Spirit

The Spirit

Akční / Komedie / Krimi / Fantasy

USA, 2008, 108 min

• 666teen

Prosim vás, pane Miller vyserte se na nějakej debilní komix o blbečkovi se škraboškou a slabostí pro čínskou obuv. Druhé, třetí, čtvrté, libovolné pokračování vašeho Sin City je tutovka. Jedna hvězda za Evu a druhá za Scarlett. Pokud je Spirit kultovní hrdina, tak mě těší, že jste se neobul do Čtyřlístku. I když Eva Mendes by byla neodolatelná Fifinka.(19.12.2009)

• KarelR

Bože můj. Nemůžu se rozhodnout, jestli to Miller hůř napsal nebo zrežíroval. Banda slavných herců se skoro dvě hodiny ztrapňuje ve "vizuálně zajímavém příběhu o ničem" a Spirita neznalý divák nejspíš vůbec nepobere, o co tu běží. Proč je ten maník nesmrtelnej? Proč na něj letěj ty baby? A jaktože Sam Jackson přehrává až do aleluja? Miller všechno pošle do bahna už během prvních deseti minut (doslova) a nezvedne se z něj až do konce, kde se dokonce nebojí naznačit sequel. Jako osoba, která má Spirita trochu načteného, říkám ruce pryč a zpátky ke kreslícímu prknu, Franku. Tohle ti krutě nevyšlo.(13.2.2009)

Další komiksová adaptace s lehkou podobností Města hříchu. Především vizuálnímu zpracování není co vytknout a některé obrazy jsou opravdu úchvatné, stejně tak jako kostými a masky všech zúčastněných postav. Především S.L.Jackson a všechny ženské představitelky vypadají úžasně. Co jsem však trochu nepobral, byly některé dialogy "o ničem" a stejně tak jako ony postrádá i příběh určité nápaditosti a jedinečnosti. Být tomu tak, jednalo by se špičkový kousek:-) Zajímavosti: Bahenní zápas mezi Machtem a Jacksonem ze začátku filmu byl natolik populární, že si jej vyzkoušely i S. Johansson a E. Mendes. Podívat se můžete tady :-) 60%(4.4.2009)

• Arachneuss

Gabriel Macht má charisma, o tom žádná. Zbytek je ale tak otřesně nesourodý slepenec absurdností, nelogického příběhu a ultradementních dialogů, že to ani chytlavé provedení nezachrání. Posledním hřebíkem do rakve je pak Scarlett Johansson, jejíž role je zde totálně nepodstatná a díky maximálnímu zahalení hlavních předností se ani ta vizuální slast nekoná. Snad už Millerovi po tomhle fiasku konečně došlo, že film a komiks jsou absolutně rozdílné věci.(23.11.2009)

Akční krimi opravdu NE. Ale komendie která zachází až k parodii a nenápadně ale přesto s grácíí smazává hranice mezi těmito žánry, určitě ANO. Přesto se Frank MIller neodpoutal od těch akčních/krimi šablon úplně, a to film kazí a diváka mate. Hrdinové, ať už kladní a nebo záporní jsou propracováni do extrému, stejně tak dialogy a scénář. Hrají si s divákem, a předkládájí mu hromadu banalit, které jen tak někdo neustojí. Když se na tenhle snímek člověk podívá v globálu, záměr je jasný a režisér si za ním jde od prvopočátku. Lauria,Johansson a Paulson jsou ve svých rolích opravdu dobří, věřil jsem jim každé slovo. Za mě 70%(5.10.2012)

• - Frank Miller se prý k režii tohoto filmu rozhodl na pohřbu jeho tvůrce, Willa Eisnera. (Elisebah)

• - Malé cameo si ve filmu zahrál i režisér Frank Miller, a to policistu Liebowitze. (Barrymore)

• - Postavu detektiva Dennyho Colta alias Spirita (Gabriel Macht) vymyslel americký kreslíř Will Eisner. První komiks se Spiritem vyšel v roce 1940 pod nakladatelstvím DC comics. (Jarisleifr)