martusha

Jsou věci, které nepochopím. Patří mezi ně matematika, oblíbenost facebboku a to, že Václav má tak nízké hodnocení. Je to jeden z nejlepších českých filmů za poslední dobu. Námět je silný, herci excelentní, zpracování skvělé. Nechápu, fakt nechápu. ()

waska

Podle mě průměrný film, dělaný přesně pro Trojana. A jaký div, že za to dostal lva. U filmů podle skutečné události je problém, že víte jak to dopadne a proto od něj chcete něco víc. Tenhle film toho "víc" v žádném případě nenabízí. Václav Vingl měl sedět v blázinci, protože dřív nebo později to takhle muselo dopadnout a to ještě klika, že opravdu někoho nezabil. No a proč se to vůbec dostalo do kin? Protože pan prezident udělil amnestii..Kvůli petici, kde byly 4 lidi.. ()

Joski

Štandardná česká komédia i keď o nevšednom "Václavovi" Vinglovi. Trojan nijak neprekvapil, ale zvládol svoju úlohu na celkom slušnej úrovni. Najlepšie zahrala Emília Vášáryová a definitívne potvrdzuje svoje kvality najobsadzovanejšej slovenskej herečky v českých filmoch. No a Soňa Norisová ma neskutočne zaujímavé línie. Najmä v pruhovanom svetríku:-) Zatiaľ najlepší film z dielne Vejdělek+Epstein! ()

Nyan

Jako fanoušek Vypsané fiXy nemůžu dát nízké hodnocení, ale i tak to byl pěkný film a Ivan Trojan byl skvělý! ()

Brinkley

Jiří Vejdělek jde zkrátka absolutně mimo mě, ať už jde o jakýkoli žánr. I zde je pro mě synonymem zjednodušení a divácké podbízivosti (v případě Václava: "diváku, teď ti říkám, že se dojmeš, rozumíš?"). Lituji, i přes excelentního Ivana Trojana, jenž dělal co mohl, jsem pociťovala spíš rozpaky a nudu. I tak asi to nejlepší, co jsem doposud od Vejdělka viděla, takže tři hvězdy. ()

bono22vox

Tohle je vážně těžké rozhodování, měl jsem u tohoto snímku čtyři hvězdičky, ale ta čtvrá byla hlavně pro pana Trojana, který je zde naprosto vynikající. Ale právě film už tak dobrý zase není, zůstal tak někde na půl cesty k velkému dramatu... bohužel... ()

quixote

Film, který mě zcela minul. Postava Václava na mě vůbec nepůsobí celistvým dojmem a Trojanovi ji bohužel nevěřím, i když je vidět jeho velká snaha. Chybu vidím v režijním vedení a částečně i ve scénáři. ()

Gremlin1

Václavovi chybí spád, dlouhá chvíle se střídá tu a tam s návalem emocí - zato nezvykle hlubokých. Trojan klasicky výborný, ale pro tuto roli už malinko starší. Budař konečně nehraje jen "magora" a velmi se mu to daří :-). Hudba, kamera, střih a další herecké výkony dělají z filmu koncert, který se nemůže nelíbit. Snad se blýská na lepší časy. Václav je velmi pěkný český film a nepochybně Vejdělkův nejlepší dosavadní kousek. ()

tucnak

Docela uspávající, nezáživné, zmatené (ve smyslu míchání atributů z různých období). Ale jsem ráda, že se v kině po dlouhé době objevila pro mě krásnější ze sester Norisových. ()

Bane

Původní záměr natášt Václava pouze pro televizi je na filmu znát - jako drama totiž zůstává pouze na půli cesty. Ivan Trojan si Českého lva však rozhodně zaslouží. ()

chandy10

Plný počet za fiXu...ba ne. Nejenom za ni. Jestli je nějaký český film, který si zasloží za rok 2007 pět hvězdiček. Tak je to právě Václav. ()

SAJA

Z námětu se dalo vytěžit daleko více. Scénář mi příjde odfláknutý. A samotná postava Václava mně vůbec nenandchla. Prostě jsem v ní pořád viděl exhibicujícího Trojana než retardovaného vesnického chlapa. Role mu prostě nesedla. Ale naši filmaři se bojí experimentovat a radějí sází na prověřěnou jistotu. Ale i ta se jednou přejí. Možná kdyby obsadili do hlavní role nějakého cizince, jako kdysi v případě Otíka z Vesničky, tak by mně to chytlo více. Takže pro mně spíše podprůměr ()

Sandisek

Trojan v tomto filmu vypadá jako můj kámoš Kokoška a taky se tak podobně chová, akorát neříká - Teda jako :) Nejlepší je jak si zaskákal na koncertu do diváků :)))) ()

xenopus

Film stojí jednak na autenticitě (podle skutečné události) a na Trojanovi. Ve výsledku by z toho mohlo být i něco lepšího, jen kdyby Vejdělek trochu přitlačil na pilu. Hraní na sklenky v úvodní melodii filmu je také obehraná písnička z filmů o bláznech, pane Muchowe - Formanův Přelet mám ve své TOP10. Ještě, že magora Václavova ražení nemáme u nás na vesnici, jinak bych ho musel zabít - soucit? je prostě nebezpečnej a v závěru mi přišlo líto, že přežil... Slabé tři a nenuťte mě dál přemýšlet, jinak bude hůř. ()

ŠIM-ond

jedna hvězdička za Jiřího Lábuse, kterého mám jako herce rád... škoda, že film nepatří jemu ale Trojanovi... Trojan podle mě není dobrý herec, snaží se, ale reputaci si u mě tímto filmem nezlepšil. P.S. fajn ten fialový make-up na oku na konci... když už to neumějí vystínovat, ať ho alespoň neberou z takové blízkosti... ()

aik

Docela zajímavá převážně OneManShow, které bohužel chybí něco víc, čím by se skutečně mohla dlouhodobě zapsat do paměti. Přesto velmi silných 70%. ()

SOUNDTRACK Poděbrady 2017

SOUNDTRACK Poděbrady 2017