Laura (Rebecca Romijn) je mrcha. Příběh začíná na Mezinárodním filmovém festivalu v Cannes v roce 2001, kde smrtelně krásná, ale také všeho schopná "femme fatale" odvážně uloupí drahocenný šperk a vypálí rybník svým komplicům. Poté odjíždí do Ameriky a v letadle se seznámí s úspěšným podnikatelem Wattsem (Peter Coyote) a s ním si užívá anonymity v cizině. Po sedmi letech je podnikatel pověřen prací ambasadora ve Francii, takže jeho žena Laura se po odvážné loupeži vrací zpět do Francie s novou identitou. Bývalý paparazzi Nicholas (Antonio Banderas) Lauru neustále pronásleduje a pokouší se odhalit ji takovou, jaká je. Vyfotí ji pro jeden z velkých týdenních skandálních časopisů, a její bývalí komplicové po čase stráveném ve vězení po ní jdou. Laura je ohrožena na životě, ale jako ztělesněný ďábel se umí bránit všemi prostředky.

Režisér Brian De Palma záměrně sáhl po klasické femme fatale tak časté ve filmech z let čtyřicátých a padesátých, a přizpůsobil ji současnému příběhu. Film Femme Fatale má jedinečnou pařížskou vůni, to proto, že režisér žil několik měsíců v Paříži a město si oblíbil. Antonio Banderas nezklamal v roli Nicholase, který je odrazem Lauřina ducha a obav. Jejíma očima ho vidíme jako nebezpečného jedince oblečeného do černého. Vpravdě ďábelskou podívanou předvedla Rebecca Romijn-Stamos (X Men) jako Laura, která používá svou krásu a sexualitu jako zbraň k získání toho, co chce. A daří se. V malé, zato výživné roli ambasadora Wattse se ukázal Peter Coyote. (oficiální text distributora)

wosho

Komplikované, natohované, sexy, zajímavé, vyumělkované, občas zábavné-jindy k uzoufání nudné, napínavé a hlavně nevšední kriminální drama s uměleckým nádechem. Jo a film pro malou sortu diváků. ()

Ripley

Brian De Palma si z nás udělal legraci(nebudu vulgární) a mě to dost namíchlo(nebudu vulgární).Navíc je film příšerně natočen,sestříhán a ten scénář s pointou jako...(nebudu vulgární) je otřesný.Jednu hvězdičku za sexy Rebeccu Romijn-Stamos a úvodní scénu v Cannes. ()

Hanys_

De Palmova hra s divákem. Ale to jeho závěrečné rozuzlení mě moc neuspokojilo. Do té doby ale hodně dobrý noir. A fanoušci Romijn si přijdou na své. ()

kwoky

Chaos, nejasne motivy, nulovy dej. To vsechno zpusobilo, ze jsem v polovine filmu zcela ztratil zajem o to, co bude dal. Proto tak nizke hodnoceni. ()

Bety88

Tenhle film,jsem byla nucena zkouknout zhruba před dvěma roky v hodině angličtiny v rámci pomaturitního vzdělávání, na doporučení našeho spolužáka, že si procvičíme angličtinu. Můžu říct, že za celou hodinu a půl nikdo nepochopil o co kráčí. Zhruba v půlce filmu jsme hlasovali komu se líbí michalovy (jmenovaný spolužák) filmy(vybíral stále z podobného soudku, v našich hodinách, bylo veselo) nikdo ruku nezvedl, ale přesto jsme to hrdině dokoukali. A to nemluvím o velmi názorném zobrazování sexuálních scén, paní učitelka byla červená jak rajče a ostatní žactvo(rozmezí 19-35 let),si ji začalo dobírat s tím, jestli nekoukáme na film do rodinné výchovy. Jediné, co z naší pančelky vypadlo, bylo pane bože,co kdyby přišla paní ředitelka! Aspoň jsme se zasmáli, když už film stál za houby. ()

angloumene

Hlavní problém Femme Fatale je, že po většinu času celkem nudí. Nejspíš to bude tím, že film nedává žádnou příležitost vytvořit si k hlavním postavám pořádný vztah. Smutné je i to, že toto dílko není vybroušené ani v jednom ze svých žánrových zařazení. Podle wikipedie má thriller v divákovi vyvolat silné napětí a emoce, k čemuž, jak už jsem zmínila výše, ani náhodou nedošlo. Kriminální prostředí slouží spíše jako kulisa, než aby filmu dodávalo potřebný spád a reálnost. Mysteriózní prvek je zde jeden a navíc boří celou dosavadní logiku. Na druhou stranu je to asi nejsvětlejší okamžik celé "osudové ženy", protože následných 10 minut trochu zvedlo moje mínění. A když se vrátím k té femme fatale, tak musím říct, že ani chvilku nepůsobila ani trochu osudově, což je opravdu škoda, protože jenom na tom se dal postavit celý film... No tak snad příště. ()

Darth Maul

Mysteriózny thriller Femme Fatale si budem pamätať najmä vďaka dokonale krásnej Rebbecce Romijn. Za ňu pridávam aj jednu hviezdičku navyše. Príbeh samotný sa mi zdal priemerný a v danom žánri existuje viacero delikátnejších snímkov. ()

dezert

Já jen doufám, že tuhle nádheru jednou dějiny kinematografie docení jako zapomenutý mistrovský dílo. Film, který můžete vidět padesátkrát a pokaždé v něm objevíte něco, čeho jste si předtím nevšimli. A ten pocit, co máte na konci, když víte, že si vás De Palma povodil jak loutku a vy jste mu to všechno sežrali i s navijákem...ten je nepopsatelnej. Nejlepší je, že neodchází, ani při opakovaných zhlídnutích (ne, Femme Fatale vážně nestojí jen na té klasické depalmovské pointě). ()

jednaveta

I když Brian De Palma něco nezvládne, je to většinou tisíckrát zajímavější než když se většině běžných režisérů něco povede. ()

Čajka

Dokonalý, neskutočný a vzácny film, ako hadí diamantový šperk . Ten dokázal svojou jedinečnosťou ovplyvniť a rozhýbať celý svet Femme fatale. Možno raz podobne toto dielo Briana de Palmy uvedie do nového pohybu svet kinematografie. ()

kaze

Zaujímavý námet, ale chcelo by to možno trochu viac rozpracovať. Ten koniec bol zaujímavý a prekvapivý, ale malo to trochu hluchý stred. Antonio Banderas hrá druhé husle a očividne ho ten film nebaví. Podľa mňa to chcelo viac napätia a lepší scenár. ()

P-puma-

Těžko říct, jestli se mi ten líbil nebo ne. Po druhé už bych ho vidět nechtěla. Ale za scenu, kdy Antonio předvádí homosexuála dávám rozhodně tři * ()

artas

Prekvapujúci záver, bolo to o polepšení mrchy, alebo sa "rejža" hral s divákom na mačku a myš? Ten zvrat ale oceňujem. ()

Mat21

Proslulý filmový festival v Cannes vyžaduje od hvězdných hereček představení se v nejluxusnějších a originálních róbách. Proto když jedna z přítomných má místo topu šperk z diamantů obmotaný kolem těla, nemůže ujít pozornosti trojici nenechavců. Plán promyšlený do posledního detailu však selhává a vůdce zlodějů je ochrankou postřelen, čehož využívá Laura a zmocňuje se šperků pouze sama pro sebe. V přestrojení na útěku před pomstou je kýmsi zaměněna za Lily, která tragicky přišla o své dítě. Chopí se své šance a se změněnou identitou a nalezenou letenkou zamíří vstříc Americe, aby se během letu náhodně seznámila se zámočným mužem jménem Watts. O sedm let později, kdy naplno propukne Wattsova ambicióznost stát se velvyslancem ve zbožňované Paříži, je Wattsova manželka Laura vystavena životní zkoušce. V epicentru svého největšího hříchu se jí daří skrývat před společností a jakoukoliv publicitou do okamžiku, kdy ji uloví paparazzio Nicolas Bardo a její portrét záhy zdobí pařížské ulice. Pro podvedené a nenávistí přesycené lupiče nastává čas pomsty. ● Krásná, chytrá a všehoschopná žena je velmi nebezpečná kombinace. Přesně taková je Laura, ovládající svůj sex appel tahá za nitky vůlí mužů ve svém okolí. Film Femme Fatale se svým pojetím vymyká snad všemu, co jsem měl možnost kdy shlédnout. Namísto dialogů většinu dějových zvratů provází pouze hudební doprovod. Divákovi není vše horké předloženo přímo na talíři, ale často je nucen zorientovávat se, skládat mozaiku a všímat si všech zdánlivě nepodstatných detailů. Hrátky s kamerou jsou úchvatné a pohled na nohy modelky s boty v maskáčovém provedení byl nejlepší. Obdobně pojatými scénami je prošpikován celý film. Namísto pohledu na celou situaci se divák nejprve seznámí s rukou zúčastněného a až poté mu jsou nabídnuty hlavní indicie. Podtrženo a sečteno, miluji francouzskou kinematografii. ║3.7.2009║ ()

Wawer

De Palma musel být asi v těžkým rauši, když tohle točil, resp. psal. Jako na každý jeho film, se i na Femme Fatale dobře kouká, ovšem zápletka, ta je těžce překombinovaná a film nemá žádný spád. Zvrat v posledních deseti minutách nejprve pobaví (až se mi chtělo tleskat), ale jeho další rozvádění je ještě více ubíjející než zbytek filmu, ikdyž trvá jen pár minut. Lepší 2* ()