Spirit

Spirit - pomstiteľ

The Spirit

Akční / Komedie / Krimi / Fantasy

USA, 2008, 108 min

Další komiksová adaptace s lehkou podobností Města hříchu. Především vizuálnímu zpracování není co vytknout a některé obrazy jsou opravdu úchvatné, stejně tak jako kostými a masky všech zúčastněných postav. Především S.L.Jackson a všechny ženské představitelky vypadají úžasně. Co jsem však trochu nepobral, byly některé dialogy "o ničem" a stejně tak jako ony postrádá i příběh určité nápaditosti a jedinečnosti. Být tomu tak, jednalo by se špičkový kousek:-) Zajímavosti: Bahenní zápas mezi Machtem a Jacksonem ze začátku filmu byl natolik populární, že si jej vyzkoušely i S. Johansson a E. Mendes. Podívat se můžete tady :-) 60%(4.4.2009)

Bral jsem to jako zfilmovaný komiks a bylo to v poho. Pak jsem to zkusil jako film Franka Millera, ano, toho, který udělal Sin City!!!, a byl to průser. Pro optimální zážitek je třeba vytvořit si náladu jako na Burtona (nejlépe Beetlejuice), otevřít všechny dveře vnímání a netrápit se konvencí. Pak to jde. Jinak ne! Fakt!!!(8.4.2009)

• Renton

Scénář: Frank Miller .. Vrchol povrchnosti a impotence. O comicsu Spirit jsem věděl hovno, a díky comicsové adaptaci od Millera vím stejné ba větší hovno než před tím. Žádná výrazná myšlenka nebo pamětihodná scéna - jen kurevsky hustá nuda a spousta wtf momentů. Ani ty kočičky, které má Miller rád nezlepšují dojem - jsou jen fajn (pokud jde o dvounohé) ovšem kapu nesnášenlivostí (pokud jde o čtyřnohé..). Sračka! ___ Čekejte na WATCHMEN, to je jiná škola!!;-))(21.2.2009)

Nečekal jsem od filmu vůbec nic, maximálně nějaký úlet, který snad bude snesitelný. A snesitelný rozhodně byl. Stylizace táhnoucí celý film je místy docela přehnaná. Nijak jsem z ní hotový nebyl, ale určitě mě ani vyloženě neotravovala. Narozdíl od Evy Mendes, který jsem její stylizaci "super sexy drsná biotch" věřil o mnoho míň než Scarlett Johansson a doporučoval bych jí přestat dělat kompromisy a jít točit porno. Zbytek herců je v pohodě a hrajou ty svý šílený ujetý role v jinak dost obyčejném příběhu. Celý film připomíná nějaký dětský kresleňák, kde jsou trochu vynuceně přidány sexy baby a násilí. U tohohle filmu hodně záleží na přístupu. Mě neurazil, ani nenadchl. Ale přeci jen bych radši Millera v budoucnu viděl u komiksů než u filmů. (5/10).(21.8.2009)

• kitano

Frank Miller šliapol do vlastného hovna. Neviem čo Miller čakal, keď vypustil do sveta film, o ktorom sám musel vedieť, že je obrovský nepodarok prakticky po vśetkých stránkach. Stačí ho proste zrovnať so Sin City. Tam kde Rodriguez nádherne previedol na plátno komixový vizuál, tam Miller len lacno filtruje obraz, tam kde Rodriguez šikovne pozliepal viaceré epizódy príbehu do funkčného celku, tam sa Miller lopotí s epizódnym príbehom rozťahaným na celovečernú stopáž...a tam kde excelovali výborný herci vo výborných rolách, tuná sa aj sebelepší herci trápia s postavami ktoré sú len chabým obrazom svojich komixových predloh. Toto by nedopadlo dobre ani keby žiadne Sin City nebolo natočené. (3/10)(27.3.2010)

• - V rozhovoru pro magazín Total Film Frank Miller přiznal, že těsně před natáčením scény s herečkou Paz Vega křičel "Stop!" místo "Akce!", jelikož byl roztržitý z jejího kostýmu. (Dr Lizal)

• - Frank Miller prý do role Octopuse ani na chvíli neuvažoval o nikom jiném, než je Samuel L. Jackson. Ten na roli hned kývnul. (Elisebah)

• - Malé cameo si ve filmu zahrál i režisér Frank Miller, a to policistu Liebowitze. (Barrymore)