Já myslel, že to bude nějakej film z vězení a on to byl spíš takovej českej Forest Gump. Ve vězení se totiž odehrává asi tak posledních 10 minut. Jenom nějak moc nechápu, co tim chtěl básník říci. Hlavní postava je zde totiž vylíčena jako nebezpečnej magor, kterej ohrožuje okolí a když udělá nějakej průser, tak ty "správný" lidi ho z toho průseru ještě vytáhnou a život jde dál, jakoby se nechumelilo. Jenže když už to dojde tak daleko, že tento pošuk ukradne bouchačku a vystřelí na člověka, tak nad tim se jen tak mávnout rukou nedá a pachatel samozřejmě putuje do kriminálu. Já opravdu netušim, jestli ho mam snad litovat, že ho naprosto správně zavřeli do vězení a nebo mam snad zatleskat Vaškovi Veškrnovi, že mu udělil milost. Možná bych ještě pochopil, kdyby nám film ukázal, jak probíhal návrat z vězení. To by podle mě mohlo bejt třeba docela zajímavý. Jenže nic takovýho ve filmu neni. Je to jenom dost nudnej příběh o jednom zbytečnym kreténovi, kterýmu bych sám asi musel rozbít držku, kdybych se pohyboval někde v jeho okolí. Jinak Trojan to zahrál docela dobře, ale podle mě zůstal ve stínu Lábuse, kterej mi každym dalšim filmem dokazuje, že svoje nejlepší roky zbytečně promrhal v různejch televizních estrádách a je škoda, že žádnou pořádnou roli ve filmu nikdy nedostal.(21.8.2008)

To, co tu předvádí Trojan, se za kvalitní výkon může považovat vážně jen u nás – všude jinde by se mluvilo o líbivé exhibici, která je odtržená nejenom od celku, ale snad i od původní psané verze postavy. Z Vejdělka přímo čiší snaha natočit něco, co bude mít nějakou výpovědní hodnotu, jenže dojíždí na to, že neumí přimět to vděčné spojení komiky a dramatu, aby fungovalo, a tak prostě má ve snímku scény, které jsou čistě komické nebo čistě dramatické, soudržný celek ale netvoří. Anoncované drama o vesnické xenofobii, netoleranci a neschopnosti vnímat jinakost se vůbec nekoná, neb tím, že celou první polovinu tvoří Václavovy vpravdě debilní eskapády, se docela dobře daří vzbudit dojem, že mládenec prostě jen sklízí, co sám zasel (nehledě na to, že za xenofobní se taky dost těžko dá označit postoj vesničanů, kteří se jen hrozí, co ten debílek seshora zase provede). Ve výsledku je „Václav“ filmem, který nedokázal naplnit ani standard koukatelné hladivé české tragikomedie, kterou evidentně vůbec nechtěl být.(2.2.2008)

Kvalitně natočené i zahrané melodrama, kde se ale prakticky nic neděje. Vynikající Trojan v celém filmu zlobí své spoluobčany, ti se pak zlobí na něho a tak pořád dokola. Václav sice slibuje, že ,,všechno bude", ale nakonec i film zůstal jen u toho slibování. Ke konci už si tvůrci s příběhem neví moc rady, a tak film vyšumí do ztracena. Nicméně je to škoda, protože první polovina je skutečně výborně rozehraná.(1.1.2009)

• Niktorius

Co na tom, že po Václavovi si občas štěknou jen Alíci a Bobíci; co na tom, že jde ve výsledku o úplně jiný film, než chtěli tvůrcit natočit (resp. než tvrdí, že chtěli natočit)... Vejdělek se blýsknul i před intektuálnějším (leč nekritickým) publikem, čeští diváci dostali na hraní další "tak trochu komedii" z Horního Balíkova a Ivan Trojan má dalšího Lva do sbírky...Čímž je mise vlastně splněna.(25.7.2008)

Som rád, že som dal Vejdělkovi šancu práve v kine. Možno to bolo správnou vnútornou náladou alebo čarom sály, ale Václava som si dosýtosti vychutnával, a to nepretržite. Ivan Trojan je herec extratriedy a právom sa teší pozitívnym ohlasom k jeho výkonu. Aj ostatná ekipa však hrá čo to dá a osobne som si nevšimol, že by niekto výraznejšie zaostával. Aj ten Lábus za niečo stojí! Príbeh je fajn, Vejdělek sa podľa môjho názoru vyhol hroziacemu pátosu a postrážil si nastolený štandard z úvodu až do konca. Nech si však každý urobí svoj názor, u mne dobrý hoši.(16.3.2008)

• - Spoluautorem podoby plakátu k filmu je i světoznámý architekt Jan Kaplický. (DaViD´82)

• - Ivan Trojan si při učení role Václava vzal na pomoc psycholožku a ve svém volném čase trénoval chování a chůzi v lese ve starém oblečení po jeho otci. Nakonec si vzal inspiraci také ze samotného režiséra filmu, který údajně chodil na place nějak divně. (venus)

• - Jan Budař (František) musel kvůli filmu chodit do posilovny a učil se řídit traktor. (Posheidon)