Spirit je příběhem zavražděného policisty Dennyho Colta (Gabriel Macht), který se za záhadných okolností vrací na svět jako maskovaný bojovník se zločinem, známý pod pseudonymem Spirit. Ve snaze zbavit Central City zločinu se pouští do boje s těmi nejhoršími kriminálními živly a nezastaví se před ničím, dokud nedojde spravedlnosti ten nejobávanější a nejšílenější z nich – Octopus (Samuel L. Jackson). Spiritovy osudy jsou ale úzce propleteny i s celou řadou půvabných žen, ať už jde o Octopusovu pobočnici Silken Floss (Scarlett Johansson), svůdnou zlodějku Sand Saref (Eva Mendes) či třeba šílenou tanečnici a vrhačku nožů Plaster of Paris (Paz Vega). (oficiální text distributora)

slami

Vykradené Sin City se spoustou koček před kamerou, škoda že jen že za kamerou a hlavně za scénářem nebyl někdo jiný ()

bobin85

Na tenhle film sem se hodne tesil ale takovou studenou sprchu sem necekal snad kdyby to bylo natoceny normalne a ne az tak moc do sin city ale aj tak sem poradne nevedel kde to ma hlavu a patu hvezdicka za Evcu Mendes ()

Vojtano Bruno

Tolik jsem se po prvních fotkách na tento film těšil a teď nevim co k tomu říct a nebýt sprostej.Vydřžel jsem do konce jen kvůli přenádherné Eve Mendes.Celé je to pitomé až beďa,hlavní představitel mě bere asi jako trhač lístků v kině.Shit ()

raca

Sin City mě nějak nenadchlo, ale pořád je to daleko lepší než Spirit. Jediný co za něco stálo bylo barevný zpracování, ale jinak šeď, nuda. Už v půlce filmu jsem si nepamatoval co bylo na začátku. Chaotickej děj a Samuel L. Jackson jako záporák byl spíš smíchu než aby děsil. Zase zabitý dvě hodiny času. ()

Recoba

prečo tak nizke hodnotenie, nechápem. tento fim mi sadol, dej je comicsovo priamočiary ženy osodovo krásne a od prirodzenosti vychcané a blbé. u mňa jasné **** ()

REMUS_3

Frank to sám neutiahol. Na sin city sa to nechytá ani v najmenšom. Spirit je v skutku divný film ktorý sa mi začal páčit až na úplnom konci. Plno chvíl na ktorých som sa smial a ktoré si myslím smiešne ani nemali byt. Spirit nevišiel. ()

Blue.Cat

Spirit je filmem, kde stylizace zvítězila nad příběhem, ale i přesto bych tenhle ambiciózní film nezatracovala. Tady mě zaujal především výrazný komixový styl, ať už se jedná o řešení prostoru, barevné ladění, krásné ženy, typicky komixové bitvy a i povinné maskování hrdiny (jehož identitu by v reálném světě pod miniaturní maskou každý odhalil - v komixu však ne). Trochu dotáhnout scénář, ubrat ženských postav a byl by to film, který bychom za pár let oceňovali jako kultovní. Takhle bohužel zůstane trochu ve stínu Sin City. ()

mad.dog

Nevím, co se všem na Spiritovi tolik nelíbí. Samuel L. Jackson si svoji roli užívá na 100% a i Gabriel Macht se docela snaží, Eva Mendes a všechny ostatní ženy jsou extrémně sexy. Ve filmu lze samozřejmě najít dost chyb, ale to, co jsem o komiksové předloze četl, tak snímek splňuje. Dobrá popcornová zábava. ()

Profík

V Sin City měl u sebe zkušeného režiséra a tady si ukousl Miller příliš velké sousto. Je to povětšinou cool, ale nedrží to pohromadě a brzy zapomenete, o čem to vlastně bylo. 55%. ()

Lardian

Jedna hvězda za komiksový kabát a pěknou Scarlett.....vše ostatní tahá tenhle nepovedenej snímek do filmového bahna. ()

Woody vyměnil krásu za... zkušenosti

Woody vyměnil krásu za... zkušenosti

15.02.2009

Millerova další komiksová vykopávka

Millerova další komiksová vykopávka

22.12.2008

Byl velkou inspirací pro George Lucase. Jeho první dobrodružství si čtenáři přečetli v roce 1928 v pulpovém magazínu Amazing Stories. Pak se proslavil v dlouholetém komiksovém stripu, později se stal… (více)

Když se nedaří, je dobré začít znova

Když se nedaří, je dobré začít znova

07.08.2008

Věděl to Christopher Nolan a rozhodl se natočit Batmana od začátku. Věděl to i Louis Leterrier a dal novou šanci Hulkovi. A evidentně to ví i Frank Miller a Jason Statham. Na comicsovku Daredevil si… (více)