Málokdo z nás má takovou odvahu jako Christopher McCandless (Emile Hirsch). Bylo mu dvacet dva, když dostudoval vysokou školu, ale místo toho, aby zaplul do civilizačního proudu, ukázal mu vztyčený prostředník a z naivního snílka se proměnil v symbol jedné generace Američanů. Každý krok jeho cesty z města do té nejsyrovější divočiny sledoval slavný herec Sean Penn, který se tentokrát spokojil s rolí režiséra a scenáristy. (Bontonfilm)

Karel321

Film je totálně o ničem. Celý je o rozmazleném američánkovi, který měl bohaté rodiče a všechno co si jen přál. Dospěl do stavu, že mu nic nestálo za to. Ničeho si nevážil. Proto odjel do divočiny, kde skončil. Konec filmu šmitec. Film o jednom blbečkovi bez děje. ()

Vixon

Áno za všetko zlé v našom živote môže spoločnosť...politici,rodičia a podobní parchanti.Ó Bože prečo sú len ľudia na seba takí hnusní?Chris alebo ak chcete Alex na mňa chvilkami pôsobil ako naivný antiglobalista čo si zrovna kúpil nové "najky".Tento tip "radikálneho detinského myslenia" však svet zmenil,bohužial iba jeho.Sean Penn,Emile Hirsch a Eddie Vedder - vďaka týmto trom pánom som to dopozeral do konca. ()

adooo

Prvykrát som tento film videl minulé leto u nás v letnom kine a musím uznať, že to vtedy veľmi na mňa zapôsobilo. Chrisove stotožňovanie sa s falošnosťou, pokrytectvom k nielen rodine ale aj celému svetu mi pripomína rebelujúce ho Holdena z "Kto chytá v žite"...film je doplnení impozantnou hudbou čo pridáva na celkovej vysokej úrovni tohto skvelého filmu. bravo ()

pepito25

Chistopher Johnson McCandless. Alexander Supertramp. Mladý muž, ktorý spálil mosty, aby prekonával tie do vlastného vnútra. Ísť po jeho stopách znamená klásť si svoje otázky. Drsné, strhujúce a podmanivé rozprávanie. Kto by nechcel naplniť svoje túžby? Ale kto ich skutočne naplní? ()

JUX

Skvela kamera, natoceno v realnych exterierech, skvelej vykon Hirsche. Po dvojim zhlednuti je hlavni postava pro me porad rozporuplna - je to frajer, kterymu rozumim, nebo rozmazlenej egoistickej fracek, kteryho mit doma, tak rezu od rana do vecera? ()

endemit

Tak mě zase jednou zdejší hodnocení vypeklo. A navíc jsem ještě film na základě tohoto hodnocení doporučil známým, kteří mi asi pěkně vynadají až mě zase uvidí. Příběh hloupého kluka byl nudný i pro mě - staršího usedlého kouska milujícího přírodu a to už je co říct. ()

MAKITA

kus před koncem sem si řek, že jestli v tom buse umře tak dám tři... Myslel sem si, že se vrátí dom a obejme ségru.. No ale neodešel a v buse zkončil, sice né otrávenej ale mrtvej.. Velmi působivej film a i na to jak byl dlouhej mě upoutal po celou dobu a to sem byl pěkně utahanej z celýho dne a už na začátku sem měl obavu, že usnu, ale nakonec sem oka nezamouřil a dokoukal se až do toho smutnýho konce, ikdyž berem-li v potaz životní styl a cíl hlavního hrdiny dle skutečné události tak to byl vlastně happy end. Nicméně mě to neokouzlilo natolik abych dal plný skore, ale každopádně za ten čas to stálo a jsem rád, že jsem to viděl. ()

gerojmanus

Každej má určitě někdy v životě chuť udělat něco podobnýho. Vypadnout z nějakýho stereotypu a po mně potopa! Kolik lidí to ale udělá ze skutečně závažných důvodů? Těžko říct. Nicméně tenhle film je přesně ukázka toho, jak může nabouranej rodinnej život ovlivnit vnímání dětí na své blízké a na okolní svět, v kterým vyrůstá a kam až to může zajít..Sice si to Christopher celkem užíval, byl rázem svobodnej a nezávislej, ale nějak si neuvědomil, že na své vysněné cestě může potkat lidi, co se do něj třeba zamilují, co ho budou mít rádi, co ho dokonce budou chtít adoptovat! Ale Christopher ne, cíl je přeci cíl.... Člověk jako on, pro něj cesta zpět vede jen přes jednu vlastnost, která je základ skoro všeho na čem nám záleží - a to je odpuštění. A to nepřišlo..Jinak ale výborná hudba, střih a celkově zajímavá podívaná hodná k zamyšlení. ()

Los Sobos

úžasný!!! silný příběh, hledání sebe sama a konfrontace frustrovaného jedince se společností uprostřed přírodních krás za doprovodu geniální hudby Eddieho Vedder... 99%. Procento musím ubrat, jelikož jsem se občas neubránil pocitu přikrášlených "reklamních" záběrů americké přírody. ()

golf78

Krásný a velmi emotivní film. Emoce jsou tam cíti na každém kroku. Film je velmi silný, párkrát jsem si u toho filmu řekl, že se na všechno vykašlu, hodím batoh na záda a vyrazím na Aljašku, ale zatím stojím nohama pevně na zemi, takže to nehrozí. Na síle tomu filmu přidává to, že je založený na skutečném příběhu. Každpádně tento film stojí za to vidět a Sean Penn jako režisér odvedl skvělou práci. Bohužel tento film patří do kategorie "jednou a dost", protože zapůsobit na Vás dokáže jen jednou. Podruhé už by to nebylo takové. ()

Figuto

Idealista na základě načtené beletrie opouští civilizaci a uniká do přírody. Poté, co se nějakou dobu musí spoléhat jen na sebe, opět v knize nalézá prozření, ale v nesprávnou chvíli... Myšlenka soužití s přírodou se mi osobně velmi zamlouvá, scenérie jsou krásné ale tady to vypadá, jakoby náš cestovatel, přestože vysokoškolsky vzdělaný, neuměl sám myslet. Ale konec byl příjemně naturalistický, v souladu s drsnými zákony divočiny. Taktéž výstižné komentáře od Nathalie a kiddo. ()

RoryWhite

Film, který vás donutí se zamyslet nad vlastním životem, nad jeho prioritami. Od začátku až do konce jsem hltala ten příběh a ani nezkoušela hádat, jak by mohl dopadnout. Protože ať čekáte, co čekáte, konec přijde stejně příliš brzo. Nebude se vám chtít věřit, že právě takto to má skončit. Po tvářích se vám vykulí slzy, ale zároveň i úsměv, a v tom vám dojde jak perfektní ten konec je… ()

sormelka

Když jsem poprvé viděla film Into the wild, zůstala jsem po jeho skončení asi půl hodiny sedět a jen jsem přemýšlela... Už ani pořádně nevím o čem, ale co vím naprosto jistě, je, že to byl první film, u kterého se mi to stalo... Nádherný příběh v ještě nádhernější přírodě s dokonalým soundtrackem od Eddieho Veddera, ve kterém je ukryto nesčetně krásných myšlenek... Pro mě, jako pro člověka ztotožňujícího se s mnoha názory hippies, jde o opravdu krásnou záležitost a i když se místy ve filmu mohlo zdát, že se nic neděje, komu to vadí, vždyť je krásné koukat se na přírodu... Vždyť nikam nespěchám... ;-) Co víc dodat? Snad už jen: "Nerozumím, proč lidé, proč každý zkurvený člověk je tak hnusný vůči druhým tak zkurveně často. Nedává mi to smysl." ()

Tao_BB

Neskutocne silny pribeh, neskutocne silny film. Sean Penn vytvoril uzasny film (dokument) o putovani tohto mladika. Emile Hirsch vo svojej pravdepodobne zivotnej ulohe stvartnil Chrisa bravurnym sposobom. Myslim, ze po zhliadnuti tohto filmu sa zaradite len do jednej z dvoch skupin, bud si film zamilujete, alebo vas neoslovi vobec. Ja sa s hrdostou radim k tej prvej skupine. Jasnych 5 hviezd: 4 za film, piata je za uzasnu hudbu Eddieho Vadera... ()

Escapar

Príbeh chlapca dobrodruha, z časti rebela a iteligentného absolventa univerzity zároveň, ktorý si vybral vlastnú cestu spoznávania života, svojho vlastného ja. Jedná sa o skutočný príbeh, pri ktorom sa nám postupne odkrýva nie len charakteristika hlavnej postavy, či jeho okolitého prostredia a rodinného života, ale aj čosi iné - myšlienka diela, ktorou je , že byť šťastný je len veľmi ťažko, pokiaľ svoje śťastie nemáte s kým zdielať. Film sa mi páčil práve pre túto myšlienku, ktorú výborne herecky stvárnil Emile Hirsch, herec nadpriemerných kvalít. Pat hviezdičiek za herecký výkon, hudbu, scenár, réžiu a hlavnú myšlienku. ()

Lazy87

Docela náhodou jsem se na tento snímek podíval, přestože jsem ho měl u sebe už hodně dlouho. Ale tento film mě fakt dostal. To co prožil Chris musí být snem každého, ale téměř nikdo se k tomu neodhodlá. Strhující příběh na cestě spojený s rodinnými trablemi. Jedna z nejlepších věcí co jsem poslední dobou viděl. ()

anjac

Nezapomenutelný film založený na neuvěřitelném životním příběhu volnomyšlenkáře, dobrodruha, ale v první řadě hlavně normálního kluka po vysoké škole. Nejen, že se filmařům povedlo skvěle vystihnout atmosféru, která se měnila každým dnem, někdy i každou hodinou, Navíc ji nádherně a naprosto precizně doplňuje hudba. I obsazení hlavní role nemohlo být lepší Emile Hirsch se role zhostil bez nejmenších problémů a ve filmu má charismatu na rozdávání. Silný film o silném příběhu. (5/5) ()

Zemřel herec Hal Holbrook

Zemřel herec Hal Holbrook