Tropická bouře

• Německo

Tropic Thunder

Tropická búrka

Akční / Komedie / Dobrodružný / Válečný

USA / Německo, 2008, 102 min (Director's cut: 121 min)

Rozpočet $92miliónovTržby USA $110,515,313Tržby Celosvetovo $188,072,649Tržby za predaj DVD v USA $49,390,674 //počet predaných kusov 2,928,570║ Postavy v tomto filmu sú určite dosť trafené na to aby mohli do sýtosti pobaviť, lenže to by to asi nemohol režírovať Ben Stiller, jeho zručnosť proste nie je na takej úrovni aby z načrtnutého potenciálu mohol vytrieskať viac než v konečnom výsledku je tento film, či že priemer, kde sa striedajú slušné momentky z hluchými miestami, škoda asi som čakal omnoho viac. V podstate už samotné ukážky k imaginárnym filmom čo by mali patrične navnadiť prídu až nepekne plané, z humorom dosť na silu. /60%/(10.6.2009)

Sice jsem to viděl v hrozný kvalitě a navíc s holandskejma titulkama (nic lepšího jsem nesehnal), takže jsem asi úplně všechny vtipy nepochytil, ale přesto jsem se skvěle pobavil. Ben Stiller dokáže zahrát sebevětšího magora s naprostou samozřejmostí. Výbornej je i Jack Black, Robert Downey Jr. a dokonce i Tom Cruise, kterýho jsem v první chvíli ani nepoznal (má pleš, plnovous a brejle). Docela začínám uvažovat o tom, že na to vyrazim do kina. Jinak Simple Jack je naprosto brutální.(5.9.2008)

Překvapivě málo komediálně přímočaré. Stiller se naopak vyžívá ve složitém parodování celého Hollywoodu a kdo nemá nakoukáno, potažmo načteno či odposloucháno, má jednoduše smůlu, protože se bude bavit jako by jel v nablýskaném Ferarri slabou padesátkou. Stiller totiž nezná mezí. Dělá si srandu ze všeho, co mu skočí do cesty, ať už jde o vietnamské "domorodce", oscarový ceremoniál (Jon Voight rulezzz), sklízení rýžových polí, hraní ve filmech o mentálně postižených či práci producentů, manažerů a jim podobných. Jen ti účetní tu chybí. Do toho mu geniální afro-australan Downey sype těžko přeložitelné hlášky, Alpa Chino přikládá pod kotlem, pokud jde o rasové podtóny a Jay Baruchel neváhá publiku osvětlit, jak to bylo s válkou HD formátů. Jen Jack Black působí jako páté kolo u vozu a až na pár heroinových výlevů (proberou se za 16 hodin) nemá téměř nic zábavného na práci. To však není nic, co by vám nevynahradil šíleně f_ckující Cruise. Druhé zhlédnutí je povinnost.(11.9.2008)

Stiller je čím dál víc chytřejší a umí si dělat prdel z věcí, o kterých jste si dávno mysleli, že už si do nich všichni kopli dostatečně. Po modelingovém průmyslu to schytává Hollywood s takovou razancí, až z toho mrazí, jestli to je fakt pravda. Vynikající technická stránka je už jen šlehačkou na celém dortu, úplnou třešničkou je ale nakonec Tom Cruise – minimálně za tu odvahu ze sebe udělat takové hovado a s takovou grácií, bych mu ten Zlatý glóbus fakt dal!(29.12.2008)

Tropická bouře je hodně kontroverzní film, a tím nemyslím ono časté překračování mezí politické korektnosti ani jeho nadměrnou vulgaritu, to obé je k věci a docela zábavné, dá-li se to tak nazvat. Ben Stiller se ale rozhodl demaskovat podstatu hollywoodské velkovýrobny kasovních trháků, tu nekonečnou pásovou výrobu, která je poháněna jen a jen komerčním úspěchem ... a kontroverzně k tomu použil právě onu diskutabilní formu, která jako jediná dělá akční film akčním filmem. Když jsem se díval na ty omračující, hodně výrazně ,,áčkové" exploze a nepokrytě ,,áčkovou" produkci, sám pro sebe jsem si musel klást zásadní otázku - Je eticky čisté natočit film kritizující (no ano, je to přeci satira!) filmy vyrobené pouze k vydělávání peněz a zároveň oním filmem vydělat velké peníze? Kdybych řekl, že ano, dal bych absolutní počet hvězdiček. Jenže já si odpověděl, že není. A není ani morální cpát do výroby filmů takové sumy finančních prostředků. Filmy založené pouze na velikosti rozpočtu dláždí kinematografii cestu do pekel... Tak jsem si dekódoval vzkaz Bena Stillera, Roberta Downey Jr., Jacka Blacka, Jay Baruchela, Nicka Nolteho, Danny R. McBridea, Steva Coogana, sebe?parodického Toma Cruiseho a mnoha dalších zúčastněných hollywoodských (i nehollywoodských) person... Podobné filmy: What Just Happened?, Vrtěti psem(26.11.2008)

• - "Fats" Portnoy byl psán Jacku Blackovi na tělo. (c.tucker)

• - Čas cca 19.10 Během videohovoru je na Lesově ruce celou dobu vidět jeho svatební prsten, v jednom záběru však zmizí. (Musak)

• - Les Grossman (Tom Cruise) nosí hodinky značky Panerai PAM 63 GMT. (dyfur)