KdG

Divnej film, pár zajímavých scén ale jinak celkem nuda a na mě moc vážné téma. Jediné co potěšilo je koncert Vypsané FiXy. ()

TSZ

Uznávám vynikající herecký výkon Ivana Trojana a několika dalších (ačkoliv se mi zdá celá postava až podezřele napsána Trojanovi přímo na tělo, ale budiž), Vejdělek vede režii jistou rukou a vcelku se mi i líbila Muchowova hudba. Co mi však není zcela jasné je vyznění filmu: prakticky každý, kdo vysloví zcela racionální myšlenku „umístění Václava do ústavu“ je zde podán jako bezcitný a nesympatický cynik. Patrně patřím taktéž k této sortě lidí, protože si opravdu nedovedu představit, že bych žil na vesnici kde místní retard střílí po lidech puškou, krade traktor a vůbec se chová zcela asociálně vůči svému okolí. Je mi jasné že snímek je jen volně inspirován příběhem skutečného Václava Vingla,ale v takto podaném příběhu postava Václava jako vzoru čisté morálky rozhodně nefunguje. ()

Chamyl

Škoda té snahy o odlehčení v podobě komediálních prvků. Václav je především hodně zvláštní film o "nenormálním" člověku někde na vesnici. Jeho lehká retardace má za následek řadu úsměvných scén, které ovšem zlehčují vážnost jeho postavy i situace. Divák pak trochu tápe, jestli je to, co on dělá a říká, spíše vtipné nebo smutné a tím si od Václava zákonitě drží odstup. Celý tento příběh je přitom velmi smutný - nikoliv kvůli Václavovi - ale paradoxně kvůli malosti lidí, kteří s ním na vesnici žijí a pro které se ve své prostotě stal vítaným hromosvodem jejich vlastní frustrace, neschopnosti, hlouposti a zbabělosti. Ivan Trojan je tradičně výborný a uvěřitelný, jeho Václav není ani jasný chudáček či hajzlík - prostě jako v životě je to vždycky někde mezi. Závěr je pak opravdovou ždímačkou emocí, když (obrazně) nás všechny ústy vynikající Emílie Vašáryové žádá v hospodě Václavova matka o podpis na petici. Podepsali byste? ()

crjules

Presneji *** + Vaclav me mile prevapil. Trojan, myslim patri mezi spicku ceskych hercu a v tomto filmu to jen potvrzuje. Obetava a oddana,milujici mama E.Vasaryova , je 100% (jen bych ji pral trochu vice veselejsich roli,zda se mi, ze hrala, byt skvele ...neco podobneho jako v Peliskach). Budar u me stoupa na oblibe. Vice vaznejsich roli pro Labuse. Ps : krasne exteriery! ()

ear.wig

Vcelku průměrná komedie/drama. Jiří Vejdělek se celý film snaží působit na city, ale u mě to nějak nezafungovalo. S Václavem jsem nesoucítila..nelitovala ho..prostě nic. Asi jsem člověk bez emocí či co, ale tenhle film mi prostě příliš nesednul. ()

winstonik

A možno sa raz dočkáme i toho, že nová česká vlna prestane točiť filmy stále o tom istom - o lúzeroch a dedinských chudáčikoch (Nuda v Brne, Hrubeš a Mareš...). V týchto scenároch sa už celkom stráca originalita, ale najmä - význam. ()

FvP

Je to skutečně dilema: I když je to v jádru dobrák a vtipálek, většině svého okolí je nebezpečný. I kdyby to nebyl příběh podle skutečné události, neměl bych problém mu uvěřit. Ten základní konflikt a nejasnost hranice mezi podivínem a idiotem je vystižena přesně, jak má být: naprosto vůbec. ()

LukH

Velmi příjemné překvapení...až na výkon Ivana Trojana, kde přichází již tradičně koncert a povyšuje každý film o hvězdičku! Zmínil bych ještě jeden z nejlepších hudebních doprovodů v českém filmu, jaký jsem za dlouhou dobu slyšel - talent pana Muchowa je hoden nejen českého filmu. ()

coinneach

Filmařsky na české poměry výborný film, hudebním doprovodem film světový, a to myslím doslova. Tak kouzelnou hudbu, aby člověk pohledal nejen u nás, ale také za hranicemi. Děkuju ()

Alojs

Některá zdejší hodnocení mě udivují, stejně tak notorická vysazenost na domácí produkci... Václav by si červená čísla zasloužil. A ne že ne. ()

Zmeo

Zajímavý film z vesnického prostředí o příjemně potrhlém muži. Bavil jsem se, zejména nenuceným humorem tak nějak ze života. ()

ANTYCHRYST

Bravůrní filmařskej kousek, kterej mě od první minutky až do konce chytil za srdce. Životní role Trojana - je neskutečné co v tomto filmu předvádí, přes komické kousky, až po vážné situace. Zajímavej pohled, když člověk ví, že to je dle skutečné události. Závěr je emotivně hodně silnej. O hudbu se postarala Fixa + skvělej hudební podklad od Muchowa :) paráda. 100 % Všecko bude... Pro mě jeden z Top Cz filmů s vážnou tématikou. Musím přidat koment..viděno už nevím po kolikáté a zase... jak je scénka ve vězení když říká že chce domu...a vysvětluje že není dement... opět slzy..tomu se nelze ubránit...maximální emoce...aktualizace červenec 2019..Václav mě prostě baví.. Ta dávka emocí je neskutečná.. Stejně jako Famózní Trojan.. ()

Honziczech

Ivan Trojan dokáže zahrát opravdu cokoliv a kohokoliv, ve filmu Václav naprosto exceluje! Nelze opomenout ani skvělý výkon Jana Budaře a k filmu padnoucí hudbu Jana P. Muchowa ()

SOUNDTRACK Poděbrady 2017

SOUNDTRACK Poděbrady 2017