Veľmi pekný a miestami až mimoriadne dojemný film. Nejakú chvíľu zvažujem či Majestic hodnotiť štyrmi alebo piatimi hviezdami. Mozog mi vraví, že sa predsa nejednalo o nič extra geniálneho, ale srdce, že som sa po celých dlhých 152 minút skvelo bavil. Hrejivé, príjemné, vyjadrujem plnú spokojnosť!(17.7.2014)

Moc pěkný snímek, který je poctou snímkům Franka Capry. Nejedná se o žádnou nášlápnutou Carryovskou komedii, ale je tam od všeho něco. Špetka komedie, dramatu i romance. A stejně jako ve snímcích Franka Capry, i zde je všechno možné. Třeba se na chvilku stát někým jiným ...(7.2.2003)

Simply love it. Srdcervoucí mravně pojatý snímek s bezkonkurenčním Jimem Carreym v hlavní roli. Frank Darabont není jistota kvality, ale jednou za pár let mu všecko klapne a dokáže natočit skvělé drama, které pobaví a dojme zároveň. The Majestic je právě tento skvostný případ. Ačkoli některé struktury příběhu působí až směšně uměle nebo až moc nepravděpodobně, jako celek to naopak působí velmi dobře a dává najevo, že bez tak absurních situací by ten emocionální zážitek nebyl takový...100%(8.10.2014)

Scénář: Michael Sloane .. The Majestic, mé jméno je The Majestic. Jsem maloměstské kino a budu Vám vyprávět příběh, který se stal součástí mého života. Příběh o tom, jak Vám nehoda může krátkodobě změnit celý Váš pohled na svět a ukázat také něco jiného než jen Váš soukromí, nudný, osobní a každodenní stereotyp. ..tak, ani Darabont není geniální. Tedy spíše trochu je, režijně ani zde nezaostává, ale měl by zůstat u filmování knižních předloh od Kinga respektive vlastních scénářů.. tento scénář je totiž dost průhledný a tudíž předvídatelný. Kombinuje toho možná až moc, bolest v rodinách, ztracení syna ve válce, trpký život v městečku padesátých let, pronásledování a strach z komunistů, sílu a fascinaci z pohyblivých obrázků a chrámů k tomu stavěných.. Navíc si snímek sám několikrát podkopne nohy svoji přehnanou sladkostí, nelogičností a tudíž příšernou nevěrohodností, kterou mám někdy rád, ale jen do určité míry.. Být to svižnější a o takových 20-30 minut kratší, určitě by to působilo lépe. K neoddiskutovatelným kladům ovšem patří herecké výkony v jejichž čele vede Jim Carrey a poctivá atmosféra, která mi hodně připomínala kombinaci filmů Městečko Pleasantville a Truman Show. Jenže po skvostech, jaké Frank Darabont natočil, je tohle určitě zklamání.. 70%.(7.5.2005)

50. roky, malomestská Amerike, good guys, bad guys, pekné dievča, ON, kino, maják, láska... Pre niekoho patetické klišé, ale ja som sa asi nikdy z klišé netešil tak ako tu - ten bozk na záver, či záverečný prejav - dokonalé! Darabontova réžia je božsky presná, vytvára atmosféru nielen oných rokov, ale aj samotných filmov z toho obdobia. Krásne panoramatické zábery, idealizované postavy (i keď je niekto zlý, zlepší sa), úžasní herci (Jim Carrey!!!) a vrcholom je jeden z mojich najobľúbenejších soundtrackov (boogie!). Ak tu niekto povedal, že tento film je dokonalý, mal pravdu, je to dokonalý film, avšak ide o to, či pristúpite na jeho pravidlá (klišé, 50. roky ...). Ja som pristúpil a som očarený.(3.3.2006)

• - Luke byl ve válce v 101. letecké divizi. Lukův dopis pro Adele čte Matt Damon, který hrál vojáka z té samé jednotky v filmu Zachraňte vojína Ryana. (Elisebah)

• - Herecké jméno Jima Carreyho, Appleton, je také jméno města ve Wisconsinu, kde se narodil senátor Joseph McCarthy (během studené války se v americké politice stal hlavním reprezentantem amerického antikomunismu). (MovieFan55)

• - Celé jméno Luka Trimbleho (Matt Damon) je Albert Lucas "Luke" Trimble. (MovieFan55)