Konečně po čase další český film na který se vyplatí jít do kina. Ivan Trojan je opravdu pan Herec. Jeho role Václava je naprosto skvěle zahraná a pozvedá tento snímek o stupeń výš. Také je potřeba pochválit Jiřího Vejdělka na kterého jsem po filmech Roming nebo Účastníci zájezdu začal chytat trochu averzi k jeho filmům. Ve Václavovi ale dokázal natočit kvalitní a příjemné drama na které je radost pohledět a nutno podotknout že Václav je pro mě spolu s Vratnými lahvemi nejlepší film za poslední rok. Český lev je ve správných rukou.(13.3.2008)

Citlivý, pěkný a zábavný film podpořený velkými herci a herečkami, kteří zde excelují. Celkově se mi Václav líbil. Hlavně bych zdůraznila hudbu, jež se směle může srovnávat s hudbou ve "slavnějších" amerických filmech. Přesto mi na Václavovi něco chybělo (nebo možná přebývalo). Asi mi vadila snaha tvůrců o velké sdělení, které má film průměrnému člověku zaklínit do hlavy. Tahle snaha mi připadala příliš umělá, než aby mohla fungovat tak, jak si to tvůrci představovali.(12.4.2008)

Vlna lidských dramat cloumá českou kinematogafií od příchodu třetího milénia. Různé příběhy ze života jsou, zdá se, pro naše filmaře nejatraktivnější, a já bych k tomu neřekl ani popel... pokud by mě alespoň některý z nich chytl za srdce. Asi nejlépe je na tom Slámova tvorba (Štěstí se mi líbilo moc), jinak mi příběhy lidských životů dnešní doby přijdou veskrze průměrné. Václav rozhodně není špatným filmem; stejně jako celá zmíněná vlna se opírá o slušnou technickou stránku, výborné herecké výkony a příběh, který neoslní, ale bude nám přinejmenším "citově povědomým". A to je asi tak vše. Hezké, upřímné, divácky vděčné, ale pro mou osobu bez většího efektu.(21.12.2008)

• Rosomak

Neříkám, že je ten film špatný. Spíš mě absolutně minul. Historky o věčných outsiderech, epizodicky vyprávěné pomocí mnoha rádoby vtipných scének, totiž mohou zaujmout opravdu už jen lidi, kteří podobně sledují i odpolední seriály na tuzemských televizních programech. Kvalitou i obsahem se zas tak neliší, jen herecká "elita" je vyměněná za ještě neztrapněné (levnější?) herce...(27.4.2008)

Kvalitně natočené i zahrané melodrama, kde se ale prakticky nic neděje. Vynikající Trojan v celém filmu zlobí své spoluobčany, ti se pak zlobí na něho a tak pořád dokola. Václav sice slibuje, že ,,všechno bude", ale nakonec i film zůstal jen u toho slibování. Ke konci už si tvůrci s příběhem neví moc rady, a tak film vyšumí do ztracena. Nicméně je to škoda, protože první polovina je skutečně výborně rozehraná.(1.1.2009)

• - Film je natočen podle skutečného příběhu. (Elisebah)

• - Ivan Trojan dostal za svůj herecký výkon Českého lva, stejnou trofej dostal Jan Budař za vedlejší roli. (Elisebah)

• - Se skutečným předobrazem postiženého Václava se Ivan Trojan, scenárista ani režisér nesetkali, pro rady ale zašli k psycholožce. (109)