Nejzářivější hollywoodské hvězdy se sešly na natáčení největšího a nejnákladnějšího válečného filmu všech dob, v němž Američané konečně vyhrají válku ve Vietnamu. To překvapivě není charakteristika filmu Tropická bouře, ale úvod k jeho příběhu, který slibuje mimořádný zážitek pro fanoušky všech forem humoru... Tugg Speedman (Ben Stiller) je klonem Bruce Willise, který chrlí kasovní trháky, ale ne a ne dosáhnout na Oscara. Kirk Lazarus (Robert Downey Jr.) by naopak mohl cenami dláždit chodník a s vírou ve vlastní schopnosti hledá stále nové a větší výzvy. Třetí hvězdou do party je pak komik Jeff Portnoy (Jack Black), který má hodně společného se svým představitelem, jenž by rád prchnul od pověsti fekálního humoristy k charakternímu herectví. Zásadním krokem jejich kariéry měl být výše zmíněný válečný velkofilm, jenže během natáčení se něco zadrhlo – náklady stoupají, atmosféra houstne a primadony ne a ne se vpravit do rolí vojáků v hlubinách vietnamské džungle. Na radu válečného poradce (Nick Nolte) vtáhne zoufalý režisér (Steve Coogan) své herce do skutečného pralesa, aby z nich stvořil chlapy. Žádný z nich netuší, jak je tahle výprava zocelí. Během cesty totiž narazí na militantní domorodou bojůvku, která chce proti americké invazi bojovat zuby nehty. A tak zatímco domorodci pálí ostrými, nicnetušící herci si myslí, že vše je součástí natáčení a plánu ďábelského režiséra na jejich „převýchovu“... Tropická bouře režírujícího, hrajícího a pod scénářem podepsaného Bena Stillera je revoluční komedií, která používá fóry, na které by většina hollywoodských studií neměla odvahu (a žaludek), a ty jsou navíc opravdu originální – a tak Kirk Lazarus posouvá mantinely vlastního herectví tím, že podstoupí operaci, jež z blonďatého Australana stvoří černocha od Mississippi, Tug Speedman touží adoptovat domorodého chlapečka, z něhož se vyklube zuřivý dětský zabiják, a jedna z postav se jmenuje Alpa Číno. Že je Tropická bouře skutečně „in“ potvrzují i dobrovolná sebezesměšňující camea slavných herců, kteří se ve filmu mihli, jen aby byli při tom. Ben Stiller pracoval na scénáři přes pět let. „Inspirovali mě herečtí kolegové, kteří absolvovali přípravku před nějakým válečným filmem a brblali, že to bylo k nepřežití. A tak jsem si představoval, jak by jim asi bylo ve skutečném válečném konfliktu. Tehdy se zrodila Tropická bouře,“ říká režisér, scenárista a herec v jedné osobě. (oficiální text distributora)

Patrik256

Rozpočet_ 92 milionov dolarov // Tržby_ 188 milionov dolarov // Tržby v USA*_ 110.5 miliona dolarov // Ocenenie: Oscar '08 - nominácie: vedľajší herec (R. Downey Jr.) // Zlaté glóbusy - nominácie: vedľajší herec (R. Downey Jr.), vedľajší herec (T. Cruise) // BAFTA - nominácie: vedľajší herec (R. Downey Jr.) ()

petrfox

Kdo má rád Bena Stillera tak jako já, rozhodně si užije velkou zábavu, počínaje filmovými "upoutávkami" hned v úvodu. Akční scény jsou prvotřídní, humor je občas hodně do černa (nic jiného jsem ani nečekal) a Stillerův (Zoolander) výraz "modrá ocel" pronikl i do Tropické bouře. Největším esem filmu je ovšem Robert Downey Jr., jenž si roli Lazaruse vyloženě užívá. "Filozofující" Lazarus se dokáže do role vžít stejně jako "všestranný Ota Plk", Cimrmanologové mi dají za pravdu... ()

Zombi

Fakt ulítlá válečná komedie, bavil jsem se hodně a když jsem šel z kina, ještě jsem se křenil, to se zas tak často nestává. Downey je největší negerskej bouchač a v tom převleku za farmáře vypadá jak kdyby vypadl z Mortal Kombatu, jen pak ty M4ky a hláška o olovu k tomu moc nepasují :o) Začátek a konec výborný, prostředek slabší ale pořád je to v pohodě. Akční scény i sprostej Cruise byly fajn a ještě musím pochválit hudbu. ()

Ricky_CZ

Začátek je tak neskutečně intenzivní, že bohužel zastiňuje zbytek filmu a konečný dojem se tím kazí...Postupem času ale dosáhnete globálnějšího pohledu na věc a spokojeni budete..."Satanovo plémě" nedáte!! :) 72% ()

spiritus

Originální, svěží a vtipná akční komedie, plná kvalitního humoru a nadhledu. Stiller je opět ve formě a hraje přesně to, co od něj očekávám. Ostatní herci taktéž jedou kvalitní lajnu. Velmi milým překvapením je postava Toma Cruise, která si doslova s nikým nebere servítky. Je to zkrátka správná komediální akční řežba. Přesto po čase ztrácí trošku na dechu a v druhé polovině jsem se přistihnul, že už se trošku těším na konec. Takže nakonec 3* ()

Phily3

Nebylo to tak dobré, jak jsem očekával. Bylo tu hodně hluchých míst, ale některé vtipy byly tak dobré, že jsem se smál ještě 10 minut po nich, proto 4*. ()

Dallas

Asi sem už nič nové nenápíšem, ale aj tak. Úvodné trailery a natáčanie filmu je masaker aký sa len tak nevidí. Táto časť je jasne za 5*. Možno aj za 6*. Je jasné, že to nemohlo vydržať celý film. A tak stred klesol dole a poriadne oproti úvodu. Nebyť faceou celej "jednotky" a zopár fakt dobrých vtipov (fakt len kde tu) by som tomu nedal ani 3*. Záver sa opäť škriabe hore. Na úvod to tiež nemá,ale 4* to sú. Herci sú v svojich postavách parádny. Stiler je taký ako vždy a Black je tu len aká si bokovka, ale jeho hlášky a celkovo look je fakt brutalita. Mimotoho mnoho iných známych tvári, z ktorých jasne vedie Cruise. Škoda toho stredu, ale aj tak nadpriemer, len asi nie pre každého. Thropic Blunder - skutočný príbeh zo zákulisia natáčania najdrahšieho vymysleného pravdivého vojnového príbehu 70% ()

Wenca888

Jak už bylo tisíckrát řečeno, začátek a konec je dokonalost, střed průměr. Ben Stiller se opravdu před ničím nezastaví a tímhle filmem snad musel nasrat celý Hollywood... A Tom Cruise se svým tanečkem, to je kapitola sama pro sebe:D ()

Marys

Spočiatku som ten film chcel vypnúť, lebo mi prišiel ako dosť veľká hlúposť. Ale ako sa rozbiehal, tak som ho nemohol a nemohol zrušiť a v konečnom dôsledku vyznel celkom dobre no. ()

B!ker

Pár vtipných scének bylo, ale revoluční film to zase není. Cruise ukázal i svou vtipnou stránku, než jen roli drsného chlapíka. ()

berry.77

Hurá konečně aspoň jednou za celou dobu nesprasila ČR dabing.to je komedie jak se patří samej cool herec:) super hlášky.Bohdan Tůma zase exeloval jako vždy to je můj kluk:D tohle má u mě 5* a hlavně za Ďáblovu Pěšinku:D "zlobivej chlapec,zlobivej chlapec" u toho to sem se řezal smíchy hned:D ()

matmanX

Po dlouhé době konečně skvělá "polo-parodie", která dokáže úžasně zabavit. Film sem viděl s dabingem a vůbec toho nelituju, protože některé hlášky se u mě zařadily mezi kultovní. Bavil jsem se celou dobu, pár momentů je sice trochu slabších, ale rozhodně nic hrozného. Technické zpracování je na komedii nevídané a určitě se to vyplatilo. Cruise je kapitola sama o sobě. ()

Blazin

Když jsem si četl herecké obsazení, tak jsem čekal opravdu něco super, začátek byl super (trailery na filmy byly dobrý), ale tím ten film pro mě skončil. Budu se určitě opakovat, ale spousta slibných scén které nebyly dovedeny do konce, dokonce některé končili až dost trapně. Takové skvělé obsazení, ale film mě hodně zklamal. ()

AIMÉE

Škoda, čekala jsem opravdu srandu k popukání.. Black, Stiller (no ten už sice pomalu ztrácí dech), Downey Jr. v komedii (!), ale musím přiznat, že to v urč. částech skomírá. Některé scénky se povedly, s Downeyem na blízku: jeho "odmaskování" a scénka, kdy Stiller pro naložení v louži ztrácí cit v nohou, atd. Btw, Cruise jsem fakt nepoznala do doby než odložil brýle. ()

sona123

Je mi líto. Chtěla jsem tomu dát šanci, ale copak tohle je vtipný? Ani jako parodie ne!!! Tohle jde prostě mimo mě. Nechutný, trapný. Jo, určitě je tu pár vtipů, ale rozhodně mnohem míň než všech těch hvězd a hvězdiček. Minuly mě Prci, prci, prcičky a tohle házím do stejného ranku. Jak říká jeden z "vojáků:" tohle není žádnej kurva film! ()

TheKiw

Zhlédnut Director's cut (rozdíly rozebrány níže). ] [ V Tropic Thunder padají ty nejúžasnější hlášky, při kterých jsem umíral smíchy (Většina byla Downeyho, jenž je machr největší - "Fuck you!" ještě nikdy neznělo tak božsky), ale na každou jsem si musel delší chvíli počkat. ] [ Začáteční trailery jsou 6 hvězdičkové. Úvod až po problémy s natáčením je solidní. Kolem poloviny ale film shazuje žánrová nerozhodnost a plytkost. Bloudění v džungli a příprava na záchranu Speedmana jsou zároveň blouděním a přípravou na spásu snímku. Ve finále se totiž všechno pořádně rozjíždí, akce je výborná, jsou jí spousty a celé je to neustále protkáváno bombovními hláškami. ] [ Les Grossman je nehorázný a kdykoli je na plátně, film skáče na 5* - remote-punching režiséra, fuckování Flaming Dragon, nádherně "košaté" nadávky, závěrečný tanec etc. Spin-off by měl šanci. A koule. ] [ Director's cut vs. Final cut: Z nějakého důvodu bylo pro kina nejvíc sestříháno finále, které právě snímek vykopává zpět mezi kvalitu. Naopak úvod nedoznal mnoha zásadních změn (kromě party scény, ta byla opravdu zbytečná a adios si zasloužila). V případě nejistoty tedy vždy dát přednost verzi režisérské. ()

Blíží se návrat Lese Grossmana?

Blíží se návrat Lese Grossmana?

09.08.2022

Zatímco Top Gun: Maverick nedávno překonal hranici 1,3 miliardy dolarů a vyšplhal se na 13. místo na celosvětovém žebříčku historických tržeb, hlavní hvězda filmu Tom Cruise a producent a režisér… (více)

Josh Brolin a Peter Dinklage budou bratři

Josh Brolin a Peter Dinklage budou bratři

01.03.2019

V Hollywoodu už pár let koluje nápad natočit film Trojčata, který by fungoval jako duchovní pokračování osmdesátkové komedie Dvojčata s Arnoldem Schwarzeneggerem a Dannym DeVitem. Zatímco výše… (více)

Cruise a Tatum zachraňují prezidenta

Cruise a Tatum zachraňují prezidenta

16.05.2012

Ale ne spolu, nýbrž každý v jiném projektu. El Presidente bude akční komedie od scenáristy Dana Goora (populární seriál Parks and Recreation) a v režii zkušeného Jaye Roache. Ten by chtěl do hlavních… (více)

Mission: Impossible – Ghost Protocol

Mission: Impossible – Ghost Protocol

30.10.2010

Tak zní oficiální název právě natáčeného čtvrtého dílu akčně špionážní série. Prozradili to režisér Brad Bird a hvězdy Tom Cruise a Jeremy Renner během tiskové konference v Dubaji, kam se produkce… (více)