BUD-SFIS

Asi se jiz neda udelat po 25 letech stejna komedie se stejnymi herci a se stejnymi problemy. Coz je skoda. Film na mne pusobil ze zacatku ftipne, cekal jsem ohromujici komedii ale opak byl pravdou. Pesimismus, melancholie, zkroucene osudy. Hodne mne to vzalo. Do toho stare dobre hlasky, ktere jenom podtrhovaly smutnou atmosferu a osudy byvalych spoluzaku z gymplu. Kam a hlavne jak hluboko se da klesnout tot nam vypravi nas pribeh. Snad se tohoto stavu nikdy nedoziju. ()

zette odpad!

Si dela nekdo z divaka srandu... Co stvoril scenarista, kameraman a reziser je do nebe volajici. Tesknu po cenzure:-). ()

pakobylka

Viděla jsem jenom část, takže z mé strany se prozatím jedná jenom o žhavého kandidáta na hodnocení někde v úzkém prostoru mezi "odpadem“ a 1*. Někdy je lepší nevědět, co se přihodilo po pětadvaceti letech … :-))) … Ale možná se někdy přemůžu a zjistím, jak celá ta nepovedená záležitost dopadla. A třeba to nebude ve výsledku až tak hrozné. ()

MarekT

Plně chápu, že pokračování takových filmů, navíc ještě s původním názvem plus přídomkem "po letech", nebudí moc důvěry, ale i tak si myslím, že tento film narozdíl od mnoha jiných sequelů nebyl ztrátou času, jelikož vlastně pokračuje ve stejném povídání jako v předchozím díle, akorát se podle očekávání nedostavuje žádná komedie. On vlastně už ten základní kámen ani komedií v pravém slova smyslu není, toto označení je vlastně podobná, uměle vytvořená záležitost jako rozšířená Hitchockova přezdívka 'mistr hororu'. Co se týče toho opakování sama sebe, mohu z vlastní zkušenosti potvrdit, že takové třídní srazy se kolikrát bez toho neobejdou, navíc je dobré zmínit, že si to postavy uvědomovaly. Ovšem sám nepopírám, že někdy opakovaný vtip prostě není vtipem, záleží totiž na jednotlivých výkonech - které jsou obecně celkem dobré, ovšem film stojí a padá především s tehdejšími "hvězdami", křoví totiž křovím zůstalo i dnes. Příjemně mě z herců překvapil Michal Suchánek, kterého si snad už nikdy nebudu spojovat s pochybnými zábavnými pořady, jelikož dokázal, že dobrým hercem nebyl jenom v mládí, ale je jím i teď - přispěla k tomu jistě i autoreflexe v charakteru jeho postavy, která se mi nejen na něm, nýbrž i na některých dalších postavách zamlouvala. Na filmu se mi také dále líbilo vykreslení postav z opačného úhlu pohledu - určitě to může ulehčit vnímání filmu těm, kterým se mohly některé postavy v původním filmu nesympatické. Škoda, že celé snažení jinak kazí nepříliš povedený scénář, který jako takový moc neboduje, některé motivy s trochou intuice se dají předpovědět dopředu (podezřele rychle se přejde ke setkání, stejně tak potomci nebyli bráni na výlet náhodou). Ale i tak se jednalo rozhodně o celkem snesitelný třídní sraz, který si cením na tři hvězdičky a za dvacet let možná přihodím i tu čtvrtou. P.S. Pro budoucí uvedení v televizi či na nosičích doporučuji vystřihnout zbytečné cameo jisté olympijské vítězky. ()

kvasiva

Po dalším shlédnutí to přeci jen není tak špatné, jak se mi původně zdálo. Celkem obstojné pokračování vynikajícího prvního dílu. Holt 25 let je dlouhá doba a všichni se změnili ... ()

Andre3000

Na to se snad ani nedalo dokoukat. Příběh a herci, jako kdybychom to natočili s kámošema na privátě.Několik opravdu do očích bijích trapných scén. Já to pořád říkám, že český film nemá moc co nabídnout. ()

campix

Další z českých průserů posledních let, kterého jsme se dopustili na naší kinematografii. Naprosto nepovedené pokračování filmu zbožňovaného masy. Jako pocta jednoho z kultů české kinematografie naprosto nedostačující. Prostě touha po penězích je často silnější. ()

Alfréda odpad!

V: "Proč stahovat kalhoty, když Brod v nedohlednu." - M: "Viki, opakuješ se." - V: "Všichni se opakujeme." Ano, tohle je jedno z úskalí tohoto filmu. Hlášky jsou vyčpělé, zazní asi pětkrát a otravuje to každého, včetně těch, kdo 25 let starou předlohu měli rádi. Domýšlet osudy postav se zjevně pánům Johnovi a Pelantovi nechtělo, a tak ze Suchoše udělali televizního baviče (dokonce uvidíme ukázku pořadu Tele Tele), a z Jeníčkové americkou hvězdičku, co hraje v béčkách a reklamách. Prvoplánové konflitky, nevysvětlitelné pohnutky postav, těžku uvěřitelné, náhlé zvraty v jejich chování. Celé je to šité, resp. psané horkou jehlou. ()

c.tucker

Nostalgické poohlédnutí za zašlými časy. Kdyby nebylo stáleho opakování předchozího a poohlednutí po novém mohlo to dopadnout lépe (nebo naopak hůře). Dozvěděli jsme se jak vypadají mladé hvězdy po 25 letech, vyslechli jsme si hlášky recitované z dřívějška. Pokračovalo se na stejné ne-li totožné notě jako v zašlých časech. Párkrát dobře zahlásil Suchánek, ale jinak se to spíše odebíralo do vážných nostalgických not, což pro mě bylo docela na škodu. Díky připomínce mladistvého lyžáku, který tomu předcházel dávám jednu hvězdu navrch. ()

Devitka

Pokud někdo čekal pokračování oblíbené komedie, tak se nedočkal. Aspoň já ne. Místo, které před 25 lety v tomto filmu zaujímala legrace a vtípky, nyní patří melancholii, ne moc úspěšnému bilancování, smutku či vzpomínání. V takových situacích působí příležitostná snaha o humor ve stylu prvních Sněženek jaksi nepatřičně a celý film pak jako kocovina po příjemném opojení prvním dílem. ()

fars

25 let jsme se nevideli, tak pojedem znovu na hory, ne? Budem rikat to same jako tenkrat, chovat se stejne, jen k tomu navic jeste budem skuhrat o tom jak jsme stari a nestastni. Plus hudba k filmu tak pomala, ze se mi v pokoji skoro zastavil cas. U me mezi 2 - 3. Prece jen me to na ten jeden vecer uprostred tydne zabavilo docela slusne. Brzobohaty samozrejme nezklamal, bez nej by ten film asi ani nefungoval. Viki Duchoslav Cabadaj - no budiz, nevadil mi. Ale do kolen jsem z nej taky nesel, spis jsem porad cekal kdy se zase na scene objevi Suchanek a co z nej zase vypadne. A Mariku (nevim ted kdo ji hral, jsem liny se podivat na jmeno) bych z filmu vypraskal okamzite, ta zenska mi vubec nebyla sympaticka. ()

messiah

Původní film nebyl kdovíjaký terno. Ale banda puberťáků byla alespoň víceméně vtipná. Bohužel, po pětadvaceti letech se nám na hory sjíždí partička zakomplexovanejch individuí, abychom plných 100 minut museli sledovat jak na plátně řeší svoje problémy a mindráky. Sorry, ale trapný, křečovitý a značně nudný... ()

WolfR

Jen slabý odvar parazitující na originále. Jo jo, naši hrdinové si uvědomili, že už jim dávno není dvacet, procedili pár starých hlášek a na víc se nezmohli. Alespoň že ta hudba byla krásně melancholická, 2 hvězdy. ()

angel74

Pokračování kultovního českého snímku Sněženky a machři nedopadlo zase tak špatně, jak se může dle zdejšího hodnocení zdát. Při sledování osudů stárnoucích gymnazistů na mě dýchla taková zvláštní nostalgie, kterou jsem si ve spojení s dobrou náladotvornou hudbou docela užívala. Dojem mi však trochu kazil chvílemi dost nevyzrálý herecký projev Jana Antonína Duchoslava, bohužel ani Eva Jeníčková se herecky moc nepředvedla. Taky bych se obešla bez hlášek z původního filmu, zde vyznívají vzhledem k věku hlavních hrdinů poněkud nepatřičně. (55%) ()

kubin.

Nebýt Suchánka, bylo by to ještě horší. On byl jediný, kdo vymýšlel nové hlášky a nevracel se k těm starým. Film by mohl výrazněji uspět, kdyby to byla jen normální vánoční, zimní komedie. Nápady na to byly, vtipy (hlavně od Suchánka) taky, a nákej příběh by se taky určitě dal vymyslet. Jenže scénárista se za každou cenu snažil napasovat do filmu co nejvíc věcí z jedničky (nejvíc mi vadila věta: " A pamatujete, jak sme........?" ). Po pravdě ve mě film nevyvolal vůbec žádnou nostalgii, ale to se nadmíru povedlo traileru. Ten mě navnadil, ale bohužel byl lepší než celý film. Vůbec mi tam neseděla účast Kateřiny Neumanové, který byla očividně navíc. Některé části příběhu byly taky navíc (teda aspoň podle mě) jako např. sbírka fotografií pro časopis Šíp, problémy Jakuba Prachaře s drogama a následné řešení situace Cabadajem a další. Mohlo to sice dopadnout i hůř, ale žádná sláva. ()

WinnJets

Pro mě osobně příjemné překvapení. Podle zdejšího hodnocení jsem opravdu čekal totální selanku, ovšem dostalo se mi velmi věrohodného a hlubokého pohledu do nitra dnes již dospělých lidí se kterými se prostě život příliš nemazlil. Těžko člověk mohl očekávat stejně parádní jízdu jako před dvaceti lety. Snaha o opakování dnes již nesmrtelných hlášek zde působí spíše smutně a nostalgicky. Navíc je myslím všem (machrům i sněženkám) naprosto jasné, že čas prostě není možné ani vrátit ani zastavit. Takže já byl opravdu spokojen a hlavně rád, že tohle pokračování nesklouzlo na úroveň snowborďáků či něčeho podobného... ()

sir-dave

Podle mě trochu podhodnocený film. K jedničce to má sice daleko, ale ta překonat ani nešla... Herci starší a nedalo se očekávat, že budou dělat ty samé kraviny jako předtím a spíše, že budou vzpomínat.. Od všech jsem slyšel jenom samé propadáky, tak možná proto, to byl pro mně pohodový zimní film u kterého jsem se párkrát i dobře zasmál. Nejlepší postava určitě Suchoš :) ten i po letech perlil :)) zdá se mi, že ten má pro srandu stvořený obličej. Zklamán možná torchu s Jeničkové... Pěkná byla i po těch letech ale celou dobu mi připadala takova přiumělkovaná.. Za fajn zavzpomínaní, za pár dobrých postav (Suchoš atd.), za zimní pohodu a skvělý promo song. *** (65%) ()