Tropická bouře

• Německo

Tropic Thunder

Tropická búrka

Akční / Komedie / Dobrodružný / Válečný

USA / Německo, 2008, 102 min (Director's cut: 121 min)

A vítězem se stává..... Tom Cruise!(23.9.2008)

Na natáčení téhle nevšední komedie musela být prdel ještě větší, než má tato madam. Úvodní trailery mě totálně rozchechtaly a já se pak už musel smát téměř po celou dobu stopáže. Největší zásluhu na mé roztlemené držce měl jednoznačně Tom "Big MotherFucker" Cruise, který si film ukradl pro sebe. Jeho herecký projev (výhružky, hlášky, taneční pohyby) nemají konkurenci (jedna z nejlepších vedlejších rolí vůbec). První půle na mě působila o maličko zábavněji a soudržněji. Oceňuji spoustu dobrých akčních scén a v uších mi vedle desítek bombastických hlášek zní výborný soundtrack. 90% 92 miliónů dolarů(rozpočet)/188 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)/4 milióny dolarů(čistý zisk z kinoprojekcí)(10.2.2009)

Komediální bomba od Frat Packu s tunou nápadů, odkazů, cameo roliček a naprosto přesných nekorektních fórků. A akce! O Tomu Cruisovi nemluvě :)(25.9.2008)

Zprvu naprostý nářez, ať už jde o super ukázky jiných filmů, nebo o parodování válečných klenotů - Apokalypsy a Čety v úvodním víru akce, jenže co se stalo potom? Na každou vtipnou scénu připadla scéna dvakrát tak delší a naprosto obyčejná, zbytečně okecaná, či jednoduše nudná. Ben Stiller je parádní komik, ale nijak vyjímečný režisér, v jeho průměrně odvedené práci se gigantický rozpočet jaksi rozplynul, aniž by zanechal nějak výrazně hmatatelné stopy. Akce sice není špatná, ale přímo o "eye-candy" záběry se také nejedná, tudíž jediná věc, která mě na Tropic Thunder nekompromisně fascinovala byl Tom Cruise. Škoda, že se takto nemohly předvést i další postavy (teď nenarážím na výkony, ale na scénář)... Jako oddychovka dobrá, ale vzhledem k horizontu ostatních filmů jen 6/10(25.12.2008)

Druhé zhlédnutí (UNRATED verze): Talent Jacka Blacka je vážně nevyužitý, některým napoprvé zabijáckým vtipům jsem se smál o poznání vlažněji, jiným zase víc. Mou pozornost tentokrát přitáhly hlavně různé drobné vtípky testující divákovu čilost (Ben Stiller je v závěru odmrštěn explozí přesně jako Tom Cruise v M:I 3) a neustálé (úmyslné) herecké proměny Roberta Downeyho Jr. Přidané scény film příliš nenatahují, na druhou stranu jej obohacují jenom vtipy zdařilými („real Al Pacino“), nikoliv extrémně vymazlenými. Tropická bouře pro mne i přes jisté nedostatky nadále zůstává komedií roku. 85% První zhlédnutí: „I know what dude I am. I'm the dude playin' the dude, disguised as another dude!“ Hollywood si v hlubokém předklonu, bez jakýchkoliv zábran a nikoliv doslovně kálí do vlastní tváře v nejbrutálnější komedii od Borata a nejpekelnějším filmu z Vietnamu od Apokalypsy (ze které krom jiných „cituje“). Herci jsou vykresleni jako banda poloretardovaných („Never go full retard“) přizdisráčů závislých na drogách, svých agentech či na úspěchu (úspěch je synonymum pro Oscara, ale MTV Movie Award taky potěší). S ještě větším potěšením Stiller tepe do bezpáteřných producentů a logiky velkých studií „víc prdů = víc peněz“. Největším překvapením po všech stránkách luxusního obsazení pro mne byl konečně svinsky zlý a konečně svinsky skvělý Tom Cruise, který se buď někomu mstí, anebo mu scientologie definitivně sežrala mozek. Tropická bouře často připomíná výtečný britcom Kompars (Extras), akorát je přibližně kvadrilionkrát dražší a sprostší a zcela nevhodná pro osoby s vyvinutým sociálním cítěním, pro osoby milující zvířata a pro osoby nemilující pohled na střeva vylézající z lidských útrob. Nechápu, jak mohlo něco takového vzniknout, zato chápu, že něco takového zase pár let nevznikne a budu-li chtít ohrozit své zdraví vtipností scény s pandou, případně scény zakončené výkřikem „Jsem David Beckham!“, nezbývá mi, než znovu zajít do kina, a/nebo vyčkat na DVD. Apendix: Fukovy titulky jsou hodně, hodně dobré, ale ani kdyby byly hodně, hodně, hodně, hodně, hodně, hodně dobré, nemohou vystihnout necudnou krásu všech neuvěřitelných hlášek v "američtině". 90% Zajímavé komentáře: Renton, lakikaki, Honzíno(20.9.2008)

• - V improvizovaném přístřeší v jungli sleduje Ben Stiller na kapesním přehrávači scénu z epizody "Arena" původního seriálu Star Trek, tato pasáž je považována za nejhorší akční scénu všech dob. Můžete ji shlédnout ZDE . (Johny_fork)

• - Ve filmu zaslechneme sprosté slovo minimálně 203 krát. Z toho slůvko 'FUCK', či jeho různé modifikace zazní celkem 88 krát. (Dromedár)

• - Čas cca 73.50 - Po Tuggově představení "Prosťáčka Jacka" si otírá obličej kusem hadru. Na následujícím záběru má obličej téměř čistý a na dalším opět od make-upu. (Musak)