Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Superbad je varujícím příběhem dvou dospívajících chlapců, které čeká maturita. Jsou na sobě obrovským způsobem závislí, ale teď by měl každý z nich jít na jinou vysokou školu a čeká je odloučení. Evan (Michael Cera) je milý, chytrý a stydlivý. Seth (Jonah Hill) je drzý, náladový a posedlý děvčaty. Ve filmu sledujeme jejich zoufalé pokusy zapůsobit během jedné bláznivé noci na osoby, po kterých touží... během jediné příšerné, potupné noci, na kterou po zbytek života vděčně vzpomínáte. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (692)

tron 

všechny recenze uživatele

Superbad je o priateľstve dvoch tínedžerov (troch, ak berieme do úvahy Fogella), ktorých kamarátstvo sa pravdepodobne čoskoro skončí. Film má zopár výstižných okamihov, ktoré sú smutné a hrejivé zároveň. Cítiť z nich ľudskosť. Divák sa s trochou snahy dokáže vcítiť do kože dvoch vystrašených chalanov, ktorí sa poznajú od detstva a hoci ešte nemajú dospelé uvažovanie, cítia, že onedlho sa niečo dôležité skončí a niečo nové sa začne. Až som si prial, aby na konci nasledoval strih „o 3 roky neskôr“. Bohužiaľ nenasledoval. Nanešťastie to trvá dve hodiny + to mohlo byť citlivejšie a hoci som sa často usmieval (nakupovanie alkoholu na falošný preukaz, kreslenie penisov), zrovna záchvaty smiechu to neboli. ()

DaViD´82 

všechny recenze uživatele

Superbad sice není super, ale ani bad. Bob (Jonah Hill) a Bobek (Michael Cera) jsou sympaťáci. Až by jim člověk ten jejich vysněný zásun snad i přál. K čemu jim to však je, když jim duo za psacím strojem vkládá do huby papírem šustící dialogy. Ty by tuze moc chtěly být "sprostě a přirozeně o něčem" jako u Kevina Smithe, ale ve výsledku jsou sprosté, ovšem o ničem. Pouze dokořeněné v každé druhé větě naroubovanou popkulturní narážkou. Aby tam prostě byla, spíše než že by tam sedla. Navíc ta stopáž. Ani Návrat krále nemá tak natahovaný konec. Takhle je těch pár vydařených scének a nápadů utopeno pod tunou vaty. A není to ochucená vata od McDonalda, ale obyčejná od McLovina. PS: Podobnost s komentářem ke Zbouchnuté zcela záměrná. ()

Reklama

Cervenak 

všechny recenze uživatele

Precenená úbohosť, na ktorú chcem veľmi rýchlo zabudnúť. Pokusy o "humor zo života" zúfalé, väčšina situácií trápna nezábavným spôsobom, postavy nesympatické (stretnúť toho hlavného tlsťocha v reáli, tak mu po 5 minútach rozkopem tú fuckujúcu tlamu). Párkrát som sa poumial (McLovin...), asi trikrát zasmial. A to je asi tak všetko. Film sa stal znesiteľným vlastne až v poslednej scéne v obchodnom dome, kde sa postavy začali chovať ako normálni ľudia. Do týchto vôd nech sa Apatow a Rogen radšej nepúšťajú. Zlaté Prcičky. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Jedu dneska takhle autobusem, celej udejchanej, ani nemám chuť si sednout jak jsem autobus stihl jentaktak. Prostě jsem měl namále, díky tomu, že řidič namotával další roli papíru na lístky jsem prostě měl štěstí a autobus zadýchaný a zpocený bez problému stihl. Byl jsem šťastný až do jedńé chvilky. Napravo odemě stála partička chlapců, náctiletých, nebylo jim více jak 16 let. Nemám od nich daleko, nicméně jsem se nedokázal divit, jak moc si tahle partička v čele s guru vůbec dokáží dovolit, jak trapně se dokáží chovat a jak uboze dokáží reagovat na vnější jemy z okolí. Každopádně v Superbad to takhle funguje také. Já jsem tomu nevěřil, když jsem tuhle komedii viděl a taky jsem jí patřičně ohodnotil. On je tu jeden, přesto dosti zásadní průser, a to ten, že je to všecko holá pravda a pár takových debilů se najde opravdu všude. A tak bych rád dodal, že i když sledujete film, ne vždy je to fikce i když se to zdá být absurdní tak moc, až se protáčejí panenky. Nakonec z toho vzniklo dvojité nasrání ohledně jedné věci. Té proložené na posteli u tohoto filmu, a té prostojené uprostřed autobusu s propoceným trikem vedle party magorů, kteří se baví, ale není legrace je sledovat, stejně jako tento film. Není legrace ho sledovat, opravdu není. ()

Shit 

všechny recenze uživatele

Možná trochu přeceňovaný, ale zábavu to dokáže obstarat fakt dobře, sice se nejedná o žádnou kulervoucí komedii u který bych se nějak řezal smíchy, ale některý scénky, hlavně teda s dvojící vymaštěnejch flojdů, jsou fakt brutální, s nima byl celej film ještě o kousek zábavnější a hlavně střeštěnější, což filmu jenom prospělo, nicméně i hlavní trojice loserů byla dobrá, ale z jejich strany se spíš jednalo o takovou normální nešílenou zábavu, kdy prostě všechno podělávali, ale normálním způsobem, ostatně to celkově vůbec nebyli takový ty totální hovada jako obvykle, což teda ale tuhle komedii řadí mezi ty nepitomoučký a hlavně, ač je tam spousta fakt sprostejch kombo výrazů, tak to tam prostě skvěle sedne. Akorát mi nejde do hlavy jak je možný, že vždycky ty, který jsou na začátku pro posměch, dostanou ty nejlepší sexy kočky. ()

Galerie (27)

Zajímavosti (20)

  • Scénář napsal podle vlastních zážitků herec Seth Rogen. (xjane)
  • Škola, ktorú navštevujú hlavný predstavitelia je El Segundo High School. (Greenpeacak)
  • Film byl roku 2012 webem „LoveFilm“ určen čtvtou nejvtipnější komedií všech dob, a to s průměrně 1,9 "smíchy" za minutu. (JoranProvenzano)

Související novinky

Pátá Past, čtvrtý Blade, nové Prcičky...

Pátá Past, čtvrtý Blade, nové Prcičky...

25.02.2010

...a spousta dalších pokračování v dnešní novince. Neztrácejme čas: Bruce Willis po fiasku s Náhradníky ví, že jeho kariéru už zachrání jen návrat k nejslavnější postavě a tak si představuje, že by… (více)

Násilí na ženách?

Násilí na ženách?

13.04.2009

To už k dnešku tak nějak patří ;-). A tak tady máme protest radikální feministické organizace WomanAndHollywood, která sokolím okem dohlíží na to, jestli američtí filmaři zobrazují něžnou polovinu… (více)

Náš kámoš Marťan

Náš kámoš Marťan

15.11.2008

Simon Pegg a Nick Frost jsou zpátky. Po hororech (Soumrak mrtvých) a akčních kriminálkách (Jednotka příliš rychlého nasazení) si chtějí utahovat (samozřejmě láskyplně) z žánru science-fiction.… (více)

Reklama

Reklama