Tropická bouře

• Německo

Tropic Thunder

Tropická búrka

Akční / Komedie / Dobrodružný / Válečný

USA / Německo, 2008, 102 min (Director's cut: 121 min)

Stiller je čím dál víc chytřejší a umí si dělat prdel z věcí, o kterých jste si dávno mysleli, že už si do nich všichni kopli dostatečně. Po modelingovém průmyslu to schytává Hollywood s takovou razancí, až z toho mrazí, jestli to je fakt pravda. Vynikající technická stránka je už jen šlehačkou na celém dortu, úplnou třešničkou je ale nakonec Tom Cruise – minimálně za tu odvahu ze sebe udělat takové hovado a s takovou grácií, bych mu ten Zlatý glóbus fakt dal!(29.12.2008)

Sympaticky sprostá brutální a nekorektní komedie. A ještě jsem zapomněl: vtipná, což nebývá vždy pravidlem. Víc takových! Herci jsou výborní, Toma Cruise jsem ani nepoznal. Skvělé jsou už úvodní falešné trailery (někde údajně byly nastříhány mezi normální trailery, škoda, že ne i u nás), a "Pekelnou díru" bych rád viděl celý film.(16.9.2008)

Máte rádi Zoolandera? Prima.. Here we go again! Škoda jen, že z hereckého tria stojí za pořádnou zmínku jen Downey, který je opět geniální. Black je nechutný (byť vtipně), Stiller stejný jako všude, potěšili ostatní herci v menších rolích, v čele s Tomem Cruisem, kterého jsem odhalil asi až v polovině filmu. Celkově nabušená prča, které by ale neuškodila kratší stopáž a větší vyváženost akce a humoru.(2.10.2008)

Nějak nevím, jak si mám film zařadit. Vadilo mně mnoho hluchých míst, po nich ale zase následovaly scény, u kterých jsem vybuchl smíchy. Beru to jako komedii k odpočinku, kde se nešetří vtipem, sprostými slovy a někdy i hodně drsný humorem (scéna s hlavou:)). Jestli se chcete odreagovat, tak si nenechte ujít.(22.9.2008)

Ben Stiller mě konečně přesvědčil nejen o svém hereckém ale také režijním talentu. Na film Tropická bouře se dobře kouká a je v něm spoustu scén při kterých sem se skutečně popadal smíchy. Musím se ale přiznat že ke konci filmu mě přepadla nuda a to snímek není zrovna z těch nejdelších. Hodně jsem váhal mezi 3 nebo 4 hvězdičkami. Když ale vemu v potaz, že na film bych se už asi nikdy nepodíval, dávám nakonec pouze 3. U tohoto filmu mi tak trochu sedí dodatek: Film o ničem a poněkud zbytečný. 60%(29.10.2008)

• - Když Lazarus mluví s Tuggem o "Prosťáčkovi Jackovi", vyjmenuje mu, že herci kteří hráli naprosté retardy nikdy nedostali Oskara. Vyjmenuje však i Petera Sellerse (Being There), který nehrál úplného retarda, ale Oskara nikdy nevyhrál. (Musak)

• - Pred premiérou filmu v Los Angeles sa stretli asociácie duševne postihnutých ľudí a vyhlásili Stillerovej komédii národný bojkot za to, že ich údajne zosmiešňuje. Producentské štúdio však nespravilo žiadne zmeny. (Film v žiadnom prípade nemá v úmysle zhadzovať alebo znevažovať handikapované skupiny alebo jednotlivcov.) (Smok)

• - Čas cca 73.50 - Po Tuggově představení "Prosťáčka Jacka" si otírá obličej kusem hadru. Na následujícím záběru má obličej téměř čistý a na dalším opět od make-upu. (Musak)