Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Superbad je varujícím příběhem dvou dospívajících chlapců, které čeká maturita. Jsou na sobě obrovským způsobem závislí, ale teď by měl každý z nich jít na jinou vysokou školu a čeká je odloučení. Evan (Michael Cera) je milý, chytrý a stydlivý. Seth (Jonah Hill) je drzý, náladový a posedlý děvčaty. Ve filmu sledujeme jejich zoufalé pokusy zapůsobit během jedné bláznivé noci na osoby, po kterých touží... během jediné příšerné, potupné noci, na kterou po zbytek života vděčně vzpomínáte. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (693)

B!shop 

všechny recenze uživatele

Naklad jak hovado, filmu se daj v podstate vytknout jen dve veci. Obcas je tempo krapet moc pozvolny a postava Evana je uplne k nicemu, za celou dobu udela asi jeden nebo dva vtipy. To Seth v podani Jonaha Hilla je tezsi kalibr. Neustale hazi nejaky sprosty hlasky a vypada jak silenej prasak. A do tretice tu je McLovin, ten je z nich vsech asi nejuchylnejsi a kdyz se da do kupy s dvojkou vymastenejch flojdu, tak to je desna rezba. Jinak co se tyce pribehu, tak to nic noveho neprinasi, na druhou stranu se to tu aspon neokecava a od zacatku do konce je plan danej, ozrat a osukat holky. A jak to tak bejva, ti nejvetsi dementi dostanou nejlepsi kocky. Co se tyce urovne samotnejch vtipku, obcas je nakej originalni, obcas nakej kulervouci, ale po celou dobu filmu se clovek stejne musi usmivat, i kdyz se zrovna nakej prvotridni vtipek nedeje, za coz muze hlavne jedna sprostarna za druhou a suprovy dialogy. Kevin Smith to sice porad neni, ale ma to na nej slusnej nabeh. Bavil jsem se po celou dobu, film ma fajn herce, skvely vtipy a originalni napady, takze je to na 5*. ()

Spooner 

všechny recenze uživatele

Od Appatowa (i když jenom v pozici producenta) jsem čekal malinko víc. Ze začátku jsem se totiž docela nudil a Jonah Hill, který fuckuje za každým slovem, mi přišel místy až trapnej. Naštěstí pak přijde na scénu geniální Foggel (vlastně McLovin) a dva policajti. Když je tahle trojka na scéně, tak je o zábavu postaráno. Ta nuda z první půlhodinky naštěstí už potom docela zmizí. I tak mi to nadávání místy přišlo zbytečné a spíš nucené a celé to bylo zbytečně moc dlouhé. Prostě zábava na jedno kouknutí, ale na Zbouchnutou to prostě nemá. ()

Reklama

kinej 

všechny recenze uživatele

Čím to je, že Superbad mi přijde tolik vtipný, zatímco ostatní americké puberťácké komedie mě míjejí? Asi tím, že Superbad je vtipný doopravdy. A také, i přes všechny ty vulgarismy aj. excesy je to celkem inteligentní podíváná s tím nejhustějším policejním duem, co jsem kdy viděl. Některé fóry jsou tak primitivní, až jsou prostě geniální. Třeba pták s kufříkem na Náměstí nebeského klidu, či pták coby Mr. T. ()

tron 

všechny recenze uživatele

Superbad je o priateľstve dvoch tínedžerov (troch, ak berieme do úvahy Fogella), ktorých kamarátstvo sa pravdepodobne čoskoro skončí. Film má zopár výstižných okamihov, ktoré sú smutné a hrejivé zároveň. Cítiť z nich ľudskosť. Divák sa s trochou snahy dokáže vcítiť do kože dvoch vystrašených chalanov, ktorí sa poznajú od detstva a hoci ešte nemajú dospelé uvažovanie, cítia, že onedlho sa niečo dôležité skončí a niečo nové sa začne. Až som si prial, aby na konci nasledoval strih „o 3 roky neskôr“. Bohužiaľ nenasledoval. Nanešťastie to trvá dve hodiny + to mohlo byť citlivejšie a hoci som sa často usmieval (nakupovanie alkoholu na falošný preukaz, kreslenie penisov), zrovna záchvaty smiechu to neboli. ()

Pepinec 

všechny recenze uživatele

Tady moc rád přitlačím na pilu. Protože kluci na ni také tlačili, a to tak originálně a vtipně, až z toho vzniklo jedno z nejpovedenějších teenagerovských řezání dříví, co jsem kdy viděl. Jejich upřímně naivní a bláznivě přitroublé chování ve mně vyvolávalo radost i dojetí zároveň. A to je mi tisíckrát milejší, než uprcané Prcičky. Pardon. ()

Galerie (27)

Zajímavosti (20)

  • Obchodní řetězec Wal-Mart stáhnul na Hawaii na žádost starosty Honolulu z prodeje DVD s filmem, protože obsahovalo falešný řidičák McLovina (Christopher Mintz-Plasse), který je samozřejmě z Hawaiie. (Paulie88)
  • Chlapíka, ktorý po Hillovi šmarí baseballovú pálku, hrá otec Setha Rogena, Mark Rogen. (genetique)

Související novinky

Pátá Past, čtvrtý Blade, nové Prcičky...

Pátá Past, čtvrtý Blade, nové Prcičky...

25.02.2010

...a spousta dalších pokračování v dnešní novince. Neztrácejme čas: Bruce Willis po fiasku s Náhradníky ví, že jeho kariéru už zachrání jen návrat k nejslavnější postavě a tak si představuje, že by… (více)

Násilí na ženách?

Násilí na ženách?

13.04.2009

To už k dnešku tak nějak patří ;-). A tak tady máme protest radikální feministické organizace WomanAndHollywood, která sokolím okem dohlíží na to, jestli američtí filmaři zobrazují něžnou polovinu… (více)

Náš kámoš Marťan

Náš kámoš Marťan

15.11.2008

Simon Pegg a Nick Frost jsou zpátky. Po hororech (Soumrak mrtvých) a akčních kriminálkách (Jednotka příliš rychlého nasazení) si chtějí utahovat (samozřejmě láskyplně) z žánru science-fiction.… (více)

Reklama

Reklama