Spirit

The Spirit

Akční / Komedie / Krimi / Fantasy

USA, 2008, 108 min

• iamek

Bohužel jsem docela zklamán. Frank Miller snímek nejdřív točit nechtěl, protože jsi myslel, že je to příliš velké sousto. A ono to velké sousto bylo. Buď je komix tak špatný nebo Miller to špatně z režíroval. Děj je lineární bez zvratů, soundtrack průměrný, herecké výkony taky. Vizuální stránka snímku je úžasná a aspoň se na to krásně kouká stejně jako na ženské herecké obsazení.(24.2.2009)

• KarelR

Bože můj. Nemůžu se rozhodnout, jestli to Miller hůř napsal nebo zrežíroval. Banda slavných herců se skoro dvě hodiny ztrapňuje ve "vizuálně zajímavém příběhu o ničem" a Spirita neznalý divák nejspíš vůbec nepobere, o co tu běží. Proč je ten maník nesmrtelnej? Proč na něj letěj ty baby? A jaktože Sam Jackson přehrává až do aleluja? Miller všechno pošle do bahna už během prvních deseti minut (doslova) a nezvedne se z něj až do konce, kde se dokonce nebojí naznačit sequel. Jako osoba, která má Spirita trochu načteného, říkám ruce pryč a zpátky ke kreslícímu prknu, Franku. Tohle ti krutě nevyšlo.(13.2.2009)

• Malarkey

Ať už s touhle stylizací táhnou do prdele. Stálo to za hovno v SinCity, a o to horší je to ještě tady, a ještě strašnější na tom je, že SinCity čeká další dva díly, takže asi existuje někdo, koho tyhle filmy baví ale kdo proboha, ale tak smysl to má asi takovej jako Transformers, hlavně pobavit, i když pochybuju že zrovna Spirit to splnil, i když nevěřím ani tomu, že SinCity by to splnilo, ale to by se přece netočili další díly...divný.(23.6.2009)

• Xmilden

Kýble nudy prošpikované vymakanou vizuální stránkou Sin City. Zatímco Sin City v sobě ukrývá silné příběhy, Spirit po většinu času solidně nudí (jednoznačně prim hrají v tomto případě nesmyslné dialogy a monology). Hlavní hrdina je nejmíň charismatický suprhridna co si vzpomínám. Záporák je sice bestiálně dokonale zábavný (S.L. Jackson - takže se není čemu divit), ale tento film není šance zachránit. Slabší komiks v mých očích představuje už pouze Ghost Rider. Nevím jestli je dílem náhody že v obou těchto filmech hrála Eva Mendes.(6.2.2010)

Další komiksová adaptace s lehkou podobností Města hříchu. Především vizuálnímu zpracování není co vytknout a některé obrazy jsou opravdu úchvatné, stejně tak jako kostými a masky všech zúčastněných postav. Především S.L.Jackson a všechny ženské představitelky vypadají úžasně. Co jsem však trochu nepobral, byly některé dialogy "o ničem" a stejně tak jako ony postrádá i příběh určité nápaditosti a jedinečnosti. Být tomu tak, jednalo by se špičkový kousek:-) Zajímavosti: Bahenní zápas mezi Machtem a Jacksonem ze začátku filmu byl natolik populární, že si jej vyzkoušely i S. Johansson a E. Mendes. Podívat se můžete tady :-) 60%(4.4.2009)

• - Natáčelo se 48 dnů. (Karlos80)

• - Některé scény byly natočeny novým typem digitální kamery The Phantom, který je schopen až 1000 snímků za sekundu. Většina filmu byla natočena kamerami Panavision Genesis. (Caszidy)

• - Malé cameo si ve filmu zahrál i režisér Frank Miller, a to policistu Liebowitze. (Barrymore)