Epizody(13)

Sitcomy tvoří páteř každého komerčního televizního vysílání, ale takový, jako je tento, jste ještě neviděli. Komediálním seriálem Lucky Louie dobyla HBO nové území. Je svěží, zábavný, opravdu dospělácký a vypráví o mladém páru, který se pere s problémy v manželství i rodičovství.
Držitel ceny Emmy Louis C.K. hraje Louie, který pracuje na zkrácený úvazek jako mechanik, ale většinu času tráví doma a stará se o čtyřletou dcerku Lucy. Skutečnou živitelkou rodiny je jeho žena Kim, která pracuje na plný úvazek jako ošetřovatelka. Toto netradiční uspořádání může být občas ožehavé, ale manželé je vždycky ustojí, protože se pořád milují - a také nemají na vybranou.
Nejlepšími přáteli Louie a Kim jsou manželé Mike a Tina, kteří vedou záviděníhodný prostý život s kupou dětí ze současného i předchozích manželství. Naproti bydlí afro-americký pár Walter a Ellen s dcerou Lisou, s nimiž se Louie snaží pěstovat přátelské vztahy. A dále v domě žije i Kimin excentrický bratr Jerry s utajovanou minulostí, který si vydělává na živobytí pochybným způsobem.
Seriál, který je prvním sitcomem HBO realizovaným vícekamerovým systémem, se natáčel před živým publikem. (oficiální text distributora)

B!shop

Narez tezkyho kalibru. Jednoducha, stokrat omleta vychozi situace, rodinka - fotrik, manzelka, dcerka a jejich prihody na tema prace, kamosi, sousedi. Proste takova jedna obycejna rodinka. Az na to, ze Louis je hyper dobytkar, jeho kamosi jeste vetsi prasata a jeho manzelka za nim moc nezaostava. Vetsinu dilu tak vyplnujou ultra sprosty forky a hlasky a celkove cernej humor, kde neni problem bavit se o strkani prstu do prdele, nadavat diteti atd. Proste co hlaska, to perla a takhle nabouchanejch je vsech bohuzel jen 13 dilu. Herci jsou paradni, ze se serial natacel jen v kulisach pred zivym publikem neni moc poznat, takze maximalni spokojenost. ()

Malarkey

Asi jsem spíš na klasický podsaditý sitcomy, kde hlavní důraz je kladen na mládí. Přátelé, Himym a tak podobně. Lucky Louie totiž začíná s jedním dítětem na krku, s počáteční manželskou krizí, s chlapy, co sedí na lavičce s lahváčem a s černochy, kteří vyplňují mezeru rasismu. K takovému stádiu jsem asi ještě nedorostl. Zatím. Určitě tenhle seriál má ale hromadu nápadů a vůbec mi nevadí způsob humoru, kterej je spíš chlapskýho ražení, než jakéhokoliv jinýho. V rámci sitcomů pro mě ale průměr. ()

Kulmon

Louis C.K. je dokonalej lůzr, co má starostlivou manželku Pamelu Adlon, která mu občas plní jeho všetečný sexuální choutky, když ne dá hoňku. A když jeho kamarád Jim Norton začne kulit očima a házet píčama, nemá to chybu. Velmi příjemné překvapení, které bohužel trpí nevyrovnaností, kdy některé díly jsou naprosto bombastické a některé "pouze mírně nadprůměrné". To je jediný důvod, proč nedám pět hvězd. ()

H34D

Očividně nízkorozpočtové, neambiciózní, ovšem také na nic si nehrající, sympatické a skrz naskrz přirozené dílko. Louie je typický looser středního věku s naprosto nezajímavým, všedním až "ubohým" životem. V obyčejných situacích však nachází zábavnou absurditu a životní upřímnost, kterou když okoření drsnými vulgaritami, dokáže pobavit své publikum. Některé scénky jsou záměrně přepálené po vzoru britského humoru, podobné vedlejší postavy působí lehce "mimoňsky", aby s cynickým Louiem výrazněji kontrastovaly. Rušivé jsou v několika místech drsné sexuální narážky, které se možná až příliš urputně snaží být nekonvenční a mazat veškerá tabu. 7/10 ()

Jara.Cimrman.jr

Není nad to, když se člověk od mládí připravuje na cestu životem a vytváří si vývojové diagramy, aby měl připravenou únikovou cestu při jakémkoli zásahu vyšší vůle. Louie je trošku jiný. Mládí prohulil a životem si masturbuje bez jakýchkoli ambicí, pro což mám samozřejmě velké pochopení, ale od sitcomu chtěl, aby fóry nebyly pouze jednotvárně fuckoidní. ()

• V 8. díle, kdy si Louie (Louis C.K.) prohlíží album a vstupuje do šatny, aby mohl masturbovat, visí na dveřích růžová bunda. Když však poté přichází Shannon a Kim (Pamela Adlon) klepe na dveře od šatny, visí na nich bunda modrá. (ČSFD)
  • První sitcom HBO nahrávaný před živým publikem. (D3VIL)
  • Louis C.K. po škole pracoval jako automechanik, stejně jako jeho postava v seriálu. (boul)