Málokdo z nás má takovou odvahu jako Christopher McCandless (Emile Hirsch). Bylo mu dvacet dva, když dostudoval vysokou školu, ale místo toho, aby zaplul do civilizačního proudu, ukázal mu vztyčený prostředník a z naivního snílka se proměnil v symbol jedné generace Američanů. Každý krok jeho cesty z města do té nejsyrovější divočiny sledoval slavný herec Sean Penn, který se tentokrát spokojil s rolí režiséra a scenáristy. (Bontonfilm)

audri

Po tomhle filmu jsem se chtěla sebrat a odjet někam pryč, ale neudělala jsem to vždy,když mě to znovu napadne si pustím zrovna tenhle film a on to udělá místo mě. ()

Kstew4ever

Opravdu krásný film. Skvost mezi filmy. Nádherná příroda a život tuláka po nejkrásnějších místech planety. Do detailů propracovaný život a shánění potravy v přírodě. Jediný co mě zamrzelo že se tam Kristen objevila tak málo, no co dostane prostor v jinejch filmech. Opravdu příjemné a milé pokoukáníčko! ()

stuj

Pěkný film. O snu jednoho člověka a jeho uskutečnění. Pěkně si svou volnost, samotu užívá. Cestou potká několik lidí, které okouzlí, ale jemu je hlavní modlou ona svoboda = být v přírodě absolutně sám. Pokud máte melancholickou náladu a chcete se ponořit do delšího, pomaleji plynoucího příběhu, zvolte Útěk do divočiny. ()

sestki

Film na špici môjho rebríčka! Z celého filmu sála neopísateľná atmosféra! Zásluhu na tom má okrem famóznej kamery Erica Gautiera a skvelej réžie Seana Penna aj hudba, ktorú zložil a naspieval Eddie Vedder. Texty piesní perfektne korešpondujú s dejom. Samotný soundtrack je balzam na dušu! Na Emila Hirscha som si chvíľu zvykal, čo naozaj netrvalo dlho a vo výsledku som bol s jeho výkonom maximálne spokojný. Do postavy volnomyšlienkára Chrisa McCandlessa sa neskutočne vžil a to aj fyzicky, keď musel neskôr zhodiť „pár“ kil. Pri takýchto atmosferických filmoch mi nevadí ani dlhá stopáž a pri záverečnom zostrihu som mal zimomriavky (husí kůži). Film, ktorý sa vám dostane pod kožu, zahniezdi v hlave a zostane srdcovou záležitosťou! ()

Maryo

Film o osamělosti. O cestě. Každý si tím asi prošel. Někteří si to uvědomí více, jiní méně. A každý volíme jiný způsob. Hledání smyslu existence. Vydělat prachy? Založit rodinu? Prožít a nikoli přežít den. Mladická naivita, která ovšem může být branou k vysněnému cíli. Kluk se tak rozhodl a šel si za svým cílem. Ano, sobecké rozhodnutí, ale on si nevybral svou rodinu, společnost. Někdy se prostě člověk dostane do stavu, kdy musí myslet hlavně na sebe, aby ten svůj život mohl vyhrát. Bojoval proti stereotypu a uniformitě každodenního života v americké společnosti. Pro někoho blázen, pro mě kluk, který měl koule na to změnit od základu svůj život. A je jedno, jestli odejdeš do hor nebo podáš výpověď v dobře placené práci, která tě nebaví, aby ses mohl věnovat studiu chování kapibar v Andách. A to je hlavní poselství filmu. ()

skyppinka

O Christopherovi McCandlessovi jsem poprvé četla na hodině angličtiny na střední škole. Článek byl dlouhý pouhých pár vět, ale už tehdy jsem si říkala: "Páni, to je docela odvaha." Kniha mi bohužel nějak unikla, ale pak přišel tenhle snímek a z útržku informace o mladíkovi, který porušil zajeté konvence a vydal se svojí cestou, se stal trochu ucelenějším obrázkem příběhu toho blázna, co utekl do divočiny a zaplatil za to tu nejvyšší cenu. U závěrečné scény jsem měla pocit, že se snad moje srdce zastavilo s tím Chrisovým... ()

mapar

První tři až čtyři pětiny filmu jsou opravdu zhmotněním slov "feel good". Dokonalá emocionální vyprávěnka o chlapci, který se rozhodl mít svět na háku a s ničím si nedělat starosti. Jsem si jistý, že většina kladných hodnocení přistála tomuto filmu proto, že dokáže diváka dokonale provést zážitky, které by vlastně každý z nás chtěl mít, ale nikdo na to nemáme odvahu. Bohužel od momentu, kdy dá hlavní hrdina krom konzumu a civilizace sbohem i lidem a zdravému rozumu, už zážitek značně klesá. Když se pak objeví závěrečné titulky, hlavní myšlenkou zůstává "To byl ale vůl. Měl všechno, po čem každý z nás v skrytu duše touží, a doslova se na to zvysoka vykálel. Dobře mu tak veganovi" ()

Mendiiik

Po shlédnutí tohoto snímku jsem měla chuť vzít stan, spacák a na pár dní utéct do přírody :-) Vyjímečný snímek s úžasným hereckým výkonem Emila Hirsche, opravdu krásnými záběry krajiny a skvělou hudbou Eddieho Veddera. ()

Rapollo

Až na pár umělecky licenčních maličkostí je film věrohodným přepisem skutečné události naivního dobrodruha Christophera McCandlesse, který se vydal za sebepoznáním do syré divočiny, zklamán civilizací a hlavně pokrytectvím svých rodičů. Absolutně nepřipravený na zápas o přežití v drsné Aljašce po čtyřech měsících umírá ve spacáku hlady. Když jej tam našel místní lovec sobů, vážil Chris asi 30 kg. Zatímco mnozí lidé oslavovali tuto adventuru jako úchvatnou cestu za svobodou, místní Aljaščané to považovali za tragický příběh naivity a blbosti. Poukazují na to, že Chris neměl ani kompas ani mapu (tu vyhodil) ani řádné vybavení a oblečení. Dlouho si tedy té svobody neužil. Každopádně film je myslím natočen výtečně a Hirsch, ač jindy poměrně nevýrazný, zvládl svou roli na výbornou. ()

maklymm

Po dokoukaní tohodle filmu jsem měl chuť se sbalit a utéct do lesů. Dokonalý příběh. který v člověku zanechá pocit že nemá vše po čem touží a že každý člověk má navíc než se stát otrokem materialismu. Dokonalý.. ()

corrimson

Asi už jsem příliš zmasírován konzumní společností, ale nějak se nemohu ztotožnit s tou procentáží, co zde tento film získává. Podobný problém jsem ale měl i například s knihou Na Cestě od Kerouaca - prostě pořád se tam nic neděje, jenom chlapík vandruje, protože svoboda. Nakonec ten supertramp dovandruje k autobusu, který tam asi přes nepřekonatelný terén dopravili mimozemšťani, kde se otráví nějakými bobulemi a umře. Vzhledem ke stylu, jakým byl film natočen, jsem ani hlavního nehrdinu nelitoval. Choval se jako nevděčný spratek, měl aspoń dvě možnosti žít v "lepší" rodině, než byla ta jeho, ale což, musíme přece na sever, tam je pro supertrampa ta nejsuprovější divočina. Za krásnou (nejen) aljašskou přírodu snad nějakou tu hvězdu utrousit jde, ale přece jen na to by asi stačila pětinová stopáž. ()

Emil69

Cesta k opravdové svobodě ducha i těla , která se dá nalézt jen tak jak dopadl tento příběh....Neuvěřitelné, úžasné scenerie drsné přírody...Dlouho jsem nad tímto dílem přemýšlel 4x * ()

dosak

Vynikající (až inspirující!) podívaná. Skvělá hudba, výprava a spousta nádherných a dojemných scén a přeci ne prvoplánově dojemných. Navíc povedený tah s méně známími herci, kteří všichni hrají neamerickým stylem a působí nenuceně. Zkrátka 5* jak vyšitých, ani o půl méně. ()

Radas.as

Asi jediný, ve kterém jsem objevil svou podstatu.Fanoušci akčních či komediálních snímků film třeba nehodnotí zrovna dvakrát nejlépe, ale z hlediska zamyšlení a porozumění si myslím, že je to originální a jedinečný kousek, na který je vhodné se podívat. Věřím, že spousta mladých diváků se našla v hlavním hrdinovi a jeho myšlenkou se třeba nechala inspirovat. Tvůrci filmu dobře věděly, co natáčí a jak to natáčí Povedlo se jim to. O tom žádná. Hlavní hrdina Chris(Emile Hirsch( snad jak kdyby byl pro tuto roli stvořen. Možná je to jen předsudek, ale nedokážu si na toto místo představit nikoho jiného. Pro každého herce si diváci vytyčí jeden film,díky kterému jim zůstane v paměti navždy. Velké plus byl jistě i Soundtrack od Eddie Wedder, jenž naprosto a dokonale podpořil myšlenku filmu. Ti, co snímek o útěku do divočiny ještě neviděli, mrkněte co nejdříve na něj..Určitě je o co stát. ()

Falcon772

krááássa ....to som ale hlupák ,že dokážem ignorovať takýto film skoro 6 rokov od jeho vzniku ! hanba mi ! ...včera som si ho na odporúčanie spolužiaka pozrel .A som mu zato velmi vdačný ..tento snímok mi doslova ulahodil a mojej povahe nesmierne sadol ako ušitý na mieru...Presne tak ! Aj ja mám často chuť zmiznúť zo sveta ludí a tohto kolobehu...dostal som výbornú inšpiráciu a ukážku toho ako sa to dá urobiť. Aj ked s nie práve štastným koncom bohužial.... Skvelý film , hmmm skvelý ! Hirsh u mna stúpol o 90 % hore ... ()

Sololovec

dobrej hereckej výkon, ale jinak zdlouhave americke klišé o tom, jak mladý muž svobody (smrti, to je v tomto případě totéž) nabyl. být film o minimálně půl hodiny kratší a bez těch keců, bylo by to jiné. Hlavní hrdina je poněkud odosobněný, takový český dušín, který nekouří, nepije, nešuká a nehoní si ho. jinak prima film:-) 60 % ()

Loooba

Celou cestu jsem si s ním prožil. Je krásné, jak jeden obyčejný, mladý člověk vstoupí do života několika jiným lidem, totálně jim ho otočí, nenápadně je nasměruje a potom zase jako nic odejde ... Vzpurná mladická revolta být sám sebou na konci stejně dospěje k tomu, že rodina je to nejdůležitější na světě. Závěr tak silný, že jsem se prostě neudržel ... ()

Zemřel herec Hal Holbrook

Zemřel herec Hal Holbrook