Holly a Gerry se vracejí z návštěvy od její matky. Hádají se a vyčítají si, že nemají peníze, dítě… Jejich hádka se ale nakonec změní v příjemné usmiřování. Je jim spolu dobře.  V baru Hollyiny matky se schází skupinka lidí. Nejde však o nějakou veselou událost. Důvodem je Gerryho smrt. Je zde Holly a jejich přátelé. Poté se Holly uzavírá do sebe a myslí jen a jen na Gerryho. Dokonce s ním i rozmlouvá. I po třech letech je Holly živa pouze ze vzpomínek na Gerryho. V den jejích třicetin ji navštěvuje matka a přátelé. Všichni jsou zaskočeni tím, jak Holly žije a na nic nedbá. Dávají do pořádku i její byt. Holly dostává balíček. Je v něm záznam, který Gerry musel pořídit v době, kdy již věděl, že umírá. Sděluje na něm Holly, ať hlavně začne žít a že od zítřka jí začnou chodit jeho dopisy, což si zařídil...Holly se jde bavit, ale myšlenkami stejně končí u Gerryho. V baru u své matky rozmlouvá s Danielem, který zde pracuje. Pak z opilosti usíná. Ráno nachází dopis od Gerryho. Ten ji nabádá, aby si koupila něco pěkného na sebe. Za pomoci své kamarádky Sharon se Holly vrací do práce. Druhý den dostává další dopis od Gerryho. Žádá ji, aby vystoupila na karaoke. To už kdysi udělala, ale měla pád a poranila se. Tentokrát zpívá jen pro Gerryho. Večer zde ještě vede rozhovor s Danielem. Ten ji později pomáhá zabalit a odnést Gerryho věci. V dalším dopisu Gerry posílá Holly a její kamarádky Denise a Sharon na dovolenou, kterou zařídil – do jeho rodného Irska. Zde si Holly uvědomuje, že na rozdíl od ní její kamarádky „žijou“: jedna čeká dítě a druhá se bude vdávat. Ona poznává Williama – bývalého kamaráda jejího manžela, se kterým dokonce stráví noc. Pak se vydává za Gerryho rodiči. Zde na ni čeká další dopis od Gerryho... (TV Prima)

teutates

To bol ten Leonidas z 300...? a Hilary Swank je taká kočka? No čo k tomu dodať, myslel som, že Leonidas zomrie násilnou hrdinskou smrťou a nie rakovinou ku.va.., avšak to by to asi nestihol tak naplanovať takže musím súhlasiť. Čo ja viem, bolo to až tak "romantické?" Musím konštatovať, že ide o romantickú "sračku", ktorá to všetko berie takpovediac z nadhľadom a preto má u mňa veľké bezvýznamné plus. Ešte viac som sa utvrdil v názore, že 100% LOVE neexistuje a láska je vrátka, postupom času dokonca ochabne... o.m.g - s týmto pocitom asi ťažko zaspím... 6/10 P.S: Veľmi povrchné... ()

pm

Dvakrát jsem se upřímně dojala a jednou skvěle zasmála, ale v těch pár momentech určitě není ukryto kouzlo této romance, a já jsem nucena přiznat, že jsem ho neobjevila. ()

Eawy

Ako, film som si pretáčala, viac som z neho videla ako nevidela, a preto viem povedať, že je skvelý. No za prvú pol hodinu, ktorú som pozerala bez pretočenia som sa rozrevala, druhý záchvat plaču na mňa prišiel asi v 54 min a odvtedy nárazovo každých 20 min. Oči mám ako angorák(červené). Ale k filmu,skvelé herecké obsadenie až príliš dojemné, lebo niekedy som bola akože plne mimo. Ale príbeh je krásny, hudba tiež. Až na príliš veľa plaču to ušlo. 85% Moje odporučenie, chystáte sa to pozerať? Plno vreckoviek si nabalte, budete mať roztečenú špirálu a zapchatý nos. ()

nascendi

Počas jedného dňa vidieť dva dvojhviezdičkové filmy, to je ako za trest. Ani neviem, prečo ma tento film zaujímal. Snáď som chcel vidieť Hilary Swank inak, ako vo filme Chlapci neplačú, snáď to bola nostalgická spomienka na rovnomennú pesničku Beatles. Videl som však nudný, falošný až gýčovitý film, ktorý nemôžem pokladať ani za komédiu, ani za romantický film. A aby toho nebolo dosť, ranu z milosti mu zasadil slovenský dabing, ktorý by mal byť klasifikovaný minimálne ako priestupok. Jedna hviezdička za Kathy Bates, druhá za Írsko a dovi, dopo. ()

Slartibarkfast

Velmi hezký a dojemný příběh mladého muže, který se po odchodu ze světa zanechal své ženě vzkazy v dopisech a pomohl jí tak překonat jeho odchod a začít nový život. Vskutku originální a příjemný počin, od kterého jsem původně očekával něco úplně jiného. Uběhlo mi to ale opravdu rychle a najednou byl konec. Není to sice film, který bych si pouštěl každou Neděli, ale určitě se k němu rád vrátím, až ho třeba budou dávat v televizi. Myslím, že herecké obsazení a příjemná atmosféra vás do děje vtáhnou kdykoli. 85% ()

nash.

Natočit romatický film jehož jedna z hlavních postav hned v úvodu zemře a natočit ho tak, aby nebyl depresivní, slzopudný, zlomyslný nebo sentimentálně melancholický, ale spíše úsměvný, není snadné, zejména pokud tvůrci nechtějí onu smrt zlehčovat. LaGravenese to zvládl na jedničku. I když trochu mu v mých očích ublížilo, že to nejlepší bylo hned na začátku. Úvodní scéna hádky je naprosto skvělá a navíc každé slovo které v ní padne přesně charakterizuje mužský a ženský přístup k životu, alespoň tak jak jsem ho byl dosud schopen vypozorovat. ()

Slarque

Žánrově nezaostřená romance se mě střídavě pokoušela pobavit, rozněžnit, dojmout či jinak citově zainteresovat, ale vlastně se jí nic z toho nemohlo pořádně povést. Když už jsem se totiž do patřičné nálady dostal, film se změnil a začal útočit novým směrem. Jinak báječné obsazení všech rolí, parádní kamera a výborná hudba – tím tentokrát myslím zejména výběr písní (70%). ()

Tomco

Čojaviem, sakra čudné pocity. Na jednej strane je tento film nasiaknutý trápnosťou a klišé, no aj napriek tomu som sa skoro celý čas až priveľmi dobre bavil. Skoro preto, že záverečná polhodina je už dosť únavne naťahovaná, preťahovaná, znudená, trápna.. Celkovo, dosť zvláštny film. Hodnotenie u mňa lieta medzi tri a štyri. Takisto sa aj striedali scény. Zatiaľ čo jedna zabavila výborne, následná znechutila. A takto dookola, až prišlo magické vrcholenie príbehu a ja som sa akosi prestal baviť úplne. Zatiaľ teda: 60-80%. ()

Pedestrian

Rozporuplné. Dojemné vs. emocionálně vyděračské, scény bezvadné (ta se psem je tak skvělá!) vs. scény na facku (Holly zpívá), ne-li na přesdržku (dámy na loďce). Každopádně je ve filmu velký kus pravdy (např. proč se některé ženy chovají jako muži), což se mi na něm líbilo vlastně nejvíc. P.S. Tom má stejně ďábelský účes jako Bardem v No Country for Old Men. Nedivím se, že ve filmu žádnou nesbalil. ()

Happens

Trochu zklamání, ale tak na večerní skouknutí pěkného romantického filmu s trochu dramatičnosti, ale i komediálních prvků, ok to se dá vzít ;) ()

ainny

Naprosto úžasná záležitost v které se mísí slzy a smích. Stejně jako v životě. Gerryho sexy tanec je nezapomenutelný, stejně jako to jak dobře Holly znal a kolik síly v sobě našel, aby ji provedl prvním rokem života bez sebe. Když se na film dívám, tak mě tak bolí u srdce, moc bych si přála mít kouzelnou hůlku (u knížky jsem to prožívala ještě mnohem intenzivněji) a jedním mávnutím vrátit Gerryho z říše stínů. ()

klerik

Roztomilé. Kým sa tvorcovia hrajú s ústredným vzťahom, má to skvelý podtón skutočnosti a je to celkom výstižné vykreslenie spolužitia dvoch ľudí. Pokiaľ sa príbeh sústredí na iné veci, prichádza menšia nuda. Ale flashbacky to vedia napraviť a vrátia vám úsmev na tvár. Záver je dosť až príliš "poučný", ale nejakým spôsobom sa prikláňam k tým štyrom hviezdam... ()

Chrustyn

Slušné romantické drama s notnou dávkou humoru. Film ocení hlavně dámské publikum ale věřím tomu, že i pánové by to mohli ve zdraví přežít. Já se bavil slušně a líbilo se mi, že se filmu dařilo slušně kombinovat humornou a vážnou složku filmu. Swank a Butler vytvořili uvěřitelný pár a tudíž o to více dokáže film vtáhnout. Jen mi přišlo, že je film zbytečně dlouhý. ()

dopitak

Přiblblá navoněná slátanina ještě umocněná šíleným dabingem (v originále možná koukatelné). Docela originální myšlenka dopisů ze záhrobí, nesympatická mužatka Swank a koza Líza Kudrow. Ruce pryč od toho, a do Irska se raději dojeďte podívat sami. A pozor na vzteklé psy :-( ()

mcb

Skvělá pohodová zábava pro romantické duše. Vtipná, svěží, dojemná i kýčovitá. Jako cukrová vata. Nikdo jí nevyčítá, že je příliš sladká. ()

Zazie

Achjo. Když se jdu podívat na film, u kterého znám literární předlohu, je to většinou zklamání. A u P.S. I Love You to platí dvojnásob. Kniha je megadoják a má spád, film je ukecaný a nudný. ()

VenDulin85

Asi se budu buď dívat na filmy a nečíst předlohy, nebo naopak. V případě P.S. Miluji Tě jsem samozřejmě první četla knížku, která byla jedním slovem fantastická. To, jak děj přesunuli z Evropy do Ameriky a všelijak dále ho měnili, mě dost vytáčelo celou dobu. Musela jsem dát filmu čas, nakonec mě dostala ústřední píseň "I love you till the end", dnes se již dokážu na film dívat a líbí se mi, vřele doporučuji- přesto těm, kteří jej již viděli, nedoporučuji číst předlohu mladé začínající (!) autorky. ()

heyda

Krásný americký film s irským nádechem a překrásnou hudbou. K hereckým výkonů není vůbec co dodávat - prostě výborné. Příběh je sice prostý, ale opravdu natočený s takovým nadhledem a citem, že jsem ochoten odpustit scénárisovi i pár drobných kýčů. Ve světě filmů jsou podobně jako horory i romantické filmy podhodnocovány, tento však patří mezi ty nejvybranější zrna ve svém žánru a nízká hodnocení jsou tedy absolutně mimo mísu. Thanks for this music. :-) ()

P.S. Miluji tě se dočká po letech pokračování

P.S. Miluji tě se dočká po letech pokračování

13.02.2020

Oblíbená romantická komedie P.S. Miluji tě podle knihy Cecelie Ahern se oficiálně dočká po třinácti letech pokračování. Studio Alcon Entertainment získalo práva ke knize Postscript od stejné autorky,… (více)