Spirit je příběhem zavražděného policisty Dennyho Colta (Gabriel Macht), který se za záhadných okolností vrací na svět jako maskovaný bojovník se zločinem, známý pod pseudonymem Spirit. Ve snaze zbavit Central City zločinu se pouští do boje s těmi nejhoršími kriminálními živly a nezastaví se před ničím, dokud nedojde spravedlnosti ten nejobávanější a nejšílenější z nich – Octopus (Samuel L. Jackson). Spiritovy osudy jsou ale úzce propleteny i s celou řadou půvabných žen, ať už jde o Octopusovu pobočnici Silken Floss (Scarlett Johansson), svůdnou zlodějku Sand Saref (Eva Mendes) či třeba šílenou tanečnici a vrhačku nožů Plaster of Paris (Paz Vega). (oficiální text distributora)

Hepy13

Stejné jako Sin City! Přesto že komiksy mám rád, tak přesně tento typ zpracování mi vůbec nesedí. I když nepopírám že zpracované je to zajímavě, na mě ale až příliš kecání a málo akce. ()

bolan

Pěkný vizuál ala Sin City a to je asi tak vše - hloupost filmu nezachrání ani krásné ženy a to už je co říct. ()

Stanley619

"Zabiju tě tak, že umřeš..." Really? Frank Miller se musel totálně zbláznit z úspěchu, který mu přinesl film Sin City - město hříchu, protože tohle se živilo čistě ze Sin City. Ale jak se ukázalo, tak ne všechno co vypadá jako Sin City, není ani z poloviny tak dobrý, jako Sin City. Bože, to ale muselo stát peněz, a pochybuji, že si to na sebe aspoň vydělalo. 44% ()

Indian88

Skvělá komiksová atmosféra po stylu Sin city. Millerovému předchůdci se to však vyrovnat nemůže. Hodně jsem se těšil na L. Jacksona, celkem mě ale zklamal. Za chybu bych spíše dával špatně napsanou roli než že by to nějak nezvládal. S. Johansson mně zas přišla úplně zbytečná a Eva Mendes taky nic moc. Naopak dobrej výkon od hlavního hrdiny. Začátek filmu hodně špatnej a konec taky. Navíc jsem nějak nepobral ty Nácky a stupidní Octopusův cíl stát se bohem. Dávám ***, ale budu o tom ještě hodně přemýšlet. ()

deRewn

Film, který mě zaujal, něčím...těžko popsatelným...nicméně zaujal. Ztratit v hlubinách kadibudky bych nechal pasáž se S.L. Jacksonem coby černým neonacistou...tedy nic osobního proti nim, ale... :-). ()

Grizzly

Tohle je ta nejryzejsi comixovina co sem kdy videl! Hlasky, bitky, absurita, zensky a vizualni orgie. Je Brutalne poznat, ze Frank Miller se proslavil v jinem oboru nez ve filmu. Ve Spiritovi totiz neni ani jediny zablesk mainstreamovosti a klasicke filmariny, ktere se dokazal vyhnout jen on. Castecne si tim vysvetluju i ono nizke hodnoceni. Tohle je proste film pro fanousky obrazku s bublinama a nikdo jiny nemuze znat a chapat ono comixove vypraveni zalozene na vizualite a ujetosti. Plne oceni jen mala skupina lidi. 90%. ()

DiegoC.

Pekne vizuálne spravené, hoci miestami by to mohlo byť lepšie. Réžia a strih však boli hrozné, pokazilo to zážitok z celého filmu. Jedna hviezdička je tam len za to, že mám Millera rád. Ale nech už nič viac nerežíruje, nech to radšej prenechá Rodriguezovi, ktorý by to "zmákol" podstatne lepšie. ()

TaanStari

Příšerně přehrávající herci, digitální město, první půlhodinu strašně nudný děj. Taky je problém, že polovina postav je buď strašne otravná, nebo se tam vůbec nehodí. Ale finále to dost vylepšuje a můj konečný dojem je více než pozitivní. Znova bych si to nepustil, ale určitě nelituju že jsem to viděl. ()

ViktorEl

Štylizácia bez chyby! Takto by mal vyzerať film podľa komixu a Frank Miller dobre vie ako na to má ísť. Neviem prečo to takto dopadlo, mať na krku výborné Sin City a potom si to pokaziť so Spiritom. Priznám sa pozrel som si to, lebo mám rád tento typ žánru a neveril som že hodnotenie 46 % je spravodlivé, ale po pozretí nemôžem nič iné len súhlasiť, bol to fakt dosť otrasný film. Pár dobrých momentov striedali otrasné dialógy a nadmieru blbý dej. Ale verím, že nám Frank Miller v Sin city 2 ukáže, že je dobrý režisér. Tie dve hviezdičky za štylizáciu a herecké obsadenie. A nakoniec, nedoporučujem ho pozerať tým, ktorých takéto filmy vôbec nezaujímajú, lebo dopozerať to do konca bol ťažký oriešok aj pre mňa. ()

Meteorista

Tak tohle se nepovedlo. Ani trochu. Příběh o lásce z mládí, kterou chce týpek zkrotit a získat zpět. Příběh o dvou nesmiřitelných soupeřích. Příběh o kasanovovi. Sin City se mi líbilo právě díky stylu, jakým bylo natočeno. Ale tady mi to připadalo strašně trapný. Monology hlavního hrdiny se chtějí vyrovnat docela stylovým ze Sin City. No ale právě tady je ten kámen úrazu. Možná, že si tvůrci mysleli, že když dají humorné situace do kontrastu s akčními scénami, tak to zabere. Chyba lávky, takhle to spíš připadne člověku trapné a marně snažící se o vtip. Marná sláva. A když Spirit přerušil Octopuse se slovy "Omlouvám se, ale kde je pointa, protože tady zestárnu než to dokončíš..." a Octopus znuděne tvrdil Spiritovi "....prostě to vůbec nechápeš.", tak jsem si říkal - mluví mi z duše. ()

joker2

Naprostá pastva pro všechny části lidského těla. Naprosto nepřekonatelný Samuel L. Jackson (opět) jako Dr. Octopuss - kam se marně hrabe Spiderman 2? Skvělá stylizace Franka Millera, která nám může připomínat film Sin City (asi proto, že nakreslil předlohu) a jeho pocta Willu Eisnerovi snad ani lepší být nemohla. Pravých comicsových fimů je málo (tedy těch, které přebírají comicsový způsob vyprávění a podobenství do filmové podoby). Krásný detail - věčně bílé podrážky Spirita a jeho krásně animovaná kravata (v podstatě další herec ve filmu). Inu, Frank Miller je mistr kontrastu černé a bílé a tady to jen dokazuje. Film sice vykazuje lehké zabarvení, ale v podstatě se jedná o červenočernobílý film. Ženy jsou krásné a fatální a to včetně dívčí Smrti (někdo jste si snad myslel, že Smrt je on?). Škoda jen, že Spirit nepotkal Boha. Ale třeba se někdy dočkáme pokračování :). Pak by se více přiblížil geniálnímu českému černobílému filmu Postel (1997). A závěrečné titulky jsou krásnou ukázkou, jak by Spirit vypadal, kdyby jej nevytvořil šefmistr Will Eisner (ne nadarmo se nejcennější komiksová cena jmenuje podle něj), ale druhý šéfmistr Frank Miller (který pro svět znovu našel Temného rytíře Batmana a kdoví, jak by dopadl filmový Temný rytíř bez jeho vhledu na Gotham). Jeho velmistrovské barevné dílo 300, které bylo velice obstojně zfilmováno a zaznamenalo změnu i v natáčení filmů, netřeba ani připomínat. Mistr o Mistrovi. Asi jako Pavel Koutecký v dokumentu o Plečnikovi Drahý mistře... ()

frolish

Vizualne celkom zaujimave, Eva Mendes hot a to je asi tak vsetko. Nema to poriadny pribeh, atmosferu ani putaveho hlavneho hrdinu. 50% ()

Rehooo

Úžasná kamera a parádní ztvárnění to se musí nechat. K tomu některé scény neměly chybu. Na druhou stranu některé scény byly až moc dlouhé a celkový děj se tak zbytečně natahoval. Sin City mě hodně chytlo a tak jsem čekal víc. Nicméně je to něco neokoukaného, tak to není žádný propadák. ()

Bozvav

Film má dynamiku, vtip a dobrý scénář. Jde o velmi slušný audio-vizuální zážitek. Vlastně se mi líbil více než Sin City 2. ()

TETŘEF

Vizuálně nudný a scénáristicky prázdný důkaz o tom, že Frank Miller neumí a Sin City nebylo uplné dno přestylizované zábavy. ()

PDcz

4**** body No to je veselé tento film komentovat.. Bohužel poslední dobou zjiťuji, že se absolutně míjím s hodnocením ČSFD. To co je hodně hodnoceno mi neba a to co tu sepsnete, tak mi to přijde zajímavé, není to zajímavé? [X] Minus 1* body Původně jsem chtěl ubrat body 2, ale když jsem četl místní komentáře, s nimiž ve skrze nesouhlasím, tak jsem se velmi hluboce zamyslel a na truc ty body nevezmu. Teda jen jeden.. za toho nevýrazného představitele "Spirita" a za tu nacistickou scénku, která mi přišla trochu hloupá. Proč se snažit za každou cenu vysvětlit divákovi pointu takto hloupě? [X] Zjišťuji, že mi dochází nápady jak komentovat, aby Vás to bavilo. Možná začnu využívat ještě více sarkazmu :-) [X] P.S. Hezké kočičky ;-) ()

jamesjimbo

šel jsem do toho s tím, že to bude blbost. mýlil jsem se, tenfilm je naprosto parádní, je to takové odlehčené sin city. drsné vtípky, parádní vizualizace, tenhle film se prostě nebere vážně a to je na něm ot nejlepší, nevím, co proti tomu všichni maj, já se bavil od začátku do konce. dal bych pět hvězdiček nebýt jedné scény u konce filmu, která byla skutečně už "moc" :). ()

Woody vyměnil krásu za... zkušenosti

Woody vyměnil krásu za... zkušenosti

15.02.2009

Millerova další komiksová vykopávka

Millerova další komiksová vykopávka

22.12.2008

Byl velkou inspirací pro George Lucase. Jeho první dobrodružství si čtenáři přečetli v roce 1928 v pulpovém magazínu Amazing Stories. Pak se proslavil v dlouholetém komiksovém stripu, později se stal… (více)

Když se nedaří, je dobré začít znova

Když se nedaří, je dobré začít znova

07.08.2008

Věděl to Christopher Nolan a rozhodl se natočit Batmana od začátku. Věděl to i Louis Leterrier a dal novou šanci Hulkovi. A evidentně to ví i Frank Miller a Jason Statham. Na comicsovku Daredevil si… (více)