Jako předkrm pro Louisův novější seriál Louie je toto vynikající volba. Jdu na hlavní chod. 70 %(10.9.2012)

"Because god's dead and we're alone." Tohle je zlatý důl na hlášky a nejvíc vtipné scény. Zapněte jakýkoliv díl... klikněte kamkoliv a počkáte-li max. dvě minuty... BUM.... super gag. Btw. tam hraje Emma Stone - neměla jsem ani tucha a bylo to moc milé překvapení. "But my dick is too aware that your pussy is a chamber of financial ruin." ................... "Well, fireworks are merely an abstract expression of those guys (finding father guys) shooting their loads all over each others' faces." ................... "She's a teenager. She's not a person." ................ "I'm not an alcoholic. I'm just the fucking asshole." ......................... "With all these cunts, I mean, they had to come from somewhere. Where did they come from? - I guess they all come from ona big giant cunt. - Yeah and that's God."(12.2.2015)

Chápu, proč tomuhle prostě nepřiklepli druhou sérii ani ti nejodvážnější z odvážných, stanice HBO. Takhle bezskrupulózní masakr, kde sice prso neuvidíte ani z dálky, zato tam ale svobodně bimbají bimbasové, se jen tak nevidí. Louie je sympaťák a jeho dcera nejdokonalejší spratek v historii televize. Bohužel smažme dvě až tří bombastický scény na díl a dostaneme jen křečovitou vatu, která volí cestu divnosti na úkor zábavy. Škoda, potenciál to má neskutečný.(21.9.2014)

• - Přes vysokou sledovanost byl seriál po první sérii ukončen kvůli příliš vulgárnímu obsahu. (boul)

• - Louis C.K. po škole pracoval jako automechanik, stejně jako jeho postava v seriálu. (boul)

• - V pilotním díle je radiátor ústředního topení v kuchyni odlišný od radiátoru zobrazeného v následujících dílech. (DenisK)