Každý den na svobodě znamená malý zázrak. Válečné drama o židovské partyzánské jednotce bratří Bielských... Když v červnu 1941 vtrhla německá armáda na území dnešního Běloruska, zvláštní komanda s místní policií pronásledovala židovské obyvatele a docházelo přitom k ničivým pogromům. Bratři Bielští dokázali zachránit více než dvanáct set Židů před deportací do koncentračních táborů. V hlubokých hvozdech Nalibockého pralesa poskytli pronásledovaným židovským uprchlíkům útočiště v lesní vesničce, které se přezdívalo lesní Jeruzalém a stalo se jediným svobodným místem na okupovaném území. V lesním táboře postupně vytvořili jednu z největších židovských partyzánských skupin, která dokázala úspěšně čelit nacistickým okupantům. Přirozeným vůdcem oddílu se stal Tuvia, jeho horkokrevný bratr Zuš se kvůli osobním sporům připojil k Rudé armádě. Do dějin druhé světové války se však zapsali jako hrdinové, jejichž příběh dokládá, že i Židé dokázali aktivně bojovat proti nacistům. V hlavních rolích sourozenců Bielských se představili hvězdní herci Daniel Craig (Tuvia), Liev Schreiber (Zuš) a Jamie Bell (Asael). (Česká televize)

kaze

čakala som viac americký nádych,ale celkom sa to dalo. Milo ma prekvapil daniel Craig, hoci sa niekedy tváril ako Spasiteľ sveta. ()

Grizzly

Presne podle mantinelu zanru. Dobry scenar, dobra rezie a dobre zahrane. V podstate neni moc co vytknout a tech par drobnosti a nesrovnalosti si stejne malokdo vsimne (jen ja sem takovej rejpal :). 80% ()

Kiedes

Tak trochu hollywoodský pohled na věc...ale film je to nadprůměrný a vděčí za to velmi zajímavému příběhu hrdinských bratrů, dobrým výkonům Daniela Craiga, Schreibera a Bella. Dalším plusem filmu jsou krásné kulisy a nápadité scény (např svatba). Minusem filmu je zdlouhavost a nereálnost některých scén, o nelogičnostech nemluvě. Tak nějak příliš americano. ()

Wawer

Pokus o uhlazenou (= zwickovskou) působivost nevyšel, Zwick vláčí diváka nudnými rádoby drsnými scénami, místo toho, aby se k tématu postavil zpříma, dynamicky, osudově, ne sentimentálně, kýčovitě a se zdlouhavou stopáží, naštěstí je tu Craig, díky kterému se dá u filmu vydržet ()

piranha

Charismatický modroočko a jak žíhaná uhlíková ocel tvrdý Craig na mě skutečně nepůsobí židovským dojmem. Film je vtahující a diváka napne jako strunu, jen si odmysleme, že je fakticky tak trochu mimo mísu. ()

Gašpar

Bože, to byla strašná sračka... zkoušel jsem tomu dát druhou šanci a prostě to nejde. Když točim anglicky mluvenej film, tak mluvim anglicky. Ale to jak se herci snažej mluvit s přízvukem je vysloveně k smíchu. Hlavně nezapomenout připomenout, že se ve východní evropě leje vodka, která to všechno žene dopředu. Dementně béčkový s áčkovými herci, toť vše. ()

KosiR_ksr

Silný námět, dobré herecké obsazení, ale film mě nedokázal úplně oslovit jako se to povedlo například finskému film Neznámý voják s příbuznou tématikou, místními herci a nižším rozpočtem. Tento hollywoodský snímek bohužel svůj potenciál nevyužil. 60% ()

SpeedyCZ

Teaser traileru se film v mých očích sice nevyrovná, přesto se jedná o poctivou "zwickovinu". Přišlo mi ale, že tam bylo cítit moc hollywoodskosti. Nebudu si ale hrát na žádného historika, podrobnosti o této události neznám... Každopádně skvělý film, Craig je opravdu dobrý nejenom jako bond. ()

BathoryMan

Jednoznačne tento rok určite to najlepšie z najlepšieho k videniu, ale aj tak mi u tak závažnéj témy akou je 2.svetová vojna,holokaust...vadila tá americká angažovanost!A samozrejme netvrdím že Zwick nieje dobrý režisér ale tie milostné motívy a podobné prvky tak tipické pre američanov si mohol pri tomto filme kludne odpustit!Preto je aj z tohoto filmu cítit že ho točili Američania a bohužial tak trochu to umna znižuje inak dobrý výsledný dojem!Som si nadmieru istí že taký Andzej Wajda by to natočil omnoho lepšie!Ale aj napriek tomu ako som už písal,prežil som jeden naozaj velký filmový zážitok! ()

Joll

Tedˇjsem v rozpacích, ten film má potenciál, je slušně natočený, herci hrají dobře, prostředí je tentokrát zajímavé a na 2.hou světovou válku neokoukané, ale i přes všechny klady mi tam něco chybělo, jako by se to odehrávalo vše pořád dokola a napětí taky nedokázali vykřesat. Prostě mě film nějak moc nevtáhl a to je škoda, protože jiné zápory se shání těžko. Film není nudný a ani akce není zrovna málo, ale něco mu chybí. Takže 4 hvězdy ale s odřenýma ušima teda! ()

Mary19

"Today we will start rebuilding lifes you have lost. This is the one place in all of Belorussia, where a Jew can be free. We welcome you into our community. - He is a Jew? - Yes..." Po dlouhé době se nějakému filmu podařilo předčít má očekávání. Defiance je úchvatné válečné drama s nejen vynikajícím duem v hlavních rolích. Daniel Craig mě pouze utvrdil, proč je mým nejoblíbenějším hercem, a Liev Schreiber mě velmi příjemně překvapil. Opětovná spolupráce Edwarda Zwicka s Jamesem Newtonem Howardem nám tedy po Krvavém diamantu přinesla znovu úžasnou audiovizuální podívanou, která si nehraje na hrdinství. Ona hrdinstvím prostě je... 80% ()

PDcz

4**** body Tenhle film nám téměř zcela unikl. Žádná masivní podpora z médií. A dobře tomu tak, myslí si hlava má přemoudřelá. :-) [X] Minus 1* bod Jsme velmi neobjektivní. Někdy odebereme bod za blbost a někdy, jako třeba teď i za několik věcí také jen jeden bod. Ztěžujte si :-) Jedna věc mi začala vadit hned od počátku filmu. Proč mluvili anglicky s přízvukem? To zní tak pitomě! Tohle fakt nesnáším... pak mi nesedl konec, kdy se přebrodí bažinami a při střetu s tankem se hrdina schová za břízečku a likviduje početné nepřátelské mužstvo. Další drobnost, ale opravdu drobnost.. když už je němci obklíčili a oni začali stěhovat svou vesničku a pár obránců zůstalo, to je němci viděli dřív? Dyk obránci byli krytý zemljankama.. koukali připraveni na každý šelest a najednou je němci začnou kosit i přes to krytí? A na závěr.. na závěr mi vadil ten happy end, kdy se objeví bratr a zlikviduje tank i zbytek těch co jeho bratr v břízkách nestihl.. fakt odebereme jednom jeden bod?? ale jo.. jednou budeme mírnější [X] Jsem opravdu rád, že jsem žádnou válku nezažil.. teď se máme dobře, jenom ty lidi by se mohli k sobě líp chovat. ()

Mbeast

Úžasný film. Napínavý. Dojemný. Herecké výkony, především Daniela Craiga jsou skvělé.. Dobrá kamera. Výborná hudba. Milé překvapení hned na začátek roku. ()

Wargoo

Vynikajúca vojnová dráma, ktorá nám priblíži utópiu, ktorá postihla židov v podobe nemeckých vojsk počas druhej svetovej vojny. Pravdivý a dojemný skutočný príbeh s úžasnou réžiou od skvelého Edwarda Zwicka, ktorý podľa mňa urobil dobre, že obsadil koho obsadil. Craig nás stále viac a viac presviedča, že má ozaj talent, Liev Schreiber tiež stvárnil svoju postavu vierohodne, a celkovo, náhľad do života ľudí v lese pôsobil skuťočne... Nemôžem nedať 5***** a úctihodných 82,387% ()

Amplifier

Kvalitní snímek podle skutečné události, tohle vždy zaujme. Z každé minuty na vás dýchá hrůza a strašné utrpení, které museli obyvatelé skryté vesnice snášet, když se do děje zcela vžijete určitě vás to dojme. Daniel Craig zahrál výborně mnohem víc se mě líbí jako zarostlý partyzán, než jako upravený James Bond. Dávám 75% ()

moiiz

Zatim nejslabší film, co jsem od Zwicka viděl. Vždycky mě bylo líto postav, co se obětují pro ostatní tím, že si to štrádují s granátem v ruce proti 20 náckům a jednomu tanku, aby tím vyvolali opocení očí u publika. Když zhruba za tři sekundy, se z mlhy vynoří skupina spasitelů, co vše zachrání. Škoda toho konce. Každopádně jsem nikdy neviděl tak atypického žida, jakým byl D. Craig (lidi v castingu byli asi na cracku :)).3,5 hvězdoslava. ()

spriteboy

Když mám hodnotit film, tak 4 hvězdičky...Ale tento čtyřhvězdičkový film vypráví pětihvězdičkový příběh. Odpor je dalším z filmů, které jsou dlouhé, ale bral bych je ještě delší. Hodně jsem si od tohoto filmu sliboval a moje velká očekávání splnil. Daniel Craig ukázal to, co mu někdo vytýká - že není takový uhlazený agent 007. V roli člověka starajícího se o stovky židů v běloruských lesích vypadal mnohem důvěryhodněji, než v přesně padnoucím obleku jako agent jeho Veličenstva. Podle mého názoru Craigovi zdatně sekunduje Liv Schreiber v roli jeho bratra. Pod vlivem přečtených ostatních komentářů, musím také poznamenat, že je tento film ze sovětského prostředí natočen moc "po americku", ale i tak je to jeden z nejlepších filmů z druhé světové války, který jsem viděl.... ()

mala_kea

Pěkný válčený film, konečně z trochu jiného pohledu. Žádne přehnané scény, je to svižné, dramatické a celkem i akční. Daniel Craig ukázal, že má na to, hrát v takovýchto filmech. ()

Neeson a Fiennes jsou bohové

Neeson a Fiennes jsou bohové

10.04.2009

Chris Columbus svou řeckými mýty inspirovanou fantasy Percy Jackson and the Lightning Thief natlakoval zvučnými jmény. Louis Leterrier nechce s remakem Souboje titánů zůstat pozadu. Na pozadí… (více)

Zwick, bílá velryba a kanibalismus

Zwick, bílá velryba a kanibalismus

04.03.2009

Edward Zwick je prostě smolař. Točí kvalitní filmy, které mají zároveň i značný divácký potenciál, ale přesto z různých důvodů (většinou mizerná propagace) nakonec propadnou. Krvavý diamant… (více)

OSCARY – výsledky

OSCARY – výsledky