Málokdo z nás má takovou odvahu jako Christopher McCandless (Emile Hirsch). Bylo mu dvacet dva, když dostudoval vysokou školu, ale místo toho, aby zaplul do civilizačního proudu, ukázal mu vztyčený prostředník a z naivního snílka se proměnil v symbol jedné generace Američanů. Každý krok jeho cesty z města do té nejsyrovější divočiny sledoval slavný herec Sean Penn, který se tentokrát spokojil s rolí režiséra a scenáristy. (Bontonfilm)

Brain32

Film - naprostá srdcovka, ke které se váže spousty vzpomínek na určitou osobu mého života. Film, který patří zcela určitě do mé TOP 5, a už teď jsem si jistý, že tam bude mít navždy své místo. Před samotnou projekcí jsem pořádně nevěděl, do čeho jdu a nikdy času, který jsem strávil při Chrisovo cestě proti dnešnímu snobství nebudu litovat. Penn to servíruje tak dokonale s tak dokonalou hudbou od Eddieho Veddera a všechno to tak krásně Emile Hirsch prodává, až prostě člověk žasne. Je to velmi citlivé téma a věřím, že spousty lidí (mimo těch co jsou v dnešní době již zcela ztraceni) o tomto snívá. Zajímavé je, že názory na tento film jsou zcela odlišné. Spousta lidí co znám tento film ani řádně nepochopí, nepochopí, proč Chris vlastně utekl - pokládají si otázky proč proboha? Bez peněz, bez pohodlí, proč by to dělal? Proč nechtěl žít klasický život? Jezdit v krásném autě, užívat otcovo peněz? Já na tyto otázky znám odpověď. Rád bych občas něco podobného podnikl taky, ovšem nikdy se mi to nejspíše nepodaří asi jsem v této době již příliš industrializovaný. Na druhou stranu i sám Chris (Super Tramp) zjistil jednu životní a krutou pravdu ,,pravého štěstí může být dosaženo, pouze tehdy jeli sdíleno´´ a to je sakra pravda. U mě 100% PS: Ten Hirschovo výkon byl obřích rozměrů a je obrovská ostuda, že za to oscara nezískal... Sám jsem od nikoho tak mladého nikdy podobný výkon neviděl. Tleskám a vždy tleskat budu. ()

TOMASINI

Nechapu, koho muze tento film zklamat. Cely film tusite zaver a cely film si prejete at se pro tentokrat mylite. Minutu pred finale si prejete zvrat, nakonec stejne tvurcum ten zaver prominete. Film dava prostor k premysleni o nasich detech, dokud nas jeste poslouchaji. ()

TurmawenT

Úchvatný film! Při prvním shlédnutí jsem si ho zamilovala, při druhém ho ne a ne pustit z hlavy. Film, který Vás postupným sledováním naprosto pohltí. ()

FrantaMcKvak

Hrdě tvrdím - tohle je pro mě nejlepší film. Filmařům se povedlo dát na plátno velmi silný příběh tak věrným způsoben že jsem neviděl herce Emilea, viděl jsem dobrodruha, se kterým jsem se chtěl setkat - zeptat se ho na jeho názory, a přidat se k němu. A vlastně celý film s úžasnými vedlejšími herci a především opravdu skvělým soundtrackem který bych mohl poslouchat pořád dokola, ikdyž společnost ukazuje dost negativně až znechuceně nechá nakonec v člověku pocit velmi dobrý. Když jsem se dokoukal tak jsem byl vlastně od základů změněný a to když se povede někomu filmem tak myslím že je to nevídané. ()

pietrovsky

Krásny príbeh o slobode a nezávislosti. Ostať sám sebou a veriť v svoje hodnoty, to bolo Chrisovo motto. Sean Penn nám to krásne vyrozprával. A tá hudba...tá hudba... ()

J.Bonnie

Věděla jsem do čeho jdu, ale závěr mi vyrazil dech. Naprosto naturalistický snímek, který na vás dopadne ještě tíživěji ve chvíli, kdy si uvědomíte, že to celé se skutečně stalo. Nádherná příroda a to celé kolem ještě znásobuje závěrečný kontrast.... asi jen tak neseberu odvahu podívat se na to znovu, ale i kdyby ne, tak to "jednou" za to rozhodně stálo. ()

Proky11

Konečne! Konečne film, ktorý vo mne prebudil skrytého dobrodruha. Námet podľa skutočných udalostí, útek mimo civilizáciu, nádherné zábery prírody, záverečná časť s penzistom a celkovo brilantne skonštruovaný prerod hlavného hrdinu nám ukazuje krajšiu časť Spojených štátov po stránke ľudskej i geografickej. Emotívny príbeh nenechá v závere ani jedno oko suché a po zhliadnutí filmu budete ešte dlho rozmýšľať nad príbehom Alexandra Supertrampa. Tlieskam hercovi Emilemu Hirschovi a režisérovi Sean Pennovi. Bravo! ()

HudsonStan

Hezký film o pozérovi s inteligencí puberťáka. Hanící konzumní společnost a zároveň parazitující na železniční dopravě a sociální pomoci. Objektivně je film dobrý, ale s hlavní postavou se opravdu nelze sžít a Pennovi bych to nevyčítal. Takové příběhy bohužel opravdu píše sám život. Zajímavé komentáře: Nathalie ()

JARDAHONDA

Film, který se stal podle skutečného příběhu .. Hlavní hrdina filmu poukzuje na nespokojenost s dnešním hektickým životem. Zahodit mobil, spálit peníze a změnit život naruby nebude zase, tak dobrá volba, jak si hlavní hrdina myslel. Poruší určitá pravidla a rovnováhu v životě, za kterou se platí. Přesto vše film ukáže divákovi určitou bezstarostnost a svobodu.. úžasný scénář a kamera si zaslouží velké uznání.. Záběry přírody jsou excelentní.. Závěrem hodnotím za 4**** ()

Dusan-Be

kde byste hledali zbraň proti materialistické plastikové společnosti, která vás jako špinavá děvka svírá kolem krku? každému, kdo se aspoň jednou jednou v životě zasnil nad tím, jaké by to bylo žít mimo civilizaci, bez stresu, bez značek a bez přetvářky, se tenhle film bude líbit. pokud se líbit nebude, už vás mají ()

billcarson

Poselství je jasné, kdo je ale v dnešní době ochoten vystoupit z rozjetého vlaku nalinkovaného života a ignorovat civilizaci. Peanovi to jde velice dobře i jako režisérovi. Vedder jasná jednička. I já bych se někdy chtěl stát Supertrampem, ale nemám na to odvahu, bohužel nebo bohudík? Film Vás opravdu donutí se zastavit, přemýšlet a říct si Proč. Každopádně silný dojem přetrvává i s odstupem času. Kdo hledá dobrou knihu Krakauera vřele doporučuji. ()

Trepak

Mestský pandrlák skončí školu, vykašle sa na rodinu a vyberie sa na skusy do sveta. Rád číta knihy a pravdepodobne mu z toho mrdlo v hlave. Jeho trápenie skončí jedovatá rastlinka - vďaka jej za to. ()

Ornella

U filmů většinou nebrečím, ale u tohoto se mi to povedlo celkem třikrát. A co hůř - po shlédnutí jsem měla chuť vzít krosnu a vyrazit. Hluboce emocionální kousek s dobrým obsazením ve vedlejších rolích (Hal Holbrook či Catherine Keener), snad jen rychle ukončen. Člověk se nesmí nechat odradit vleklými scénami v jednotlivých kapitolách, protože ho to nakonec strhne tak, že si ještě za pár týdnů vzpomene na "toho chlápka, co se rozhodl jít za absolutní svobodou". ()

Zofan

Na můj vkus příliš roztříštěné a hlavně hodně rozvláčné. Očekával jsem aspoň, že zdlouhavostí vynikne ta samota a vystrašenost během pobytu v kouzelném autobusu, ale nějak nic. Přesto je to silné téma, které člověka jen tak nepustí. Pro ty, kdo to ještě neviděli, předem silně doporučuji ověřit si, že mám dobře přeložené titulky. Já měl smůlu (překlad od esoon) a film tím hrozně moc utrpěl. ()

Cyly84

Nuda, nuda a ešte raz NUDA! Ani nieje čo viac dodať. Snáď len, že hlavného hrdinu by som preplesla hneď po pár úvodných scénach. ()

Alesss

Nedá mi to a musím (výjimečně) přicvaknout delší komentář: Film jsem sledoval se svou paní. Ta - coby intelektuálka, sledující většinou klub náročného diváka na ČT2, coby žena a zodpovědná matka - usnula po 20 minutách a v probudila se 5 minut před koncem s monologem že "film o nezodpovědném, sobeckém a infantilním magorovi, který se rozhodl spáchat sebevraždu na Aljašce" nebylo třeba natočit, natož pak sledovat... Já - coby nezodpovědný, sobecký a infantilní magor, který občas leze někam nahoru bez jištění, skáče někam dolů, aniž tuší, jestli ta díra má dno, když mu rupne v bedně, tak vyrazí na opačný konec světa s mizernou výbavou a pak se diví... tak tedy já jsem ty 2,5 hodiny sledoval s otevřenou hubou a říkal jsem si něco jako Ty-yvooole...". A v tom vidím ten zásadní průser - Ti zodpovědní a racionální intelektuálové (bohužel většinou ženy a dívky - viz. nejkritičtější komentáře na csfd) odmítají příběh, tj. i celý film. Naopak my - nezodpovědní snílci a infantilní magoři - jsme ho prožili a záviděli Supertrampovi, že si ten zasr.... život zařídil tak, jak sám chtěl. Sice blbě, ale tak jak chtěl... no a samosebou víme, že to je totální hovadina, ale stálo by za to, že?... Je to vše tak nějak víc o vnímání světa a ne o filmu. . A proto tvrdím: nejenže jsem nezodpovědnej magor s dušičkou dobrodruha, ale taky tvrdím, že - Penn tento příběh Chrise McCandlesse zpracoval filmařsky dokonale. Muzika výborná, scénář ala převyprávění Jona Krakauera - věrné, Hirsch vynikající, kamera úžasná... Opakuju - tento film může otrávit jen zodpovědné intelektuálky, které nezajímá film, ale registrujou jen trapnej příběh trapného a egoistického hitchhakera. Takže za 100%. Jinak to nejde. ()

Citronnek

Pro mě osobně asi největší film všech dob .. Pokud Všichni na Světě propadnou tomu povrchnímu a krátkozrakému závanu peněz, vždy tu bude aspoň jeden živoucí důkaz, že hnaní se za penězi není všechno .. // .. Výjimečný film .. // .. ()

eli.s

Těžko popsat pocity, které z filmu mám, několika prostými slovy. Protože se mohu snažit sebevíc, ale nikdy nevystihnu ani z poloviny tu sílu příběhu, obdivuhodnost a zároveň mocnost přírody, které se Seanu Pennovi povedly dovést takřka k dokonalosti. Výborná kamera, excelující Emile Hirsch, skvělý hudební doprovod v podání Eddieho Veddera a strhující příběh o obrovské touze vzdálit se pokrytectví a paradoxu celé společnosti. ()

Zemřel herec Hal Holbrook

Zemřel herec Hal Holbrook