Málokdo z nás má takovou odvahu jako Christopher McCandless (Emile Hirsch). Bylo mu dvacet dva, když dostudoval vysokou školu, ale místo toho, aby zaplul do civilizačního proudu, ukázal mu vztyčený prostředník a z naivního snílka se proměnil v symbol jedné generace Američanů. Každý krok jeho cesty z města do té nejsyrovější divočiny sledoval slavný herec Sean Penn, který se tentokrát spokojil s rolí režiséra a scenáristy. (Bontonfilm)

milunech

Nemám prostě slov...tolik pocitů a citů. Opravdu nemá cenu psát, o čem film je..tento film si musí každý prožít. ;) ()

afrikovsky

Zamyšlení nad tím jestli jde utéct z dnešního světa zpátky do přírody...film u, kterého přemyšlíte co by jste asi udělali vy a kám vlastně míří Váš život. ()

DaagCZ

Každý milovník přírody, film jistě ocení. Zvláště pokud je skeptický vůči fungování současné společnosti a tím se dokáže vžít do hlavního hrdiny. Díky skutečné události podle které byl film natočen, má velikou hloubku a dokáže být dosti motivující. Hudba, která ve filmu hraje přesně pasuje na "trampský" život. Pokud máte rádi filmy s "myšlenkou" doporučuji Vám ho vidět... ()

Anubiska

Seana Penna mám velmi ráda. Je to skvělý herec a je to i dobrý režisér. Útěk do divočiny se mu opravdu vydařil,chvíli jsem si sice musela zvykat na mně ne příliš sympatického Hirsche,ale je to talentovaný kluk,zahrál velmi dobře,a také podoba se skutečným McCandlessem je značná,takže uznávám,že byl dobrou volbou. Zpěv Eddieho Veddera nádherně dokresluje atmosféru. Za jiných okolností,v jiných rukou z toho mohla být citová ždímačka,ale Pennovi se podařilo zachovat hloubku předlohy,nesklouzl do přehnaného sentimentu,i když slzám se člověk neubrání. Jeden z nejlepších filmů,jeden z mé topky. ()

Evikju

Nechtěla jsem se dívat na tento film, nechtěla jsem o něm ani slyšet, nechtěla jsem nic. A teď? Patří mezi TOP filmy. Proč? Protože i já bych si přála mít tu odvahu a vše zahodit. Vzít na záda batoh a jít kam mě srdce táhne. Zamilovala jsem si volnost, kterou z filmu cítím i lehkou nervozitu, kterou jsem někdy cítila. Miluju na něm vše..i konec, který se dal očekávat. Bohužel.. ()

vonTossis

Po prvním zhlédnutí tři hvězdičky a chuť vidět to znovu. Po druhém zhlédnutí čtyři hvězdičky. Po dalším týdnu za pět. ()

Stanlynka

Myslím, že každý z nás někdy chtěl utéct z tohoto zkorumpovaného světa plného nenávisti někam, kde bude sám a šťastný. Hlavnímu hrdinovi se to povedlo díky jeho odvaze. Miluju tenhle film kvůli tomu, že ho napsal život a obdivuhodný Supertramp. Hirschovi patří velké uznání za dokonalé stvárnění hlavního hrdiny. Díky hudbě Eddieho Veddera se můžeme vžít do děje a do pocitů tuláka. Důležitý prvek v celém filmu jsou komentáře jeho sestry, kdy nám přibližuje více osobnost bratra a co ho k útěku vlastně vedlo. Možná je má náklonost k tomuto filmu poznamenána shodující se filosofií, možná mám s hlavním hrdinou něco společného..kdo ví...každopádně Sean Penn to zvládl na výbornou. ()

Elanornegra

Emile Hirsch vo svojej zivotnej roli. Vyborny namet podla toho co sam zivot napisal. Smutne, tvrde a napriek tomu krasne. Vyborna hudba, skvely supporst ostatnych hercov, krasny vizual. Je sa nad zamyslat po takomto filme ... 100% ()

DavidAAAA

Chvíli mi trvalo, než jsem začal mít Chrise rád.. Ale potom jsem už jen sledoval jeho cestu i to, co ho utvářelo, s otevřenými ústy. Jasně, byl to blázen, ale nádherně přímočarej a fajn. Lidský život se může řídit rozumem, ale možnost žít je tím zničená.... Jeden z mála filmů, který i něco dá a není jen hezkejma hejbacíma obrázkama. ()

shakeXL

Tak po shlédnutí tohoto filmu jsem si skoro sbalil krosnu a odešel jsem na pár týdnů někam do pryč. Ne, teď vážně - opravdu jsem mu ty toulky přes celou západní část USA záviděl. Nic jiného jako konec bez happyendu jsem nečekal. Skvělá hudba, krásná příroda a příběhy obyčejných lidí nehonící se za konzumem a materialismem. Dávám plný počet. ()

Kolakao

Neskutečně propracovaný film o nádherné přírodě a frustrujícím mladíkovi ze sociálního a komerčního stylu žití lidstva..Film je opravdu hodně ponořený do myšlenky hlavní postavy takže pokud tohle někoho moc nezajímá tak ho to asi tolik nenadchne,ale v opačném případě je to hluboce přemýšlející film v kterém vám nesmí nic utéct..Pro mě rozhodně 5*****SUPER TRAMP ()

mpet

V podstatě jednoduchý film s jednoduchým poselstvím a příběhem, který byl ovšem velmi dobře natočen. Emile Hirsch se se svou rolí dokonale sžil a já mu to jeho hraní baštil od začátku až do konce.Film plný emocí, které diváka dostanou. Po pravdě řečeno, se po shlédnutí Útěku do divočiny, skoro mám chuť na nějakou podobnou cestu vydat sám. ()

fajntomas

Chtěl jsem pochopit proč někdo jako tenhle mladík utíká do divočiny a ještě evidentně nepřipraven. Spíš mi to připadlo jako útěk z domova. Když jsem našel jak to bylo, tak jsem to lépe vnímal. Ve filmu se mi líbily záběry i s těmi vloženými příběhy z různých míst, jen jsem nepochopil proč to nebylo chronologicky, což mě rozptylovalo. Děj byl zajímavý i s trochu paradoxním závěrem. Musím doporučit, ale mě to nějak nechytlo. Snad napodruhý. 65%. ()

LadyDoriana

Pro lidi svobodné srdcem, milovníky přírody a silných příběhů. Autor filmu nám umožňuje nikoliv kritizovat Chrise McCandlesse, ale naopak pochopit jeho pohnutky a prožít cestu s ním. Film oslovuje především úžasnou kamerou a věčným soubojem člověka a přírody. Hlavní hrdina trpí a vstává a vás nepřestává zajímat, jak to s ním dopadne. Smrt hlavního hrdiny je pak zaznamenána bez zbytečného patosu, zároveň s citací jeho vlastních slov "že ničeho nelituje". Takový konec ve vás zanechá minimálně blažený pocit, že jeho pouť nebyla zbytečná. ()

NoemiN

Pozoruhodný námet, pozoruhodný film, pozoruhodný osud, pozoruhodný herecký výkon nielen hlavného hrdinu a pozoruhodná réžia. V neposlednom rade pozoruhodný zážitok z filmu. ()

Zemřel herec Hal Holbrook

Zemřel herec Hal Holbrook