Lorge

Proč? Proč musel Pelant s Johnem napsat scénář, který je ze tří čtvrtin složen z absolutně stejných replik jako v předešlém filmu? Proč to muselo vypadat tak trapně? Tohle bylo vyloženě... smutné. Pro mě rozhodně největší zklamání. Tu jednu dávám pouze z nostalgie. ()

smack

Huha, asi se přestanu na filmy těšit, protože bych pak mohl být zklamán, jak se stalo právě dneska. Tak často opakovali památná věty, až mi je celkem zprotivili. Někteří si střihli svoje částěčně skutečný životní situace, což ve mě také nebudí přílišné nadšení. Nebýt pana Kardy, studenta Převrátila, pěkné přírody, kvalitního carvingu a příjemného soundtracku šel by níž. ()

waska

Nic moc jsem od toho nečekal a ani nic víc nedostal. Některé vtipy pobaví, ale jinak je to parazitování a kanibalizování na původním filmu. Je to neosobní a herecké výkony taky nic moc. Škoda.. ()

Psycho.R

Nevím čím to je, recenze je odepsali, ale mě se ten film zamlouval, asi to bude tím, že jsem ho viděl před Vánoci. Až na špatný konec dávám 4, za konec2*. ()

DarkoCohen

Občas je mi záhadou soudnost českých filmařů. Natočit takovouhle bejkárnu je vážně na pováženou. Nejenže to vrhá špatný stín na bezkonkurenční ,,jedničku", ale hlavně to muselo vytočit k nepříčetnosti nejednoho diváka v kině. Protože tohle je vážně síla. O příběhu se snad nemá cenu ani rozepisovat. I ten největší optimista musel tušit, že bude stát za starou belu. Ovšem co ještě větší měrou posílá tenhle film do suterénu české filmové tvorby je kamera a střih. To je něco příšerného. Marně hledám v paměti něco, k čemu bych to mohla přirovnat. Každopádně prodejci lyžařského vybavení si mnou ruce. Mají reklamu zadarmo. Co se mě týče, tak tady se nedá ani hovořit o zklamání jako spíš o ostudě. Teď jen rychle zapomenout. 20% P.S. Antonína Duchoslava už raději neobsazovat. ()

sonoluca

Největší chyba je očekávat od Sněženek a machrů po 25 letech pokračování nesoucí se v duchu původních Sněženek. V prvních pár minutách to na nás sice tvůrci zkouší s nostalgií (což absolutně nefunguje, bohužel), ovšem po pár desítkách minut vám musí být jasné, že bezstarostnost mladí vystřídaly ztracené iluze, životní strasti (postavu, která je opravdu šťastná, tady prostě nenajdete) a melancholie. Ve výsledku tak záleží čistě na vás, jestli na to přistoupíte či nikoli ()

dessa

To je tak krásný melancholický film... A zachycení jednotlivých postav je moc pěkné, některé velice připomínají své herecké protějšky. (třeba Jeníková a Suchánek hrají sami sebe, to mi nikdo nevymluví...) ()

donkocicak

Když jsem se dověděl, že se chystá pokračování tohoto dnes již kultovního snímku, byl jsem trochu na rozpacích. Po prvním zhlédnutí jsem musel konstatovat toto - není to komedie ! Jde o smutný příběh, který ukazuje, kterak jsou všechny postavy nešťastné, zklamané životem a "žere" je pocit stáří. Neustálé omílání vtipů z předešlého filmu najednou působí poněkud trapně. Kromě Johanedis a Prachaře zde nejsou skoro žádné nové postavy, což je myslím také chyba. Už jen ta hudba podmalovala ale pořádnou depresi. Myslím si, že se tvůrci měli vydat zcela jiným směrem, když už o to pokračování tolik stáli. A zkrátka dát nám pořádnou zábavu. Dalo se vytěžit z tématu mnohé - vtipné scény na lyžích, v chatě samotné, ať už za střízliva či nikoli, Vikiho představit daleko lépe jako záletníka apod. Tragikomické prvky by nebyly úplně na škodu, ale ty komické by musely značně převažovat. Že by možná nešlo o úplně originální humor, to už je věc druhá. ()

whisker

O čem to vlastně bylo ?! Sám nevím co si o tom mám myslet. Asi dvakrát jsem se zasmál zrzavým dětem, a tím pro mě film končí. Nějaké herce jsem vůbec nepoznal, těch 25 let udělalo docela dost. A hlavně tomu chyběl pořádný děj a to je škoda. ()

for-com

Mnohokrát se mi stalo, že po shlédnutí filmu jsem si říkala.. a jak to s nimi bylo dál? U Sněženek bych tohoto odhalení možná byla ráda ušetřena... scénář se bohužel nepovedl a prkenné herecké výkony (čest vyjímkám) tomu moc nepomohly.. takže jediné na co jsem se těšila a co se mi i líbilo byl "vztah" Radek - Hanka a i zde zůstala hořká pachuť na jazyku... holt pár povedených scén na dobrý film nestačí.. ()

R.A.D.E.K odpad!

Film o tom jak překonat krizi středního věku aneb "ztracená generace" se vydává na hory.Nepříjemný alkoholik , neúspěšný nakladatel , smutný bavič , neúspěšná herečka , a ostatní ,kterým pomalu odchází že s lety navíc už nic neudělají ,jediný kdo zůstal aspoň trochu "normální" je profesor Karda. Název "Všichni se opakujeme aneb Konec Cabadaje v Čechách" by byl daleko výstižnější.Děs a hrůza. ()

Nekroskop

Snažil jsem se na ně hledět nezaujatým pohledem, ale když máte nějaký film tak rádi, že ho můžete vidět opakovaně a neomrzí vás, pak pokračování, zvlášť po tak dlouhé době, prostě objektivně nezhodnotíte... No dobře, je to strašná nuda. ()

Moly

Vůbec ne špatný film s poměrně zajímavými a příjemnými momenty (a to jak na poli hudby, ale i kamery a dokonce režie). Bohužel, dojmy, které oscilují nutně mezi dvěmi až čtyřmi hvězdičkami, nutně kulhají, a to (paradoxně) právě na snaze navázat na původní film. Všichni přeci slavné hlášky známe, tak proč je, krucinál, pořád všichni protagonisté opakují (nutno dodat že bez jakéhokoliv kouzla, a tím i původní momenty ztrácí na síle, vtipu a neopakovatelnosti)?! Scénář sám o sobě často upadá na jednu kulhavou nohu, a je to opravdová škoda. Dobrých, potenciálně nosných momentů tu je až až. Pro mne zklamání a zároveň překvapení v jednom. Nicméně stále se dá doporučit, protože slibovaná hořko-sladkost se opravdu dostavila. ()

arajnoha odpad!

Příběh bez děje, dětinské a trapné. Je pravda, že pokud seženou ty lidi po 25 letech, tak stejně musí vědět, že z toho filmu nic nebude. ()

netWoor

Zase jeden z filmů, který netuším, proč byl vlastně natočen. Vlastně vím ... Čekal jsem blbost a dočkal jsem se. Ten bod je pouze za to, že jsem nudou nedokoukal a třeba bylo na konci něco, co by mě bavilo ... ()

cyright

Vyjasněme si jednu věc. Nejedná se o komedii. A kdo bude očekávat (i díky blbému promo) komedii jako byla jednička, bude zklamán. Ani první díl totiž nebyl komedie. První díl byl poeticky příjemný a úsměvný díky atmosféře naivního, ale o to více pomíjivého optimismu náctiletých, ale ve své podstatě to bylo drama. A dvojka není o ničem jiném. Jen to, co bylo před 25ti lety naivně sladké, dnes je smutně hořké, ale přesně o tom je realita. Film mě proto mile překvapil. Je ve svém námětu solidní a konzistentní a postavy vůbec nešetří - určil jim životní osudy, které nám nejsou ve světle prvního dílu sympatické, o to více jsou však uvěřitelné. Při sledování filmu jsem prodělal zvláštní změnu od počátečního zklamání (co to je za trapné pokračování jedné prima komedie), přes diváckou rozpolcenost až k docela příjemnému uspokojení, že lepší pokračování si film nemohl přát. Takové trochu ufouněné 4*. Ono i to omýlání starých hlášek má svůj smysl.. ()

elshish

Myslel jsem si, že toto bude komedie aspoň na úrovni prvního dílu. První co mě odradilo po shlédnutí tohoto snímku, byly trapné a neustále opakované hlášky z prvního filmu.. Posléze provázející melancholie a deprese jednotlivých postav mi začal film naznačovat, že už to bude jen horší depka.. ()