Tropická bouře

• Německo

Tropic Thunder

Tropická búrka

Akční / Komedie / Dobrodružný / Válečný

USA / Německo, 2008, 102 min (Director's cut: 121 min)

Stillera som začal nechcene, či podvedome odpisovať do priemeru, ale toto bola konečná, dámy a páni! Hollywoodsky, totálne antiklišeovitý film s nechutne obrovskou porciou hlášok, sarkazmu, čierneho humoru zachádzajúceho do morbídností a úchylností, ale v takom nesmierne coolovom, štýlovom a nablýskanom štýle, že aj keby toho bolo dvojnásobok, som ochotný to Stillerovi a spol. s radosťou, s úsmevom a s kŕčmi v bruchu tolerovať. Pár percent ukrojím snáď len za občasný pokles útoku na naše bránice, čo je ovšem aj dosť pokrytecké, pretože v inom filme by z týchto excelentných hláškových prestreliek stačila polovica a hodnotenie je rovnaké. Tu však je hladina peckových hlodov nastavená tak vysoko, že priemernému vtipu sa človek pomaly ani neusmeje. Machersky zvládnutá je však aj neoddeliteľná súčasť filmu - akcia a aj všetky ostatné technické stránky, je to proste šupa! Stiller teda zvládol svoje hlavne za kamerou, a i keď vo svojej roli bol tiež šialene dobrý, hlavnými tromfami ostávajú ďakujúci za zrušenie otroctva, biely neger Downey Jr. a megalománsky labužník nadávok Tom Cruise. 90%.(3.10.2008)

"Já scénáře nečtu. Scénář čte mě." Pokud někdy budu točit vysokorozpočtový akční film z džungle tak do toho bez hrdinného Tugga Speedmana a charakterního Kirka Lazaruse rozhodně nejdu. A pokud se mi podaří, aby mi z producentského křesla natrhával prdel Les Grossman, tak to bude hit. Megahit. Něco jako Pařák 6: Globální tání nebo Satanova pěšinka a to jsou absolutní špičky svých žánrů. Stejně jako Tropická bouře nemá konkurenci v našlapané kategorii "ujetá válečná komedie s bílým černochem a mrtvou pandou".(15.1.2017)

Dokonalé propojení akce a komedie. Začátek včetně trailerů je neuvěřitelně nápaditej, akční, vtipnej, po tom tempo lehce zvolní. To ale nevadí, konec je zase masakr. Film má výbornej casting + neuvěřitelné množství známých tváří, podobně jako v Stillerově Zoolanderu, nechápu, jak to dělá:) Sám Stiller pro sebe krade nejvíce prostoru, pochopitelně, jeho postava je přiblblá, úplně jako Derek Zoolander, to mu jde zjevně nejlépe. Je lépe mít nakoukáno, ale není to úplně nezbytně třeba. Objevuje se množství citací ze slavných válečných filmů, některé úplně doslovné - Četa. Stiller se trefuje do vlastních řad a paroduje hollywoodskou mašinérii, neskutečné manýry dementních herců, co furt hláškujou - skvělej Downey, šílené producenty a režiséra, zároveň ještě scénář chrlí jednu perlu za druhou třeba v podobě monologu o srovnávání filmů "o retardech" : Forrest Gump, Rain Man, Jmenuji se Sam a Byl jsem při tom. Film si zručně utahuje z nejrůznějších klišé, ačkoliv některá sám využívá - divák od začátku přesně ví, jak celý film skončí, ale stejně ho to nakonec dostane:) Celkově film o natáčení filmu je vděčné téma (Americká noc, Život v oblouznění, Tristram Shandy..) Naprosto boží byl Tom Cruise. Kdo neviděl neuvěří. Pro mě jednoznačně komedie roku. Občas tempo vyprávění trochu skřípe a přiznávám, že je zde několik hluchých pasáží, ale smál jsem se celou dobu a ani na chvilku jsem nenudil, takže proč ne 5*****. Já nečtu scénář, scénář čte mě. I na podruhé výborná zábava!(15.9.2008)

..šlo o téměř sebevražednou misi, kterou přežili 4 muži. 3 z nich o tom napsali knihu, 2 z nich byly vydány a 1 má být zfilmována. TOTO JE PŘÍBĚH MUŽŮ, KTEŘÍ SE POKUSILI TENTO FILM NATOČIT…. KRYJTE MĚ KOKOTI ZVADLÍ !!! Film od Stillera, který není trapný, je v něm trocha krve, střev a také jízlivého černého humoru. Jsem příjemně překvapen, protože parodie na Hollywood funguje pomocí všelijakých narážek dobře. A Cruise a Downey – k nepoznání! No tak a teď vážně – na Oscara (ani) z větviček to nebude, ale jestli máte obavy z komedií, kde zvuky a sprostá slova hrají hlavní roli, budete příjemně překvapeni. PŘÍBĚH *** HUMOR **** AKCE **** NAPĚTÍ ** Co uvidíme (možná) příště? B.Stiller se zhlédl ve válečných filmech, proto bez váhání přijal roli ve snímku Platon. Bohužel se spletl, nejedná se remake hitu Platoon, ale o biografii jakéhosi filosofa.(21.2.2009)

Máte rádi Zoolandera? Prima.. Here we go again! Škoda jen, že z hereckého tria stojí za pořádnou zmínku jen Downey, který je opět geniální. Black je nechutný (byť vtipně), Stiller stejný jako všude, potěšili ostatní herci v menších rolích, v čele s Tomem Cruisem, kterého jsem odhalil asi až v polovině filmu. Celkově nabušená prča, které by ale neuškodila kratší stopáž a větší vyváženost akce a humoru.(2.10.2008)

• - Postava Kirka Lazara (Robert Downey Jr.) byla původně napsána jako Ir, ale přepsána na Australana. Pro Roberta Downeyho Jr. totiž bylo snazší napodobit australský přízvuk. (c.tucker)

• - Mezi 16 a 17 minutou, když Pecker volá Tuggovi kvuli TiVo, Tuggův mobil alternuje mezi otevřeným a zavřeným. (Musak)

• - Čas cca 85.30 - Když Jeff objeví kopeček heroinu, a dává k němu ruce, tak jeho prsty vypadají, jakoby již byli v prášku vloženy. Pravděpodobně z předešlé klapky. (Musak)