Reklama

Reklama

Epizody(13)

Sitcomy tvoří páteř každého komerčního televizního vysílání, ale takový, jako je tento, jste ještě neviděli. Komediálním seriálem Lucky Louie dobyla HBO nové území. Je svěží, zábavný, opravdu dospělácký a vypráví o mladém páru, který se pere s problémy v manželství i rodičovství.
Držitel ceny Emmy Louis C.K. hraje Louie, který pracuje na zkrácený úvazek jako mechanik, ale většinu času tráví doma a stará se o čtyřletou dcerku Lucy. Skutečnou živitelkou rodiny je jeho žena Kim, která pracuje na plný úvazek jako ošetřovatelka. Toto netradiční uspořádání může být občas ožehavé, ale manželé je vždycky ustojí, protože se pořád milují - a také nemají na vybranou.
Nejlepšími přáteli Louie a Kim jsou manželé Mike a Tina, kteří vedou záviděníhodný prostý život s kupou dětí ze současného i předchozích manželství. Naproti bydlí afro-americký pár Walter a Ellen s dcerou Lisou, s nimiž se Louie snaží pěstovat přátelské vztahy. A dále v domě žije i Kimin excentrický bratr Jerry s utajovanou minulostí, který si vydělává na živobytí pochybným způsobem.
Seriál, který je prvním sitcomem HBO realizovaným vícekamerovým systémem, se natáčel před živým publikem. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (278)

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

Zrcadlo nastavené společnosti tentokrát bez deformací, jen s mírnou nadsázkou. Nevím, zda nejhorší, nebo nejlepší je, že některé díly vůbec nejsou k smíchu. Třeba taková svobodná výchova dítěte - bez pravidel a mantinelů - ano, je to komické, ale ve svém důsledku právě smutné - pouštěl bych povinně všem rodičům, aby viděli, co je to zasraný spratek. V každém díle jsem si ale našel perly, u nichž hrozil zástava srdce z nekontrolovatelného výbuchu smíchu. ()

korbitch22 

všechny recenze uživatele

Absolutní masakr, čistá realita.Louis C.K. ví, jak to v životě chodí a nemá potřebu sobě nebo divákovi lhát.Asi nejúpřímější a zároveň nejdrsnější komediální seriál všech dob.Jen přemejšlim, jestli je to dobré, nebo děsivé, jelikož co díl, to něco ze života nás obyčejných lidí....."ó, to je ale krásnej vobrázek, ty budeš malířka....žádná malířka z ní kurva nebude!Tady máš kytku ty píííčo.Miluju tohodle borce.100%. ()

Reklama

boshke 

všechny recenze uživatele

Veliké překvapení, že Lucky Louie je takhle vysoko. Není špatný, ale ve spoustě ohledech zcela tuctový. Nějaké vtípky dobré, nějaké výtečné, nějaké trapné, nějaké přízemní až primitivní, nějaké až nechutné. Potěšila Pamela Adlon aka Marcy z Californication a Louis C.K., další postavy a herci už takové výhry do loterie nejsou. Těch třináct dílů bylo poměrně příjemných, ale na další série bych(om) se tak jako tak nekoukal(i)... 70% ()

spitr 

všechny recenze uživatele

Skvělé, Louis CK je génius pro rozpoutání velmi originální show, která se vám dostane pod nehty a zasviní vám je opravdu příjemným, i když brutálním humorem. HBO jsou blázni, že nepokračovaly v natáčení. Konečně tu byl realistický pohled na svět. A teď už vím, jak reagovat, když vám někdo nepoděkuje za růže… ()

StanislachKo 

všechny recenze uživatele

Drvivá väčšina súčasných sitcomov ostáva verná pravidlám súvisiacich s "postseriálovou reformou". A teda z natrieskaných step by step, alf, či full house sa upustilo od situovania príbehov do RODINY a základom sa stali tzv. "antirodinné" priestory. Myslím, že tento prerod spôsobili Priatelia, ale môžem sa mýliť. Každopádne v dnešných sitcomoch - takmer doradu - rodina figuruje negatívne, často je hlavnými hrdinami zosmiešňovaná a tým pádom nám divákom nesympatická (nebudem uvádzať príklady, každému napadne rovno minimálne 5). Vôbec tento vývoj neodsudzujem, ale vždy špeciálne sympatizujem s experimentmi a výnimkami. Louis s rodinou má ďaleko od idilistického vykreslenia spokojnej americkej rodiny, ale napriek ostrému humoru, ktorý si teda rozhodne neberie servítky, pôsobí veľmi veľmi pozitívne, a ak si môžem dovoliť trochu preháňať - takmer až oslavne! ()

Galerie (58)

Zajímavosti (7)

  • V pilotním díle je radiátor ústředního topení v kuchyni odlišný od radiátoru zobrazeného v následujících dílech. (DenisK)
  • Na hodinách v kuchyni je zpravidla čtvrt na sedm, a to bez ohledu na to, kolik času ze scénky již uběhlo. (DenisK)
  • Keď sa Louie (Louis C.K.) v siedmej epizóde seriálu dostáva do bytu cez okno, Lucy (Kelly Gould) uteká do komory so zmrzlinou v ruke. Keď ju Louie zachytí, zmrzlina je už položená no stole. (Gerdomila)

Reklama

Reklama