poster

Tropická bouře

 • USA

  Tropic Thunder

 • Německo

  Tropic Thunder

 • Slovensko

  Tropická búrka

Akční / Komedie / Dobrodružný / Válečný

USA / Německo, 2008, 102 min (Director's cut: 121 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Hellboy
  *****

  Dokonalé propojení akce a komedie. Začátek včetně trailerů je neuvěřitelně nápaditej, akční, vtipnej, po tom tempo lehce zvolní. To ale nevadí, konec je zase masakr. Film má výbornej casting + neuvěřitelné množství známých tváří, podobně jako v Stillerově Zoolanderu, nechápu, jak to dělá:) Sám Stiller pro sebe krade nejvíce prostoru, pochopitelně, jeho postava je přiblblá, úplně jako Derek Zoolander, to mu jde zjevně nejlépe. Je lépe mít nakoukáno, ale není to úplně nezbytně třeba. Objevuje se množství citací ze slavných válečných filmů, některé úplně doslovné - Četa. Stiller se trefuje do vlastních řad a paroduje hollywoodskou mašinérii, neskutečné manýry dementních herců, co furt hláškujou - skvělej Downey, šílené producenty a režiséra, zároveň ještě scénář chrlí jednu perlu za druhou třeba v podobě monologu o srovnávání filmů "o retardech" : Forrest Gump, Rain Man, Jmenuji se Sam a Byl jsem při tom. Film si zručně utahuje z nejrůznějších klišé, ačkoliv některá sám využívá - divák od začátku přesně ví, jak celý film skončí, ale stejně ho to nakonec dostane:) Celkově film o natáčení filmu je vděčné téma (Americká noc, Život v oblouznění, Tristram Shandy..) Naprosto boží byl Tom Cruise. Kdo neviděl neuvěří. Pro mě jednoznačně komedie roku. Občas tempo vyprávění trochu skřípe a přiznávám, že je zde několik hluchých pasáží, ale smál jsem se celou dobu a ani na chvilku jsem nenudil, takže proč ne 5*****. Já nečtu scénář, scénář čte mě. I na podruhé výborná zábava!(15.9.2008)

 • ORIN
  ****

  Trailerový úvod geniální, to je bez debat. To potvrdí určitě každý, kdo film viděl. Další děj je už přinejmenším problematické hodnotit. Odkazů na (proti)válečné filmy přehršle, od Čety, Hamburger Hill, přes Apokalypsu až k Rambu IV a Zachraňte vojína Ryana, navíc Steve Coogan parodující sám sebe a konečně scientisticky "odporný" Tom Cruise. Prostřední pasáž putování vojáků džunglí patří k nejslabším částem, zde Stiller film příliš nezvládá. Nucené, nudné a téměř skoro zbytečné dialogy sráží film do průměru, aby ho pak v závěru akční sekvence vysvobození opět vytáhla do nadprůměrné podívané. Stiller ví, Stiller zná, ale po scénáristické stránce občas stojí za vyhul brko. Svůj komentář mohu vyhodnotit jako mírně zmatený, stejně jako Stillerův v pořadí čtvrtý celovečerák.(26.9.2008)

 • Marius
  *****

  Prekvapivo nekorektná, inteligentná a vulgárna paródia, dokazujúca, že hrubozrnný humor, mozog a gule si môžu vo filme pokojne a aktívne koexistovať. Tropická búrka si uťahuje zo všetkého čo je US (pop)kultúre sväté a to sa u mňa počíta. Hrať retarda naplno totiž nemusí vyniesť Oscara ale v džungli vám to môže zachrániť život. Nehovoriac o tom, že najväčší satani na svete sú producenti a veteráni z Vietnamu (ako už dávno vieme zo South Parku) prišli o tie končatiny stejne niekde na kolotoči. Tom Cruise by si za svoju rolu zaslúžil Oscara, alebo aspoň MTV Movie Award for „best villain“. The universe is...talking to us right now...9/10(7.10.2008)

 • Shit
  *****

  Dopadlo to, jak to prostě dopadnout muselo, sice prostřední část filmu je trošku vlažnější, ale tu vyváží absolutně mega brutální začátek a zejména konec, plnej neuvěřitelnejch nápadů, zparodovaných scén z válečných filmů a do toho tam pobíhá Stiller, kterej tam následně brutálně seřeže "medvěda", Jack Black s absťákem, na černocha namaskovanej Robert Downey Jr. a neuvěřitelně fuckující Tom Cruise. Prostě absolutní mega zábava, nebýt méně zábavnýho prostředku, tak je to komedie století(27.10.2008)

 • DaViD´82
  **

  Stiller dobře ví, že parodie neznamená kopírovat jednu scénu za druhou "jedna k jedné", jako spíše dobře rozsévat odkazy a docílit toho, aby celek fungoval i sám o sobě. Umět to natočit tak, aby si akce řemeslně nezadala se svými předobrazy. "Anti"hollywoodská Tropická bouře v tomhle nezklamala. Jenže ať se snaží sebevíc, tak není vtipná. Je to strašně chtěné, nikoli přirozené.Jako by Stillerovi scházeli parťáci z Frat Packu a jejich vzájemná přirozená chemie i souhra. Možná se to mělo celé vydat spíše cestou naprosté absurdnosti známé ze Zoolandera či Vybíjené spíše než téhle přisprostlé normálnosti.(18.9.2008)

 • - Producenta Lesa Grossmana stvárnil Tom Cruise, ktorého maskéri zmenili na nepoznanie. (Tolf)

 • - Exteriéry nakrúcali na havajskom ostrove Kauai, kde kedysi vznikli napríklad filmy Jurský park a Južný Pacifik. (Tolf)

 • - Ve scéně v čase 30:40 Kirk Lazarus (Robert Downey Jr.) vyndavá brokovnici z pouzdra. V záběru jen o několik vteřin později ji však vyndavá znovu. (Musak)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace