Novomanželé John a Jenny Groganovi se stěhují na Floridu. Oba jsou novináři, přičemž články Jenny vycházejí v listě, který ji zaměstnává, na první stránce, zatímco John začíná u konkurence psaním nekrologů. Jenny začínají tikat biologické hodiny, John se zatím na založení rodiny necítí, a tak jí v útulku vybere roztomilé štěně labradora. Pejsek dostane jméno Marley a brzy se ukáže, že je nezvladatelný, nevytrénovatelný a absolutně pomilováníhodný. Po celý svůj další psí život se od svých pánů neodloučí, a i když působí neustálé potíže, je součástí jejich světa. Sleduje, jak Jenny přijde do jiného stavu a pak potratí, jak si John pomalu buduje kariéru a stává se oblíbeným sloupkařem (Marley je tématem jeho sloupků), jak se narodí první dítě, pak druhé, pak neplánovaně i třetí, jak Jenny vzdává kariéru, aby se mohla plně věnovat dětem, zatímco John dostává nabídku, aby se stal reportérem, po čemž vždycky toužil, a rodina se stěhuje do Pensylvánie. Ale protože psí život je kratší než lidský, Marley stárne, onemocní, a nakonec přichází i to nejsmutnější. Rodina se s ním musí rozloučit. (TV Nova)

kacudzde

Milý rodinný film o každodenních slastech a strastech života s dobře fungující dvojicí, vlastně trojicí Wilson - Aniston - pes. U dojemného konce musí uronit slzu snad každý majitel čtyřnohého kamaráda. ()

intheend

Skvělá komedie. Scény s Marleym sou perfektní. I skloubení více žánrů dohromady se povedlo. 90% To není pes, to je ďábel s tváří psa, který šoustá moji nohu a močí na koberec! :D ()

MARLENE.DAFT

Ach Marley....budu se snažit být objektivní, ač je to těžké, protože za dveřmi mám i já svého labradora. Ale co, upřímně a od srdce vám řeknu, dostane vás. Tenhle film, a hlavně jeho hl. postava - čili pes Marley. Není to žádný svatoušek, vlastně, dalo by se říct, že je to vážně jeden z nejhorších psů na světě. Ale myslím, že to si pomyslí jednou za čas každý majitel psa, avšak když na to přijde, za nic na světe by svého mazlíčka - nejlepšího přítele - nevyměnili. Marley a já je film, který vám dost zahraje na city, možná si i pobrečíte (jako já), ale nijak tím člověka nevydírá...Je to miloučký film o soužití člověka se psem od štěňátka až po konec. + Jennifer Aniston je prostě krásná ženská. ()

blska25

Neviem prečo ale tomuto filmu nemôžem prísť na chuť. 3 hviezdy dávam len za úžasné herecké výkony a pekného psa. ()

ronas

Ach, napadaju ma same pateticke frazy..pretoze co si budeme hovorit vztah cloveka a zvierata je velkou neznamou, ale zaroven je to strasne hrejivy pocit.. ja ako milovnicka psov som sa prijemne bavila, prijemne si zaslzila, pretoze tento film vam proste zalezie pod kozu aj ked nechcete.. ale my tie drápky pod kozou vyhladavame, nie? ()

BlackMolla

Tento film je moje nejoblíbenější romantická komedie. Líbí se mi, že je to udělané o životě psa a přitom to obsahuje i nejdůležitější momenty života krásného páru - Jennifer s Owenem. Vždy se u toho pobavím. Má to rychlý spád, takže se u toho člověk prostě nenudí. Moc povedené! ()

Bodega_Bay

Tak předně doporučuju nedívat se na takový film krátce poté, co vám zemře vlastní pes, protože si to všechno vyžerete znovu. Jinak je to docela zábavný až na to, že majitelé prostě neumí Marleyho vychovat a proto je takový, jaký je a někoho jako jsem já, to může docela rozčilovat a potom to vede k tomu, že u monitoru nadáváte postavám, co dělají blbě, ostatní nadávají vám, ať držíte hubu a postavy vás stejně neslyší a dělají dál ty koniny, za které jim nadáváte. ()

Lestatova

Film u ktorého sa ja ako kynológ nezasmejem, ani nezaplačem. Je mi ľúto majiteľov psa, že museli kvôli svojej neschopnosti trpieť tú zrúdu x rokov, skaziť život rodine aj sebe, až kým neumrela. Jednu hviezdu dávam za herecký výkon, výber mena pre psa a za to, že v skutočnom svete by tento úbohý chlpáč doplácajúci na hlúpych majiteľov dávno skončil v útulku či s kudlou v lebke. Film o američanoch, avšak bez akéhokoľvek sarkazmu, myslený úplne vážne. ()

Kumbula

Myslím, že ten, kdo nemá rád psy, si na své v tomhle filmu nepřijde. Jestli jste měli psa, možná vám v různých scénkách připomene právě toho vašeho. Celý film je fajn, jen tam trochu postrádám jakoukoli zápletku, dobře, pes je neposlušný a práce je až nad hlavu, ale to není nic neobvyklého.. Konec je docela trhač srdcí, zvlášť já jsem u něj brečela jako želva, protože jsem to samé zažívala se svým psem, takže.. Každopádně je to film, kde je snad vše - vztah, děti, práce, pes a tak dále.. ()

SnOuWeX

Natočit 111 minut o ničem to chce fakt koule. Nezajímavé, nudné a velice málo vtipné. Ten film o ničem nevypráví. Už to vidět nemusím. Opravdu zbytečnost. ()

montel

Manželé John (Owen Wilson) a Jennifer (Jennifer Aniston) Groganovi se přestěhují na Floridu. John má novou práci žurnalisty, se kterou je maximálně spokojený a ke svému rodinnému štěstí si dvojice pořídí roztomilého labradora, kterému začnou říkat Marley. Z něj se ovšem stane neposlušná mašina na průsery a když se manželé rozhodnou mít děti, Marley je najednou problém. Celá rodina však zjistí, že Marley je součástí rodiny a že při nich bude stát jako opravdový nejlepší přítel člověka...Roztomilá a zároveň dojemná rodinná komedie, která si na nic nehraje a od začátku do konce baví na plné obrátky. Tento film je důkazem toho, že i filmy s prvky romantiky dokáží pobavit širší divácké publikum. 70% ()

kinderko

Ak nemáte radi srdcervúce filmy, nemá zmysel aby ste Marleyho pozerali. Psov neskutočne milujem a pri tomto filme som si skutočne uvedomila, že nech je ten pes akýkoľvek, budete ho milovať. Už len preto, že je to pes. Budete ho milovať do poslednej chvíle a keď príde jeho čas, zabudnete na všetko zlé čo vám spôsobil. Na rozhrýznutý nábytok, zničenú obývačku, noci, ktoré ste strávili počúvaním psieho štekotu a kňučania, dokonca aj na to, že vás občas ľudia strašne nenávideli za to, že im váš pes spôsobil škodu. A zabudnete na to, pretože je to pes. Váš pes, a vy ho milujete, takého aký je. Ak máte aj vy svojho psieho miláčika, po pozretí Marleyho ho budete milovať ešte o niečo viac, aj keď ste si mysleli, že to už viac nejde. Slzám sa samozrejme určite nevyhnete, a tak to má byť. Nie nadarmo sa vraví, že pes je najlepší priateľ človeka. Bez ohľadu na to, či ste bohatí, chudobní, múdri, hlúpi, škaredí, pekní.... ()

VeVa137

Pri tomto filme sa ani nedá sústrediť na nejké "filmové nedokonalosti" Človek, ktorý miluje svojho 4-nohého priateľa sa na to pozerá ako na skutočný život. Milujem svojho psíka = milujem tento film. ()

Bob76

Wilson opět nezklamal. Sice to není herectví na oscara ale Wilsona mám rád. Aniston taky zahrála svoji klasickou roli. ()

Hanulityda

Takový ten film, který je třeba si pustit, když se chci zasmát i nostalgicky pobrečet. Nepatří k filmům, které člověku změní pohled na život nebo mu hlubokou zasáhnou do svědomí, ale příjemně pobaví a rozesmutní. ()

Pes, nejlepší kámoš novináře

Pes, nejlepší kámoš novináře

08.03.2008

Owen Wilson se po loňském pokusu o sebevraždu vrací zpátky před kamery. V Miami se už za několik dní začne natáčet komedie Marley & Me, což je adaptace stejnojmenných memoárů známého amerického… (více)