Chicagský policajt Nico Toscani (Steven Seagal) je na stopě něčeho velkého. Podezřelí, zadržení při policejním protidrogovém zátahu, jsou propuštěni a Nico sám musí odevzdat policejní odznak. Možná, že ho postavili mimo službu – v akci mu ale zabránit nemohou. Pro Stevena Seagala je Nico senzačním filmovým debutem, který ho katapultoval přímo mezi největší akční hvězdy a vyslal ho po stopách bývalých agentů CIA, kteří pašují drogy... a plánují politický atentát. Jak se Nico a jeho partnerka Jax (Pam Grier) blíží k psychopatickému gangsterskému bossovi (Henry Silva), rozpoutává režisér Andrew Davis (Uprchlík) nad celým Chicagem doslova akční smršť... (Magic Box)

Jeremiah

Steven Seagal ve své nejlepší formě - teda myslím bojové. Jinak po herecké stránce slaboučké a i dějově nic moc. Takže ty dvě hvězdičky pouze za akčnost a důvěryhodnost popisu práce policie. ()

Wardan

Nástup Stevena Seagala není tak cool, jak by být měl. Dost lze v tomto filmu najít paralelu s jeho pozdějšími filmy (ale pořád ne s těmi jeho úplně moderními výblytky, proti nim je tohle veledílo). Nudný děj, nic moc akce, celkově nezajímavé. Takhle by debut asi vypadat neměl. ()

pend

Mladý Seagal, Henry Silva jako padouch je skvěle vybraný, Stoneová jenom jako vystrašená ženuška, daleko více prostoru dostala Pam Grierová. ()

boyd.

První Seagalův film, musím říct hodně dobrý začátek jeho kariery. Steven ještě hodně mladý a bez svého klasického copku, byl jsem ještě hodně malý když jsem to viděl poprvé, ale zalíbilo se mi to a Steven se stal mým oblíbeným hercem a to trvá až dodnes i když si to už za ty jeho poslední filmy nezaslouží. ()

Hapretor

Jo, jo. Film mého mládí. To ještě Seagal nedělal sumo, ale to aikido. Jeden jeho nejlepší film. Druhý je Přepadení v Pacifiku. Pak už nic. ()

helloween93

Filmový debut Stevena Seagala dopadl více než skvěle, i proto patří tenhle film mezi mé oblíbené "Seagalovky". Bohužel, takto nastavenou laťku si Seagal moc dlouho udržet nedokázal. Kultovní je hlavně Henry Silva jako Kurt Zagon a jeho sérum pravdy. ()

RedDuck

Klasická akční béčka z 80. let mám strašně rád. Seagal měl charisma, navíc svinskou CIA nemá nikdo rád:)...zázrak to však není, střihy ukazují málo z bojového umění a ty ostatní scény nic moc nenabízejí. ()

GOREGASM

Above the Law, respektive Nico nastartoval Stevovu kariéru směrem ke hvězdám a oprávněně, protože jde o přes všechna klišé solidní revenga řezanici, která jak už to v tomto žánru bývá, zcela popírá jakákoliv pravidla, která v běžném životě fungují. Ale Seagalovo charisma dělá svoje, vy mu všechny ty drsné grimasy a pózy stejně uvěříte a ještě se u toho kostilamu budete královsky bavit. Když byl Stévie ve formě byla radost se na něj koukat a tady je v top formě. 90℅ ()

Raziel_cz

Solidní thriller z doby, kdy filmy formovaly Seagala a ne Seagal filmy. Možná víc rozmáchlé, než by bylo třeba, ale ten "špinavý" styl, přehledné přestřelky a brutální rvačky žeru, i když jsou tady v menšině oproti pátrání hrdinů. Funguje to, mladý a hubený Seagal sice hraje blbě, ale sympatickou postavu, sekunduje mu krásná Pam Grier a scénář je lepší, než by od něj kdo mohl chtít. Ne moje oblíbená seagalovka, ale rozhodně film, na který se dá dívat i po letech. ()

Rathalos

Steven Seagal,myslim,ze sa stal legendou akcnych filmov svojim bojovym umenim,ktore ohurilo miliony divakov,tento i dalsie filmy,v ktorych bol este chudy boli fakt na urovni,mam ich rad,no tie nove,kde je uz tucniak stoja za prd,ale aj tak,je to frajer a tu to potvrdzuje ako nekompromisny Nico...:-) ()

MickeyStuma

Na přelomu 80. a 90. let byl v kinematografii ohromný zájem o bojové filmy a leckdo toho využil. Z nejznámějších jmen třeba Jean-Claude Van Damme. Týká se to i Stevena Seagala, který ve své době jako jediný přišel s bojovým stylem Aikido. Tvůrci ho však neposlali do ringu či pouličních zápasů, jak jinak bývalo námětově zvykem, neboť takových snímků už přeci jen bylo natočeno dost, ale rovnou z něj udělali drsného policistu nemajícího před ničím a před nikým žádné servítky. A film je to skutečně drsný. Aby ne, když se jedná o veterána Speciálních jednotek operujících ve Vietnamu. A kdo jiný, než někdo takový, může odhalit zločiny samotné CIA. Bojové scény, byť jich ještě není tolik, se staly největším přínosem filmu, což Stevenovi dopomohlo k dalšímu postupu ve filmové kariéře. Snímek kupodivu ani nijak nestárne a z nostalgického hlediska se dnes dá poukazovat na starou dobrou akční práci. Filmový debut se Stevenovi vydařil a diváci se mohli těšit na jeho další drsné snímky. ()

Kingjiri

Na Seagalovy poměry slušnej film se solidnim scénářem. Seagal je ještě relativně mladej s dobrou fyzickou kondicí, takže se na jeho aikidó dobře kouká i přesto, že ho zase tolik neni. Sem tam utrousí nějakou hlášku nebo použije svaly mimiky na obličeji, což se moc často nevidí. Pro mě milý překvapení a slušná oddychovka, kterou doporučuju na dlouhý večery, tři silnější hvězdy. ()

Ozzy2 odpad!

To má jen dva odpady?Seagal je nejhorší ze všech akčních hrdinů.Co film, to sračka.protože on neumí vůbec hrát.A ani houf brokovnic ho nezastaví.Udělá pár pohybů rukama a banda vycvičených grázlů se válí mrtvá na zemi.Zlatej JCVD. ()

Razzor_82

"Myslíte si, že jste nad zákon, ale nade mnou nejste." Začínající Seagal ve skvělé formě. Výborné bojové scény, kde předvádí své Aikido. 6/10 ()

Acrobat

Tu sa pridržiaval ázijských diét a schopného režiséra, dnes sa mu čudujem, prečo sa nepozrie do zrkadla. Števova hviezda sa zažala a podľa dementných pravidiel Hollywoodu má svoj odlesk v hynúcej sláve. Prvotina je taká dobrá akú charizmu jej dáte, a tu má Števo ešte ducha kultúr a slušnosti. ()

danny_21

Tenkrát jsem zaregistroval novou kometu. ( poprvé ještě bez pověstného culíku ) na nebi akčních filmů, která vnesla do kategorie "mlátiček" nový, svěží vánek. Kdo tenkrát věděl něco o aikidu ? Úplně jsem čuměl, jak tam ten snědý Taloš háže s borcama do leva do prava, dává páky, kroutí údama, což je vlastně všechno co se mi na téhle prvotině líbilo. O pár let později si duo Seagal / Davis spolupráci zopakovali a byl z toho jasně nejlepší Culíkářův kus. Nico jen za 50% ()

Zemřel herec Henry Silva

Zemřel herec Henry Silva