• Hakha

Pro mě další česko filmové utrpení, jež sledujeme rádoby "milé" průšvihy Václava, které by mě v reálu velice rozčilovali a neměl bych pro ně odpuštění.... proto nemohu pochopit, proč při těchto scénách hraje tak hravě roztomilá hudba? Když jsem si během sledování postavu Václava přímo zhnusil, tak druhou polovinu filmu (která měla hrát na city) považuji jako velice špatný vtip. Hodnotím 1 hvězdičkou...(20.3.2008)

Vlna lidských dramat cloumá českou kinematogafií od příchodu třetího milénia. Různé příběhy ze života jsou, zdá se, pro naše filmaře nejatraktivnější, a já bych k tomu neřekl ani popel... pokud by mě alespoň některý z nich chytl za srdce. Asi nejlépe je na tom Slámova tvorba (Štěstí se mi líbilo moc), jinak mi příběhy lidských životů dnešní doby přijdou veskrze průměrné. Václav rozhodně není špatným filmem; stejně jako celá zmíněná vlna se opírá o slušnou technickou stránku, výborné herecké výkony a příběh, který neoslní, ale bude nám přinejmenším "citově povědomým". A to je asi tak vše. Hezké, upřímné, divácky vděčné, ale pro mou osobu bez většího efektu.(21.12.2008)

Vejdělek překvapil a v režijním žebříčku opět o kousíček postoupil. Jeho třetí film už působí celistvěji (ačkoliv to bude z větší části zásluha Marka Epsteina) než ty předchozí a Ivan Trojan hraje perfektně. Vtipné momenty skvěle podtrhuje Muchova hudba, dramatické momenty už fungují hůře, především v závěru. 7/10(8.12.2007)

Citlivý, pěkný a zábavný film podpořený velkými herci a herečkami, kteří zde excelují. Celkově se mi Václav líbil. Hlavně bych zdůraznila hudbu, jež se směle může srovnávat s hudbou ve "slavnějších" amerických filmech. Přesto mi na Václavovi něco chybělo (nebo možná přebývalo). Asi mi vadila snaha tvůrců o velké sdělení, které má film průměrnému člověku zaklínit do hlavy. Tahle snaha mi připadala příliš umělá, než aby mohla fungovat tak, jak si to tvůrci představovali.(12.4.2008)

Sázka na jistotu? Nevím.. Dle mého slušný evropský zástupce, který nejednou hluboce dojme i vyvolá rozpaky. Až biblická konfliktovost dvou bratrů, série komediálních výstřelků, které musí nějak skončit, dramaturgická nerozvážnost, podmanivá hudba Jana P. Muchova, retroúčesy, Ivan Trojan bez pevně dané diagnózy (což ho v mnohém limituje). Šluknovský rodák Vejdělek je momentálně v kurzu, takže uvidíme.. Ve Václavovi je to ale všechno tak na půl, filmové, nikoli niterní.. no, za hranice s tím ale rozhodně můžeme!! 70%..(11.1.2009)

• - Ivan Trojan dostal za svůj herecký výkon Českého lva, stejnou trofej dostal Jan Budař za vedlejší roli. (Elisebah)

• - Ivan Trojan odmítl, aby složitější scény za něj točili kaskadéři. Takže se mu například stalo, že spadl z motorky, narazil si rameno a od motoru si způsobil popáleniny druhého stupně. (Siriuss)

• - Film je natočen podle skutečného příběhu. (Elisebah)