Carrie

• USA Carrie (více)

Umí rozpoutat peklo a pomstít to, které ji obklopuje. Americký, dnes bezesporu kultovní hororový film, který podle románu známého spisovatele Stephena Kinga natočil režisér Brian De Palma. Jeho hrdinka Carrie Whiteová je terorizována pološílenou matkou, náboženskou fanatičkou. Pro nesmělost a své komplexy se navíc stává předmětem výsměchu spolužáků i některých učitelů. Jednoho dne v sobě Carrie objeví nadpřirozené telekinetické schopnosti. Její pohled může získat ničivou sílu, tryskající bez ohledu na možnost ji vůlí zastavit. Neustálé ponižování a pohrdání, jimiž je obklopena, stejně jako tlak způsobený osamělostí, vedou k tragédii, jež vyvrcholí, když je dívka zcela nečekaně pozvána nejhezčím chlapcem třídy na velký školní ples… Carrie režiséra Brian De Palmy, odsuzující úzkoprsou maloměstskou společnost a náboženský fanatismus, je považována za určitý mezník v žánru filmového hororu, inspirovala řadu dalších tvůrců, stejně jako vedla v roce 2002 k natočení stejnojmenného remaku Davida Carsona. (Česká televize)

cubajz

čekal jsem trošku větší masakr... Sissy Spacek je jako utlačovaná Carrie bezvadná, to samé platí o její fanatické matce, ale vztek a destrukce popsané v knize se někam vytratili (nejspíš vinou nízkého rozpočtu). ()

C0r0ner

Scéna v kulturáku je teda kurva něco. Nepochybně se tím inspirovala Kronika a vlastně je to dobře, protože lépe ukázala telekinetickou sílu šikanovaného jedince. Film jako takový není nic úžasného, spíš podprůměr, ale právě posledních dvacet minut to zvedá hodně nahoru. Remake je samozřejmě naprosto zbytečný. 70% ()

Wormboy

Sfilmovavat knihy Pistu Krala je vzdy velky problem.Niektore koncia tragicky ako napr.Dreamcatcher,ine su v zapadnutom sedom priemere ako napr.Cat´s Eye,It,no a nakoniec su tu nadpriemerne filmy ako Nadany ziak, Zelena mila a samozrejme genialny Shawshank.Carrie patri niekde medzi druhy a treti pripad. Samotna kniha je velmi dobra.Brian De Palma tocil film vo svojej najlepsej ere a Sissy Spacek ako Carrie je tiez slusna.Problem vsak je,ze De Palmovi sa nepodarilo dost do filmu ten vnutorny naboj,ktory z knihy srsal (vlastne na tom stroskotava vacsina adaptacii Kingovych knih). ()

Flynn

Člověk musí brát v potaz rok vydání, to samozřejmě trochu mění situaci. Jinak by bylo možná hodnocení ještě nižší. Film byl takový obyčejný, mám docela rád knihy Kinga a ikdyž jsem si to zakázal, čekal jsem trochu více. A to trochu více se opět nedostavilo. Škoda, určitě by se to dalo natočit lépe. Možná se dočkáme novější verze. Závěrečný "masakr" mi přišel spíše srandovní. Největším hřebíkem do rakve však pro mne byl český dabing. To mi rvalo uši. ()

Alfréda

Nejdřív jsem čela knížku a až dlouuho nato jsem viděla film. A podle očekávání můžu říct,že knížka je ještě stokrát lepší. ()

Juto

Nemyslím si, že je to veľmi drsný film. Aj keď ide o žáner hororu, myslím si, že je to napriek svojej psychologickej téme určené pre teenagerov. 7/10 ()

Ripper

Zdařilá adaptace Kingovi knihy.Skvělé drama, u kterého jsem se ani chvíli nenudil.Jen mě zaráží příliš nízké hodnocení, tento snímek by si zasloužil víc.Skvělý herecký výkon Sissy Spacek. ()

messiah

Tak jsem tu viděl hodnocení v červeném spektru a naplnili mne naděje. Po shlédnutí nastalo zklamání. Chápu že u filmu podle knihy je občas nutností nějakou tu pasáž vypustit, avšak pokud se vypouštějí zásadní věci a nechávají se pouze líbivé nebo dobře zfilmovatelné, může se stát, že ze super knížky vznikne špatnej film, slátanina a totální blbost. To se právě stalo v tomhle případě. Není proškrt jako proškrt. Někdo škrtat umí, někdo ne...tady se to nepovedlo. Jediným plusem je Travolta za kterého dávám hvězdičku, ale víc fakt dát nemůžu. ()

Kolikokoli

Asi byla chyba, že jsem se na film koukla ihned po přečtení knihy. Kniha skvělá a napínavá, filmový děj zbytečně ohlodán a zajímavý konec rozzuřené Carrie, kterak způsobuje obrovskou zkázu celého města, je vynechán. Bohužel... ()

forsythia

Tehhle film jsem viděla podruhé (a ještě skoro celý potřetí) na VHS z roku raz dva nadabovaný jedním dabérem, který to, jak bylo za komančů zvykem, za pochodu překládal (z němčiny:)) Dotyčný pán zjevně neuměl německy ani česky. Jestli jste tuhle verzi neviděli, tak vřele doporučuju, protože lépe zprzněný film prostě neuvidíte. Ono to, pokud znáte děj, po většinu filmu ani nevadí. V závěru naštěstí už víc mlčí a na úplný konec se ještě hezky zasmějete. Přepis dabingu by tu byl asi zbytečný, protože to se musí zároveň vidět i slyšet. Každopádně hodnocení nechávám tak, jak jsem dala původně, protože ten závěr si ho rozhodně zaslouží. Je to film plný krásně vyvedených kontrastů (proměna Carrie, proměna atmosféry celého filmu... ale zároveň vlastně zůstává každý tím, kým je, a to až do naprostého konce. Původní komentář: pohádka o popelce dovedená do dokonalosti. Asi konečně začnu číst Kinga. ()

WolfR

Solidní film, jehož silnými stránkami jsou obě představitelky Whiteovic žen a bravurní závěr, 3 hvězdy. ()

TomPrusik1

Oldschoolové horory na mě moc nefungují. Spíš se u nich směju (př. Pátek třináctého, Vymítač ďábla), než abych se nějak bál a klepal při tom zubama jako to má u hororů být. Carrie (chcete-li Cassie) byla ale trochu jinde, než dojde na nějakou pořádnou akci, kde by jsme se mohli eventuálně bát, tak vás čeká hodina nudy (to je to ticho před bouří). Zkrátka, jak možná víte, Carrie dostane menstruaci ve sprše (způsobem, jakým to bylo natočené, tak mi to dost připomínalo předehru k nějakému pornofilmu), holka brečí a utírá krev o spolužačky, ty po ní na oplátku hází tampóny (svině jedny), až konečně přiběhne učitelka a dá to do pořádku. Tohle byla nejakčnější scéna v té hodinové předehře, protože pak se tam akorát nadávky na učitele, trápení největšího štramáka pro Carrie, která mu lásku neoplácí, fanatická matka, která se řekne: ,,Pojď, jdeme se modlit" a zavře dceru do skladu, nebo Travolta, co zabíjí prase. No a pak se jde na ples, kde to vypadá, že budou všichni žít šťastně až do smrti, ale to by to nesměl napsat Stephen King. Jediná scéna mě nějakým způsobem nevyděsila a ani nevím čeho bych se měl bát. Toho jak všichni ke konci umírají? To je ten horor? Větší masakr byl třeba ve Scarface viz. https://www.youtube.com/watch?v=a_z4IuxAqpE a tam bych se tedy měl bát víc. Takže ve výsledku se hodinu nudíte a pak čekáte na masakr, kde se budete trochu bát a tam se nebojíte. Co to je za film? Jediné plus můžu dát za lehce hororovou hudbu, která těží ze Psycha (možná, že budete stejně bát, když si pustíte jenom tuhle hudbu a budete ji hodinu a půl poslouchat) a pak, že De Palma zvládl natočit příběh, který je podobný předloze (která je trochu lepší). Možná, kdybych ten film viděl v 70. tak bych se bál, ale postě to na mě nefunguje. 40% ()

Fincher a nakažení teenageři

Fincher a nakažení teenageři

24.02.2008

V dobách, kdy hippies už byli trapní, ale David Bowie ještě všem připadal jako příliš velký pošuk\", tedy v polovině 70. let, se odehrává komiksová série Charlese Burnse Black Hole. Metafora na… (více)

Sissy zpět na místě činu

Sissy zpět na místě činu