Spirit je příběhem zavražděného policisty Dennyho Colta (Gabriel Macht), který se za záhadných okolností vrací na svět jako maskovaný bojovník se zločinem, známý pod pseudonymem Spirit. Ve snaze zbavit Central City zločinu se pouští do boje s těmi nejhoršími kriminálními živly a nezastaví se před ničím, dokud nedojde spravedlnosti ten nejobávanější a nejšílenější z nich – Octopus (Samuel L. Jackson). Spiritovy osudy jsou ale úzce propleteny i s celou řadou půvabných žen, ať už jde o Octopusovu pobočnici Silken Floss (Scarlett Johansson), svůdnou zlodějku Sand Saref (Eva Mendes) či třeba šílenou tanečnici a vrhačku nožů Plaster of Paris (Paz Vega). (oficiální text distributora)

Trailer 4

Malarkey odpad!

Ať už s touhle stylizací táhnou do prdele. Stálo to za hovno v SinCity, a o to horší je to ještě tady, a ještě strašnější na tom je, že SinCity čeká další dva díly, takže asi existuje někdo, koho tyhle filmy baví ale kdo proboha, ale tak smysl to má asi takovej jako Transformers, hlavně pobavit, i když pochybuju že zrovna Spirit to splnil, i když nevěřím ani tomu, že SinCity by to splnilo, ale to by se přece netočili další díly...divný. ()

kOCOUR

Ach jo. Ono je to povrchně líbivé a je poměrně dobře zřejmé, co by na tom mělo zaujmout, ale vůbec to nedýchá a nefunguje žádným méně či více sofistikovaným způsobem. Hlášky plynou a barvičky hýří, Miller však není rozený vypravěč, ale pouhý asistent, který potřebuje pevné vedení. Duch města zůstal, na hrdinu si počkejte jindy. ()

Isherwood

„Toilets are always funny!“ Ne, Same, nejsou. Stejně tak jako sebeparodická rovina celého snímku, který padá s tragickým výběrem hlavního představitele a hubu si definitivně natlouká v Millerově bezradnosti. Hrdina bez osobní historie a děj bez pevnější kostry, to vám ve filmu podle komiksu neprojde. Bude to totiž mrtvé… „like a Star Trek!“ ()

Tetsuo

Hýbe se to líp než Sin City, respektive využívá to lépe zákonitostí comicsového média a jeho převoditelnost do filmu. Evidentně to má být taky nějaká persifláž klasických comicsů z 30.-50. let a zároveň sebeironie Millera vůči sobě samému coby "autorovi kultovního Sin City". Jenomže, když neznáme ani Spiritovu původní mytologii, a když film nenabízí srozumitelný příběh, a všechny "vtipy" jsou zbytečně roztahané, tak to čiročirým způsobem nudí. ()

Enšpígl

Zlákán na jména Scarlett Johansson, Eva Mendes a Paz Vega jsem čekal jsem pořádně sexozní biják, leč co se nestalo po filmu pobíhá nějakej zemědelec v masce a Samuel El tam ze sebe krlí takovou kupy keců, že by se moh od něj učit i Fidel Castřík. Kdybych se místo čumění na Spirit učil pěstovat kořenovou zeleninu udělal bych líp. ()

• Pro hlavní roli se sháněl méně známý herec, protože Frank Miller si uvědomoval, že postava Spirita je poměrně neznámá a podle něj by jí známý herec až příliš zobecnil. (Karlos80)
  • Frank Miller prý do role Octopuse ani na chvíli neuvažoval o nikom jiném, než je Samuel L. Jackson. Ten na roli hned kývnul. (Elisebah)
  • V rozhovoru pro magazín Total Film Frank Miller přiznal, že těsně před natáčením scény s herečkou Paz Vega křičel "Stop!" místo "Akce!", jelikož byl roztržitý z jejího kostýmu. (Dr Lizal)