Rallye smrti

V roce 2012 vládne finanční krize, o práci je nouze, a tak se vydělává různými způsoby. Jedním z takových způsobů je nejbrutálnější automobilový závod, ve kterém skupina vězňů řídí zbraněmi vybavené obrněné automobily, snaží se zlikvidovat soupeře a dojet do cíle jako první. Bývalý závodník Jensen Amese se o něco podobného příliš nezajímá, žije relativně šťastně se svou manželkou, malou dcerkou, a i když zrovna zavřeli továrnu, kde pracoval, tak se nevzdává. Do jejich domu ale vtrhne maskovaný muž, zavraždí jeho ženu, jeho omámí a vloží mu do ruky zbraň. Jensen je zatčen a dostává se do věznice, která pořádá zmíněné závody pod dohledem nekompromisní a zákeřné ředitelky. Na svobodu se může dostat jen tak, že se zúčastní závodu na život a na smrt v opuštěné části ostrovní věznice. Pokud se mu podaří přežít a vyhrát pět etap po sobě, bude mu vymazán trestní rejstřík. V závodě ale neexistují žádná pravidla, každý ze závodníků musí jet co nejbezohledněji, aby byl první v cíli. (TV Nova)

Tereza666

Konečně! Naprosto skvělý film. Skvělé efekty, HUDBA, herci. Nechyběla akce, napětí, brutalita při závodech. Já sem spokojená 100% ()

hroubek

Tahle by nějak vypadal Gamer, kdyby ho netočili dva bratři, kteří si každé ráno dali LSD.Stathem si buduje image největšího hrdiny pro akční film v tomhle století.Čas éry Arnolda,Sylvestra a Bruce pomalu končí a je potřeba, aby je někdo začal nahrazovat a tím někdo by mohl být Statham.Rallye smrti má obrovskou výhodu, že jede přímočaře od začátku až do konce a to se mi líbilo.Stačí si sednout a sledovat bezstarostnou akční jízdu plnou násilí, výbuchů a sexy holek kolem. ()

Trustme

Buďme rádi v dobách krizí za každou akční podívanou. A ruku na srdce, mizí, stárnou i akční legendy. Naštěstí nám za 10 let vývoje vyrostla nová. Jason Statham ve své typické roli odhodlaného, nemilosrdného drtikola, který jde přes mrtvoly za svým cílem, posláním. V příběhu složeném a remakeovaném z tuny jiných filmů, ale přefiltrovaném do konzumovatelné podoby mlsného diváka prahnoucího po akci. Totální akční kolotoč s pohodovým výběrem vězeňských obyvatel, "Need for Speed - Prison System 2012" , výtečný střih, obraz s designem všeho ocelového a pancéřový tuning vozidel s nadstandardní výbavou pro ucpané silnice... ()

sskrblik

Statham je novodobý akční hrdina, série Kurýr, Zastav a nepřežiješ a Rally Smrti. Jasně, že je to přehnaný, ale je to zábava :) a když necháte mozek stranou budete se slušně bavit. Film mi nejvíc připomněl mé dovádění v PC hře Carmageddon. ()

Andreas83

Nic velkolepého nečekejte ale faktem je že nudit se nebudete. Závody jsou rychlé a odvážné, občas okořeněné nějakou tou bitkou a to vše doplněné krásnou navigátorkou a do toho ještě Jason Statham a o zábavu je postaráno. ()

VanTom

Esenciální akční (sci-fi) béčko, ve kterém vše funguje až překvapivě hladce. Áčkový rozpočet je vidět, herci dobře obsazení, příběh se nesnaží kritizovat sociální a morální rozpad budoucnosti a nastavovat zrcadlo, naopak tato linie je rychle potlačena a otěže přebírá osobní msta a boj o přežití. Ale hlavně jde o jednu velkou destrukční jízdu, skvěle dynamicky natočenou, která se neštítí krve, nadhledu a videoherních nápadů. Nebýt určité monotónnosti ke konci, tak bych klidně napálil za pět. ()

Wade

Okořeněné Rychle a Zběsile. Brutální závody v upravených bojových autech ve vězeňském prostřední, kde je úplně všechno dovoleno. Jason Statham jako jezdící gladiátor, který chce jen jedno a to pomstu, ale ne takovou jako je v 90% jiných filmech, protože tahle pomsta je Death Race a vše kolem. Film slouží jen k jednomu účelu a to sednout si a bavit se, protože je to jedná velká jízda. 98% ()

Sany33

Až pri tomto filme som zistil, že Statham má naozaj dobrý slovenský dabing. Film som videl prvý raz v TV a neľutujem. Aj napriek nekonečným reklamám sa oplatilo ho vidieť. Tempo, ktoré je vysoké sa mi tým síce kúskovalo ale zvykol som si. Film má od začiatku čo ponúknuť a predstava väzňov, ktorý nasadzujú svoje životy s smrteľných pretekoch za vidinou slobody tu predsa ešte nebola a je to dosť inovatívne. Na pozadí akcie sa odohráva celkom dobrá krimi zápletka čo pridáva jednu hviezdu k už aj tak dobrému hodnoteniu. 84% ()

lykan9

Rallye smrti je výborná akční podívané, u které sice není třeba mozek, ale smysly zraku a sluchu si užijí. Krásné a nebezpečné ženy, nabušená auta a drsňáci, kteří vás sejmou jen pohledem. Tento akční film je prostě prošpikovaný všemi kladnými přísadami a i když se nejedná o bůhví jaké veledílo, tak potěší a zabaví. ()

svobik

Jason jede...znovu. Rallye smrti může být pro mnohé jakýmsi nepřiznaným prequelem k letošnímu Soudnému dni (u lidí začíná propukat hyenismus, sledujeme blízkou budoucnost, zločinci jsou separováni na ostrově). Stejně jako Doomsday také obsahuje nesmyslný děj a kvantum akce, která je však daleko přehlednější a připočítává body k dobru. A že jsou tam navíc i holky s velkým dekoltem, spousta krve, či rozsekané hlavy? To už je jen třešnička na dortu. Nejlepší Andersonův film. Více zde. ()

huli601

Celý film je fakt tak zábavný, že nie je vôbec nudný. Anderson to teraz zvládol skvele- všetky tie deštrukcie áut, akčná kamera. Jason Statham je ako stvorený na postavu, ktorú hrá, do akčných filmov sa presne hodí! Dobrý výber hudby. 4* ()

NoFiction

Po dlouhé době opět zase nějaká akční pecka, do které se Statham hodí jako máslo na chleba. Výborný nápad podle počítačové hry, kterou jsem si prošel, takže jsem si tenhle snímek jen a jen užíval. Samozřejmě si amíci nemohli odpustit pár chybiček, ale to bohužel k takovým patří. Určitě tentokrát doporučuji kino nebo alespoň kvalitní stereo a věřte nebo ne ..........Nebudete litovat ! ()

Ichabod

Nejlepší Andersonův film a to zcela jednoznačně. Nádherně béčkový včetně super brutality, drsné hudby, drsných honiček a akce, které je tu opravdu hodně. Statham je tu až skoro bych řekl upozaděný. Anderson dobře pracuje s kamerou a atmosférou, využívání kouře, děsivě vyhlížejících vozů, ve kterých se prohánějí nejdrsnější zločinci navozují až skoro hororovou atmosféru. Opravdu jsem nečekal, že film bude až tak vymazlený. Užíval jsem si ho od začátku do konce a od Riddicka asi nejlepší b-movie. Nástup toho kamionu do závodu ve mne vyvolal opravdu tetelení, že bych zatleskal... Bratrům Wachowským zkopal Anderson p*del opravdu neskutečně :-)) ()

Guzo

Hodně velký překvapení, čekal jsem nějakou hroznou kravinu a dalo se na to koukat naprosto bez problémů a ještě jsem se u toho bavil. Jason Statham se do role závodníka Death Race hodí dokonale, scénář není úplně tak bezduchý, jak by se možná dalo čekat (sice zavražděnou manželku jsme tu už párkrát měli, ale je to spolu s přežitou dcerou asi ta nejlepší záminka k tomu, jak takovýho týpka k něčemu vyburcovat..), no a efekty ač nejsou úplně nej, se sem skvěle hodí a doplňují atmosféru.. ()

blackJag

Zbavit film zbytečného řečnění, hodnotil bych výš, protože povedené béčkařiny, která se cejchu nebojí (a naopak jej používá jako svou zásadní přednost), dnes už moc není. A v kině už vůbec ne. Film je adekvátně obsazen, produkce je na potřebné úrovni, jen režijně by to chtělo více kontinuálních záběrů - někdy je fašírka méně přehledná a nešťastně zvyšuje pocit monotónnosti. Naštěstí, pár záběrů má půvabně pochybný punc zábavné brutality, což někomu možná přijde jako laciný filmařský bonmot, mě to ale potěšilo. 60% ()

Gerret

Tento film mě naprosto vtáhnul do děje, žádný jiný jsem s podobnou tématikou neviděl a Jason Statham mě příjemně překvapil, nejen že ve filmu je vidět pořádná akce jízdy v autech a střílení ze zbraní, ale navíc mě i překvapila Joan Allen, která si zahrála pěkně nepříjemnou ženskou a zahrála si tam i pěkná Natalie Martinez. Prostě je to velice povedený film. Má to dobrý styl, jako když se hraje hra o život. :) Takže za mě Hodnocení 80%. ()

drackula

Béčkový nápad v Áčkovom vizuálnom kabáte. Jason Statham je záruka kvality a jediné čo mi vadilo bola istá monotónnosť pri pretekoch - súbojoch. 75% ()

Tyrese Gibson pojede sólo

Tyrese Gibson pojede sólo

03.02.2015

Sekaná z upírů a zombíků

Sekaná z upírů a zombíků

24.07.2009

A to ve dvou videoherních adaptacích, spojených se jménem Paula W. S. Andersona. Ten se v očích některých svých odpůrců částečně rehabilitoval nářezovou Rallye smrti. Teď se vrací k sérii, kterou… (více)

Spy Hunter opět na programu dne

Spy Hunter opět na programu dne