Spirit je příběhem zavražděného policisty Dennyho Colta (Gabriel Macht), který se za záhadných okolností vrací na svět jako maskovaný bojovník se zločinem, známý pod pseudonymem Spirit. Ve snaze zbavit Central City zločinu se pouští do boje s těmi nejhoršími kriminálními živly a nezastaví se před ničím, dokud nedojde spravedlnosti ten nejobávanější a nejšílenější z nich – Octopus (Samuel L. Jackson). Spiritovy osudy jsou ale úzce propleteny i s celou řadou půvabných žen, ať už jde o Octopusovu pobočnici Silken Floss (Scarlett Johansson), svůdnou zlodějku Sand Saref (Eva Mendes) či třeba šílenou tanečnici a vrhačku nožů Plaster of Paris (Paz Vega). (oficiální text distributora)

Lovec prasat

Sice trochu ulítlý, ale svým způsobem zajímavý film, pokud tedy přistoupíte na jeho styl hry, jenž nepochybně mnoha lidem může přijít kýčovitým. Celý článek zde. ()

druhaveta

Je opravdu unikátní sledovat v akci tvůrce, jehož cit pro vizualní vypravěčství se tak absolutně míjí s filmovou formou; je až fascinující, jak moc se Miller díky svému comicsovému backgroundu pohybuje v jiné rovině stylistiky, estetiky a střihové rytmiky. ()

bono22vox

Ujetá komiksová detektivka ala Sin City není filmem pro každého. Nikdy si ale nemůžete být jistí, že Spirit není právě pro vás... ()

fallanga odpad!

Nějak jsem nepochopil smysl toho filmu. Záporák, který je nezranitelný chce ovládnout nějaké město a tajemný spirit, který je taky nezranitelný mu v tom chce zabránit. Navíc jsem v tom viděl podobu se Sin City, které mě dokázalo svou atmosférou vtáhnout, ale zde se to nějak nedaří. ()

Nocturno culto

Zajímavé dílo, Sam L. byl perfektní, zrovna tak jako přehlídka lepých hollywoodských děv ale děj ani výprava už tak extrovní nabyla, za 60 % .. ()

Martensson35

Film charakterizuje nepříliš zajímavý příběh, rádoby noir, a mizerná režie. Jinak zde však Miller ztrácí jakékoliv zábrany a převádí svou šílenost obrázek po obrázku z papíru do filmu, což působí zajímavě snad hlavně vizuálně, ve všech ostatních aspektech se však jedná o naprostou "ptákovinu" u které se ani nepobavíte nad tím, jak ti herci toporně pronáší své repliky ve snaze aby už to měli za sebou. Divák se snad jen může pokochat tím, jak zrál herecký "talent" Stany Katic. ()

Trendis

Jak moc miluji fantasy, tak moc jsem se na tento kousek těšil. Obrazové zpracování super, charakter hl. hrdiny super a Samuel L. tomu taky hodně přidal, bohužel slabý scénář, dělá z tohoto filmu celkem o ničem podívanou. .. Škoda.. ()

Hellknight12

Predlohu síce nepoznám ale verím, že je lepšia ako film. Veľmi mierne povedané film je lacná kopírka Sin City. S trochu ucelenejším dejom. Ok je tu len jeden príbeh. Pri menách ako je S. Johansson, S. L. Jackson a E. Mendes by človek čakal poriadny nadupaný akčňák. Bohužiaľ je to nuda. Herecké výkony hodnotíť ani nejdem, pretože nie je čo hodnotiť. Jackson má 90% filmu len nejaké keci a nie sú ani zaujímavé. Akcie je málo a ešte aj to je prestrihané ako sa len dá. Komédia je na nule. Jediné pozitívum sú E. Mendes a S. Johansson na ktoré sa dá pozerať. Inak nič na tomto filme také dobre nevidím. Film bohužiaľ nepodporúčan. Pamätal som si ho o niečo lepšie. Škoda ale potenciál tam bol. Celkové hodnotenie za mňa je 30%. 10% za snahu a nápad a 20% za E. Mendes a S. Johansson. ()

LakiyL

Miller sa snažil, ale nejak mu to nevyšlo. Celý film bol nudný, trápny, žiadna pointa. Aspoň tá štylizácia je ok, to však film nedokáže zachrániť. Film si treba pozrieť len v prípade, ak budete mať náladu na nejakú prkotinu a úlet v jednom-ak vôbec neviete o čom film je, nevadí, po zhliadnutí sa to nedozviete. ()

BaronX

Když dva dělají totéž není to totéž, Frank Miller se má prostě držet svého, režii musí svěřit někomu, kdo z mála vytříská hodně, jemu se to bohužel nepovedlo a zbytečně si kazí dobrou reputaci. Za zmínku snad stojí pouze jedna hláška: "Když tě přivedli, byl jsi úplně studenej. Ani dech života v tobě nebyl. Byl jsi perfektní. Mrtvej, jako Star Trek!" :-))) ()

SharpChick

Podle mě film nemá nic, čím by diváka mohl zaujmout. Vizuálně ohrané a příběhově zmatené až přehuštěné.. S lítostí 45% ()

diabolique

uaaaa,....co to vidia moje krvave oci?!!!....hodnotenia horsia ako venezuelska telenovela??? Tak ja som asi divny. Mne sa to pacilo. Mozno je to tym, ze pre mna vizualna stranka zatienila vsetko ostatne. Bez problemov davam 4* a stale krutim hlavou, ako je to mozne, ze tento film ma nizsie hodnotenie ako napr. stupidita typu Xmen 3 alebo Transformers? ()

boo-boo

Tohto filmu je naozaj škoda, lebo Spirit ako komiks je pútavá látka. No čo sme dostali je mimoriadne nezaujímavý film, ktorý si s otázkou "PREČO??" ťažkú hlavu rozhodne nerobí a je v ňom toľko navzájom nesediacich a nesúrodých vecí, činov a faktov, že v závere si z neho pamätáte len krásne ženy, oku lahodiaci look a bitku v bažine, v ktorej Samuel L. Jackson ťahá z vody jednu kravinu za druhou (umývadlo?) a Spiritovi ňou dáva do držky. Moje hodnotenie naozaj dvíha len obsadenie, na ktoré sa tak skvelo pozeralo. ()

Uhura

Spirit je poměrně vizuálně atraktivní (když pominu nápadnou podobnost se Sin City) a nemá úplně nulový potenciál, ale je bohužel režisérsky absolutně nezvládnutý. Frank Miller by se měl držet toho co mu jde. ()

singone

podle mě to nebylo tak špatný jak tady vidim na hodnocení, na sin city to nemá ale jako bokovka millera se super herci to je paráda...já se teda bavil... ()

Woody vyměnil krásu za... zkušenosti

Woody vyměnil krásu za... zkušenosti

15.02.2009

Millerova další komiksová vykopávka

Millerova další komiksová vykopávka

22.12.2008

Byl velkou inspirací pro George Lucase. Jeho první dobrodružství si čtenáři přečetli v roce 1928 v pulpovém magazínu Amazing Stories. Pak se proslavil v dlouholetém komiksovém stripu, později se stal… (více)

Když se nedaří, je dobré začít znova

Když se nedaří, je dobré začít znova

07.08.2008

Věděl to Christopher Nolan a rozhodl se natočit Batmana od začátku. Věděl to i Louis Leterrier a dal novou šanci Hulkovi. A evidentně to ví i Frank Miller a Jason Statham. Na comicsovku Daredevil si… (více)