Každý den na svobodě znamená malý zázrak. Válečné drama o židovské partyzánské jednotce bratří Bielských... Když v červnu 1941 vtrhla německá armáda na území dnešního Běloruska, zvláštní komanda s místní policií pronásledovala židovské obyvatele a docházelo přitom k ničivým pogromům. Bratři Bielští dokázali zachránit více než dvanáct set Židů před deportací do koncentračních táborů. V hlubokých hvozdech Nalibockého pralesa poskytli pronásledovaným židovským uprchlíkům útočiště v lesní vesničce, které se přezdívalo lesní Jeruzalém a stalo se jediným svobodným místem na okupovaném území. V lesním táboře postupně vytvořili jednu z největších židovských partyzánských skupin, která dokázala úspěšně čelit nacistickým okupantům. Přirozeným vůdcem oddílu se stal Tuvia, jeho horkokrevný bratr Zuš se kvůli osobním sporům připojil k Rudé armádě. Do dějin druhé světové války se však zapsali jako hrdinové, jejichž příběh dokládá, že i Židé dokázali aktivně bojovat proti nacistům. V hlavních rolích sourozenců Bielských se představili hvězdní herci Daniel Craig (Tuvia), Liev Schreiber (Zuš) a Jamie Bell (Asael). (Česká televize)

themic

Tohle je film, který chytne a zaujme. Skvěle zobrazuje atmosféru a prostředí druhé světové války v běloruských lesích. Příběh o bratrech, kteří nejenže museli bojovat proti nacistům, ale zároveň i mezi sebou. A to ještě více umocňuje tu věrnou atmosféru. Perfektně zahrané. Craig v poslední době tvrdě válí, super. Schreiber taktéž. Oba září mezi dobrými ostatními. Je to další povedený film od Zwicka. Film, který zaujmul svou přirozeností a skvělým ztvárněním života několika málo židů, kteří se vzepřeli a zvítězili. O to lepší je to, když je to podle pravdy! 95% ()

baribal

nečekejte od toho válečnej film... největší válka, která ve filmu je, je válka mezi dvěma bratry... i tak ale hlavní trio táhne film a dělá z něj to nejlepší z žánru co je letos v kinech k vidění... ()

Premiere_*

Líbivě natočené drama z druhé světové války vás přesvědčí, že hrdinové jako Tuvia Bielski a Daniel Craig jsou třeba. ()

verbst

Zwick. Ten chlápek je génius. Příběh Židů za druhé světové. To je jako nošení dřeva do lesa. Mohlo by to být trošku kratší, ale to je ta jedna hvězdička míň. Hodně pomáhali Schreiber a Carig, tak bratrská chemie mezi nimi byla cítit. A vůbec Zwickovi se opět povedl skvělý snímek, a já bych se nezdráhal opakovánému shlédnutí. ()

Paxxx.cz

Povedený film popisující příběhy třech bratrů, kteří zachránili spoustu židů za druhé světové války. Jako Bond mě Daniel Craig nepřesvědčil, tady mě nadchnul. ()

RasputincZ

Filmy Edwarda Zwicka mám rád pro svoji epickou podstatu a výpovědní hodnotu. Ani Odpor není vyjímkou. V popředí hrají dva dobří herci ( osobně mě nejvíce zaujal Liev Schreiber), ale i Craig se ukázal jako schopný herec, jemuž jsem jeho vůdcovské dilema věřil do nejmenšího detailu. Hudba Jamese Newtona Howarda je líbezná a do tématiky a prostředí filmu zapadá skvěle. Zatím jsem film jenom chválil a vy si možná říkáte, proč dávám průměrné hodnocení. On Zwick nenatočil vůbec špatný film, problém je, že celkově film působí jen jako slušně odvedená rutina, kterou jsme už měli možnost vidět x-krát dříve. První třetina má slušný rozjezd, ale následně napětí zamrzne spolu s uprchlíky v lesním táboře a závěrečná bitva je například oproti té v Posledním samurajovi zatraceně slabé kafe. Zajímavé na tom filmu je, že celý film zhruba tušíte, kdo kdy a koho zachrání, ale stejně vás to baví dokoukat až do konce. Na jedno zhlédnutí slušné. ()

Asgy

Krutý a silný příběh z běloruských lesů, kde druhou světovou válku přečkala hrstka "šťastných" židů. Tyto kruté události z 2. světové války pohnou asi každým, kdo má srdce na pravém místě. Sympatická ústřední trojice, v čele s Danielem Craigem, který se na tuhle roli krásně hodí, možná i víc než na roli agenta 007. Nijak nezaostává ani jeho filmový bratr Liev Schreiber. Filmů z druhé světové války pro mě není nikdy dost, a tohle je jeden z těch lepších, i když ty čtyři hvězdy jsou tentokrát spíše slabší. ()

mysiak

Odvážny príbeh odvážnych ľudí kde si to celé kradnú pre seba Daniel Craig a Liev Schreiber...náročný film, ktorý pomaly plynie ale finále je vynikajúce a veľmi dobre natočené..celkovo ide však o priemerný vojnovo-konverzačný film ()

kolda1990

No, už jsem si myslel, že mě film z 2.sv.války nepřekvapí, ale stalo se. Fascinující, skvěle zpracovaný příběh o skrývajících se židech v lese o kterém jsem neměl tušení. 2 bratři, kteří se postavili osudu a bojovali za sebe a za své druhy. Pěkně natočené, kvalitní výkony herců, hlavně od Daniela Craiga a Lieva Scheribera, kterého jsem dosud nemusel. ()

Praxis

K absolutní dokonalosti to nebylo vyvedené, jsou asi mnohem povedenější filmy z druhé světové, nicméně pobíhání v lesích uprostřed ničeho a neustálé utíkání a schovávání se před Němci bylo znázorněno obsáhle. Možná někdy až zbytečně moc. Craig to samozřejmě táhnul, i když kdykoliv, kdy se před kamerou objevil Schreiber, bavilo mě to ještě o třídu výš. A další důvod, proč nemůžu jít ještě výš, že to celé bylo děsně zamerikanizované - hodní vs. zlí a záchrana na poslední chvíli, to už bylo skutečně až příliš přes čáru. Jinak ale dobrá práce. 78% ()

Ellmariachi

Film točený na silné téma se silnými postavami a několika silnými momenty. Co mu ale podle mě škodí je jeho délka. klidně by se dalo osekat 10 možná i 15 minut. To jaké jsou hlavní postavy charakteru je jasné hned a nějaké další prohlubování nemá extra efekt. Nejvíce mě šponovaly konflikty uvnitř společenství, které byly dělány parádně přirozeně. Co musím také pochválit je casting. Daniel Craig, Liev Schreiber i Jamie Bell hrají vyrovnanou partii a všem jim jejich part věřím na 100 procent. Film neztrácí ani v momentech, kdy se začne střílet. Vše pro oko laika vypadá věrohodně a realisticky. Přeci jen bych si ale uměl představit, že se budu o všechny víc bát a budu se společenstvím víc trpět. Každopádně pro mě super film a 75 procent. ()

GodComplex

Druidi budou z Defiance naprosto nadseni, protoze takhle nadherne nasnimane lesicky uz jsem dlouho nevidel. Vsichni se pak odstehuji do Litvy, kde se film natacel a na zaklade tohoto snimku budou chtit dozit v lese. V hlavni roli tedy ne Daniel Craig, ale stromecky. Craig je ale schopne doplnuje a na roli partizanskeho zida se hodi vic, nez na tajneho agenta. Fascinujici vizual kontrastne stridajiciho se zimniho a letniho obdobi doplnuje skvela hudba J.N. Howarda, jak jsme jiz z podobnych zidovskych dramat zvykli zalozena zejmena na houslich, coz je zda se oficialni zidovsky nastroj. Libilo se mi to vic, nez Shindler's List, minimalne to bylo hezci a zazivnejsi. 7/10 ()

Riddick77

Charisma Daniela Graiga zde zastiňuje všechny a všechno ostatní, tedy kromě práce režiséra. Takhle má dle mého názoru vypadat válečný film. Samozřejmě téma tu práci velmi usnadnilo, protože takhle chytlavý příběh jen tak nenajdete. 9/10. ()

Laxik

Je to hodně dobrý film s kvalitním námětem, padnoucími herci, hutnou zápletkou, mazlivou kamerou a charaktery, které jsou všechno, jen ne ploché. A ta nádherná hudba k tomu, no to bylo něco. Ale Edward Zwick si bohužel nemohl odpustit kupu žánrových klišé, mezi nimiž to nejvýraznější a zároveň nejhůř provedené je zpomalená a ohlušená scéna při bombardování. To už jsme vážně viděli tolikrát, že není potřeba to omílat znovu a znovu. A i když herci charakterově i vzhledově vyhovovali, takový Daniel Craig, na němž to celé stojí, zůstal průměrným a nedokázal si mě naklonit na svojí stranu. Zato Liev Schreiber i Jamie Bell byli skvělí a nemám k nim žádné výtky. Prostě originální film, který je bohužel sem tam prolezlý fádností a klišoidností. ()

buldock

Výborné válečné drama natočené podle skutečných událostí , vyprávějící osudy tří židovských bratří , kteří se nebáli vzepřít nacistické tyranii a každý po svém hrdě bojovali nejen za své životy v běloruských lesích za 2. světové války a po právu se za své činy stali hrdiny. Film: 84% ()

erased

Nedá se říct že bych k Odporu cítil vyloženě odpor, ale od spojení Edwarda Zwicka, Daniela Craiga a skutečné události jsem čekal o hodně víc. To, že je film předvídatelný je ještě vzhledem k jeho námětu pochopitelné, to se ale nedá říct o zívacím scénáři a ubíjející délce filmu. Jediné, co mě udrželo u obrazovky do konce bylo čekání na velkolepé finále a Craigovy pistolnické oči (znalci Stephena Kinga pochopí). Očí jsem se jakž takž nabažil, ale pointa filmu byla příliš slabá na to, abych filmu dal nějaké vyšší hodnocení. Poslední záchranou Defiance je námět samotný. Filmů z druhé světové války, které se dotýkají pouze samotného Holocaustu a boje téměř vynechávají, přece jen příliš není. ()

Freemind

Na tomto filmu jsou zajímavé pouze dvě věci - autentický, poutavý příběh a Daniel Craig, který prostě neumí hrát špatně. Vše ostatní ovšem špatné je - úrovní hereckých výkonů, kamery, střihu a kulis připomíná spíše nějakou televizní produkci menší britské či německé stanice. To všechno zjistíte už od prvních vteřin, laciných titulků a sekvencí se školáckými filtry, pak se už jen vezete - špína a bída jsou falešné jako prsa Ilony Csákové, hrdinové jako vystřižení z kartonu. Přesto doporučuji - samotná dějová linka je přímo neuvěřitelná. ()

Makky

Príbeh inšpirovaný skutočnými udalosťami v bieloruských lesoch počas druhej svetovej vojny, kde bratia Bielski spočiatku z nutnosti, ale nakoniec dobrovoľne založili oddiel utečencov - židov. Beznádej a strach, zároveň odhodlanie a odvaha prúdili v žilách každého jedného... Pod Zwickovým vedením odviedli všetci dobrú prácu, ale samozrejme vynikali Craig & Schreiber. Hudba Jamesa Newtona Howarda krásne podfarbovala dojemné a silné scény, ale zároveň aj výborné akčné scény. Bol som spokojný, aj keď 100 percentný film to nie je. ()

Neeson a Fiennes jsou bohové

Neeson a Fiennes jsou bohové

10.04.2009

Chris Columbus svou řeckými mýty inspirovanou fantasy Percy Jackson and the Lightning Thief natlakoval zvučnými jmény. Louis Leterrier nechce s remakem Souboje titánů zůstat pozadu. Na pozadí… (více)

Zwick, bílá velryba a kanibalismus

Zwick, bílá velryba a kanibalismus

04.03.2009

Edward Zwick je prostě smolař. Točí kvalitní filmy, které mají zároveň i značný divácký potenciál, ale přesto z různých důvodů (většinou mizerná propagace) nakonec propadnou. Krvavý diamant… (více)

OSCARY – výsledky

OSCARY – výsledky