Lucky Louie (TV seriál)

Lucky Louie

Komedie

USA, 2006–2007, 5 h 25 min (Minutáž: 20–31 min)

tak trochu hovado Louis C.K. v roli regulérního hovada Louieho, který vede naprosto všední a nezajímavý život (práce, jídlo, pivo a manželské či výchovné problémy), ale bere to s maximálně ironickým nadhledem, a právě proto je tento sitcom tak skvěle upřímně a přirozeně vtipný.. P.S.: pokud si úplně netykáte se slovem "píča" (btw dabing je super), budete mít u Lucky Louieho, vzhledem k jeho častému výskytu, možná trochu problém :)(4.12.2013)

Lucky Louie je typický dnešní Al Bunda alias ženatý se závazky. Narozdíl od 80. let minulého století se takový chlap žení později, má manželku vzdělanější, výdělečně úspěšnější a pracovitější a navíc poučenou o zdravém způsobu života, ale vše ostatní včetně drzých dětí má nachlup stejné. Tyto dva seriály ve vší kráse ukazují, jak se v partnerském životě skloubí v jeden rozporuplný vztah připoutanost a otrávenost až nesnášenlivost. Lidé dlouho žijící spolu vždy připomínají dikobrazy z bajky Arthura Schopenhauera o nástrahách blízkosti: „Skupina dikobrazů se potuluje chladným zimním dnem. Aby nezmrzla, seskupují se zvířata blíž k sobě. Avšak jakmile jsou dostatečně blízko, aby se mohla přitulit, začínají se navzájem píchat bodlinami. Rozprchnou se, aby unikla bolesti, tím ale přicházejí o výhody blízkosti a znovu se začnou třást chladem. Dikobrazi se tedy opět seskupují a celý cyklus se opakuje, jak se snaží najít pohodlnou vzdálenost, kompromis mezi bolestivým propletencem a zmrznutím.“ ___ Některé scény tohoto seriálu jsou nad hranicí filosofické, psychologické a sociologické geniality.(27.8.2013)

Zrcadlo nastavené společnosti tentokrát bez deformací, jen s mírnou nadsázkou. Nevím, zda nejhorší, nebo nejlepší je, že některé díly vůbec nejsou k smíchu. Třeba taková svobodná výchova dítěte - bez pravidel a mantinelů - ano, je to komické, ale ve svém důsledku právě smutné - pouštěl bych povinně všem rodičům, aby viděli, co je to zasraný spratek. V každém díle jsem si ale našel perly, u nichž hrozil zástava srdce z nekontrolovatelného výbuchu smíchu.(31.5.2020)

Louis C.K. je neskutečný komediální talent, s obrovským přehledem a kapacitou IQ. Jeho hořký, až úsměvný pohled na svět s sebou přináší neuvěřitelné situace, které ale naprosto přesně vychází ze životních zkušeností. Tohle nevymyslíte, tohle musíte zažít. Jeden z nejlepších sitcomů v dějinách komedie, který je zároveň sociální sondou.(3.2.2017)

Louis C.K. je dokonalej lůzr, co má starostlivou manželku Pamelu Adlon, která mu občas plní jeho všetečný sexuální choutky, když ne dá hoňku. A když jeho kamarád Jim Norton začne kulit očima a házet píčama, nemá to chybu. Velmi příjemné překvapení, které bohužel trpí nevyrovnaností, kdy některé díly jsou naprosto bombastické a některé "pouze mírně nadprůměrné". To je jediný důvod, proč nedám pět hvězd.(8.4.2012)

• - Přes vysokou sledovanost byl seriál po první sérii ukončen kvůli příliš vulgárnímu obsahu. (boul)

• - Keď sa Louie (Louis C.K.) v siedmej epizóde seriálu dostáva do bytu cez okno, Lucy (Kelly Gould) uteká do komory so zmrzlinou v ruke. Keď ju Louie zachytí, zmrzlina je už položená no stole. (Gerdomila)

• - Na hodinách v kuchyni je zpravidla čtvrt na sedm, a to bez ohledu na to, kolik času ze scénky již uběhlo. (DenisK)