Chicagský policajt Nico Toscani (Steven Seagal) je na stopě něčeho velkého. Podezřelí, zadržení při policejním protidrogovém zátahu, jsou propuštěni a Nico sám musí odevzdat policejní odznak. Možná, že ho postavili mimo službu – v akci mu ale zabránit nemohou. Pro Stevena Seagala je Nico senzačním filmovým debutem, který ho katapultoval přímo mezi největší akční hvězdy a vyslal ho po stopách bývalých agentů CIA, kteří pašují drogy... a plánují politický atentát. Jak se Nico a jeho partnerka Jax (Pam Grier) blíží k psychopatickému gangsterskému bossovi (Henry Silva), rozpoutává režisér Andrew Davis (Uprchlík) nad celým Chicagem doslova akční smršť... (Magic Box)

Mik_e

Myslím, že skoro všichni akční herci Stývnovi tenhle debut museli závidět. První film, hlavní role, a hned takřka áčková kvalita. Tu ostatně trumfnul už jen jednou, se stejným režisérem, o dva roky později, když společně natočili Přepadení v Pacifiku. Drsný a stylový film, jakým doba sklonku osmdesátých let přála, si mě získal nejen poměrně dobrou zápletkou, ale i osobností hlavního hrdiny. ()

rublik05

Lepší start kariéry si Steven Seagal ani nemohl přát. Perfektní akční béčko, plné přestřelek a soubojů, které jsou výborně provedené a natočené. Film má poměrně slušný příběh, když si odmyslím pár pitomostí, tak i docela smysluplný, herci jsou v pohodě, mimo Seagala mě zaujala sympatická Pam Grier či záporák Henry Silva. Musím uznat, že Nico je nesmírně povedený start Seagalovy kariéry, solidně natočené béčko, jehož největší chybou je nepříliš povedený závěr a také několik logických mezer. Nicméně jinak slušně odvedená práce. 7/10. ()

Likan7

Velký ňůdo, který je zajímavý jen tim, že tu debutoval Seagal. A podle mě se ani nejedená o nějak zdařilý debut, nebo alespoň průměrný. Od začátku mi to bylo šuma fuk a to se do konce nezměnilo. ()

Ceberus

Celkem průměrný tradiční osmdesátkový Seagal s několika klasickými bitkami (nejvíc utkvěla ta v Indově obchůdku) na dvě a půl hvězdy. Říkal jsem si, že mi ta Nicova přítelkyně připadá nějaká známá, no a ona je to ještě neokoukaná Sharon Stone. ()

Nix

Prvotina. Je to taková krimi s akcí, takže na takový žánr se tu objevuje celkem dost fightů a ukazuje svou Aikido smrtící techniku, kdyby náhodou někdo nevěděl, co je zač. Tak jak se tady odprezentoval, tak jede svou kariérou v dalších filmech, pokud se tohle nelíbí, asi vás nic nepřekvapí. Ale pokud tenhle film obstojí, určitě si ten menší maratonek jeho povedených filmů dejte, neprohloupíte. ()

Psycho.R

Dlouho předtím, než se zjistilo, jaký je Seagal hovado vznikl Nico a udělal z něj star. Víc, než zákon je jedna z jeho topovek, ale Přepadení mám pořád radši. ()

Galliano

Debut nebol až taký špatný. New York, heroínová mafia, žoldáci z Vietnamu, bojové umenia, nahánačky, prestrelky atd. Lenže všetci vieme, že jeho dalšie filmy sú len velmi slabými odvarmi. ()

IronRocky

Tento první Seagalův film patří mezi jeho nejlepší filmy. Seagal zde předvádí dobrý herecký výkon, ale hlavně skvělé bojové scény, které jsou dobře natočeny. Seagal byl prostě mistrem tohohle bojového stylu a v tomhle filmu to ukazuje. A role drsných policajtů fakt Seagalovi sedí. ()

Rodin

Viděl jsem až po Hard to Kill, což je zřejmě jediný poměrně slušně vydařený Seagalův film. Nico ovšem není tento případ. Od počátku až do konce jsem se při sledování VHSky počátkem devadesátých let nudil a od té doby jsem neměl odvahu ani potřebu dát si repete. ()

zipacna

Nevím, čím to bylo, ale jednou z věcí který mi kazila film byl český dabing, který byl docela starý a nebyl dvakrát dobrý. Jinak tenhle film jsem viděl před mnoha mnoha lety, a už jsem si ho ani trochu nepamatoval. Takže když teď srovnávám se současnou tvorbou Stevena Seagala, tak až na to, že tady byl ještě štíhlý jako proutek, se toho moc nezměnilo. Dokonce jsem před pár dny viděl jeden z posledních jeho filmů (The Keeper), a ten se mi líbil o mnoooho více. ()

Knor

První Seagalovka, která určila pravidla hry dalších jeho následujících filmů, které jsou si velmi podobné. Stevena mám rád, je to pravej drsňák, který se s tím prostě nesere. Role mstitelů jsou pro něj stvořená a pro mě je Steven prdelerozkopávající borec. ()

Shanen29

Ano,jako akční film opravdu výborné a Stevenovo umění v devadesátkách překvapivé a je pravda, že každý kdo se o bojové umění alespon částečně zajímal ,tak dostal opravdu pecku,v té době neznámého herce a k tomu vybaveného skvělým uměním Aikido.Mýslím,že za ty roky předvedl opravdu hodně ze svého umění. ()

Godhaj

,,Bojová umění a všechny ty východní nesmysly!“ První film se Seagalem jako by určil, jak budou vypadat všechny ostatní. Těžce vážný Seagal jako sicilián Nico neváhá s naštvaným výrazem mlátit každého, kdo se mu připlete do cesty. Jeho výraz se přitom téměř nemění, i když abych byl fér, tak se tu a tam zasměje. Nepřátelé nabíhají na hrdinského Nica vždy po jednom, více by jich asi nezvládl, ale to je nešvar asi všech filmů. Dějová linka byla na můj vkus a na to, že jde žánrově o mlátičku, dost komplikovaná. Dlouho jsem nechápal motivy hlavních záporáků, a když mi to bylo před koncem podáno po lopatě, stejně mi nedošlo, proč to řeší tak složitě. Český dabing zněl sice dobře, ale překlad byl naprosto zoufalý. Jednotlivé proslovy postav znějí jako ta nejvýplňovitější vata z céčkových Asylum filmů. Příjemně na mě působila mladičká Sharon Stone, která ale bohužel nedostala více prostoru než jako ufňukaná loajální Nicova žena. Celkově vzato je to špatná raritka, kterou má cenu shlédnout asi jen kvůli tomu, že je to první film se Seagalem. ()

Olafsson

Mladý Seagal - vysoký, štíhlý, svalnatý, rychlý, ve formě... Výborná krimi seagalovka z 80tek... Sharon je kost, i když na tom minimálním prostoru co má přehrává... Dal bych 3 hvězdy, ta jedna navíc je za nostalgii... Nico byl jeden z kultovních akčňáků mého dětství... Otec ho měl na videu a já ho viděl mnohokrát... Srdcovka... ()

Richie1

Prvni Seagalovy filmy ve mě budily nadšení. Konečně se našel drsňák, který je při řešení sporů se zločinci přímočarý, rychlý, nemilosrdný. Jeho bojovým schopnostem i scénám jsem věřil, Saegal byl skutečně mistrem a uměl to před kamerou ukázat. V jeho případě nehrozilo, že se bude v souboji s protivníkem do zblbnutí otloukat, aby pak v závěru "překvapivě" zvítězil. Seagal dával od počátku najevo svou převahu a své protivníky neúprosně a nezvratitelně drtil. Byla to nová tvář v akčních filmech a líbila se. Později se to bohužel změnilo ... Nico byl ale svěží film, zajímavou roli v něm měla i tenkrát málo známá Sharon Stoneová, později proslavená především rolí v Základním instinktu. Od zhlédnutí Nica jsem se těšil na další filmy se Seagalem a skutečně ještě několik dalších bylo povedených. ()

macetoma

To byly ty časy, kdy Seagal ještě za něco stál. Dávám 3 hvězdy. Drsný old-school akční film. Dál už to bylo (a je) jen horší. ()

Zemřel herec Henry Silva

Zemřel herec Henry Silva