Reklama

Reklama

Spirit je příběhem zavražděného policisty Dennyho Colta (Gabriel Macht), který se za záhadných okolností vrací na svět jako maskovaný bojovník se zločinem, známý pod pseudonymem Spirit. Ve snaze zbavit Central City zločinu se pouští do boje s těmi nejhoršími kriminálními živly a nezastaví se před ničím, dokud nedojde spravedlnosti ten nejobávanější a nejšílenější z nich – Octopus (Samuel L. Jackson). Spiritovy osudy jsou ale úzce propleteny i s celou řadou půvabných žen, ať už jde o Octopusovu pobočnici Silken Floss (Scarlett Johansson), svůdnou zlodějku Sand Saref (Eva Mendes) či třeba šílenou tanečnici a vrhačku nožů Plaster of Paris (Paz Vega). (oficiální text distributora)

(více)

Videa (4)

Trailer 3

Recenze (552)

Arachneuss 

všechny recenze uživatele

Gabriel Macht má charisma, o tom žádná. Zbytek je ale tak otřesně nesourodý slepenec absurdností, nelogického příběhu a ultradementních dialogů, že to ani chytlavé provedení nezachrání. Posledním hřebíkem do rakve je pak Scarlett Johansson, jejíž role je zde totálně nepodstatná a díky maximálnímu zahalení hlavních předností se ani ta vizuální slast nekoná. Snad už Millerovi po tomhle fiasku konečně došlo, že film a komiks jsou absolutně rozdílné věci. ()

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Zlákán na jména Scarlett Johansson, Eva Mendes a Paz Vega jsem čekal jsem pořádně sexozní biják, leč co se nestalo po filmu pobíhá nějakej zemědelec v masce a Samuel El tam ze sebe krlí takovou kupy keců, že by se moh od něj učit i Fidel Castřík. Kdybych se místo čumění na Spirit učil pěstovat kořenovou zeleninu udělal bych líp. ()

Reklama

Spiker01 

všechny recenze uživatele

Nemůžu si pomoct, ale z nějakého zvráceného důvodu se mi to prostě líbí. Sin City-stylizace mi celkem sedí. A Samuel jako černej eSeSák pobavil...Nepopírám, že se jedná o prachobyčejnou ryze komiksovou opičárnu, co nemá moc smysl, ale prostě mě to bavilo, alespoň po většinu filmu. PS : Ti pohunkové sou prostě super...70% ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $-miliónovTržby USA $19,806,188Tržby Celosvetovo $39,031,337Tržby za predaj DVD v USA $20,308,937 //počet predaných kusov 873,295║ Na to že to bol celovečerný debut Frank Millera to bolo nadmieru vydarené, obstojné, samozrejme nejde o nič prevratné ale v rámci rutinérska to obstojí. Comicsový "temný" štýl prevedenia filmu mi neskutočne sedí, rovnako tak ako tomu bolo u SIN CITY či 300, jednoducho takýto film mi zatiaľ dokáže dosť učarovať ale samozrejme že to nie je len o prostredí kde sa dej odohráva ale aj o "nesmrteľných" postavách tohto počinu, o suchom čiernom humore miestami fakt prídu husté hlášky čo pobavia, akcia tiež má čosi do seba, celkovo slušný priemer z občasnými slabšími chvíľkami. /videl v kine: 60%/ (videl na festivale Comics Salon 2009) ()

larelay 

všechny recenze uživatele

Asi mi sibe, ale "Sin City" som od nudy a hnusu ani nedopozerala, "300" som ani nezacala a na "Sky Captain and the World of Tomorrow" som sa radsej ani neodvazila. Ale "Spirit" som si pozrela uz len zo zaujimavosti a sama sa divim, ako to dopadlo. Kopec skvelo vydarenych vtipkov, skvely audio-vizualny zazitok a hlavne, kto tu nieco hovori o nude? Ved mne ta hodinka a pol ubehla tak rychlo, ze som si ani neuvedomila. Kludne ma ukamenujte, ale mne sa to pacilo. A Anjel srmti "Lorelei"? No ja ako "larelay" nemozem dat inac ako 4 hviezdy. A to som premyslala o piatich, ale treba mat trochu zdraveho rozumu :D ()

Galerie (83)

Zajímavosti (18)

  • Film se natáčel kompletně před zeleným pozadím. (Dr Lizal)
  • Herečka Eva Mendes neuměla v době natáčení plavat, a tak se podvodní scény natáčely na souši. (Dr Lizal)
  • Malé cameo si ve filmu zahrál i režisér Frank Miller, a to policistu Liebowitze. (Barrymore)

Související novinky

Woody vyměnil krásu za... zkušenosti

Woody vyměnil krásu za... zkušenosti

15.02.2009

Všechno se točí kolem Woodyho Allena. No... možná ne tak docela, ale my už jsme si s ním dnešní nálož novinek nějak poslepovali ;-). Takže především je tu Woodyho nový film, který asi nebude tak… (více)

Millerova další komiksová vykopávka

Millerova další komiksová vykopávka

22.12.2008

Byl velkou inspirací pro George Lucase. Jeho první dobrodružství si čtenáři přečetli v roce 1928 v pulpovém magazínu Amazing Stories. Pak se proslavil v dlouholetém komiksovém stripu, později se stal… (více)

Když se nedaří, je dobré začít znova

Když se nedaří, je dobré začít znova

07.08.2008

Věděl to Christopher Nolan a rozhodl se natočit Batmana od začátku. Věděl to i Louis Leterrier a dal novou šanci Hulkovi. A evidentně to ví i Frank Miller a Jason Statham. Na comicsovku Daredevil si… (více)

Reklama

Reklama