poster

Spirit

 • USA

  The Spirit

 • Slovensko

  Spirit - pomstiteľ

 • Velká Británie

  The Spirit

Akční / Komedie / Krimi / Fantasy

USA, 2008, 108 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Enšpígl
  *

  Zlákán na jména Scarlett Johansson, Eva Mendes a Paz Vega jsem čekal jsem pořádně sexozní biják, leč co se nestalo po filmu pobíhá nějakej zemědelec v masce a Samuel El tam ze sebe krlí takovou kupy keců, že by se moh od něj učit i Fidel Castřík. Kdybych se místo čumění na Spirit učil pěstovat kořenovou zeleninu udělal bych líp.(2.11.2013)

 • Mahalik
  ***

  Fanoušci komiksu by nejraději Franku Millerovi udělali rozsáhlou depilaci třísel, já však s voskem budu otálet a narozdíl od mých "rozzlobených" kolegů budu Spirit vesměs chválit. Pravdou zůstává, že Spirit je blbost. Kdo čeká Sin City okořeněné hezčími herečkami (jde to vůbec?) bude proklatě zklamán (až na ty zadky). Možná bych udělil odpad! pokud bych četl komiks, třeba to tak infantilní opravu být nemělo, nevím, ale stejně jsem se u tohohle výtvoru zasmál víc, než u normálních filmů, jejichž cílem je být vážný jako Buster Keaton a možná ještě víc. Samuel L. Jackson už dlouho neperlil a role Octopuse mu dala možnost opět otevřít své brány infantility a bezbřehý radosti pro ztvárnění těchto týpků, takže už jen za něj dávám tři hvězdičky. Spirit prostě nesmíte srovnávat s ničím. Je to dost svérázný snímek, jenž si stanovil vlastní pravidla, která jsou možná na komiksový film až příliš zvrácená, ale je to prostě tak a pochybuju, že Miller se svým výtvorem nebyl nespokojený. Prostě za tři a víc se v tom nimrat nebudu...(16.5.2009)

 • liskam
  ****

  Akční krimi opravdu NE. Ale komendie která zachází až k parodii a nenápadně ale přesto s grácíí smazává hranice mezi těmito žánry, určitě ANO. Přesto se Frank MIller neodpoutal od těch akčních/krimi šablon úplně, a to film kazí a diváka mate. Hrdinové, ať už kladní a nebo záporní jsou propracováni do extrému, stejně tak dialogy a scénář. Hrají si s divákem, a předkládájí mu hromadu banalit, které jen tak někdo neustojí. Když se na tenhle snímek člověk podívá v globálu, záměr je jasný a režisér si za ním jde od prvopočátku. Lauria,Johansson a Paulson jsou ve svých rolích opravdu dobří, věřil jsem jim každé slovo. Za mě 70%(5.10.2012)

 • Spiker01
  ****

  Nemůžu si pomoct, ale z nějakého zvráceného důvodu se mi to prostě líbí. Sin City-stylizace mi celkem sedí. A Samuel jako černej eSeSák pobavil...Nepopírám, že se jedná o prachobyčejnou ryze komiksovou opičárnu, co nemá moc smysl, ale prostě mě to bavilo, alespoň po většinu filmu. PS : Ti pohunkové sou prostě super...70%(15.5.2014)

 • klerik
  ****

  Tak poďme na to... Je to fajn film... Miller sa však prepočítal s očakávaniami divákov (jasné, SIN CITY). Spirit je však skôr uletená bizarná undergroundová šialenosť v štýle REPO: GENETICKÁ OPERA. A mne sa Repo páčil. A v Spiritovi som videl všetku tú nadsázku, všetok ten zámer postaviť na priblblom scenári a prehrávajúcich hercoch niečo ako vzburu, niečo ako komédiu. Toto je skrátka artovka, ktorej regulérnym vedľajším účinkom je trápny pocit. Mám rád divné filmy... Aj keď mi v nich hlavný hrdina pripadá ako trtko. Keby to bolo natočené klasicky (ako podobná CESTA DO PEKLA), bolo by tu viac kladných ohlasov...(1.3.2011)

 • - Jména posledních "dvojčat" jsou Adios a Amigos, v překladu ze španělštiny "sbohem" a "přátelé". (Barrymore)

 • - Snímek se umístil na 32. místě v žebříčku nejhorších filmů všech dob sestaveném čtenáři časopisu "Empire". (orkadimenza)

 • - Sólový režijní debut Franka Millera. (Elisebah)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace