Reklama

Reklama

Spirit je příběhem zavražděného policisty Dennyho Colta (Gabriel Macht), který se za záhadných okolností vrací na svět jako maskovaný bojovník se zločinem, známý pod pseudonymem Spirit. Ve snaze zbavit Central City zločinu se pouští do boje s těmi nejhoršími kriminálními živly a nezastaví se před ničím, dokud nedojde spravedlnosti ten nejobávanější a nejšílenější z nich – Octopus (Samuel L. Jackson). Spiritovy osudy jsou ale úzce propleteny i s celou řadou půvabných žen, ať už jde o Octopusovu pobočnici Silken Floss (Scarlett Johansson), svůdnou zlodějku Sand Saref (Eva Mendes) či třeba šílenou tanečnici a vrhačku nožů Plaster of Paris (Paz Vega). (oficiální text distributora)

(více)

Videa (4)

Trailer 1

Recenze (553)

Spooner 

všechny recenze uživatele

Divné,nudné, zbytečné. Frank Miller režírovat fakt neumí, protože kecání Rodrigezovi do Sin City se fakt nepočítá. Tady totiž nezaujme nic. Nezaujala mě vizuální stránka, nezaujal mě příběh a ani Millerovi rádoby ujetý scény typu Samuel L. Jackson vyslýchá hrdinu v nacistickým kostýmu. Tyhle scéný vážně nefungujou. Kdyby byl ujetej celej film, tak možná. Jenže když se to třeba čtvrt hodiny tváří vážně a pak na vás vystartujou s podobnou scénou, tak je to vážně wtf. A herci to taky nezachraňujou. Gabriel Macht je nevýraznej, Samuel Jackson je úplně mimo, Eva Mendes aspoň dobře vypadá ale Scarlett Johansson nemá vůbec co hrát. Fakt bídá to je. Sin City si teďka vážim zase o trochu víc. ()

Foox 

všechny recenze uživatele

Je jasné, že Frank Miler zatím nedokáže ukormidlovat film sám, kdyby nad ním dohlížej Quentin Tarantino nebo Robert Rodriguez, tak by to dopadlo opoznání lépe, ale i přes všechny nedostatky tohoto filmu jsem se bavil, překvapivě dobře. Už jenom kvůli genetickým pokusům S. L. Jacksona si po nějaké době rád zopakuju. ()

Reklama

kitano 

všechny recenze uživatele

Frank Miller šliapol do vlastného hovna. Neviem čo Miller čakal, keď vypustil do sveta film, o ktorom sám musel vedieť, že je obrovský nepodarok prakticky po vśetkých stránkach. Stačí ho proste zrovnať so Sin City. Tam kde Rodriguez nádherne previedol na plátno komixový vizuál, tam Miller len lacno filtruje obraz, tam kde Rodriguez šikovne pozliepal viaceré epizódy príbehu do funkčného celku, tam sa Miller lopotí s epizódnym príbehom rozťahaným na celovečernú stopáž...a tam kde excelovali výborný herci vo výborných rolách, tuná sa aj sebelepší herci trápia s postavami ktoré sú len chabým obrazom svojich komixových predloh. Toto by nedopadlo dobre ani keby žiadne Sin City nebolo natočené. (3/10) ()

liskam 

všechny recenze uživatele

Akční krimi opravdu NE. Ale komendie která zachází až k parodii a nenápadně ale přesto s grácíí smazává hranice mezi těmito žánry, určitě ANO. Přesto se Frank MIller neodpoutal od těch akčních/krimi šablon úplně, a to film kazí a diváka mate. Hrdinové, ať už kladní a nebo záporní jsou propracováni do extrému, stejně tak dialogy a scénář. Hrají si s divákem, a předkládájí mu hromadu banalit, které jen tak někdo neustojí. Když se na tenhle snímek člověk podívá v globálu, záměr je jasný a režisér si za ním jde od prvopočátku. Lauria,Johansson a Paulson jsou ve svých rolích opravdu dobří, věřil jsem jim každé slovo. Za mě 70% ()

Mahalik 

všechny recenze uživatele

Fanoušci komiksu by nejraději Franku Millerovi udělali rozsáhlou depilaci třísel, já však s voskem budu otálet a narozdíl od mých "rozzlobených" kolegů budu Spirit vesměs chválit. Pravdou zůstává, že Spirit je blbost. Kdo čeká Sin City okořeněné hezčími herečkami (jde to vůbec?) bude proklatě zklamán (až na ty zadky). Možná bych udělil odpad! pokud bych četl komiks, třeba to tak infantilní opravu být nemělo, nevím, ale stejně jsem se u tohohle výtvoru zasmál víc, než u normálních filmů, jejichž cílem je být vážný jako Buster Keaton a možná ještě víc. Samuel L. Jackson už dlouho neperlil a role Octopuse mu dala možnost opět otevřít své brány infantility a bezbřehý radosti pro ztvárnění těchto týpků, takže už jen za něj dávám tři hvězdičky. Spirit prostě nesmíte srovnávat s ničím. Je to dost svérázný snímek, jenž si stanovil vlastní pravidla, která jsou možná na komiksový film až příliš zvrácená, ale je to prostě tak a pochybuju, že Miller se svým výtvorem nebyl nespokojený. Prostě za tři a víc se v tom nimrat nebudu... ()

Galerie (83)

Zajímavosti (18)

  • Frank Miller nad režírováním filmů hodně váhal. Měl strach, že si bere velké sousto. (Pattrick)
  • V rozhovoru pro magazín Total Film Frank Miller přiznal, že těsně před natáčením scény s herečkou Paz Vega křičel "Stop!" místo "Akce!", jelikož byl roztržitý z jejího kostýmu. (Dr Lizal)

Související novinky

Woody vyměnil krásu za... zkušenosti

Woody vyměnil krásu za... zkušenosti

15.02.2009

Všechno se točí kolem Woodyho Allena. No... možná ne tak docela, ale my už jsme si s ním dnešní nálož novinek nějak poslepovali ;-). Takže především je tu Woodyho nový film, který asi nebude tak… (více)

Millerova další komiksová vykopávka

Millerova další komiksová vykopávka

22.12.2008

Byl velkou inspirací pro George Lucase. Jeho první dobrodružství si čtenáři přečetli v roce 1928 v pulpovém magazínu Amazing Stories. Pak se proslavil v dlouholetém komiksovém stripu, později se stal… (více)

Když se nedaří, je dobré začít znova

Když se nedaří, je dobré začít znova

07.08.2008

Věděl to Christopher Nolan a rozhodl se natočit Batmana od začátku. Věděl to i Louis Leterrier a dal novou šanci Hulkovi. A evidentně to ví i Frank Miller a Jason Statham. Na comicsovku Daredevil si… (více)

Reklama

Reklama