Epizody(6)

Drama z produkce BBC je v podstatě pokračováním příběhu o doktoru Jekyllovi a panu Hydeovi. Je rok 2007 a doktor Jackman čelí své druhé osobnosti s pomocí moderní technologie (GPS, diktafon, atd.), ale i to se zdá být málo. Musel opustit rodinu, aby je uchránil, a navíc po něm pase tajemná organizace, která existuje jen proto, aby jej zkoumala. Pan Hyde totiž může být dalším krokem v evoluci... (Kessler)

B!shop

No cekal jsem vetsi masakr, ale kvalitni serial to je. Akorat se obavam, ze si tvurci tak nak zazdily moznost pro druhou serii a tech 6 dilu bude vse. Pribeh je rozhodne zajimavej, proste presne udelany, ze cloveka zajima, co bude v dalsim dilu. S tim taky souvisi fakt, ze vlasne dily na sebe primo navazujou, akorat obcas se zda, ze ne, pac vidime treba nejaky flashbacky, ale proste to je tak, ze kdyz clovek neuvidi nakej dil, tak je v riti. Trochu me zklamal pan Hyde, jelikoz vypada prakticky stejne, akorat machruje a vetsinou ani nezabije, ale jen vyhrozuje. Ale par zabijackejch akci se najde. Co se tyce Jamese Nesbitta, tak jako Jekyll je v pohode, takovej dokturek a fotrik od rodinky, ale nic moc extra, ale jako Hyde je neskutecne hyper mega krutej a charismatickej. Dalsi plus je, ze dily postupne gradujou a na zaver nas ceka par super odhaleni. Ale na 5* to neni, je tu par hluchejch mist. ()

Fingon

Neskutečný nářez. Hned první díl nasazuje hodně vysokou laťku, která se ještě zvýší s příchodem Hydea na scénu. A drží to další čtyři díly. Pátý s šestým malinko zaostává a nebýt finální scény, málem bych řekl, že na závěr se tu vyměklo. Jako celkek je to výborná podívaná, která mě zaujala o fous víc než Sherlock (a není divu - přestože chemie mezi protagonisty funguje v obou sezónách, druhé díly mají z jakéhosi důvodu o dost slabší příběh než první a třetí). Na toho chlapa Moffata si fakt musím dát větší pozor... Navíc, skvělé obsazení, od Nesbitta přes Bellman až po tu v psychologii vytrénovanou zdravotní sestru;) ()

novoten

"Oh, DADDY!!" Steven Moffat je mistr scénárista a Jekyll pak jeho vymazlené dítě. Hned první desítky minut vyloží na stůl spoustu triumfů a stejně si tvůrci schovávají v rukávu mnoho dalších. Ze seriálu se od prvních minut stává dokonale strhující podívaná, která střídá černohumorné průpovídky s nervydrásajícími momenty a v čele všeho stojí nezastavitelný James Nesbitt. Ať už jako poctivý doktor Jackman nebo jeho nespoutané alter ego, bere jeho výkon dech v každé replice a ostatní (nejvíc překvapivě bezchybná Gina Bellman) mu vydatně nahrávají na každou slovní smeč. Nízký počet epizod je při téhle kadenci nápadů a zvratů vyloženě k dobru, přestože se díky němu jedná spíše o minisérii. Povinný zážitek pro všechny milovníky mysteriózna. ()

Eddard

James Nesbitt je maestro, jeho ztvárnění pana Hydea vám zaručeně vykloubí čelist, ale sám celou show opravdu neutáhne, zvlášť když mu pod nohy hází klacky sám scénárista a tvůrce seriálu Steven Moffat (který měl zůstat u komedií) a skoro bez výjimky celý casting, včele s opravdu neuvěřitelně strašnou Ginou Bellman. Tfui! Za těch pár chvilek, kdy záběry ovládne Nesbittova monstrózní herecká kreace jsem ochoten prohlásit seriál sledovatelným. Zbytek je zmar. 40% ()

Pilda17

První tři díly o něco slabší, ale druhé tři díly nezastavitelné. Po dějové linii špičkové a já se začal šíleným způsobem bavit. Neviděl jsem bohužel předchozí seriál, ale vůbec nevadí. Za to překvapení skvělé a rozdvojení osobnosti mě překvapilo. Závěrečný díl už je pastva pro oči, jen škoda že nebudou další. Uvítal bych je s otevřenou náručí. Seriál, který doporučuji.. ()

• Jackmanovy synové se jmenují Harry a Eddie. Jedná se odkaz na Henryho Jekylla a Edwarda Hydea ze Stevensova románu. (TomikZlesa)
  • Kombinace k sejfu doktora Jackmana je 4-6-8-4. (Džany)
  • The Klein and Utterson Institute je odkaz na vypravěče, pana Uttersona, z románu „The Strange Case of Dr. Jekyll and Mr. Hyde“. (TomikZlesa)